Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2007., 19:08   #1
Pezzaa
Premium
Moj komp
 
Pezzaa's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: TZ
Postovi: 296
Temperature nakon mijenjanja termalne paste?

Pozz... e ovako danas sam nabavio zalman STG-1 termalnu pastu i odmah je stavio u pogon tj promijenio stock zvaku na northbrigu i na procu... e na northbrigdu su mi temp opale za nekih 2 stepena ali temp proca su nesto vece sad nego prije. jeli to uredu i da li ce pasta doci na svoje nakon nekog vremena ili da ponovo skidam HS?? proc sigurno dobro lezi pastu sam nanio prema tutorijalu iz sticky teme o vazdusnim coolerima..... ?' jeli problem u tome sto bazu cpu coolera i cpu nisam cistio alkoholom nego samo suhom vatom?? hvala na odgovorima ... pozz
Pezzaa je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2007., 19:44   #2
veliko_pile
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 583
da...treba neko vrijeme dok pasta dode na svoje...recimo par dana...
mislim da nema veze ako cistis alkoholom ili ne...ako ti je temp pala za 2 oC na NB mora da je bila shit od paste/zvakace na njemu...svejedno iako ti je temp proca 1 oC vise, barem znas da ce pasta trajat vise ispod proca, i da ce kvalitetnije odradit svoj posao...
veliko_pile je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2007., 20:20   #3
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Past će ti temperature, inače, meni je za sada Zalman STG1 najbolja pasta. Lako se nanosi (kao lak za nokte ), lako se skida i što je najbitnije izvrsno prenosi toplinu. Sad, koliko je dugotrajna, vrijeme će pokazati.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2007., 20:49   #4
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
...optereti ga par puta (kad ne radis nista vazno) sa TATom ili necim slicnim pa da se onda fino razradi
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2007., 23:59   #5
Pezzaa
Premium
Moj komp
 
Pezzaa's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: TZ
Postovi: 296
ok hvala svima na odgovorima....
@swarm Dude
mogu ti reci da je extra prakticna a i lijep rpizor za oci nakon nanosenja, pogotovo za perfekcioniste poput mene....

@veliko pile...
Da na NB je bila ona zvaka... covjece koliko m je posla zadala... pa ne mogu da vjerujem da sam to s.... cistio sat vremena..... toliko sam popizdio da sam htio odmah pisati mail asus-u...

@ Optik
Budem malo upogonil Orthos pa budemo vidjeli kak ce se ponasati
Pezzaa je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 00:06   #6
veliko_pile
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 583
imao sam i ja dvije asusine ploce..i jedna i druga imaju isti problem..kod mene nije uopce zvakaca, nego ''nesto sivo'' koje je tvrdo kao kamen, uopce ne izgleda na mekanu zvakacu...
Zalman ima taj problem: nakon dosta vremena, pasta se osusi, i na nekim djelima nestane...
pogledaj malo vise ovdje ako ti se da...
http://www.pczenith.com/veliko_pile/...rease_test.php
veliko_pile je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 00:25   #7
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Citiraj:
Autor veliko_pile Pregled postova
kod mene nije uopce zvakaca, nego ''nesto sivo'' koje je tvrdo kao kamen, uopce ne izgleda na mekanu zvakacu...
Tata-mata za skidanje tog sranja i zvaka je WD-40. Nasprejas na krpicu i da vidis kako otopi i skine to smece koji oni stave
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 00:32   #8
veliko_pile
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 583
oo super...hvala na prijedlogu..probat cu iduci put kada cu vidjet takvu stvar...hvala
veliko_pile je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 00:36   #9
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jel provodi Zalman struju?

Pitam, jel da uzmem njega ili Ceramique koju imam na procu za GPU.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 00:55   #10
kyz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor zippo Pregled postova
Tata-mata za skidanje tog sranja i zvaka je WD-40. Nasprejas na krpicu i da vidis kako otopi i skine to smece koji oni stave
Hm... i ja sam čuo da je WD dobar, no evo što AS kaže u uputama recimo za Ceramique (http://www.arcticsilver.com/pdf/appi..._quad_wcap.pdf)

NEVER use any oil or petroleum based cleaners (WD-40, citrus oil based cleaners and many automotive degreasers) on the base of a heatsink. The oil, which is engineered to not evaporate, will fill in the microscopic valleys in the metal and significantly reduce the effectiveness of any subsequently applied thermal compound.
kyz0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.12.2007., 01:29   #11
veliko_pile
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 583
Citiraj:
Autor Ice Demon Pregled postova
Jel provodi Zalman struju?

Pitam, jel da uzmem njega ili Ceramique koju imam na procu za GPU.
pogledaj na www.zalmanusa.com
mozda tamo pise...ja ti nebi preporucio Ceramique, par puta mi se zaljepio proc za hladnjak zbog te paste...pregusta je valjda...
mislim da je pametnje uzet AS 5 ili MX-2...
veliko_pile je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 01:34   #12
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Meni je vazno samo da je neprovodljiva da ne za***em graficku, buduci da tamo ima dost stvarcica. Za proc mi je svejedno koja pasta, glavno da dobro prenosi, al graficka je ipak osjetljivija.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 11:29   #13
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
MX-2 je danas najbolja pasta, mada je to sve unutar 3 stupnja C.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 11:39   #14
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
MX-2 je danas najbolja pasta, mada je to sve unutar 3 stupnja C.
E, super...
Vidim da je neprovodljiva, pa ce ona na GPU. Hvala, uopce je nisam do sad primjetio.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 11:50   #15
veliko_pile
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 583
neznam ako ste procitali onaj link...MX-2 je jako dobra i nije ni toliko skupa...
ali mogu tec da Tuniq TX-2 je isto tako jaaako kvalitetna pasta..samo nazalost nema ju za kupit u HR
veliko_pile je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 12:34   #16
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Da, Tuniq je jos bolja, ali je nema za kupit. Ja sam uzeo jednu tubicu MX-2 jer nije bilo keramike. Vidjet cemo kako ce se pokazat.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 14:20   #17
veliko_pile
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 583
mislim da nisi pogrijesio...a neznam zasto toliko cijenis tu Keramiku..po meni nije nista specijalno...meni se jednom skoro slomio Pin od procesora, jer dok sam vadio hladnjak, proc se bio doslovno zalijepio za bazu coolera...strasno...
veliko_pile je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 14:38   #18
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ma ti se desava sa skoro svi novijim procesorima i pastama. nije toliko problem u pasti koliko u slabom drzanju modernih socketa (pretanke nozice, nista ne drze) i ogromnoj povrsini (zbog IHSa) procesora u odnosu na nekadasnje. uopce ne vrijedi panicariti zbog toga, samo naucis da malo zagrijes procesor prije skidanja coolera i onda dva-poteza lijevo-desno coolerom cim mu oslobodis kopce i skine se. ako ides na klasican pull-up nacin i onda jos primjenis silu cupanje procesora iz socketa je nesto...skoro pa normalno
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2007., 15:48   #19
veliko_pile
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 583
to mi se desilo sa celeronom na 478 socket..i nije mi bilo bas svejedno..radio je do malo prije, znaci jos topal je bio...od kada kupujem bolje paste, nikada mi se nije to desilo...a i zbog toga sta socket 775, puno bolje i sigurnije drzi proc na mjestu
veliko_pile je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 22:33   #20
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
evo jedno njubovsko pitanje;kak se skida stock cooler sam soc 939 maticne(sve iz siga)?
ja sam malo to proucavo i sve se bojim da ne potrgam nes a onda uputsva od maticne nis ne kuzim...jedino ak ima iza na maticnoj neke sarafe...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 22:56   #21
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Povučeš polugicu tako da otpustiš hladnjak. Onda ga prije odmicanja, prvo malo izrotiraš lijevo-desno (da se slučajno pasta ne zapeče pa da ne isčupaš procesor skupa sa hladnjakom). Kad osjetiš da je pasta popustila (ako je bila zapečena), podigneš jednostavno hladnjak.
Proc ti ima IHS i nemreš mu niš strgat osim ako se pošteno ne potrudiš. Jedino što možeš zeznut je da isčupaš proc skupa sa hladnjakom iz njegovog ležišta (no u većini slučajeva, opet se ništa ne dogodi jer su svi pinovi na mjestu, no nikada ne znaš).

Stock cooler nema ništa više od polugice koja ga drži gore.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2007., 22:57   #22
Pezzaa
Premium
Moj komp
 
Pezzaa's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: TZ
Postovi: 296
koliko se ja sjecam a imao sam ga na staroj konfi imas one plasticne kopce njih pritisnes i pommjeris u stranu da ispadnu iz lezista i onda mislim da se budes snasao...
Pezzaa je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2007., 20:56   #23
tin1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 102
Koliko često bi trebalo mijenjati paste klase Zalman, AC? Jel to godinu,dve..? Budući da se radi o 2-3 stupnja razlike teško je na osnovu praćenja temperatura odrediti kad je vrijeme za novi "namaz".
tin1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2007., 22:17   #24
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor tin1 Pregled postova
Koliko često bi trebalo mijenjati paste klase Zalman, AC? Jel to godinu,dve..? Budući da se radi o 2-3 stupnja razlike teško je na osnovu praćenja temperatura odrediti kad je vrijeme za novi "namaz".
Pa preporučljivo je svako godinu dana. Ja sam svoju Artic Silver 5 prominio 2 puta u ploa godine jer me BT za***ava, inače kako sam reako oko 1 godinu!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na