Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2024., 22:34   #31
Tirion
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
kako si ih natjerao da ti daju voip podatke?

ja bi to rado bacio na voip dect telefon. mogu i na fritza, on ionako ima dect bazu u sebi, samo bi trebao vlan-ove propustit.
Daju sve podatke na zahtjev, pozivom na 0800 9000, upravo dobio.

Prvo sam zvao jučer da mi pošalje podatke za internet i voip, za internet poslao odmah, za voip u početku nije bio siguran što i kako, da kao to ne treba, pa nakon mojeg inzistiranja i objašnjavanja da su ti podaci potrebni kako bi se mogao konfigurirati router kaže mora provjeriti s "višim agentom" i da će se javiti kasnije. U prijevodu nije kužio o čemu pričam i morao je ići pitati nekoga.

Kako me nitko nije nazvao, danas sam ponovno zvao, pa neki drugi lik koji se javio kaže da zahtjev nije bio upućen pa da sad radi novi bla bla al da mi ne može sad poslati podatke jer da su mu "kriptirani", "zacrnjeni", tako nešto je rekao. Da će se javit kad dobije.

I eto, ovaj je doista navečer nazvao, poslao mi na mail pdf sa svime što treba - SIP serveri primarni i sekundarni, DNS serveri, username i password.

Izgleda da sve ovisi tko ti se javi na telefon, moj dojam je da su neki od njih prilično neupućeni u to što rade i odrađuju preko volje, dok i drugi odrađuju preko volje, ali barem kuže što želiš i što ti treba pa ne filozofiraju puno nego riješe stvar. Otprilike tako izgledaju stvari u HT-u

P.S. pripremi si OIB i broj osobne iskaznice, to sam morao izdiktirati obojici s kojima sam razgovarao. To im je jako bitno, očito se žele uvjeriti da vlasnik linije osobno zove pa da ne bi bilo nekih prevara i zloupotreba s podacima pretpostavljam.

Zadnje izmijenjeno od: Tirion. 24.01.2024. u 22:43.
Tirion je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2024., 22:06   #32
Brig
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
kako si ih natjerao da ti daju voip podatke?

ja bi to rado bacio na voip dect telefon. mogu i na fritza, on ionako ima dect bazu u sebi, samo bi trebao vlan-ove propustit.
Po odluci EU moraju omogučiti korištenje i druge terminalne opreme ne samo svoje. Još nisu svi upućeni u to pa ih nekad treba podsjetiti. Sve podatke imaju kod sebe, osim šifre za telefoniju, nju moraju tražiti sa centrale, zato ne mogu odma dati sve, već šalju drugi dan.
Brig je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na