Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2024., 13:14   #13381
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
https://www.androidauthority.com/sam...r-lag-3429459/
Postoji rjesenje za shutter lag za S24 seriju, testirano na S24U, pa isprobajte.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2024., 10:09   #13382
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Zamišljam da mogu imati i jedno i drugo, i schedule i gašenje u džepu. A i da je AOD dovoljne svjetline da čak mogu vidjeti sat na njemu
Sve sam to imao na mobitelju određene firme koju su uništili politički i kojega nikako ne mogu prežalit nego sam prisiljen koristiti ovaj južnokorejski poluproizvod, i to samo zato što ostali rade još gore poluproizvode
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Najstrašnije od svega je što nikad nije skroz off, čak ni kad je mobitel stavljen na ekran ili kad je u potpunom mraku (recimo džep), uvijek aod radi i cucla bateriju bezveze.


Što se apdejta tiče, uvijek su mi smiješne ovakve situacije jer sam bio najsretniji na androidu10, ako stvar radi - što manje update-a, to bolje. Samo neš potrgaju
Sjecam se svog razočaranja kad sam prije 6 mjeseci presao sa P30P na S23, AOD na samsungu je bio miljama iza onoga na p30p. Em radi cijelo vrijeme, odnosno ne kuzi da je mob u džepu i ne gasi ga,(cucla bateriju nepotrebno) em ne mozes podesiti automatic brightnes da vidis jebeni sat na displayu, (na S21FE automatic brightness radi ok)ono jbte kao da smo se vratili par godina unazad. A da ne govorim da bi ga se jos dalo bolje iskonfigurirat na način da se moze povecavati veličina ikone noitifikacije, plus da su te iste notifikacije u bojama pa da sa 1m udaljenosti mogu vidjeti jel sam dobio poruku na whap, viber ili Facebook. Stvarno ne kuzim da ne vide tu prostor za napredak, koji se vrlo lako (softverski) rijesi

A koliko sam onda guglao, ne postoji ni postena 3rd app za posten AOD da radi kako AOD radi na huaweiju out of the box na sad vec prastarom zadnjem adroidu na P30P
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2024., 12:32   #13383
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 230
Imam 6/128 A52s, dal se isplati prelazak na 8/256 A55?

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
__________________
Armor je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2024., 13:07   #13384
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,331
Nope
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2024., 14:15   #13385
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,682
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Sjecam se svog razočaranja kad sam prije 6 mjeseci presao sa P30P na S23, AOD na samsungu je bio miljama iza onoga na p30p. Em radi cijelo vrijeme, odnosno ne kuzi da je mob u džepu i ne gasi ga,(cucla bateriju nepotrebno) em ne mozes podesiti automatic brightnes da vidis jebeni sat na displayu, (na S21FE automatic brightness radi ok)ono jbte kao da smo se vratili par godina unazad. A da ne govorim da bi ga se jos dalo bolje iskonfigurirat na način da se moze povecavati veličina ikone noitifikacije, plus da su te iste notifikacije u bojama pa da sa 1m udaljenosti mogu vidjeti jel sam dobio poruku na whap, viber ili Facebook. Stvarno ne kuzim da ne vide tu prostor za napredak, koji se vrlo lako (softverski) rijesi

A koliko sam onda guglao, ne postoji ni postena 3rd app za posten AOD da radi kako AOD radi na huaweiju out of the box na sad vec prastarom zadnjem adroidu na P30P
Meni je AoD do prije ovog OneUi 6.1 updatea radio savršeno.
Mogao si brightness postaviti manualno, notifikacije su bile u bojama, gasio se u džepu (testirao osobno), i pomoću rutina sam ga palio/gasio ovisno o tome gdje se nalazim i isto tako postavljao brightness na auto/manual kako mi je pasalo. Sad su ga malo usrali, al imam osjećaj da neće dugo proći prije nego vrate bar neke funkcionalnosti, samo ovaj puta preko GoodLock-a...

Zanimljivo, sve notifikacije su mi sive, jer sam tako namjestio boju sata, osim jedne aplikacije koju sam instalirao jutros. Ona je u boji, wtf? Možda i postoji neka opcija, morat ću to malo detaljnije pogledati kad dođem s posla...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 08:11   #13386
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
O kojem telefonu se radi? Jer ja sam na S23 i na OneUI 6.0 imao sive ikone, odnosno nekad davno prije sam updejtom izgubio ikone u boji na AOD-u.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 08:33   #13387
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,682
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
O kojem telefonu se radi? Jer ja sam na S23 i na OneUI 6.0 imao sive ikone, odnosno nekad davno prije sam updejtom izgubio ikone u boji na AOD-u.
S23U
Kažem, prije OneUI 6.1, AOD je kod mene radio bez ikakve greške. Sive ikone i nemogućnost postavljanja manualnog brightnessa su došli sa spomenutim updateom.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 11:38   #13388
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 894
Zasto su petljali oko punjenja baterije? Kakve su to gluposti da sada puni do 80 a ne vise do 85?
Prvo su zbrljali prikaz upotrebe od punjenja do punjena pa stavili po danima a sada i ovo.
Cini mi se da bi ih Huawei sve pojeo da ih nisu zeznuli.
Ovaj OneUI postaje tesko sr4nje
robee je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 13:14   #13389
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Kako meni puni do 100% ???

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 13:18   #13390
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Nije ti upaljena zaštita baterije koja puni do 85%

Poslano sa mog motorola razr 40 ultra koristeći Tapatalk
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 13:23   #13391
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Ae znaci do korisnika je.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 13:50   #13392
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,682
Ljudi očito zaboravljaju da pričamo o Androidu u ovoj temi, tj. o jednom od objektivno najboljih "skinova". Nije ovo iOs , praktički sve se da naštelati, samo ponekad opcija nije in-your-face pa pomisliš da ne postoji... Ako ništa drugo barem Samsung daje pregršt opcija što kroz standardne menije što kroz GoodLock module...

Što se tiče punjenja baterije, u OneUI 6.1 imaš 3 opcije za birati pod Battery Protection. Istina, sad više ne puni do 85% ako odabereš maximum protection, ali i to se da fino poštelati pomoću GalaxyMaxHz aplikacije koja praktički napravi override postavke iz user interfacea.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_20240404_134846_Galaxy MaxHz.png‎
Views:	102
Size:	196.1 kB
ID:	27263  
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2024., 14:46   #13393
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 894
Hvala za info. Svaka dodatna apk nesto popravi ali i jede bateriju pa to i nije nesto najbolje.
Eh da nema Nova launchera odavno bi ja poludio sa OneUi
Postaje gori od windowsa za dovesti ga u red da sve bude upotrebljivo.
robee je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 08:40   #13394
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,331
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 09:59   #13395
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Jesam li jedini koji ima problema s novim gestama na S23+/OUI 6.1? Dakle, nisam uspio doći do logičnog korištenja za dizanje nedavnih aplikacija. Taman kad mislim da sam shvatio uzorak, više ne funkcionira nego moram tražiti novi kut i brzinu svajpanja.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 10:13   #13396
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,682
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Hvala za info. Svaka dodatna apk nesto popravi ali i jede bateriju pa to i nije nesto najbolje.
Eh da nema Nova launchera odavno bi ja poludio sa OneUi
Postaje gori od windowsa za dovesti ga u red da sve bude upotrebljivo.
Koristim ovu aplikaciju godinu dana, praktički otkad sam uzeo S23U. Ne mogu reći da sam ikad primjetio da uzrokuje ikakav battery drain. Dapače, battery life mi je nešto bolji jer app podržava razne tweakove poput forsiranja AOD-a u 10Hz umjesto tvorničkih 24Hz, itd...

Što se tiče launchera, godinama sam imao Nova launcher pod obavezno, ali otkad koristim GoodLock tj. njegove module, ne vidim nikakvu potrebu za 3rd party launcherom.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 11:31   #13397
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Nije ti upaljena zaštita baterije koja puni do 85%
Bilo je do 85%, sad je 80%.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 15:16   #13398
dubrava
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb,dubrava
Postovi: 79
ma glupost ta blokada punjenja, imaju baterije već zastitu od prepunjenja, pa 100% nikad nije 100, a cijela baterija uvijek dobro dođe da zdura do kraja dana. 23u i nakon godinu dana punjenja cijelu noc nije pokazala znakove umaranja.

Nego daj ubija me više kako a isključim da dijeli link kad šaljem neku sliku s neta na whatsapp. posalje sliku i onda 20redova link ispiše. šta nikog to ne muči? bacio bi ga u zid kad moram držat brisanje 5sekudni, samo samsung se sjetil te ideje
dubrava je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 15:29   #13399
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
taman mi u knap mob prizivi dan sa 100% sa tim 85% bi redovno umira, pa bi radio jos gore za bateriju, praznio je do kraja ...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 17:36   #13400
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,293
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
taman mi u knap mob prizivi dan sa 100% sa tim 85% bi redovno umira, pa bi radio jos gore za bateriju, praznio je do kraja ...
I sad ti fali 65W punjenje 😁
locks je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 20:56   #13401
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,481
Već duže vrijeme imam naređenu rutinu da mi blokira punjenje na 80% cijelu noć i onda se ugasi oko 20 minuta prije alarma za posao. Taman se napuni do alarma.

Na S23 mi je tako od kupnje pa ćemo vidjeti da li će nešto produžiti život baterije.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 21:59   #13402
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
I sad ti fali 65W punjenje ��
Sad bi i 45 prihvatio, ma i 33 , xiaomi powerbank je uvik samnom kad idem negdi duze. Realmea bi stavio na punjac dok se otusiram, i miran...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 07:26   #13403
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,987

Interesantno je koliko su stvari uspjeli potrgati u jednom update-u. Moram priznat da mi je samsung sve antipatičniji, pogotovo nakon što sam pogledao preko nekoliko 14 ultra recenzija. Kinezići, kao huawei nekad, rade stvarne pomake iz generacije u generaciju, osim što ima bolje fotografije, 14 ultra sad dere 23u/24u i u video snimanju, kao i ajfona.
A ovi uglavnom stoje na mjestu ili se koncentriraju na 200 mpix hur dur koliko megapixela za moj instagram reklamne budalaštine, ai gimmicke i daju mi kablić u bogatoj kutiji
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 09:39   #13404
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 894
Slazem se. Kada S23 ode u mirovinu i ako se Samsung ozbiljno ne trgne onda ce biti vrijeme za reci dovidjenja.
robee je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 10:15   #13405
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Moram priznat da mi se svidja S24U, unatoc velicini i eventualno neergonomiji u rukama, me mogu mu nac neke mane, naravno ima jedna poznata, a to je kamera.

Recenzije su nahvalile kameru boli glava, al gledajuci fotke koje ekipa stavlja na net, vidi se pravo stanje, i daleko je to jos od onoga kako se pokusava prikazat kamera na S24U da je super duper, a to bas nije istina, i dalje ima problema sa softverskom obradom koja je pretjerana, sa preizostravanjem tj pozatim oversharpeningom.

Samsung se i dalje muci slozit softver za kameru da bude dostojna jednog flagsipa, jer dok bi radio sad usporedbu sa kinezima, potonji su tu u boljem polozaju.
Fotkanje mu nije jaca strana, dok video bome je, koji je odlican.

S24U nema nekog kontinuiteta kod fotkanja, samsung mora poradit obavezno na softveru za kameru, jer onak na prvu, rekao bih za jedan flagsip smartfon ne vidim i da su flagsip fotke.

Ekran dok sam vidio, bio mi je saka u oko, a di je vivid mod? Gdje je onaj poznati ekran gdje boje skacu van iz zaslona, ovo je sad sve "priguseno".
PWM dimming su mogli podignut malo jace, sad je pitanje kolko ljudi ima zamor ociju ili glavobolje.

Naglasak nije stavljen na kameru, te ga tako treba i promatrat u cijelini, steta sto kamera ne prati cijenu koja je visoka i hardver koji je odlican. Samsung se potrudio oko UIa i tu im svaka cast, S pen, gledajuci malo o tome, prava stvar kao i AI, e sad ovo dvoje potonje, kolko covjek koristi u upotrebi, to je sad za debatu.
Steta sto kamera nije dobila upgrade nego putem softvera malo fotic da to onekle necemu lici

Navodno je shutter lag ispravljen, i ima nekih opcija da se reducira isti, al.nailazim na kritike gdje to nije na nivou na kojem bi trebao bit, fotke su "hit and miss" ak pricamo o ljudima, zivinama u pokretu i sl.
Ali, S24U se ne kupuje radi (jedino je sad pitanje jel bi gcam donio kakva znacajna poboljsanja) kamere, za to postoje bolji za iste novce ili manje, S24U je vise zaokruzen smartfon za sve pomalo, kak bi se reklo, jako dobro izbalansiran mob.

Overall, nelos smartfon, cijena mu pada, sto ce bit jos privlacnije potencijalnim kupcima.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 10:25   #13406
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Ja nisam updatea, ali imam problem sa fingerpintom odjednom... zato ne updateam dok beta testeri ne prodaju
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 10:37   #13407
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,987
Sto se oversharpeninga tice, probaj koristit 50mpix mod. Po meni je razlika nebo i zemlja, tamo uopce nema sharpeninga umjetnog, sve je vrlo prirodno mekano,probaj.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 10:48   #13408
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Sto se oversharpeninga tice, probaj koristit 50mpix mod. Po meni je razlika nebo i zemlja, tamo uopce nema sharpeninga umjetnog, sve je vrlo prirodno mekano,probaj.
Budem, al dok cu ga imat za stalno u ruci
Volio bih opravdat cca 950€ za kupnju S24U, a ne da poslije bude kuku lele.

Ma samsung mi nije bio ni na kraj pameti, jedini "pametniji" odabir izmedju samsung trojca je S24U, taj famozni spen, veci ekran i bolje kamere, S24+ mi je bolji radi ergonomije tj dimenzija, al on otpada radi losije kamere.

Kaj ti si na S24U?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 10:58   #13409
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,987
Ne, s23u, ali identican je glavni senzor. Bio sam stavio usporedbu 12m vs 50m prije par mjeseci, razlika je tolika da uopce ne koristim 12m na glavnoj kameri.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2024., 11:10   #13410
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Budem bas pogledao, recenzenti obicno fotkaju u 12mp.

Vise mi odgovara kriticki pristup u recenzijama, nego hvalospjevi bez pokrica, zato se ljudi brzo razocaraju, onda krene cudjenje.

Opcenito govoreci, dal si zadovoljan s foticem na S23U?
Ili ti je to ipak zadnji samsung
zvonac je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na