Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2020., 09:15   #8431
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pa i nije jer je mbo glavni dio laptopa, a zakon negdje kaže da bi se u takvim slučaju trebala dobiti nova garancija na cijeli uređaj.
Kao sto smo vec ranije diskutirali, zakon ne kaze nista takvoga, nego kaze "bitan popravak" (*ne* bitan dio kako se obicno citira). Tako da je sve na case-to-case basis, i ja se slazem da zamjene maticne u laptopu ne bi spadalo u bitan popravak; nije da su morali lemiti ekran i tipkovnicu nazad.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 09:45   #8432
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
najbolja iskustva imam bas s logitechom. ali samo kada sam zaobisao ove nase lihvare i javio se njihovom supportu direktno
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 09:59   #8433
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa bilo je i za očekivat da se dobije samo za matičnu.
čim je keano dobio na cijeli laptop, a ja na matičnu samo, ništa nije bilo za očekivati osim što te zapadne, tako ispada
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 11:03   #8434
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Zakon je nedorecen i ocito ne moze predvidjeti bas svaku situaciju za svaku industriju. Ja sam ocekivao novo jamstvo samo za plocu, no dobio sam na cijeli laptop. Smatram da je to bila iskljucivo dobra volja proizvodjaca u kontekstu moje situacije koja je bila recimo to - komplicirana.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 11:05   #8435
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Kao sto smo vec ranije diskutirali, zakon ne kaze nista takvoga, nego kaze "bitan popravak" (*ne* bitan dio kako se obicno citira). Tako da je sve na case-to-case basis, i ja se slazem da zamjene maticne u laptopu ne bi spadalo u bitan popravak; nije da su morali lemiti ekran i tipkovnicu nazad.
Bravo... konacno da netko to spomene (mozda i je ranije, ali nisam pratio temu). Zakon bas to kaze, bitan popravak, a ne bitan dio. Na vise sam mjesta to pisao i govorio, ali ljudi ne zele slusati.

Eh sad, neki ovlasteni servisi se izvlace na foru da oni nisu nadlezni za prosuditi koji je popravak "bitan". No, to treba gledati i iz drugog konteksta - npr. radi se o servisu 15 svjetskih brendova, i da ne zna koji je popravak bitan, a koji ne? To nije neznanje, nego bjezanje od odgovornosti.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 11:16   #8436
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
jesmo, spomenuto je to već par puta, sve je jasno po tom pitanju

ali kužiš i dalje netko dobije na cijeli laptop, netko na ploču, pa u čem je fora, nisi ti izoliran slučaj, sigurno još netko dobije na cijeli laptop a netko samo na ploču

sama činjenica da ovisiš o ''dobroj volji proivođača'' nije dobra, jer sutra ćeš izvuć deblji kraj, danas tanji
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 11:18   #8437
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Kuzim te sve... svi ponekad ovisimo o necijoj dobroj volji, bitno je samo jesu li nas ostetili ili ne (u smislu zakonskih prava). Moguce je da tebe nisu uopce ostetili i da je to ispravno, a da su meni izisli u susret sto nisu morali. Jbg.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 11:23   #8438
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
pa tako i je, ne osjećam se oštećeno, ali mogao sam i bolje proć, jel

ja sam poslao to na mingo, ne kao prijavu nego kao ''law interpretation'' čisto da vidim što će reć, vjerojatno niš pametno
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 11:24   #8439
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Nedorečen je zakon, tj. očito je da ako se popravlja neki "bitniji" dio da bi trebalo dobiti novo jamstvo, no, nigdje nije definirano da je MBO "bitniji" dio.
Tu bi mogao imati problema. MBO je bitan isto koliko i više manje sve na laptopu (jer bez toga laptop ne radi, npr. ekran, mbo, cpu itd.). Uzeo bi npr. u obzir, da jedan keks rama ne radi (laptop ima 2) pa može raditi bez toga. Ali MBO i Display, svakako su bitni dijelovi (nema bitnijeg od toga).

Citiraj:
U slučaju manjeg popravka, jamstveni rok se može produžiti onoliko koliko je kupac bio lišen stvari. No, kada je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari. Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio. (članak 425. ZOO).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 09:05   #8440
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,944
Ako želim napravit raskid ugovora u roku dva tjedna, jel se može napravit djelomični ili samo cijeli komplet.

Od 5 stavki na računu bi vratio dvije.



Sent from my MI 8 using Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2020., 22:40   #8441
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Xiaomi mob je bio na servisu tjedan dana i kvar nije bio popravljen. Sad je mob već 35 dana na servisu, naručen je neispravan dio. Malo mi je to predugo za servis mobitela.

Imate nekakav savjet?

Servis je Tech doctor
Buger je online   Reply With Quote
Staro 26.05.2020., 22:46   #8442
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Sacekaj jos koji dan, 45 je neki razuman rok koji zapravo nije zakonski propisan.
Posalji im mail s upitom za pocetak, pa vidi kako ce se razvijati.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2020., 07:14   #8443
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Taman je u statusu da je uređaj popravljen , ali predugo za biti bez mobitela...
Buger je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2020., 11:44   #8444
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
kakve su naše trgovine sa reklamacijama kartica koje su majnale? tipa na računu je 6 grafa, mining ploča i ostala oprema? konkretno ova nikad otvarana i bios nije mjenjan. Dal rade probleme kod takvih reklamacija?
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2020., 13:30   #8445
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Zasto bi pravili probleme? Pa vecina tih shopova je prodavala mining rigove s tim grafickama. Mogu nesto muljat ako im se neda reklamirat, ali ih nista ne kosta, posalju na servis i onda na servisu kazu sto te ide. Je isto cekam dvije graficke da vidim sto ce reci. Isto je bilo 5 na racunu. Poslali su na neki servis u inozemstvo.

EDIT:
Odmah da sam sebi uskocim u rijec, velike su ti sanse da ti nece priznat. Rudarenje je postalo kao rijec ili alibi da ne priznaju garanciju.

Ujedno molim znalce ili ove koji su imali slicne situacije da mi kazu dali napajanje gubi garanciju ako se koristi za rudarenje? Odnosno meni je Zalman odbio garanciju jer je rekao da je napajanje koristeno s riserom. Iskreno mislim da nisam riser poslao s napajanjem na reklamaciju. Jel to mogu?

Imao sam FSP, pa cak i Xilence koje su mi pregorjele i nikad problema i niakkvih muljanja da sam ovako ili onako koristio napajanje. A najvise me muci da sam od rudara kupio napajanje rabljeno (isto je Zalman,OMG) i sad znaci to napajanje nema garanciju?

Sad vidim da sam kupio 3 Zalman napajanja od rudara. Da stvar bude ironicnija on mi je rekao da je jedno reklamirao i dobio novo. Znaci njemu su priznali meni nisu jer moje je 1000W, a njegovo 750W. Odnosno za ovo od 1000W se podrazumjeva da se rudari s njim, dok ovo za 700W se moze jos koristiti u kucistu. U cijeloj toj prici najpozitivnije je da je jedno Zalman napajanje novo, iskreno sada bi radje imao 3x Xilence od 700W nego ovo jer za njega bar znam da daju garanciju.

EDIT2:
Pokupio sam napajanje koje nije uvazeno jamstvo citiram: "Me ulazi u jamstvo, nepropisno koristeno napajanje, s riser karticom (rudarenje). Proizvodac ne priznaje jamstvo. Prilozen dopis od Zalmana."

Pogledajte PDF Dopis i Kako se Napajanje Servisira

S tim da moje nisu niti otvorili, vidili su zgoreti kabel i nazalost nisam dovoljno stegnul srajfe na kucistu napajanja da malo shabam boju jer tako se znade da napajanje nije bilo u kucistu sto automatski znaci da je rudarilo. Warranty naljepnica je jos debelo naljepljena na srajfu pa sad neznam jel oni mogu napajanje otvoriti bez da tu naljepnicu potrgaju.

Ajde me savjetujte jer ove slike u ovom prilogu nisu moje napajanje, to su slike nekog drugog napajanja pa mi sad nista nije jasno.

P.s. nevezano za moj problem nego za problem kolege gore za graficke, rekao mi je trgovac u trgovini da su imali slucaja da isto tako nisu graficke priznali jer su rudarile. Pa sad vi meni recite jel to po zakonu ili nije? Jer vjerujem da ce mnogi nagrabusiti koji nisu rudarili a imaju probleme sa svojim komponentama.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 29.05.2020. u 18:22.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 08:07   #8446
Gorgon83
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Poštovani,

Prošli tjedan riknuo mi je NAS uređaj tjedan dana prije isteka garantnog roka, isti sam predao u MR servis na popravak.
Ako mi ponude isti takav uređaj u zamjenu, mogu li zatražiti da uzmem neki drugi uređaj iz njihove ponude uz nadoplatu ili moram prihvatiti to što mi nude?
Gorgon83 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 09:05   #8447
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Identični uređaj moraš prihvatiti osim ako se ne dogovorite.
Tako da probaj s njima vidjeti.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 09:26   #8448
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nastavak od ovog mog problema gore:
Poslali mi sad u boji slike, i sad sam primjetio da Zalman ne prizna garanciju ako izgori onaj konektor na kucistu od napajanja.

Ako se kome dade da pogleda taj dopis, pa to je smijesno, poslat cu im email da vidim sto tocno onda njihova garancija pokriva ako ne pokriva ovo sve.

OBAVEZNO preporuka svima koji imaju Zalman.
One srafe koji se srafe na kuciste, dobro zategnite i par puta otpustite tak da malo nagrizu lim od napajanja jer to je jedan od razloga da Zalman ne prizna garanciju.

Ako tko zeli nesto dodat, da pitam ili im napisem ili ensto u email. Uglavnom email ce biti rant.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 10:03   #8449
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Nemogu oni ništa zaključiti, samo pretpostaviti.
Što ako si foldao 0/24?
Vrtio 3d demo screen akvarija s rtx-om?
Ili pak nikad ne gasio igru a ona u meniju cucla 100%?
To su im samo izlike.
Kao i boja na napajanju.. kakvo oštećenje boje ako kućište ima ili su naknadno ugrađene antivibracijske gumice?
Šalji to na Mingo, svakako...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 10:08   #8450
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Ovo s tragovima šarafljenja su gluposti. Što ako si koristio gumene pločice između 2 metala da si smanjiš prijenos vibracija i buke na kućište?

Ne sjećam se kad sam izvadio napajanje iz kućišta, a da je imalo tragove na sebi, i gledam baš prošlo kućište. Osim što ima antivibracijske trake na dnu, jedino na čemu može biti tragova da je napajanje bilo ugrađeno je samo kućište...što se i vidi na slici. Na samom napajanju može biti tragova jedino ako ti je palo na pod pa si ga vukao okolo po sobi neko vrijeme.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 10:46   #8451
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Šalji to na Mingo, svakako...
Ok, kako da posaljem to na MINGO?
jel ima negdje neki link i sto sve trebam imati?
I koga da optuzim? Ove iz servisa? Zalman? Hgspot?

Hgspot mi rekao nemoze nista jer oni nerade servis. Serviser mi poslao dopis od Zalmana da to Zalmanova garancija ne pokriva. Koga sad da optuzim?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 10:54   #8452
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 11:05   #8453
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ti nemaš veze sa servisom niti zalmanom, tvoja jedina veza je trgovina di si kupio.

Očito je da je skuren konektor za sata uređaje i to je fizičko oštećenje. Ako si koristio sata na PCI-e adapter, moguće je da je oštećenje radi toga.

Dalje ne znam tko je u pravu, ništa te ne košta prijaviti i praviti se glup...
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 11:05   #8454
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ok dobro, hvala. Samo sto da napisem tamo? Da na temelju predpostavki ne zele priznati garanciju?
I dali ja mogu nagrabusiti?
Imam poznanika koji radi UG na inspekcijama, samo neznam jel on radi ovo ili nesto drugo, dali bi bilo pametno se s njim nesto konzultirati ili je dovoljno ovo da samo ispunim posaljem i to je to? I dali ce mene netko kontaktirat i gnjavit da ja dajem neke izjave i potpisujem nesto ili nedaj boze se nalazim s nekim?

@Gilbert
Znaci po tvojem prijavljujem HGspot?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 11:15   #8455
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Jel napajanje krepalo dok je rudarilo ili ne?
Ak je, ja ne bi nista prijavljivao jer si naprosto u krivu i sve sto mozes je pokusati prevariti ih i iskamciti novo, ak nije onda lijepo prijavi i reci im da su u krivu i da napajanje nije rudarilo nego se koristilo normalno.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 11:24   #8456
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Možeš imati problema jedino ako proizvođač odluči angažirati vještačenje napajanja da bi dokazali da napajanje nije korišteno sukladno uputama i preporuci proizvođača.

Kupci se obično na spomen vještačenja i troškova koji će morati snositi ako se dokaže da nisu u pravu, prestanu praviti glupi i pamćenje im odjednom proradi.

Rijetko dođe do vještačenja, možda će netko znati više ako se upuštao u cijeli taj proces. Znam par vještaka za elektroniku i iz priča koje sam čuo, tu kupac ne pobjeđuje.

Ako misliš da nemaju kako dokazati na koji je način napajanje korišteno (koliko ja znam, nemaju), traži mišljenje pa vidi. Problem je jedino ako dođe do vještačenja izgorjelog dijela, a tu bi mogao imati problema ako si koristio neki adapter ili nešto van onog što je dopušteno. Tu nemaš šanse protiv vještaka.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 11:27   #8457
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Napajanje je rudarilo prije. Nije ni puno rudarilo jer je kupljeno 2018te. ubrzo nakon toga sam ugasio rigove. Problem s tim konektorom sam primjetio dok sam to napajanje stavio u racunalo, spojio sam taj kabel na ventilatore, kakvih 5 ventilatora na dva utora. Mislim da to nije problem? Imam spojeno na jedan kabel na puuuno slabijim napajanjima 4 ventilatora.

Dali je to izgorjelo dok sam spojio ventilatore ili prije a nisam primjetio ni sam neznam, ali cinjenica je da je napajanje rudarilo. Takodjer u ovom racunalu sam isto rudario s kojeg pisem, znaci ni to napajanje nema garanciju. U biti vise ni sam neznam koje je to napajanje bilo u ovom racunalu jer sam ga izvadio i stavio u drugo, a u ovo sam stavio RM1000x.

Takodjer sam kupio 3 Zalmana od rudara koji imaju garanciju. Nebi komplicirao rado, jer ovo napajanje koje reklamiram radi i moze se koristiti osim tog utora predpostavljam.

Ali mene vise muci sto sma kupio jos 3 Zalmana koja su rudarila, znaci automatski sam izgubio garanciju. A najvise me muci za ljude koji ce kupiti Zalmana ne znajuci da ako im se desi bilo sto iz ovog DOPISa gube garanciju. A najfamoznije je zadnja stavka sa srafima koji jesu ili nisu ishabali napajanje jer ako nisu oni ne priznaju pod predpostavkom da napajanje nije koristeno u kucistu.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 11:38   #8458
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Jel imaš upute ili warranty info od bilo kojeg tog napajanja?
Otvori i pročitaj detaljno gdje piše bilo što od toga što su ti napisali.

Ako kupac nije preko priloženog materijala upoznat o uvjetima jamstva, onda ih ne mogu naknadno donositi.

Vidim da ima sličnih iskustava sa Zalmanom već duže.
https://forums.tomshardware.com/thre...support.74821/

Rekli su ti gore, s dućanom vidi dalje, pa nek se oni dalje bakću sa Zalmanom. Ti si kupio od njih, a ne od Zalmana.

EDIT:
Išao sam otvoriti online upute od random Zalman napajanja


Mislim da si izvisio odmah u startu ako imaš full modularno napajanje. Po ovome, mogu ti poslati krivo složeni kabel, koji će se zapaliti, i na to nemaš nikakvo jamstvo...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 01.06.2020. u 11:46.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 11:46   #8459
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Imam user manual samo. tamo nepise nista. Probao sam ja naci na internetu za to napajanje uputsvo dali ima sto napisano za rudarenje i nema nista ili barem nisam uspio naci.

A jel ima gdje u zakonu ovo "Ako kupac nije preko priloženog materijala upoznat o uvjetima jamstva, onda ih ne mogu naknadno donositi."

Jer ako je to istina onda bez obzira jel rudarilo ili nije bi mi trebali priznati. A proslo mi je to kroz glavu dok sam kupovao, rekao sam covjeku u trgovini da trebam za rudarenje i nije mi nista u tom trenutku rekao da gubim garanciju. Napajanje kosta 1100kn pa im je valjda pasala kupnja. A slicno bi bilo i s grafickama, jer se sjecam da su naknadno donosili odluke kao da se s grafickama nesmije rudariti, neke cak i nisu donjele odluku jer je opci kaos sto se tice toga.

EDIT:
Da vidim sad ovu sliku i da izvisio sam na jajima. Nemaju garanciju na konektore, OMG. Zalman nikad vise. Odnosno bezobzira jel rudarilo ili nije ako izgori konektor mozes svirat trubu.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 01.06.2020. u 11:52.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 11:54   #8460
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Imaš EU zakon koji napajanje gleda kao proizvod kao i svaki drugi.

Imaš jamstvene uvjete koji pišu na stranicama proizvođača i u uputama. Ne vjerujem da ne piše, ovo što sam screenshotao je na stranici 2 svakog napajanja od Zalmana koje sam otvorio.

Proizvod se pokvari, odneseš ga u dućan, dućan ga odnese u servis, servis napravi dijagnostiku i obavijesti proizvođača.
Proizvođač usporedi izvještaj sa svojim jamstvenim uvjetima i ako su prekršena, nema garancije.

Ne može nitko dokazati da je korištenja za rudarenje, ali kršiš sve na ovom dijelu (Zalman is not responsible for any damages due to external causes...)

Ne znam kaj bih rekao. Možeš tjerati dokle ide, ali ako dođe do vještačenja, gubiš odmah.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na