Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2008., 20:10   #661
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Hmmm... Piše ti da je RAW što znači da na njemu nema ničega tj. čak nije ni formatiran za neki od datotečnih sustava... To se dogodilo samo od sebe ili si ti prčkao po Disc Managementu?
Fadolf je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2008., 20:30   #662
MK2
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Knin
Postovi: 101
Upravo sam prosao compu sa Hiren CD-om i nasao alat recovery files
i usao na taj dio disca i sve su stvari na njemu ali preko winna mu ne mogu pristupiti!!!
Nije mi jasno zasto???

Nisam po discu nista dirao
MK2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2008., 20:31   #663
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Probaj EasyRecovery. To bi trebalo raditi bez problema. E, ako to ne uspije, onda je najgore. Moguće da je otišao firmware iliti piši ga v rit.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2008., 20:33   #664
MK2
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Knin
Postovi: 101
Jedino sto sam neki dan Vratio sustav do prije dva mjeseca ali to i nije taj disc jer su winni na drugom discu....
MK2 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2008., 21:08   #665
MK2
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Knin
Postovi: 101
Evo upravo tece spasavanje sa Easy recovery pa javim rezultate
MK2 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 17:54   #666
MK2
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Knin
Postovi: 101
Uspio sam izvuci iz tog dijela disca sto mi je trebalo,formatirao sam ga i sad radi uredno???
E sad je nastupio drugi dio disca kojem ne mogu pristupiti sa Easy rec. pro jer odmah nakon pristupa hard diskovima restartira racunalo!!!!
Za iznenadenje moje danas je taj dio disca "Unalocated"!!!!!!
To mi pokazuje i sa Partition Magic te sa Disc Menagmentom....
Za poludit
Ima li ko koju pametnu sta da se radi
Discu je 2,5 god Seagate - Baracuda
200 Gbytes
ST3200827a
MK2 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 18:10   #667
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
Nemam prijedlog na spasavanje podataka, ali imam prijedlog za hard.
Podhitno kupuj novi hard!!!
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 21:28   #668
MK2
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Knin
Postovi: 101
Je sve to nije problem vec je problem u 90 GB svega i svacega a pogotovu muzike skupljano godinama
MK2 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 14:43   #669
dredger
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 31
Exclamation Data rescue - 2,5" IDE

Pozdrav!

Kolegi se zblesao hard na laptopu (WinXP / NTFS / jedna particija) i više ne može podignuti Windowse (neki dll missing, contact support). Ali. naravno, sad se sjetio da ima jedno 2-3 GB slika na, i samo na, hardu.

Pokušao sam napraviti jednu reinstalaciju bez formatiranja ali kad u setupu izaberem (jedinu) particiju na disku, Win kaže da to nije valid particija i da je obavezno moram formatirati ako želim nastaviti setup. Ja pretpostavljam da se zbrkala MFT, uzrok još ne nadzirem, nadamo se software-skom!

Digao sam na laptopu live cd Ubuntu, preko njega sam mogao doći do Win particije i on je uz dosta muke, pokazao file and folders na hdd-u. Tu sam zamjetio da je jedino folder "Documents and settings" prikazan kao file a ne kao folder.


Izvadio sam 2,5" IDE i stavio ga ujedno externo kučište za 2,5" diskove. Spojio ga na komp, on se zavrtio i Windowsi su ga prepoznali kao Removable disk, prazan! (Zaboravio sam pogledati properties da vidim što to Windowsi vide.)

E sad, pokušao sam sa nekoliko programa za spašavanje podataka ali većina njih uopće ne da mogućnost analize Removable diskova (niti ovog niti jednog sticka koji je također bio spojen) nego samo PATA/SATA diskova.

Ni ne znam kako se svi zovu, znam za GetDataBack i RecoverMyFiles. Imam i neki "Data recovery 15-in-1" sa 15 programa za vraćanje podataka ali... ne znam kojem da se priklonim!

Imate li vi neki savjet koji bi program mogao počupati podatke sa 2,5" IDE diska spojenog preko externog kučišta na USB 2.0??? Ide li to uopče ako je s*****a MFT tablica? (Pri pogledu na Disk Menagement Windowsa nema nikakvih Removable diskova, ništa što je spojeno na USB)!

Any help???
dredger je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 15:13   #670
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Kupi adapter za spajanje na ATA port spoji ga u komp i onda preskeniraj s GDB ili ERPom...

Inače problem sa folderom je možda u tome što je private, ako je tako onda ti vjerojatno linux neće to moć pročitati...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 20:16   #671
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
hal.dll u pitanju mozda?Si pogledao ovako npr. nesto pa iz recovery console pokusao sredit?
http://www.kellys-korner-xp.com/xp_haldll_missing.htm
http://www.computerhope.com/issues/ch000490.htm
Inace ne treba bit do greske u samom HALu, nego u boot.ini zna doc do krivog referenciranja particija, pa se javi hal.dll error zbog nepostojece particije..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2008., 12:56   #672
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Externi WD Hard prestao raditi

Pozz

Daklem iam externi WD hard od 500Gb, koji model, neznam točno, koji mi je jutros prestao raditi, dok je još jučer na večer radio bez problema.

No slijed događaja je sljedeći:
-prije jedno 4 dana disk je roknuo (pao) sa stola, jer je glupi mačak zapeo za kablove i potegnuo ga dolje na pod. Disk je dosta žestoko pao, te je malo pukla plastika u uglu kučišta, no nakon toga kad sam ga uključio radi je normalno.

Tako je radio tih dana, ali bio je i na putovanjima, nosio sam ga sa sobom i laptopom na posao, no sve to vrijeme je radio bez ikakvih znakova problema.

No danas u jutro sam ga upalio i neće raditi, disk svijetli, počne se kao dizati i onda čujem kako "zapinje" odnosno zvuk koji se ponavlja, znači kao da ne može nastaviti s dizanjem diska.
U windowsima se vidi kao Local Disk, ali naravno ili ne mogu na njega ili kaže da nije formatiran.

No najčudnije je što kad sam ga uhvatio u ruku, te počeo vrtjeti lijevo desno, osjetio sam kao jako magnetsko polje, onaj fealing ko kad uzmeš dva magneta s istim polovima pa se odbijaju?????

Disk još ima garanijcu star je nekih 8mj, no nekak si mislim da mi garanciju neće priznati

Jel je najbolje da ga nosim na servis, te jel se mogu spasiti podaci na njemu? ili možda postoji neka druga opcija?

TIA
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 17:52   #673
igor106
čuđenje je početak znanja
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: on-line
Postovi: 52
došo je meni jedan WD book od 500GB... čovjeku je žena pokupila kablove, i ode hard rikavela. Jako su osjetljivi... Ono s magnetima ti baš ne kužim... možda to što osjetiš kad okrečeč disk je obična inercija... Ako su ti podatci vrijedni traži data recovery uslugu... al češ onda kupovat novi hard. Ako su ti to filmovi i downloadirane stvari bolje ti je da jenostavno tražiš novi hard.
igor106 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 17:58   #674
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Meni je isto HDD pao i nije radio. Odnio ga na garanciju i oni mi dali novi još bolji.
Vjerujem da oni ne otvaraju HDD-ove nego to pokušaju softwarski rješiti.
Ivanozo je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 18:00   #675
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Meni je glupi brat zapeo nogom za kabel i hdd je pao,vise nikad nije proradio ali si mu dali novoga u hgspota ,oni ga pregledaju samo softverski i to je to...samo daju novogahehe
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 18:05   #676
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Odsad držim hardove na podu...
Jer imam i mačka i brata.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 19:46   #677
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Da i meni su u HG dali novi a isto je pao.
Ivanozo je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 20:32   #678
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Autor KnezTame Pregled postova
Pozz

No najčudnije je što kad sam ga uhvatio u ruku, te počeo vrtjeti lijevo desno, osjetio sam kao jako magnetsko polje, onaj fealing ko kad uzmeš dva magneta s istim polovima pa se odbijaju??
Ne radi se o magnetskom polju nego centrifugalnoj sili ploča koje se još vrte. Kada stanu sa vrtnjom, stane i taj osječaj.
Citiraj:
Autor KnezTame Pregled postova
Jel je najbolje da ga nosim na servis, te jel se mogu spasiti podaci na njemu? ili možda postoji neka druga opcija?

TIA
Mogu se spasiti, mogu. Ali ne u tom servisu, niti pod garancijom, niti po tim cijenama. Za tu operaciju je ključna isplativost.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 11:22   #679
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Thx svima na pomoci!

Upravo sam se i pribojavao da je disk gecrkt, jedino kaj mi preostaje je zadaviti mačka

Ugl, zvao sam Links gdi je i disk kupljen, te su mi upravo to i rekli, da ga mogu zaboraviti, a s obzirom da mi je disk vidljivo oštećen, ima ogromnu rupu gdi je pukla plastika na kučištu nažalost garancija neće proć.

Idem smišljati naćine kak zadaviti tog mačka

Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
Ne radi se o magnetskom polju nego centrifugalnoj sili ploča koje se još vrte. Kada stanu sa vrtnjom, stane i taj osječaj.
Upravo tako, ja sam to nazvo magnezimom, jer me je to prvo asociralo na odbijanje magneta.
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 14:12   #680
arbanas
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
My book problem

Imam My book od 500 gb, koji ima dvije particije fat32 oko 300 gb i ntfs ostatak.E sad je problem u tome što se meni žurilo i ja ga isključio na brzinu dok je komp još radio.
Sada vidi obje particije i ntfs radi bez problema ali kad idem otvoriti fat32 particiju traži da se formatira.

STVAR JE U TOME DA SAM TU SPREMIO SVE OBITELJSKE SLIKE,SVADBE ITD..,
KOJE BI ŽELIO SAČUVATI.A nemam niti vremena opet to raditi.
arbanas je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 21:11   #681
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Iskoristi neki software za recovery podataka pa izvuci to i formatiraj..(Get data back,Easy recovery pro).
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2008., 12:40   #682
pero77
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Umag
Postovi: 32
Pokvaren hard disk

Vjerojatno se ova tema otvorila milijon puta ali trenutno ne nađem ništa korisnog. Riknuo hard disk na laptopu spojio sam ga na pc (SATA) i tamo mi uredno vidi sve foldere i fajlove međutim ne mogu otvoriti ni jednu sliku ni dokument.. Jel postoji neki software za to spasiti ili neki drugi naćin

Hvala i sretni Blagdani
pero77 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2008., 16:14   #683
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
pokreni hdd regenerator i vidi dal se da sta napraviti.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 00:57   #684
benxxs
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: karlovac
Postovi: 22
Nestale particije

Išao sam instalirati windows 7 znam da sam idiot i imam particije napravljene Norton Partition Magic 8.05 na dva diska sa time da su 2 particije na primarnom disku napravljene za windowse a ostale njih 4 su za datoteke7 filmove i serije i slike. I tako instaliram normalno windows 7 odaberem particiju za koju znam da nema ništa na njoj instaliraju se windowsi i otvorim my computer i tamo iznenađenje na disku di su windowsi samo 2 particije ona od njih i od xp x64 i sve particije sa 2 diska. ALi jbg nema mi najvažnijih particija di su mi slike filmovi serije jedno 900 Gb podataka nema a niti particije osim da imam particiju od 900 Gb praznu. Resetiram komp i otvorim xp i tamo isto na nema particija na glavnome disku. Sada sam instalirao Norton Partition Magic 8.05 i on mi pokazije slijedeće prvo javi grešku http://img405.imageshack.us/my.php?i...anortonyo3.jpg pritisnem NO i tamo mi piše da imam 952 Gb bad diska http://img371.imageshack.us/my.php?image=greka2if5.jpg . Koliko sam progooglao ta greška 110 znaći da dos i operativni sustav koriste taj prostor i pošto je disk skoro pun ili disk je sje... virus. Sada bi trebao vašu pomoć šta napraviti jer mi su ti podaci važni a backup nemam znam konjina po 2 puta. Probao sam instalirati i Meetsoft Partition Recovery 2.0 ali tu mi se javlja slijedeća greška http://img55.imageshack.us/my.php?image=greka3ff8.jpg i uopće ne može skenirati disk http://img187.imageshack.us/my.php?image=greka5jg7.jpg tj. ja pritisne scan nestalih particija odnosno te sada velike unallocated particije. Sada ću skenirati disk nodom da nisam pokupio virus kada sam instalirao te windows 7, znam da sam ispao konjina velika ali molim pomoć jer je hitno.
benxxs je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 03:00   #685
benxxs
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: karlovac
Postovi: 22
Uspio sam sve povratiti sa test disk 6.10 i svi podaci su ispravni ne gasim više komp dok ne stavim sve važnije stvari na dvd-e jer me strah ako ga restartam da ću sve izgubiti ponovo. Zanima me da li su kvalitetni ovi dvd-ei jer su dosta povoljni MediaRange DVD-R 8x Cake100 4,7GB, 8x po 135 Kn 100 Kom. Idem sutra odmah sve ove podatke staviti na dvd-e jer je ovo bilo najgorih 3 sata mog života već sam pomislio da sam izgubio sve dragocjene podatke.
benxxs je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2009., 07:55   #686
Jablan
Premium
Moj komp
 
Jablan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: ZG/Njemacka
Postovi: 756
Drugi puta kada budeš išao instalirati wine (a nisi siguran što radiš) iskopčaj prvo onaj drugi hard, koji ti služi za ostale podatke,, a nije loše ni backup napraviti ponekad. Ima toliko tema tu na forumu, potraži malo. Trebat će ti manje DVD-a, ako napraviš sliku sa Ghostom, ili nekim drugim alatom.
Jablan je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2009., 23:53   #687
nixa
Premium
Moj komp
 
nixa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
(riješeno) Eksterni hard disk

Ovak imam ili imao sam (vidit cemo...) eksterni hard od iomege od 500gb. Unutra je seagate 7200.10 hard od 500gb.

Danas sam slucajno doticni hard u nekoj zurbi spojio na napajanje od laptopa (18v vs 12v) i naravno hard je prestao raditi. Pokusao sam izvaditi hard iz kucista i spojiti drito u komp i komp se nece upaliti (napajanje izbaci). Odvojio sam elektroniku od harda da vidim dali je do elektronike samo nju spojio u komp i isto nece upaliti.

Na hardu vrlo vazne podatke koje bi trebo spasiti (sve web sajtove koje sam radio i dobar dio njih nije onlajn i sve fotke iz digitalca...).

Što da radim??

Da kupim isti i zamijenim elektroniku. Koliko isti mora biti hard? isti kapacitet? isti cache? proizvodjac? Kolka je sansa da je motor i citac riknul?

Zadnje izmijenjeno od: nixa. 14.01.2009. u 10:42.
nixa je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 00:08   #688
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
Obrati se na http://www.helpdisc.hr ako su važni podaci ili kontaktiraj člana RAK.
BTW. nemoj mislit da te zajebajen al mislim da ti je sad BACKUP poznata rič. Naučio iz vlastitog iskustva.
@mod - ako je protivno pravilima izbrišite, ovo nisam stavija ko reklamu nego možda čovik i ne zna a u pitanju su mu bitni podaci nije zajebancija
__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 00:49   #689
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
au gadno
bojim se da ti samo strucna pomoc sa pravim alatom (i zanatom) moze pomoc pa se obrati gore navedenoj firmi ili slicnim
sad se ne mogu sjetit imena ali ako ujutro budem pametniji posaljem ti na PM ime firme-mi za spasavanje podataka sa ostecenog harda

sve u svemu zelim ti puno srece
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 00:51   #690
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Prema vlastitom losem iskustvu, tesko da ces spasit podatke. Prije nego odes po drugi disk probaj se javit nekome tko radi s spasavanjem podataka da cujes da li pali mogucnost zamjene elektronike ili ce trebat nesto ekstremnije.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na