Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.01.2015., 14:03   #1
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
(riješeno) Ne dižu se Win 7, ne pomaže ni repair

Problem s lapom, ne dizu se WIN7. Nakon sta se laptop upali, izvrti pocetni screen od Samsunga, drzi ga par sec i nakon toga blank screen, i nista se ne desava, pustio sam ga satima upaljenog i opet nista. (http://tinypic.com/player.php?v=5mwt...8#.VLJ0KdLF9HU) Pokusao sam Repair sa WIN7 DVD-a, ali nista ni od toga, kad se dodje do onog dijela da se izabere Install ili Repair, nakon odabira Repair samo stoji pozadina od WIN, nista ne dolazi, nikakav Repair postupak, i to stoji isto satima, pokusao sam sa vise razlicitih verzija WIN. Ovo je treci put da se ovo desava, jedino sta je bilo moguce napravit do sada je srusit WIN i sve na novo...

Inace nikakvih nkad problema sa lapom nije bilo, star je cca 2.5 god. Samsung np300e5z.

Sta bi moglo bit?! Sta pokusat napravit, da se izbjegne format diska i dizanje novih WIN-a?

Pozdrav...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2015., 14:28   #2
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Napravi boot usb ili cd i pokreni hdd regenerator. Moguce da je hard otisao/ odlazi i zeza
gaggo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2015., 14:39   #3
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
a da... toga me i je strah, da disk nije otiso il sl...

na ovo mislis??

http://www.dposoft.net/hdd.html
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2015., 14:52   #4
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Ma skini FalconFour boot CD i provjeri memoriju i HDD za početak.
Taj Falcon je prava radost za čovjeka!
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2015., 22:07   #5
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Znaci, iz nekog razloga nisam uspio napravit Falconn boot cd, pokusat cu opet, vjr sam u zurbi nesto falio... ali, pokusam sam sa Hirens-om, probao sam pokrenut mini XP i mini 7 , i nista od toga, kad kao krene dizat sustav isto se zabije na koraku kao i sta sam opisao u prvom postu. Kada pokrenem PartedMagic, tamo mi uopce ne vidi particiju na kojoj su Win, drugu, na kojoj su mi stvari, vidi, nju sam uspio backupirat...

sta napravit?! sta jos mogu dok ne osposobim Falcon?!

Update:

Isao sam u PartedMagic, te tamo pod Partition editor, e nakon poduzeg skeniranja, prikazao mi je moju particiju gdje su WIN, a pored nje upitnik, a nije ni zauzece pokazao, evo na slici kako to izgleda...

http://i61.tinypic.com/5ciu79.jpg

what to do next?

Zadnje izmijenjeno od: lord051. 13.01.2015. u 22:32.
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 13:26   #6
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
jesi izvrtio memtest?
jesi skenirao hdd?
sve te alatke imaš na hirenu isto, samo ih iz dos-a startaš a ne dižeš te "mini" OS-ove.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 19:25   #7
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
znam, znam da Hirens ima sve to, memtest sam izvrtio, to je OK proslo. Pokusao sam skenirat hard, sa par alata, iz nekog razloga ga nije uopce htjelo pokrenut/vidit, takodjer sa Samng toolovima nisam uspio. koji tool bi bio najbolji za izvrtit, spasit podatke sa te particije koje je "nevidljiva", ?
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 19:31   #8
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Nekako digni dos i pukni mu chkdsk /r
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 19:45   #9
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
jel imaš negdje blizu drugi komp pa samo HDD preselit i napravit scan i spašavanje podataka...meni je to bilo jedino rješenje za jedan neispavan HDD sa OSom...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 20:14   #10
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Nekako digni dos i pukni mu chkdsk /r
??? kako dignut DOS bez da udjem u WIN, gore na video je di mi proces bootanja zapne, jedino ako ima koji shortcut key za uc u DOS prije bootanja, al koliko sam procitao to nije moguce... postoji li mogucnost preko PartedMagica mozda?!

Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
jel imaš negdje blizu drugi komp pa samo HDD preselit i napravit scan i spašavanje podataka...meni je to bilo jedino rješenje za jedan neispavan HDD sa OSom...
a nemam, bas zato i je problem, jbg
lord051 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.01.2015., 20:21   #11
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
F8 i safe mode with command prompt?
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 20:32   #12
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
F8 i safe mode with command prompt?
ma nista, 0 bodova... nemogu... kao sta se vidi na videu, prvo mi dodje onaj Samsung "izbor" , tamo mogu izabrat F2 za BIOS ili F4 za Recovery... u BIOS mogu uc, ali kad stisnem F4 opet se desava isto, kao kad pokusava dignut WIN, znaci, kao na videu, onaj blank screen...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 20:36   #13
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Na mobu sam pa nisam vidio video. Ubodi i neku stolnu kantu disk pa ga procesljaj hdd sentinelom ili nekim alatom i napravi clear cmos na laptopu za svaki slucaj. Skini neku drugu instalaciji windowsa i probaj opet. Neznam zasto izbjegavati instalaciju kad se uklapa u potencijalno rijesenje.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 21:08   #14
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Sa Hirensa sam pokrenuo AcronisDiscDirector, i pokusao resizat particiju jer sam vidio da mi je free space 4KB!!! WTF, ne znam kako je do toga uopce doslo!?!? neda mi, kaze mi da pokrenem chdisk, sa jos jednim toolom sa Hirensa sam isao resizat, takodjer mi je reko da ima errora i da lupim checkisk, ali kako da odradim chdisk!!!!!!?!!?

http://i58.tinypic.com/4j3m0n.jpg

Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Na mobu sam pa nisam vidio video. Ubodi i neku stolnu kantu disk pa ga procesljaj hdd sentinelom ili nekim alatom i napravi clear cmos na laptopu za svaki slucaj. Skini neku drugu instalaciji windowsa i probaj opet. Neznam zasto izbjegavati instalaciju kad se uklapa u potencijalno rijesenje.

nisam trenutno u mogucnosti ubost disk drugdje... a i na kraju krajeva, htio bi naucit ovako rijesit problem, bez da samo reinstallam WIn ...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 21:11   #15
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Disk ces morat negdje ubost mada vec mislim da je crko.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 21:40   #16
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Disk ces morat negdje ubost mada vec mislim da je crko.
a jbg, sutra/preksutra cu ga ubost negdje, ako nema dr rijesenja... al jbm, vjr sam da se moze chekirat disk i na ovaj nacin nekako
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 21:54   #17
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Vjerojatno i moze ukoliko je ispravan sto mislim da nije pa se zato sve ovo desava.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 22:15   #18
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Ako ne diže hiren problem je sa diskom, nemoj se ni trudit previše, ako si backupirao podatke najbolje da probaš sve obrisati pisanjem nula i napraviti scan cijelog diska i provjeriš s.m.a.r.t. nakon toga.
Ako se usudiš možeš i probati spojiti disk na živo na drugi komp. Znači digneš winxp/7 i onda spojiš problematični disk. To je meni znalo riješiti problem i onda bi ga backupirao, obrisao, poskenirao i sve bi bilo OK. Događa se...
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2015., 23:22   #19
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Sa KamaConnectom spojio disk na drugi, zdravi komp, i gle, vidi se cijeli disk, sa svim podacima, svim particijama, napravit cu backup, formatirat disk i stavit nove WIN, to ce proc, radit ce, kao i 2 puta prije ovog. ALI ZASTO se to dogadja, to je ono sta me zanima, vec 3 puta ISTA stvar, wtf!!!???

Pustit cu vcrs da mi HDTune skenira disk, pa mozda to da kakve odgovore...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2015., 00:27   #20
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Ok, a što si radio prije nego što se to dogodilo? Instalirao program neki možda? Neku igru? Naime meni se baš prije par dana dogodila slična stvar, no ja sam mijenjao veličinu particije i disk se uredno vidio na drugom komp, eksternom itd, ali nije htio bootat ni pod razno, stao bi već kod biosa, kad sam obrisao particije radio je bez problema. Očito se nešto krivo zapisalo u mom slučaju, ali vjerujem da je i kod tebe bio neki problem. Nisu diskovi skupi, nabavi drugi, možda je u disku problem. btw. koji je proizvođač/model u pitanju, pogledaj da li postoji firmware update.

ps. možda je problem u particijama, ja ne volim particije i vrlo ih rijetko radim. Naravno, na kompu mogu dodati više diskova, no na laptopu radije sve na jednu ili maksimalno dvije ako postoje bitniji podaci jer uvijek sam imao nekih problema sa particijama, od veličine pa resizeaš pa pukne, do nekih čudesa da ti preko noći nestane particija pa onda tjedan dana čupaš podatke i kosu...

Zadnje izmijenjeno od: zbuzanic. 16.01.2015. u 00:29. Razlog: dodan ps
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2015., 00:19   #21
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
evo rezultati scana sa HDTune-om

http://postimg.org/gallery/lva539b2/e5677bfe/

, izgleda zdravo, ja ne znam sta nije u redu da se identicna stvar desava vec tri puta. A nije radjeno ni skidano nista posebno na racunalu, nije nista instalirano nedavno, nikakve posebne stranice nisu posijecene, nista van normalnih/svakodnevnih okvira... a nista, morat cu se ocito zadovoljit sa tim da su WIN jednostavno pukli, iz nekog razloga... a nista, sutra ide sve fresh na njega, pa cemo vidjet dal ce bit opet problema

lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2015., 10:40   #22
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Kazem, probaj samo dvije particije i stavi za win 100gb to im je dosta ak ne tovaris sve na c. Osim toga da li imas licencu ili koristis nesto. Javi na pm ako nemas licencu.
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2015., 11:14   #23
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor zbuzanic Pregled postova
Kazem, probaj samo dvije particije i stavi za win 100gb to im je dosta ak ne tovaris sve na c. Osim toga da li imas licencu ili koristis nesto. Javi na pm ako nemas licencu.
je, i imam 2 particije, i to bas i ovako kako si rekao... ne znam, sestra je mozda nesto sjbl, ona koristi taj lap.... iako, naucio sam je sta smije/ne smije... ali jbg, uvijek je moguca greska, ocito . imam licencu, thx
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2015., 19:02   #24
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
i jesi riješio...vrlo vjerojatno da je lap pao ili je seka nezgodno udarila sa njim i tu je disk prdno...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2015., 21:53   #25
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
znaci muka se nastavlja... stavim nove WIN, odradim chkdsk, i odlucim jos jednom odvrtit scan sa HDTune-om, kado ono bam, bad sector... znaci kada sam izvadio disk i spojio ga na moj komp, checkirao, sve je bilo OK, dns ga vratim u lap, odradim sta sam naveo i sa HDTuneom nadje bad sector, par puta sam odradio scan, za svaki slucaj, spajao/sam odspajao disk ko da suho zlato nosim, nisam mogao bit njezniji i pazljiviji...

http://postimg.org/gallery/h5e6cyou/80d867e0/

sta napravit?!?! imam gar na lap, to koliko znam je pokriveno, pogotovo jer nije fizicko ostecenje... ha??!
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 07:15   #26
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Disk ne vidis iz hirena jer je vjerovatno u biosu aktivan blesavi AHCI mod, a mozda ga ni ne mozes iskljuciti. Da bi mogao nesto napraviti treba ti win7pe bootabilni sa kojeg ces pristupiti chkdsku
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 20:26   #27
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor zbuzanic Pregled postova
Disk ne vidis iz hirena jer je vjerovatno u biosu aktivan blesavi AHCI mod, a mozda ga ni ne mozes iskljuciti. Da bi mogao nesto napraviti treba ti win7pe bootabilni sa kojeg ces pristupiti chkdsku
ma vidim sad sve od kud god hoces, i chkdsk je odradio bez grese ... nego disk ima bad sectore, tako mi HDTune pokazuje, to je valjda problem... koji soft je jos dobar za testirat disk????

nije bilo do AHCI-ja, bio sam pokusao sve oko toga
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2015., 16:52   #28
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
koji soft je jos dobar za testirat disk????
Onaj od proizvodjaca diska(ovisno koji imas seagate, toshiba, hitachi).
Njih imas isto na hirens boot cd.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2015., 19:00   #29
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Po informacijama iz cijele teme hdd je "načet" i očito ima x problema,
čitano od kraja; bad sector(e), upozorenja za Calibration Retray count i Current Pending sector ...

Znam da je spominjanje nofčića u ova čupava vremena skoro ravno kletvi / beštimi, ali
najpametnije i najbolje rješenje je:
a) kupiti novi hdd, ja bih išao na > http://www.nabava.net/cvrsti-diskovi...-sata__4794611
ili čak na SSD, Intel 530 120Gb 5 god. garancije
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=intel+530

b) nabaviti usb ladicu / kučište za ovaj stari hdd,
utrpaš ga unutra, prebaciš / žongliraš sa podacima tamo - vamo,
potom napravi samo jednu particiju ali tako da izbjegneš ovaj dio gdje su oštećeni sektori (po slici negdje na početku, piše 48250) ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2015., 15:22   #30
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Po informacijama iz cijele teme hdd je "načet" i očito ima x problema,
čitano od kraja; bad sector(e), upozorenja za Calibration Retray count i Current Pending sector ...

Znam da je spominjanje nofčića u ova čupava vremena skoro ravno kletvi / beštimi, ali
najpametnije i najbolje rješenje je:
a) kupiti novi hdd, ja bih išao na > http://www.nabava.net/cvrsti-diskovi...-sata__4794611
ili čak na SSD, Intel 530 120Gb 5 god. garancije
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=intel+530

b) nabaviti usb ladicu / kučište za ovaj stari hdd,
utrpaš ga unutra, prebaciš / žongliraš sa podacima tamo - vamo,
potom napravi samo jednu particiju ali tako da izbjegneš ovaj dio gdje su oštećeni sektori (po slici negdje na početku, piše 48250) ...

ma je da, slazem se, disk je nacet s x problema... al imam garanciju, tako da cu im ga poslat, pa nek se oni bave dijagnozom, tj ako se ne varam trebao bih dobit novi disk. Lap je kupljen kad je bilo u igri ono Samsung jamstvo, 2 godine garancije sam imao od centra gdje je kupljen, a jos dvije dodatne od Samsunga, tako da, ako se nevaram, sve bi trebalo proc u redu
lord051 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na