Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.06.2015., 13:49   #5341
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
@bokinho, ako znaš još kamo je centrala BRAJDICA dodaj je na kartu, ostalo je sad sve dodano za Rijeku izgleda.



Kako znaš da si na Srdočima, najvjerojatnije si na Ćikoviće spojen, u kojoj iskon ima kolokacju, možda oni tamo uskoro stave vdsl ako već nisu.
Najvjerojatnije i je spojen na Ćikoviće jer ovo di je on pošarao su one nove zgrade tamo iznad pizzerie Bare a mislim da je to išlo preko Ćikovića. Evo granice odakle idu Srdoči:

http://i59.tinypic.com/ngzvx3.jpg
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2015., 14:24   #5342
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Evo kabelske mreže i centrala iz 2002.
http://anton008.com/mreza_rijeka_2002.pdf

Dosta je staro, nekih centrala nema. A ignorirajte kvadrate s crnom točkom, to su tada bile lokacije repetitora (baznih stanica) za mobitele.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 15:15   #5343
Jasperx
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Ja cu se ranit.
Ima slobodnih portova na centrali i izvodu i moze me se spojiti na bolju/bližu paricu, dakle mogao bih imati 500metara udaljenosti umjesto 1.2km (ali naravno neće budući da je linija trenutno na drugom operateru, to nisam ni pitao). Neka me netko ispravi, ali ako se ne varam ne postoji 20mbit+iptv profil za adsl2+;onaj od 16mbit je najveci ako se uzme i iptv?

Po pitanju vdsla mi je receno da ako nisu dosad ugradili nove dslamove u centralu da ni neće do iduće godine. Tako da, ko jamio jamio. One price "do kraja godine svi moraju imati vdsl ili optiku" možemo objesit mački o rep. Ako ste spojeni na neku veću centralu još i ima nade, ali mi na manjim kontejner centralama se možemo slikat do daljnjeg.
Jasperx je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 15:26   #5344
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Ja isto zvao nekoliko puta i slao mail da vidim da li će se otvoriti koja opcija VDSL-a ali kao da Kostrena ne postoji kod njih

Valjda bude kakvih pomaka u skoroj budućnosti ali kako stvari stoje bojim se da neće tako skoro.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 15:34   #5345
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
@jasperx, ti nisi na HT-u?
Na Iskonu si?

Pa ti si fulao sve. Da, HT upravlja paricama ali ti si fulao čitav postupak. Prvo daš svom sadašnjem operateru (Iskonu npr) u kojemu se žališ na kakvoću usluge i pružaš im informaciju da imaš izvodni ormarić bliže tebi i trenutni na kojem si spojen ne odgovara tvojim zahtjevima oko uvođenja VDSL 50 paketa.

Iskon šalje mjernu ekipu na teren, bilježe tvoje parametre i šalju zahtjev/prijavu kvara HT-u na obradu. HT prima obradu zahtjeva, šalje tehničara na teren i taj tehničar ako je zahtjev opravdan šalje zahtjev monterima na bliži spoj.

Bogati, ti si jedan cijeli postupak srezao i direkt se obratio višoj osobi u HT-u.
Osim spajanja na novu/slobodnu paricu, Iskon treba na MDF-u tvoje centrale isto te prebaciti. Ne ide to samo tako, moraš kontaktirati trenutnog operatera.

A na koju kontejner centralu si ti spojen iz moje mape?
Iskona i nema baš u svim kontejner centralama (onda valjda ni vdsl-a).
A ne vjeruj sve tehničarima, dobar dio njih je kooperanata je neljubazno, a i nemaju veze o tome što će doći i kada u centralu (a neki i nemaju blage što se trenutno nalazi unutra).

EDIT:
@saleffs, kakvi su trenutni parametri tvoje parice (daj ss)?
Da komentiramo ima li smisla ako u Kostrenu i dođe vdsl dslam a tebi bude isto ako si udaljen

A vama je lijepo, pogled na more, lijepe plaže... što ćeš više
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 26.06.2015. u 15:44.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 15:50   #5346
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Budem okinuo ss kada dođem doma.

Kud ćeš bolje u Kostreni, Lenac pjeskari cijeli dan, prašine i dima ko u prići. Tv ne čujem od brušenja i pjeskarenja ali glavno da imam pogled
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 16:36   #5347
Jasperx
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
@jasperx, ti nisi na HT-u?
Na Iskonu si?
H1.

Citiraj:
Pa ti si fulao sve. Da, HT upravlja paricama ali ti si fulao čitav postupak. Prvo daš svom sadašnjem operateru (Iskonu npr) u kojemu se žališ na kakvoću usluge i pružaš im informaciju da imaš izvodni ormarić bliže tebi i trenutni na kojem si spojen ne odgovara tvojim zahtjevima oko uvođenja VDSL 50 paketa.

Iskon šalje mjernu ekipu na teren, bilježe tvoje parametre i šalju zahtjev/prijavu kvara HT-u na obradu. HT prima obradu zahtjeva, šalje tehničara na teren i taj tehničar ako je zahtjev opravdan šalje zahtjev monterima na bliži spoj.
Ne, ti si taj koji je omašio ceo futbal. Nemam se razloga žaliti na uslugu budući da ista uredno radi (10mbita + iptv, pušten profil od 16mbita). Nema te sile kojom bih HT natjerao da me prebaci na bliži izvod samo zato jer je bliži (čitaj: jer bih u budućnosti htio imati 50/10 jednom kada vdsl napokon bude dostupan).

Citiraj:
Bogati, ti si jedan cijeli postupak srezao i direkt se obratio višoj osobi u HT-u.
Osim spajanja na novu/slobodnu paricu, Iskon treba na MDF-u tvoje centrale isto te prebaciti. Ne ide to samo tako, moraš kontaktirati trenutnog operatera.
Y so aggro? Ništa nisam niti fulao, niti srezao. Prije dva mjeseca sam zatražio novi priključak kod HT-a (i turbo 30 koji je tada bio max za privatne korisnike). Zahtjev je storniran iz dva razloga:
1) vdsl nije bio dostupan na centrali, ali se šuškalo kao do kraja lipnja.
Ne krivim sebe jer HT služba za korisnike ne zna/ne smije dati informaciju o dostupnosti vdsla na pojedinim centralama.
2) Monter koji je došao mi je usput rekao da nema slobodnih parica u postojećem kablu te da bi trebao povući novi sa izvoda. Na moj upit koliko bih time dobio njegov odgovor je bio "možda pol mbita" što mi je neprihvatljivo budući da znam da je izvod s druge strane kuće upola bliži centrali od ovoga na koji sam sada spojen (16mbit attainable rate s 17db atenuacijom), tj. oko 30mbita na vdslu (kad dodje) od čega mi 5 otpada na iptv. Za moje potrebe nezadovoljavajuće te sam iz tog razloga htio uvesti novi priključak na kojem bih mogao imati 50/10 (opet, da je vdsl dostupan, ali nije niti će biti do iduće godine). Dodatna adsl linija me u međuvremenu uopce ne interesira.

Citiraj:
A na koju kontejner centralu si ti spojen iz moje mape?
Iskona i nema baš u svim kontejner centralama (onda valjda ni vdsl-a).
A ne vjeruj sve tehničarima, dobar dio njih je kooperanata je neljubazno, a i nemaju veze o tome što će doći i kada u centralu (a neki i nemaju blage što se trenutno nalazi unutra).
Brace Bacica, iznad bivseg okretista duje. Još jednom, niti jedan drugi operater (osim HTa) nema pristup toj centrali. Samim time, vdsl mi nije dostupan kod niti jednog drugog operatera. Jedina nada mi je bio HT, ali evo gosp. Batelić veli da ne bu do bog zna kad iduće godine.
Jasperx je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 16:53   #5348
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Nisam znao. Mislio sam da nisi ni probao ići standardnim putem.
Sada na H1 si vjerojatno na bistreamu.
Znaš li parametre parica na bližem stupu?

A moja sućut ako si spojen na Braće Bačić
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 17:03   #5349
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Ag008

SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 17:10   #5350
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Sada ne znam što je gore, biti bliže kontejner centrali koja ima samo bistream trenutno bez VDSL-a ili biti spojen na udaljenju ali pravu centralu gdje je max 27/2.5Mbps...
Ja ipak onda glasam za svoju centralu

@SaleFFS, jako niska margina. Ti puca veza?
Osim ako nije negdje loš spoj po trenutnoj situaciji nema smisla uvođenje vdsl-a u centralu budući da si udaljen oko 2km od centrale (po kalkulatoru) i ovih 10Mbps je max što možeš imati. Trebali bi sagraditi centralu bliže tebi.
Nitko je nije upisao, tko zna gdje je u Kostreni.
Na našem području su stavljali ovakve plave kontejner centrale, neke imaju i natpis HT;

Ne znam koliko opreme stane u jednu ovakvu centralu Ali rekao bi ne puno....
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 17:16   #5351
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Nikad problema sa pucanjem veze. Od kada zivim ovdje net radi odlično pa i na tih max 10 mbit-a. Koliko sam načuo neki spominju kod Plodina. Možda je ovo?

SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 17:17   #5352
Jasperx
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Nisam znao. Mislio sam da nisi ni probao ići standardnim putem.
Sada na H1 si vjerojatno na bistreamu.
Znaš li parametre parica na bližem stupu?

A moja sućut ako si spojen na Braće Bačić
Bitstream, da. Parametre baš na stupu ne znam, ali susjed ima 21mbit attainable, i atenuaciju 9, što je već puno bolje. Evo ugrubo slika o cem se radi, iscrtkano je ono što bih ja htio da naprave:
A što se centrale tiče, mogu samo reći:

Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Ag008

Ajoj, tebe vdsl ne bu usrećil.
Jasperx je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 18:34   #5353
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Jasperx Pregled postova
Evo ugrubo slika o cem se radi, iscrtkano je ono što bih ja htio da naprave:
Jako optimistično, sumnjam da će ti Tcom izaći u susret, preskupo je za izvedbu, a nemaju obavezu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 19:20   #5354
Jasperx
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Jako optimistično, sumnjam da će ti Tcom izaći u susret, preskupo je za izvedbu, a nemaju obavezu.
Ma nisam ni pitao da prebace postojeću paricu. Ali kada budem uvodio novi priključak za vdsl bi se trebalo ovako rješiti, budući da sam podjednako udaljen od oba izvoda, čak sam malo bliže ovom boljem, a morat će povlačiti novi kabel jer u ovom nema više slobodnih parica.
Jasperx je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2015., 19:30   #5355
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Jasperx Pregled postova
Ma nisam ni pitao da prebace postojeću paricu. Ali kada budem uvodio novi priključak za vdsl bi se trebalo ovako rješiti, budući da sam podjednako udaljen od oba izvoda, čak sam malo bliže ovom boljem, a morat će povlačiti novi kabel jer u ovom nema više slobodnih parica.
Problem i je u povlačenju novih kabela (ne računajući stanje DTK). Ako nemaju potrebu, teško će ići u investiciju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2015., 09:02   #5356
Storm-
Registered User
 
Storm-'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: HR
Postovi: 27