Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.05.2013., 14:10   #121
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Ali cu prvo probati na svom starom thomsonu 780 to srediti - dakle vraćamo se ontopic
Mislim mu omoguciti remote management (bilo da promijenim postojeci user ini ili da vratim defaultni.

E onda ce mi oni vjerojatno puknut novi firmver i to i IMS ce mi proradit, user ini ce stavit defaultni sip ce se zakljucat.
E onda ne znam sta cu dalje nece mi vrag vjerojtno dat mira pa cu nest sprckat.

Ja bi najradje probao editirati novi user.ini fajl sa starim user.ini fajlom (premda mi je to sad teska teorija), samo da otkljucam sip. Zna netko kako to napraviti?
I mislim mu opet onemoguciti remote management ne znam hoce li mi raditi IMS s tim.

To jest trebat ce mi admin lozinka.
Za 782 ce mi tehnicar odmah dati admin lozinku,

ali koja ce biti admin lozinka na ovom 780?? Su to jos uvijek one stare admin lozinke moze mi neko pomoc u vezi s tim. Jer ako imam admin lozinku, onda mi e valjda odmah otkljucan SIP, ili? Moze pls koji odgovor na ova pitanja

Ljudi ajte pls pomagajte eto kucnula je odlučna ura da si to sredim, danas i sutra, ja jos ne znam sta mi je najbolje ciniti.

Dali da idme to slagati sad na 780 ili na 782.

Kako da editiram user-.ini fajl da mi je otkljucan SIP? (ne mislim ubijati remote management nego bi svai put kad oni stave svo ja stavio natrag svoj)
Koje su damin lozinke nove za ST780 s T-comovim firmverom najnovijim?

Ako mi nista od toga ne bi poslo za rukom, isao bih na neki dodatni uredjaj. A na tom novo uredjaju, dodatnom (SIP gateway, IP telefon itd) morao bi se obavezno moci konfigurirati dialplan A dosad jos nemam podataka da je to nekome poslo za rukom za vaj predlozeni uredjajs ebayja, pa ne zelim u tom sucaju bezveze ga kupovati (a i cujem da je dosta spor taj uredjaj, ali dobro sad..)
-->
S obzirom na mogucost konfiguracije otkljucavanja itd, da kazem tehnicaru da mi stavi 782 ili da ostavi 780? Vjerojatno bolje da stavi 782
(pa cu imat jos dva 780; i Gigaset 763 kod prijatelja; za rezervu )

Hvala svima na dosadasnjim savjetima.
Imam jos jedno pitanje mozda i glupo tj dva:
1) U User.ini fajlu, koja linija omogućava odnosno onemogućava (a mozda mi je jednostavnije da stavim samo defaultni user.ini fajl
2) Kad omogucim remote managment, t-com mi moze prkeo remotea staviti na thomsona i novi firmver (mislim na ovog starog?)

Naime danas ce mi doc tehnicar i nagovorio sma ga da mi smao ostavi ruter jer mi e u sobi skladiste i dzumbus i ne da mi se spremat pola dana sobu samo radi njegovog dolaska da posteka par kablova. Reko sam mu da donese 782.

--> Ali cu prvo probati na svom starom thomsonu 780 to srediti - dakle vraćamo se ontopic
Mislim mu omoguciti remote management (bilo da promijenim postojeci user ini ili da vratim defaultni.

E onda ce mi oni vjerojatno puknut novi firmver i to i IMS ce mi proradit, user ini ce stavit defaultni sip ce se zakljucat.
E onda ne znam sta cu dalje nece mi vrag vjerojtno dat mira pa cu nest sprckat.

Ja bi najradje probao editirati novi user.ini fajl sa starim user.ini fajlom (premda mi je to sad teska teorija), samo da otkljucam sip. Zna netko kako to napraviti?
I mislim mu opet onemoguciti remote management ne znam hoce li mi raditi IMS s tim.

To jest trebat ce mi admin lozinka.
Za 782 ce mi tehnicar odmah dati admin lozinku,

ali koja ce biti admin lozinka na ovom 780?? Su to jos uvijek one stare admin lozinke moze mi neko pomoc u vezi s tim. Jer ako imam admin lozinku, onda mi e valjda odmah otkljucan SIP, ili? Moze pls koji odgovor na ova pitanja

Ljudi ajte pls pomagajte eto kucnula je odlučna ura da si to sredim, danas i sutra, ja jos ne znam sta mi je najbolje ciniti.

Dali da idme to slagati sad na 780 ili na 782.

Kako da editiram user-.ini fajl da mi je otkljucan SIP? (ne mislim ubijati remote management nego bi svai put kad oni stave svo ja stavio natrag svoj)
Koje su damin lozinke nove za ST780 s T-comovim firmverom najnovijim?

Ako mi nista od toga ne bi poslo za rukom, isao bih na neki dodatni uredjaj. A na tom novo uredjaju, dodatnom (SIP gateway, IP telefon itd) morao bi se obavezno moci konfigurirati dialplan A dosad jos nemam podataka da je to nekome poslo za rukom za vaj predlozeni uredjajs ebayja, pa ne zelim u tom sucaju bezveze ga kupovati (a i cujem da je dosta spor taj uredjaj, ali dobro sad..)
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2013., 14:17   #122
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
@juky
Da, da, radi se o toj stvarčici.
Nisam nabavljao, ali ima kolega koji jesu, trebalo bi potražiti / pitati.

@goranbo
Sračka sa remote - om je u tome šta tada mogu (a to ljudima i rade) mijenjati konfig i vračat ga na "njihov" default.
Dakle, sve i da složiš da ti sve radi kako želiš i onda nakon x dana > "puf" > sve vraćeno na default.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 15.05.2013. u 14:26.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.05.2013., 14:30   #123
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@juky
Da, da, radi se o toj stvarčici.
Nisam nabavljao, ali ima kolega koji jesu, trebalo bi potražiti / pitati.

@goranbo
Sračka sa remote - om je u tome šta tada mogu (a to ljudima i rade) mijenjati konfig i vračat ga na "njihov" default.
Dakle, sve i da složiš da ti sve radi kako želiš i onda nakon x dana > "puf" > sve vraćeno na default.

@Nikky razumijem to, ali ja bi isao na to (a i cuje da ne vracaju na staro tako tesko). Evo ponavljam treci put: Ja bi isao konfigurirat SI bez da iskljucim reote. I kad mi vrate stari user-ini, meni treba minuta da ga opet pregazim sa svojim, nije mi to problem.

A sto se tice ove stvarccie sa ebayja, sad am cuo da ima nea netu upute za dialplan i to, da s emoze OK konfigurirati, ali da je mnalo spor (ali OK ne zanima me sporost)


Konkretno pitanje:
Kako da na sadasnjem 780, gdje imam svoj user.ini, ponovno ukjlucim remote management??
Pa da mi puknu taj IMS pa da vidim sta ce se promijenit. Svakkao cu izvjestavati ovdje o napretku te ozda dodjemo do neceg korisnog za dosta ljudi .

Što velite za ovo http://www.agramservis.hr/prodaja/pr...igaset_a510_ip
Vele da na isto uredjaju mozete imati i VOIP i fiksnu liniju. Ali ne znam da li to vrijedi i za IMS??? (Zvao sam ih i oni nemaju pojma)

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 15.05.2013. u 16:05.
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2013., 15:26   #124
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Konkretno:
1 - nikako ako nisi sačuvao inicijalni user.ini ili ako u njemu nije ni bio aktivan IMS
2 - napravi pa "vidi" šta ćeš dobiti

Napomene:
- kada ti aktiviraju IMS, nebitno sad preko kojeg uređaja, zamjena uređaja nije baš jednostavna. Samo preštekavanje nije problem nego šta na ACS - u "piše" koji je uređaj, koje su mu MAC adrese, ... dakle kad ga sam zamjeniš ICS neće raditi.
- dva VoIp account - a su problematični kod ST780
- i dalje ostaje prije spominjani problem šta IMS radi preko posebne konekcije + Remote managment a alternativni VoIp preko internet konekcije

Po meni najbolje / naj pametnije rješenje ti je:
- stavi u funkciju SX763 ili TG782
- to su noviji uređaji i za očekivati je da će dulje vrijeme raditi ok
- preko njih ćeš imati riješen IMS
- neka ti za Internet postave Bridge mode rada, na taj način si zaobišao sve probleme oko otvaranja portova i inih problema zbog "zaključanog" uređaja
- ako imaš više kompova onda nabaviš svoj WAN (Wireless) router, podesiš i miran si za bilo kakve njihove izmjene
- alternativni VoIp riješiš sa PAP2T ili VoIp telefonom (kao ovaj Gigaset A510)
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2013., 16:36   #125
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Sad cujem na forum.hr da je jedan predo zahtjev za prelaz na optimu a su mu javili da ipak moze ostat na POTSu (valjda MSAN). Jooj kako me to tolko iznerviralo da je bolje da ne vidim tog tehnicara nikad vise u zuvotu i da nemam nikakvih posla s T-comom vise

@Nikky, imam samo jedan komp žiom spojenn i jos jedan bezicno, ne treba mi vise nista

Vec je zatvoren nalog na IMS tako da otpada bridge mod a i ne treba mi to ne znam, prekasno si se javio.
Hvala na ovim ostalim napomenama (mislio sam da to ide jednostavnije pa sma mislio na 780 prtljat prvo al nista od toga; jos ako je u nalogu naznacen bas taj 782 koji mi je dan onda nista). Ja dake necu sad nista trtljat po 780 (mislio sam da to jednostavnije ide), nego cu stavit ovaj 782 pa cekat da mi se to aktivira i sjest i plakat.

Zelim si troskove što više minimalizirati naravno kod kupnje tog novog uređaja. Možda pljunem 600kn za taj ovi IP phone ne znam (a os sam iz Bjelovara a ne iz ZG treba vidjeti sta ima ovdje), i to je to, on ce i biti u drugom LAN portu koji je slobodan. Ili to il gateway koji je jeftiniji al ga je vjerojatno malo tez onfigurirat itd.
Nadam se da ovi siemensi podrzavaju dialplanove?? Gdje cu to konfifurirat??



PS: Da dodam jos za kraj, dodje mi da zapalim T-com

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Konkretno:
....
- kada ti aktiviraju IMS, nebitno sad preko kojeg uređaja, zamjena uređaja nije baš jednostavna. Samo preštekavanje nije problem nego šta na ACS - u "piše" koji je uređaj, koje su mu MAC adrese, ... dakle kad ga sam zamjeniš ICS neće raditi.
Pod ICS mislis na? IMS?

Frend veli da je to netocno, mijenjao je njihov onaj neki ŽNJ ruter stavio 782 i radilo je.
Radi na bilo kojem ruteru automatski se podesi.

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 15.05.2013. u 17:07.
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2013., 19:03   #126
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Ma da, lapsus, IMS, idioti su namjerno izmišljali svoj naziv samo da zakompliciraju stvar tj. da ne skužiš odmah u startu kako se radi o VoIp - u.
Moguće da su uznapredovali pa bolje definirali stvari na ACS - u koji služi da se svakom korisniku postave odgovarajući podaci / parametri.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 00:44   #127
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Jedino jos ovog trena ne znam šta je ACS
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2013., 14:08   #128
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Uglavnom prebacili su me na IMS.
Htio sam prvovidjeti da li ce ST780 povuci postavke ali ništa. Vratio sam defaultni, stari T-comov user.ini fajl gdje je omogucen remote asistance ali voice lampica ne svijetli, resetiro sam ruter hardverski takodjer nista.
Čini mi se da bi trebo apdejt firmvera da bi to proradilo, nisma siguran, ali ne nalazim bas ovako ovdje nikakav noviji firmver/firmware od ovoga koji već imam - 6.2.17.5

Ima li neko IMS na SPeedtouch ST780 i koji je firmver na njemu?
Jer meni nije povukao nikakve ostavke mislim da mi je neko spomenuo da bi s promenom firmvera povukao.

Zadnje izmijenjeno od: goranbo. 16.05.2013. u 14:13.
goranbo je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2013., 16:14   #129
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor goranbo Pregled postova
Ima li neko IMS na SPeedtouch ST780 i koji je firmver na njemu?
Jer meni nije povukao nikakve ostavke mislim da mi je neko spomenuo da bi s promenom firmvera povukao.
Imam IMS na ST780wi i radi uredno, osim kaj nema standardni "Dial Tone" nego kad se digne slusalica ima konstatni ton...
Ako nekog zanima mogu napisat upute kako konfigurirat VOIP-IMS za T-Com liniju i originalni njihov firmvare 6.2.17.5. Nije nista komplicirano, nego samo treba saznati IMS Password koji se moze izvuc iz ADB A4202 routera koji sada T-Com dijeli za prelaz na IMS...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na