Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2010., 18:57   #3031
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor duuh Pregled postova
Ja sam mislio da smo u raspravi govorili o nekakvim uobičajnim i recimo novijim komponentama, slažem se da postoje iznimke (starije stvari ili iznimno skupe stvari) za koje je potreban duži rok isporuke.

Ali ako ti npr. otiđe asrockova ploča od 440kn za am3 procesor (koju je valjda uzelo i drugih milijun ljudi) oni imaju dužnost preksutra isporučit novu a ne čekat 2 tjedna.
Nemaju takvu dužnost, dapače. Starost, vrsta, model ili neka druga slična karakteristika robe ne znači da zamjena / servis može biti napravljena odmah, kao što ni starost ili "egzotičnost" robe ne znači ni da se mora čekati tjednima na servis. Sve ovisi o konkretnom primjeru i nitko tu ništa posebno ne može učiniti, "pogurati", "narediti" ili nešto slično.
Ako je nekome nešto kritično i za servis je bitno da bude "odmah" (bez obzira da li to bio isti dan, par sati itd.) takve stvari se rješavaju na druge načine.
Isto tako, unificiranjem nabave robe / koncentracijom nabave kod pojedinog dobavljača dobar dio problema se da riješiti brže.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 11:35   #3032
vercetti
Premium
Moj komp
 
vercetti's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,224
Ukoliko narucim proizvod preko webshopa, platim uredno prema ponudi koju mi dostave
i onda dobijem poziv nakon 2 dana da proizvoda trenutno nema na lageru,
vec ce stici za par dana, no da ce cijena biti mozda malo veca od one sto sam uplatio.

Da li je dopusteno takvo podizanje cijene sa njihove strane, nakon sto sam uredno i na vrijeme izvrsio i platio obaveze sa svoje strane ?
vercetti je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 13:54   #3033
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Nakon 40-ak dana natezanja s EVGA USA i EU (jer grafa je za Američko tržište te ne znam kako je kao takva uopće prodana u Europi) konačno se EVGA NL ponudio da ju zamjeni neispravnu 8800GT za 9800GTX+!

Na frendu je da odluči hoće li pristati ili ne (troškovi slanja bili bi oko 130Kn)!

Da li bi prije RMA bilo pametno to javiti HR carini (račun i potvrda o RMA) tako da ga poslije ne hebu...gdje i kome to u carini prijaviti?
Update: EVGA 8800GT poslana prije 2mj...danas stigla zamjena...EVGA GTX260 SC...s 3g garancije...što reći nego respect EVGA!
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Rino. 15.04.2010. u 14:11.
Rino je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 14:07   #3034
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor vercetti Pregled postova
Ukoliko narucim proizvod preko webshopa, platim uredno prema ponudi koju mi dostave
i onda dobijem poziv nakon 2 dana da proizvoda trenutno nema na lageru,
vec ce stici za par dana, no da ce cijena biti mozda malo veca od one sto sam uplatio.

Da li je dopusteno takvo podizanje cijene sa njihove strane, nakon sto sam uredno i na vrijeme izvrsio i platio obaveze sa svoje strane ?
Ne moras prihvatiti, dapače. A ako je i plaćeno, mogu ti dati robu po toj cijeni ili vratiti pare.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 14:07   #3035
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Jel platio carinu ili kakve troškove? EVGA FTW!
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 14:09   #3036
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Jel platio carinu ili kakve troškove? EVGA FTW!
Oslobođen carine i PDV-a...ipak se radi o RMA!

EDIT: Šteta samo što EVGA više nema u Hr!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2010., 18:03   #3037
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Trgovina: diskon24
Predmet: notebook
Slucaj: notebook strgan, pola displaya ispunjeno mrtvim pikselima i totalno neispravan notebook (naravno bio original zapakiran i sve)

Proslo je par dana, dali imas pravo na onih 7 dana i zamnjenu robe ili vracanje novca ili moras davati notebook u servis.

Pitam zato jer sam imao slucaj da sam kupio Asus N6600GT GS te kako je ta grafa bila cca 2200 kn dok su recimo Gainward 6600GT GT bile cca 1600 kn...a ovi vise nisu imali nijednu Asus, odmah sam drugi dan dobio povrat novca bez problema.

Drugi slucaj: Corsair H50....receno da ima bracket za am2, ali naravno prva serija nije imala i vracena mi je lova isti dan.

Dali imas pravo na zamjenu notebook-a ili povrat novca u roku tih 7 dana?
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2010., 08:28   #3038
PH7
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zg
Postovi: 5
Situacija je sljedeca.

8800GT je prestala raditi, kao zamjena je ponudjena 9800GT sto mi ne odgovara, trebala bi mi opet 8800GT(za SLI).

Koje su moje opcije?

Je li moje shvacanje zakona da ako mi vec ne mogu dati isti proizvod kao zamjenu, da mi trebaju ponuditi karticu iste cijene koju sam ja platio za svoju graficku ispravno?

A ako to ne naprave, krse zakon o zastiti potrosaca, clanak 5, stavku 2;
"Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu."

Zahvaljujem na pomoci
PH7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2010., 08:40   #3039
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor PH7 Pregled postova
Situacija je sljedeca.

8800GT je prestala raditi, kao zamjena je ponudjena 9800GT sto mi ne odgovara, trebala bi mi opet 8800GT(za SLI).

Koje su moje opcije?

Je li moje shvacanje zakona da ako mi vec ne mogu dati isti proizvod kao zamjenu, da mi trebaju ponuditi karticu iste cijene koju sam ja platio za svoju graficku ispravno?

A ako to ne naprave, krse zakon o zastiti potrosaca, clanak 5, stavku 2;
"Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu."

Zahvaljujem na pomoci
Da, krivo si shvatio. Dužni su ti popraviti karticu ili ju zamjeniti sa ispravnom. Ako ju zamjene, dužni su ti dati novu garanciju.

9800GT = 8800GT tako da ce ti normalno raditi u SLI, a ako se misliš natezati s njima, onda pozivanje na ovaj članak ne vrijedi jer se odnosi na proizvod s nedostatkom - to smo prošli već 10ak puta.

Ugl, na njima je da ti ponude drugu karticu, ti možeš prihvatiti ili odbiti, ali na kraju krajeva oni su svoj dio obavili legalno. 9800GT nije slabija, jedino ako je riječ o nekom green modelu ili modelu sa lošim hlađenjem.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2010., 09:54   #3040
PH7
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zg
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Da, krivo si shvatio. Dužni su ti popraviti karticu ili ju zamjeniti sa ispravnom. Ako ju zamjene, dužni su ti dati novu garanciju.

9800GT = 8800GT tako da ce ti normalno raditi u SLI, a ako se misliš natezati s njima, onda pozivanje na ovaj članak ne vrijedi jer se odnosi na proizvod s nedostatkom - to smo prošli već 10ak puta.

Ugl, na njima je da ti ponude drugu karticu, ti možeš prihvatiti ili odbiti, ali na kraju krajeva oni su svoj dio obavili legalno. 9800GT nije slabija, jedino ako je riječ o nekom green modelu ili modelu sa lošim hlađenjem.
Ok, thnx.

Ponudjen je green model u zamjenu za golden sample, sto je problem jer je jezgra za 100MHz sporija itd...
Sto sada?
PH7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2010., 10:01   #3041
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Reci da nisi zadovoljan, da želiš model koji je po frekvencijama i hlađenju jednak ili bolji od reklamirane kartice, ili predloži neku drugu karticu u zamjenu.

Koja trgovina je u pitanju?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2010., 14:39   #3042
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
9800GT = 8800GT tako da ce ti normalno raditi u SLI, a ako se misliš natezati s njima, onda pozivanje na ovaj članak ne vrijedi jer se odnosi na proizvod s nedostatkom - to smo prošli već 10ak puta.

malo sam proguglao i nalazim samo da to nije moguce bez bios flasha....
Nije da sam se pretrgnuo od pretrage... pa me ispravi ako grijesim.

Ali ako je tako - ja bi tu trazio identicnu u zamjenu jer zamjena nije +adekvatna situaciji.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2010., 13:12   #3043
PH7
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zg
Postovi: 5
Evo javljam se sa malim zakasnjenjem.

U pitanju je ADM, kartica je poslana nazad u ovlasteni servis(ne znam kod koga, tko je uvoznik za Gainward? Asbis? ) jer ja nisam pristao na zamjenu, vidjet cemo daljnji razvoj situacije.
PH7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2010., 18:20   #3044
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor PH7 Pregled postova
Evo javljam se sa malim zakasnjenjem.

U pitanju je ADM, kartica je poslana nazad u ovlasteni servis(ne znam kod koga, tko je uvoznik za Gainward? Asbis? ) jer ja nisam pristao na zamjenu, vidjet cemo daljnji razvoj situacije.
Nemoj ni pristati ili bar nek kompenziraju nekako (recimo boljom karticom koja nadmasi taj sli)...
Ukoliko nedaju ja bi napisao prijavu jer zamjena je neadekvatna tvojim potrebama.

Obvezno napisi tu sta je bilo.....

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 23.04.2010. u 18:34.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 13:56   #3045
extremepc
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Okolica Zagreba
Postovi: 306
Dosao sam do zakljucka da jako puno robe/komponente koje kupim su prakticki otvorene, tj originalna amabalaza je otvorena/maknuta. Tako npr uzmem jucer Z-2300 u technomaxu i vidim da je kutija zatvorena trakom REN PROM (veleprodaja) i mislim si ok zatvorili su kutiju svojom trakom da se zna da je roba od njih a ne originalno od logitecha. Dođem kuci otvorim kutiju i imam sta vidjeti, apsolutno sve je vec bilo otpakirano i na vrlo jeftin nacin je opet bilo zapakirano, cak su se jos vidjeli tragovi prstiju na subwooferu s obzirom da je crne boje.

Ok zvucnici rade, nisu osteceni ali pitam se sa kojim pravom i zbog cega oni uopce imaju otvarat te kutije??? Zasto stvari koje otpakiraju i nedaj Boze koriste smatraju i nazivaju pod novim??? Za mene nesto sto je otvoreno vise nije novo??

Još bih razumio da su isti bili kao predlozak u ducanu pa su bili izvadeni i vraceni nakon nekog vremena ali sam saznao da su u biti apsolutno svi bili otvoreni kao i moji (kolega je kupio koji dan prije).


Isti slucaj s vemilom danas unus mediom puno puta sam kupio komponente koje nisi zapakirane celofanom, isto npr u admu sam uzeo maticnu plocu, nije imala originalnu ambalazu na sebi i jos su mi unutra ubacili hard disk koji sam takoder narucio pa sam ga trazio dobrih pola sata u praznim kutijima dok nisam skuzio di je...


Po meni je to otvaranje kutija i otpakiravanje totalno nepotrebno i izbija sumnje...mogo je neko bez ikakvog problema cijelo vrijeme korisiti tu komponente pa je u trenutku prodaje samo vrati u kutiju...po meni to nije novo...i fakat ne kuzim zasto to rade...
extremepc je offline   Reply With Quote