Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.07.2017., 20:57   #721
luka1002
Craken
 
luka1002's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Joj koji je ovaj majstor sto je narendao tako graficke, steta sto nije jos jedan red gore tako slozio i probao ih staviti jos blize jer sam vidio da u jedan razmak ide cijela zileta.

Moje takodjer rade 70 Celziousa, zar je to problem? Pa nisu bazdarene za 80+?

Pa i targeted temperature u biosu je po defaultu 70 ili 73 ne sjecam se tocno. Ovo sa 60 Celziousa mi dodje da su hladne. Pa jel rade ili sto? Nemozes kopat ko pravi kopac ako si hladan, moras se zagrijat.
Morao sam ih trpat u kućište da mi stane u rack. Stacker savršeno ide u rack bez vodilica, ovo je jedini način.
Što se ventova tiće imao sam njegove orginalne, 1600 rpm i 3 grafe su bile na 90C .
Ovako sam uezo bolje ventove koje ću probati regulirati da dobijem temp od 70C.
Na MSI -u preko 75C ventovi su na 85% ,a nekakva logika mi je da je lakše mjenjati ove ventove nego od grafe.
luka1002 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 21:01   #722
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Cek to si ti natrpao u to mini kuciste 100 grafulja?

Pa zar ti nije ejftinije uzet jednu letvu stavit popreko na 2 cigla, kosta te sigurno manje nego ti ventovi gdje ce se ionako sve pregrijavati.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 21:10   #723
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor luka1002 Pregled postova
Ti si još dobar, meni je miner gasio grafike, doduše zato jer sam izveo to u kučištu od kompa, ali našao sam riješenje. Sada su na max 60 C.

https://streamable.com/fbp80

Ventovi su iz Poljske, ima airflow kao manja napa 380m3.

http://www.tme.eu/hr/details/psd1212...dc-12v/sunon/#
hahaha... ja bi se ubio kraj toga... daj sredi to čovječe. Napravi drveni rig za 100kn i razdvoji te grafičke i ne trebaju ti nikakvi ventovi.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 21:25   #724
luka1002
Craken
 
luka1002's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
hahaha... ja bi se ubio kraj toga... daj sredi to čovječe. Napravi drveni rig za 100kn i razdvoji te grafičke i ne trebaju ti nikakvi ventovi.
Zašto bi radio to kad imam 3 ovakva kučišta? I još k tome nije kod mene doma pa niti ih čujem, a temp su savršene.
luka1002 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 21:34   #725
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Zato jer ako to bude radilo 3 mjeseca tako onda ce ove moje raditi 3 godine 100%. jedinos to ih spasava je mozda klima i to na 20 Celziousa da direkt puse u njih.

iskreno neznam kak se to nije zapalilo vec, od kud si? Ovako u HR mislim da mozda tamo na Dinari ili negdje u Gorskom kotaru u sumi su neke normalne temperature?

EDIT:
Kupi jednu gredu i ta 3 kucista uzmi 2, na njih stavi gredu popreko na njih nastancaj graficke a ispod njih kupi foslin, i na foslin stavi maticnu i napajanje. i kad zelis selit samo kazes prijatelju da prime jedan kraj ti drugi i skupa sa foslinom sve preselite. A graficke ce ti biti zahvalne.

P.S. koliko dugo ovo radi, cisto onako informativno da znademo kako jedna rudarska graficka u extremnim uvjetima slicnim onima u Rusiji u Uralu moze zivjeti.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 22:12   #726
luka1002
Craken
 
luka1002's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Zato jer ako to bude radilo 3 mjeseca tako onda ce ove moje raditi 3 godine 100%. jedinos to ih spasava je mozda klima i to na 20 Celziousa da direkt puse u njih.

iskreno neznam kak se to nije zapalilo vec, od kud si? Ovako u HR mislim da mozda tamo na Dinari ili negdje u Gorskom kotaru u sumi su neke normalne temperature?

EDIT:
Kupi jednu gredu i ta 3 kucista uzmi 2, na njih stavi gredu popreko na njih nastancaj graficke a ispod njih kupi foslin, i na foslin stavi maticnu i napajanje. i kad zelis selit samo kazes prijatelju da prime jedan kraj ti drugi i skupa sa foslinom sve preselite. A graficke ce ti biti zahvalne.

P.S. koliko dugo ovo radi, cisto onako informativno da znademo kako jedna rudarska graficka u extremnim uvjetima slicnim onima u Rusiji u Uralu moze zivjeti.

Zašto ne bi radilo? Neznam koje ti temperature imaš na svojem rigu ali moje su više nego zadovoljavaće dok god ventovi rade. Tako da unatoć tome što izgleda "stisnuto" fukcinalno je ,stabilno i tempratura na niti jednoj grafici nije prešla 61 C.
I da pod klimom je na 18C ali bez klime je tempratura bila 4 stupnja veća tako da ventovi odrađuju posao. (nije direktno na klimi već u klimatiziranoj prostoriji)
Rgi je u pogonu nešto više od 2 tjedna.
Zašto bi se zapalilo? POgledaj temperature pa onda prosudi..

luka1002 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 22:24   #727
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Da, to su odlične temperature...Ma ako je tako nema brige, ali eto samo kažem da ovo zujanje ubija, ali opet ako nije kod tebe isto tako odlično.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 00:12   #728
orbital_station
Premium
Moj komp
 
orbital_station's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 285
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Pa koji sad hashrate imas? Jesi modao bios? Pod modao mislim samo na kopiranje strapova ili si mozda nabavio te neke tajne strapove o kojima se pricao okolo?
Svi biosi su stock. Koliko ja znam modanje biosa poništava garu. Ispravite me ako griješim.

1080 ti - ZEC
80% power limit
+50 clock, mem stock
cca 695 Sol/s
temp 70 C

2x r9 390 - ETH
-31 mV
0 power
1145 clock, mem stock
cca 33 H/s (solo ETH, u dualu mi temp dođu do 80)
temp 73-75 C

s tim da mi je jedna grafička na servisu, a ako bi uzeo još koju temperatura u prostoriji će se sigurno povećati. Trenutno imam jedva pol rig-a, ali nisam u ovom da okrenem milijune

Gledao sam one ugradbene ventilatore promjera 10-15 cm. Takvih par iznad vrata, samo da vuku vrući zrak sa vrha prostorije van. Taman mi stanu 2-3. Znam da neće izgledat lijepo, ali to je ionako kotlovnica.
Trenutno nemam nikakvo strujanje zraka osim par ventova za case, pa topli zrak cirkulira u krug.
Možda neće ništ pomoć, a možda spuste koji stupanj.
Smješno mi je kako se na sve treba misliti, uloženo/dobiveno, roi, burza, temperatura... možda bolje da se uhvatim, ne znam, vrtlarenja
orbital_station je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 08:31   #729
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Gigabyte RX 470 G1 Gaming 4GB (samsung memorija)

Jel netko ima settings za nju?
Evo ja sam vec lud polako. Probao defaultne, to se s minerom zbricka u apr minuta. jednostavno temperature odu u nebo. Ova kartica mora biti undervoltana i underclockana. Pa sam eto zavrsio na -25 mV, 1000 GPU clock i 1900 Mhz. Daje cca 24MHS. No to me ne brine toliko, najvise me brine stabilnost. Jednostavno nije stabilno, zasto?

Jel netko ima ovu karticu a da je stabilna?

Promjenio sam drivere 2 puta vec. Sve po propisima iz safe moda sa DDU. Koristio originalne 16.11.3, pa ove iz ovog topica 17.4.4

Help
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 15:26   #730
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Aha, hmmm, nisam vidio takve ventilatore, ja sam onaj obicni okrenuo prema njima, onaj sobni, no nema neki effekt jos mi se cini da odmaze.

E sad ovo za moj problem? Imam dual napajanje 750 watti. Pa ovo su 4 graficke, to bi trebalo da napaja? A i ne trose one toliko puno struje.

Mozda da malo prestekam te struje? Ali kako akda sam ih podjelio 50 - 50, 2 graficke struju od jednog napajanja, a druge 2 od drugog. Neznam kako bi drugacije mogao?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 15:30   #731
luka1002
Craken
 
luka1002's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Citiraj: