Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2016., 14:44   #1
poprock64
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
T-com koji routeri?

Bok dečki. Trebala bi mi hitno jedna informacija. S današnjim danom razmišljam o prelasku na t-com telefon + Internet. Zvao sam službu za korisnike i pitao koje modeme daju te su mi rekli da se radi o Speedportu i ZTE-u. Pretpostavljam da se radi o ovom modemu o kojem raspravljate. Zna li netko o kojem se točno ZTE modelu radi? Pitam to zbog toga jer mi je bitno da u upravljačkom sučelju modema postoji opcija connect/disconnect kako bih po potrebi mogao promijeniti IP adresu i zaobići ograničenja količine podataka skinutih s iste IP adrese na nekim serverima. Koliko sam vidio u manualu ovaj speedport ima tu mogućnost ali ne znam što je s tim ZTE-om. Može li mi netko tko ima navedene modeme potrvrditi postoji li ta opcija. Unaprijed zahvalan.
poprock64 je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2016., 15:01   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,568
Imaš te informacije u temama o tim uređajima.
Uvijek ti ostane opcija gasi - sačekaj 5 sec. - pali - čekaj da izađe na režim.
Na žalost obje varijente ti ne garantiraju hoće li novo uspostavljena konekcija imati drugu vanjsku ip adresu (mada najčešće bude).
Oba uređaja imaju svoje bisere, pa je za Internet najbolje dodati svoj WAN (WiFi) Router, obično imaju connect/disconnect opciju.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2016., 15:53   #3
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
za to što hoćeš se koristi upnp
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2016., 00:05   #4
poprock64
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
za to što hoćeš se koristi upnp

?????
poprock64 je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2016., 22:45   #5
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441


desnim klikom na gateway imaš nekoliko opcija među kojima disable/enable na koje kad klikneš diskonekta pppoe vezu i uspostavlja ponovno
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2016., 11:46   #6
Garko
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Ri
Postovi: 71
Nisam siguran samo ako tcom daje admin access routerima tako da ne mozes samo tako do te opcije connect / disconnect. Ali mozes pitati tehničara da ti stavi u bridge mode pa onda imaš taj connect / disconnect u Win preko pppoe... samo cini mi se da onda ne radi wifi i switch.
Garko je online   Reply With Quote
Staro 22.12.2016., 13:44   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,568
Sve zavisi od uređaja do uređaja, ovo šta govori back2quick nije pravilo nego (recimo to tako) feature kod ponekih.
Rekao bih da smo x puta u y tema apsolvirali na temu Connect / Disconnect Dial-Up - a.
Na stranu sad šta to rijetkima stvarno treba i šta je nekima "komplicirano" pristupiti toj opciji na std. lokaciji u winsima.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 23.12.2016., 00:05   #8
poprock64
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Zvao tehničku podršku. Vele da trenuto dijele 4 modema (thomson, siemens, ZTE i Speedport i da svi imaju tu mogućnost kroz menije, na ovaj ili onaj način. Utvrdio da ZTE ima tu opciju kad se konekcija prebaci s "always on" na "manual". Za druge ne znam konkretno.
poprock64 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2016., 01:14   #9
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,063
Siemens i Speedport imaju pristupacnu (jednim klikom) tu opciju, osim ZTE-a na kojem se treba malo kemijat na nacin kako si opisao...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na