Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2013., 22:14   #421
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Molio bih preporuku 27" monitora za gaming i surfanje,nikad nisam imao prilike vidjeti tu dijagonalu i hd rezu pa neznam kako bi to izgledalo.do sada sam imao philipsa 22" tn matrica i vozio sam na 1680x1050 ako se ne varam.
Budjet do cca 2000kn,tolerancija 10%.
Zahvaljujem

Zadnje izmijenjeno od: komer. 16.12.2013. u 14:11.
komer je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2013., 17:09   #422
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Pa kad ti nitko neće onda ti mogu ja spomenuti onaj koji su meni preporučili. Uzimam ga 10.01.2014. na plaći

LG 27EA53VQ (IPS) 1927,39 kn
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2013., 18:32   #423
niveaformen
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Novaki
Postovi: 6
http://www.njuskalo.hr/lcd-monitori/...oglas-10065274

Monitor nema garanciju, a korišten je u grafičkom studiju. Kaže da je kupljen prošlo ljeto.

Koliko bi dali za njega?
niveaformen je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2013., 00:29   #424
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Pa kad ti nitko neće onda ti mogu ja spomenuti onaj koji su meni preporučili. Uzimam ga 10.01.2014. na plaći

LG 27EA53VQ (IPS) 1927,39 kn
Meni sutra dolazi taj
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2013., 07:10   #425
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Ajde pa javi dojmove.. Googlam da ga nije potrebno skoro nista kalibrirat, da je i default odlican..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2013., 10:40   #426
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Ajde pa javi dojmove.. Googlam da ga nije potrebno skoro nista kalibrirat, da je i default odlican..
Budem...negdje nakon Božića,to je ženin poklon za graf.dizajn...tako da ću ja sigurno kalibrirat...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2013., 13:41   #427
Helix
Premium
Moj komp
 
Helix's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Evo, ja cu isto cekat da cujem dojmove..
Osobno se dvoumim između istog tog LG 27EA53VQ i della p2414h..
Trenutno sam na dellu 2007wfp...i sad ne znam dal ic na 24" ili 27" s obzirom da je rezolucija prakticki ista, ne znam dal bi mi smetao manji pixel density..
Ak imate kakve prijedloge, slusam
Primarno mi treba za igre, nes malo video editinga i net.
Helix je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2013., 23:09   #428
jigsaw.
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: BIH
Postovi: 8
Pozdrav!

Imam taj monitor LG 27EA53VQ-P i veoma sam zadovoljan nema probijanja pozadinskog svijetla u uglovima , nema ne izjednačenih boja.
E sad ne znam, ghostinga ima malo kada povlačim strjelicu od miša, ili kad igram pes2014 tada se primjeti pri šutanju lopte, trenutno je na 60Hz.

Još jedno kada je monitor spojen na DVI na HD rezoluciji ne mogu prebaciti Hz iznad 60hz, dok u igrama mogu iznad 60hz ako igra podržava da se mijenja kao cod mw3.
Problem je za igre koje ne podržavaju u meniju mijenjanje Hz.

ako postavim u nvidia control panelu custon refresh rate na npr 70hz da li se može šta oštetiti?

Zadnje izmijenjeno od: jigsaw.. 02.01.2014. u 02:21.
jigsaw. je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2013., 17:23   #429
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Evo da se pohvalim sa nosačem za monitor.
Bio sam govorio da ću uzeti ovaj sa ebay-a za 300kn, no malo sam Njuškao i našao prodavača iz Rijeke za 200kn, spustio to na 150kn i evo upravo ga kupio.

Odličan je, težak, masivan i čvrsto stoji uhvaćen za stol. Malo sam googlao ovu "marku" i čak su skuplji od ovog sa ebay-a

Manhattan LCD monitor pole








Fotke su od prodavača.

Deklariran je na max 19" (10kg težine monitora). No, uvjeravao sam prodavača da bez ikakvog problema može ići bilo koja veličina monitora (što je i on sam pretpostavljao) dok smo u granicama kilaže samog monitora (10kg), jer ništa ne spriječava da se na nosač postavi 19" ili 27" monitor. Ne postoje fizičke prepreke..

To sam zaključio po onome linku na ebay koji sam postavio (22", 24", 27") a ako se malo pozabavite sa mjerama nosača za recimo 22" ili za 27" monitor, sve specifikacije su IDENTIČNE, što će reći da sam u pravu i da je to jedan te isti proizvod.

Još samo čekam 10.01. i Ninota da riješimo monitor
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 24.12.2013. u 20:36.
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2013., 22:39   #430
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Hoćeš reći 4"

Dobro, onda je odluka pala.. Uzimam taj LG..

EDIT: Baš malo tražim nosače za stol/zid, naročito koji se mogu rotirat gore-dolje, nisu nešto skupi.. 1, 2, 3

Ovaj prvi mi nekako najviše paše jer ide na stol, ali tko zna koliko je to stabilno..
da se i ja pohvalim, uzeo ovaj nosac s prvog linka, za stol... doslo za 2 dana iz njemacke

sve cvrsto, dobro se drzi s monitorom gore, solidni veliki sarafi ulijevaju povjerenje

slikice(zanemarite rusvaj, nije mi se dalo sredjivati stvari okolo za potrebe slikanja ) :











btw. ako netko zna moze li se i kako maknuti ovaj cijeli pimpek dolje za podnozje monitora, smeta sad



ova 2 mala sarafa nemaju veze

Zadnje izmijenjeno od: trpi. 31.12.2013. u 00:29.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2013., 00:16   #431
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Samo par riječi kako sam prezadovoljan s LG 27EA53VQ,prvi dojmovi su bili loši moram priznat,onaj prvi ulazak u windowse,desktop...zbog PPI-a,no stvar je navike...imam i 24" FHD pa je bilo čudno,ali sad nakon par dana korištenja čudan mi je 24" FHD

Ipak na kraju zaključak da je FHD idealan za 27"...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 06:13   #432
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ne znam baš, možda ako gledaš iz malo veće udaljenosti... Jesi li radio na nekom 27" monitoru sa 2560x1440 rezom?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 07:55   #433
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ja ga gledam sa pola metra i veličina slova mi je na full HD rezi i 27" konačno taman. Sve mogu čitati bez naprezanja, napominjem da imam vid 10/10 bez ikakvih naočala. Meni kao gameru bi kupovina monitora sa većom rezolucijom, za kojom ni nemam potrebe, bila samo opterećenje za hardver. Za 4-5 godina kada nekakav OLED sa takvom rezom postane mainstream i popratni hardver će to pratiti bez problema bez velikih ulaganja, tada neću razmišljati o nadogradnji monitora. U stvari nadam se da će tada nekih 30" biti normala .
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2013., 12:13   #434
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
da se i ja pohvalim, uzeo ovaj nosac s prvog linka, za stol... doslo za 2 dana iz njemacke

sve cvrsto, dobro se drzi s monitorom gore, solidni veliki sarafi ulijevaju povjerenje

slikice(zanemarite rusvaj, nije mi se dalo sredjivati stvari okolo za potrebe slikanja ) :

btw. ako netko zna moze li se i kako maknuti ovaj cijeli pimpek dolje za podnozje monitora, smeta sad



ova 2 mala sarafa nemaju veze
Pa taj pimpek moraš pod hitno maknuti, wtf, pa to je skoro pa cijeli stalak
Naravno da ti to smeta i jako je ružno za vidjeti.

Ako se ne varam, monitor se samo "nabode" na taj stalak, tako da u slučaju skidanja trebaš samo "izvući" to.. Jer vidiš kako je neka guma sa strane i oni maleni pimpaći koji uđu u svoje ležište na samom monitoru, znači vjerojatno se treba samo malo jače povuć prema van.
Barem je tako na mojem samsungu. Jer ovo nema smisla. Vjerojatno će ti ić malo teže.. No provjeri ovo što ti pričam, da nebi bilo da štogod pukne prilikom skidanja..

Druga stvar, umjesto onog bijelog "selotejpa" sa kojim si uhvatio kabele, stavi neku širu crnu vezicu, da se što manje vidi.

Treće, imam sličnu stolnu razgibljivu lampu kao i ti ali puknuto joj je podnožje tako da se ne može montirati na stol. Pa bi te zamolio ako možeš izbliza poslikati taj dio gdje se lampa hvata za stol da mi sine neka ideja.
Baš sam jučer tu lampu donio sa posla, skoro je završila u smeću samo