Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2023., 22:13   #6211
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Ne vjerujem da je takav problem jer i na manualno podešavanje brzine vrtnje ne uspijevam spustiti temperature. Bit će da je pasta i thermal pad…hladnjak grafičke je na dodir blago topao,ali se ispod njega provlači vruć zrak. Tak mi se nekak čini,ali nisam u ništa više siguran.
Ako imas prilike, friski windowsi, samo Nvidia exp. i nista drugo od programa koji mogu regulirat vent i temp..

Ako je dobar kontakt sa hladnjakom nema razloga da manualno podeseni ventovi ne spuste temp.

Ja sam na kraju grafu prodao covijeku koji ju je sat vremena testirao u svemu i nije mu 70c presla dok bi se kod mene zakucala na 82 kaj god napravio. Podesim ventove na 80% i sami se vrate na 50% ili sl.. Od tada za sva podesavanja koristim samo driverske opcije, ostale programe eventualno za monitoring.. btw Adrenaline je za Nvidia exp svemirski brod sto se toga tice..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2023., 23:11   #6212
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
bubam iz guice, al nemoze ovo sa temp bit ak se grafa malo vise objesila/savila u slotu?


ja bi stavio cisti win za test samo. ak imas prazan dodatni drive il neki koji mozes pobrisat samo za tu namjenu...
ak ne napravi image pa poslje lako restoras ako zelis.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2023., 08:41   #6213
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Sinoć sam poskenirao cijeli sistem prvo sa win security te nakon toga sa malwarebites-om…ovaj drugi je našao nekog smeća no nije ništa promijenilo situaciju.

No nešto sam primijetio da ne radi dobro gf exp kad mi izbaci stat graf (alt+R)…ne očitava nikakve brojke nego samo vrti kružić unedogled. Čudno…

Eventualno ću još danas resetitati jumper na matičnoj ploči i staviti grafu u drugi slot. Ako to ništa ne promijeni idu novi winsi.

EDIT: stavljeni novi win 11 ali i dalje nema promjene

Zadnje izmijenjeno od: bixsy the king. 26.11.2023. u 22:16. Razlog: Edit - nadopuna posta
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 07:41   #6214
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Sinoć sam riješio problem sa grafičkom...stavio sam m2 nvme ssd u drugi slot i više nema pregrijavanja.

Link

Na znam šta bih rekao. Idem istražiti kakve veze ima nvme slot sa ovim. Cirkus.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 08:32   #6215
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Znači razmišljam si jučer dal da napišem nešto na ovu temu jer imam isto problem da mi grafička brzo lupi hotspot u 100C pa ventilatori vrište. I palo mi je na pamet da pitam dal imaš nvme ssd ispod nje čisto da usporedimo. Al reko, kaj budem bezveze pisal gluposti...

Znam da se nvme dosta grije, al nekak mi nema smisla da bi sama toplina utjecala da se grafa tak brzo zagrije. Pogotovo zato jer je nvme u onom slotu koji je dalji od grafe.

Vjerojatno je problem povezan s grafa-matična-nvme kombom.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 08:50   #6216
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Nema veze nvme sa pregrijavanjem u smislu da se on jako grije. Pogledaj na slici na kojem je utoru bio…označen crvenim kvadratom i stoji okomito uz zrak uz holder koji dolazi s matičnom pločom. Ovo bi moglo imati veze sa pciex sabirnicom, regulacijom napona chipseta i sl. Ovaj samsung 980 nije ssd koji se grije…temperature oko 40C plus/minus.

Zadnje izmijenjeno od: bixsy the king. 28.11.2023. u 10:29.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 08:55   #6217
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Sigurno nije zbog topline m.2 ssd-a jer je to par watt-i... Znaci 100% nemoguce.

I kod mene je m.2 ssd ispod a prije nije bio, temperature graficke se nisu mijenjale...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 08:56   #6218
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Nema veze nvme sa pregrijavanjem u smislu da se on jako grije. Pogledaj na slici na kojem je utoru bio…označen crvenim kvadratom i stoji okomito uz zrak uz holder koji dolazi s matičnom pločom. Ovo bi moglo imati veze sa pciex sabirnicom, regulacijom napona chipseta i sl. Ovaj samsung 980 nije ssd koji se grije…temperature oko 40C plus/minus.
Da, al sta god da je, nije normalno ponasanje nego neki bug...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 09:54   #6219
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Ne znam,ali lako moguće. Navečer ću istestirati temperature u igrama pa okačim rezultate.
Meni to vuče na povezanost nvme sa pciex slotom u kojem je grafa. Mislim da tu nešto ne radi kak spada. Ali opet s druge strane s prošlom grafom nije bilo ovakvih problema.

Zadnje izmijenjeno od: bixsy the king. 28.11.2023. u 10:28.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 10:13   #6220
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Čim stignem prebacil budem nvme u donji slot pa javim rezultate.

P.S. bi trebalo nešto posebno šteljat ak prebacim nvme u drugi slot? pitam pošto su mi winsi na njemu.

Zadnje izmijenjeno od: Full Throttle. 28.11.2023. u 10:24.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 11:58   #6221
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Točno...na jednom od 4 šarafića koji drže hladnjak je ta glupa naljepnica. Skineš naljepnicu ode garancija. Javit ću se Protisu da vidim što kažu.
Radije direktno MSI-u

EDIT

alaj kasnim, zanemarite.
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 12:37   #6222
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
P.S. bi trebalo nešto posebno šteljat ak prebacim nvme u drugi slot? pitam pošto su mi winsi na njemu.
Kod mene ništa…promijenio slot i digao OS bez greške.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 17:05   #6223
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 217
Radit će, neće ništa zezat.....kolega koje drame si ti imao, čitam i ne vjerujem, no malo sam zaguglao i zbilja u nekim slučajevima ljudi prijavljuju probleme sa utjecajem m2 na gpu...ti si picajzlirao pa otkrio, koliko ih ima istih no samo nisu se sekirali previše....evo ja sam sada na 3070ti i hladna i tiha je ko led, dok na amd raččunalu mi je hotspot bez ichilla na 6950xt i to Nitro verziji na 110c začas ako je ne obuzdam.

Baš ću provjerit kada mi matična dođe sa RMA, mada sada kada pogledam vjerujem da je nešto mi manjkavo bilo na toj mbo jer je i vga znala diskonektat na mili sekunde, računalo palilo svaki 3 put i čuda, ma pričali smo lega...nadam se da će doći nova mbo jer zbilja mislim da je u banani..

Nino/Zlatko ako čitaš javi gdje smo sa rma )))))
Wiz3m4n je online   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 19:44   #6224
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Meni nije pomoglo. Istina, ja sam umjesto da prebacim nvme, prebacio gpu u primarni slot da budu na istoj poziciji. Mogu još probati prebaciti nvme u sekundarni slot pa vidjeti dal ima promjene. Fascinantno je da se hot spot s 50 stupnjeva u 2 sekunde popne na 105 kad loadam gpu.

Tražil sam po netu za nvme m2<->gpu problem al nema apsolutno ničega.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2023., 20:08   #6225
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
meni su mi sva 3 pci-e slota popunjena 1 je gpu ,2 je pci-x nvme kartica sa diskom naravno,udaljena 2 cm ili manje od 1 ventilatora grafičke ,pa pcix kartica sa usb portovima ona je u pci-x slotu, mrežna kartica u 3 pci-e slotu.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 07:09   #6226
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Sinoć odigrao dva chaptera Mafia DE nekih 40-ak minuta…gpu max 59C, hotspot max 71C.
Postavke igre 1080p sve na high. Ventovi jedva da se čuju. To je to…spreman za božične blagdane !
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 07:10   #6227
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Moooožda je nvme pošto je stajao okomito na ploči...blokirao protok zraka...a možda su u šumi.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline