Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2007., 21:21   #1
-Tito-
Bob Sinclar RULZ!!!
Moj komp
 
-Tito-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 110
Asus cooleri?

Naime svi znamo da zalman je fakat super kaj se tiče hlađenja i stvarno se isplati dati za njega svaki novčić e sad me zanima vidio sam malo po netu i na asusovoj stranici dva coolera pa me zanima dali vrijede toga ili je to samo ona estetika,radi se o silent square evo i o silent knight II.evo i linkova,pa ako ima kakvih iskustava neka napiše
http://www.asus.com/products.aspx?l1...90&modelmenu=1
http://www.asus.com/products.aspx?l1...28&modelmenu=1
-Tito- je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2007., 22:15   #2
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
Citiraj:
Autor -Tito- Pregled postova
Naime svi znamo da zalman je fakat super kaj se tiče hlađenja i stvarno se isplati dati za njega svaki novčić
Druze Tito celave glave mislim da ipak svi ne znaju, pocevsi od mene.

Citiraj:
Autor -Tito- Pregled postova
e sad me zanima vidio sam malo po netu i na asusovoj stranici dva coolera pa me zanima dali vrijede toga ili je to samo ona estetika,radi se o silent square evo i o silent knight II.evo i linkova,pa ako ima kakvih iskustava neka napiše
http://www.asus.com/products.aspx?l1...90&modelmenu=1
http://www.asus.com/products.aspx?l1...28&modelmenu=1
Cijenom od kakvih ~300kn je smijesno. Dobri jesu no ne toliko dobri i toliko vrijedni. Radje baci oko na neki Scythe proizvod ili ThermalTake (ovdje mislim na ST/BT120/BTVX) (od skupljih ThermalRight)


ps.ovo treba ici pod overclock
Optik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2007., 22:24   #3
-Tito-
Bob Sinclar RULZ!!!
Moj komp
 
-Tito-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 110
ako ide pod overclock ok onda se ispricavam.a kaj se tiče svega ajd zaboravih dodati jos TT-a i scythe uz zalmana,nego reko onak pitam za asusa jer kao ispada da su tiši i sve to pa reko ono da vidim kakva iskustva ima ekipa s time.da nebi ispalo da su samo fancy a da k**** valjaju.zato bolje pitat nego ispast bedak poslije i česat se po glavi kako sam bio glup.a zalman mi se nekak za 400kn sviđa pa sad da vidim jel ima tko kaj reci o ovome al podkrijepljeno iskustvom ili nekim dobrim linkovima da ne googlam jer ne stignem bas u zadnje vrijeme i komp mi je raskupusan dok ne kupim ostatak.a na laptopu od 256mb-a rama mi se neda ubijat googlanjem
-Tito- je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2007., 22:50   #4
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Zalmani su proslost nekada su vrijedili novaca. Danas, pred Scythe-om i TR-om pada na koljena i cijenom i efikasnoscu. Njihova dosadna tehnologija ruze je ispucana i nije to sto je nekad bilo...
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2007., 22:58   #5
Pezzaa
Premium
Moj komp
 
Pezzaa's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: TZ
Postovi: 296
Licno imam Asus Silent Square.... Ja sam veoma zadovoljan.. Oc-an E6750(3,2 Ghz) ne prelazi 48 C ni u jednoj jezgri, u idle-u 35 C max.... lagana montaza, jeste da zahtijeva vadenje ploce zbog backplat-a , ali si bar siguran da ti nece izvaliti maticnu dimenzijama solidan ni prevelik a nitk premal, pushe i po mosfetu i regulatorima voltaze i hladi i njih.... Vent je uber tih za moje ushi, ujedno to mi je i najtishi dio hardvera u compu , moja preporuka ...
Pezzaa je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2007., 22:59   #6
Optik
________
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: .
Postovi: 773
Citiraj:
Autor -Tito- Pregled postova
ako ide pod overclock ok onda se ispricavam.
Malo je to "glupo" sredjeno no tako je kako. Sad za ubuce znas.
Ja se iskreno nadam da ce se otvoriti onaj vec dogovoreni dio.

Citiraj:
Autor -Tito- Pregled postova
a zalman mi se nekak za 400kn sviđa pa sad da vidim jel ima tko kaj reci o ovome al podkrijepljeno iskustvom ili nekim dobrim linkovima da ne googlam jer ne stignem bas u zadnje vrijeme i komp mi je raskupusan dok ne kupim ostatak.
Vjerujem da bi ti se i ja svidjao za 400kn no blingbling plava ledica ne hladi
Iskreno receno ne znam za koga se pise OVAJ Sticky, vjerovatno da skuplja prasinu no mozda ne'kome i pomogne.

Citiraj:
Autor -Tito- Pregled postova
a na laptopu od 256mb-a rama mi se neda ubijat googlanjem
Novi je zakon uveden. Ne koristit trazilicu/google bez gige rama na cl3@900


Zivio ti meni

edit:

Citiraj:
Autor Pezzaa Pregled postova
lagana montaza, jeste da zahtijeva vadenje ploce zbog backplat-a , ali si bar siguran da ti nece izvaliti maticnu
Znas li ti kolika je masa potrebna da razvalis plocu (pcb)

Citiraj:
Autor Pezzaa Pregled postova
dimenzijama solidan ni prevelik a nitk premal, pushe i po mosfetu i regulatorima voltaze i hladi i njih....
Pa sad neki vole malog a neki vole velikog...
Ja se iskreno nadam sto su mosfeti, ali vjerujem da znas.

Zadnje izmijenjeno od: Optik. 26.11.2007. u 23:07. Razlog: uteko prije mene:)
Optik je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2007., 23:04   #7
-Tito-
Bob Sinclar RULZ!!!
Moj komp
 
-Tito-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 110
Za kog je pisan ok prvobitno zbog mene jer kad već dajem pare da uzmem kaj vrijedi a ne da bude fancy shit koji samo lijepog izgleda i lijepo ledice svijetle to mi uopce ne treba jer nemam namjeru buljit u kučište samo da vidim kako svijetli.
Al i druga stvar zakaj napiso je zato da vidim jel uopce kaj asusovi cooleri vrijede tih novaca il je to za one wannabe klince da se mogu k***** da imaju najljepši cooler u kvartu a procesor im se prži
@Pezza vidiš i meni dolazi taj proc tako da ćemo vidjet ocu li uzet taj cooler,samo da mi se ekipa ne potuče oko toga kao kaj se tukli kad netko pitao za raptoxx napajanja
PS ispricavam se kaj nisam videl kud da to ubacim i fala moderatoru da je prebacio to tamo di je tome i mjesto
__________________
!!!ROCK THIS PARTY!!!

Zadnje izmijenjeno od: -Tito-. 26.11.2007. u 23:17.
-Tito- je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 14:12   #8
Pezzaa
Premium
Moj komp
 
Pezzaa's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: TZ
Postovi: 296
Optik:
Ma znam, to sam samo rekao, jer opreza nkad dosta..... a nije to ni neka velika sila, nekada je potrebna mala neopreznost pa da slomis PCB, (drug polomio na grafi ) ... a ne skonta ja ovo tvoje pitanje za mosfet, ali znam sta je
Tito:
ma uzmes neki od gore preporucenih, sto su u Sticky-u Sve o zracnim hladjenjima, i neces pogrijesiti, meni je ovaj odlican, imaj na umu da sam ja bio primoran odabrati nesto iz asus asortimana jer nista drugo nije bilo u tom ducanu, a ni u gradu osim freezera razmisli o ovom ili TT Sonic Tower, Big Typhoon, Sctyhe Ninja, ni sa jednim neces pogrijesiti.. pozz
Pezzaa je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2007., 14:23   #9
-Tito-
Bob Sinclar RULZ!!!
Moj komp
 
-Tito-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 110
Citiraj:
Autor Pezzaa Pregled postova
Optik:
Ma znam, to sam samo rekao, jer opreza nkad dosta..... a nije to ni neka velika sila, nekada je potrebna mala neopreznost pa da slomis PCB, (drug polomio na grafi ) ... a ne skonta ja ovo tvoje pitanje za mosfet, ali znam sta je
Tito:
ma uzmes neki od gore preporucenih, sto su u Sticky-u Sve o zracnim hladjenjima, i neces pogrijesiti, meni je ovaj odlican, imaj na umu da sam ja bio primoran odabrati nesto iz asus asortimana jer nista drugo nije bilo u tom ducanu, a ni u gradu osim freezera razmisli o ovom ili TT Sonic Tower, Big Typhoon, Sctyhe Ninja, ni sa jednim neces pogrijesiti.. pozz
primio na znanje
__________________
!!!ROCK THIS PARTY!!!
-Tito- je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 09:55   #10
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
U zadnje vrijeme su cooleri opčenito poprilično dobri.

Ekipa ala Gigabyte, Asus i slični kojima to nije primara djelatnost lijepo odu do Chang Sun d.o.o. - vele mi trebamo lijepi heat pipe cooler sa " blešči mu vi oči, makno to ebal te vrag pijani" efektima. Sretni mali kinezi sklepaju design, slože cooler i sve lagano ide u proizvodnju ...

Prošlo je vrijeme legendi ala Coolmaster MUC 66, Thermaltake SL 120 isl. coolera koji su bili - OMG OMG - od BAKRA !

Inače kad kupujem novi proc i cooler ( pa na kraju pola compa -.- ) Google za novije serije coolera, pa malko reviews isl. Zna biti velikih razlika u temperaturi, ali u zadnje vrijeme to je više iznimka nego pravilo. Danas svaki vražji cooler moraš šmirglat, pa lapat, pa gledati dali je 100% ravan .... bah.

Da je Zalman loš - nebih se složio. Više je pregažen vremenom.
Osobno koristim TT Silent tower sa 2x120 mm ventovima ( 2 jerbo sam imao jedan viška, pa stavio dosade radi ... nema potrebe ). Radi dobro, hladi, nije skup - ja zadovoljan.

Imam doma Ninju sa kopčama ala Hyper TX - na mojoj hladnjacima i MOSFET - ima punoj ploči stavljanje je bilo zabavno koliko i provjera prostate kod doktora. Nakon 6. porezotine i kad me žena obavijestila da više nemamo flastera u kući - kupio TT ...
Paske je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2007., 10:35   #11
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Paske Pregled postova
U zadnje vrijeme su cooleri opčenito poprilično dobri.

Ekipa ala Gigabyte, Asus i slični kojima to nije primara djelatnost lijepo odu do Chang Sun d.o.o. - vele mi trebamo lijepi heat pipe cooler sa " blešči mu vi oči, makno to ebal te vrag pijani" efektima. Sretni mali kinezi sklepaju design, slože cooler i sve lagano ide u proizvodnju ...

Prošlo je vrijeme legendi ala Coolmaster MUC 66, Thermaltake SL 120 isl. coolera koji su bili - OMG OMG - od BAKRA !

Inače kad kupujem novi proc i cooler ( pa na kraju pola compa -.- ) Google za novije serije coolera, pa malko reviews isl. Zna biti velikih razlika u temperaturi, ali u zadnje vrijeme to je više iznimka nego pravilo. Danas svaki vražji cooler moraš šmirglat, pa lapat, pa gledati dali je 100% ravan .... bah.

Da je Zalman loš - nebih se složio. Više je pregažen vremenom.
Osobno koristim TT Silent tower sa 2x120 mm ventovima ( 2 jerbo sam imao jedan viška, pa stavio dosade radi ... nema potrebe ). Radi dobro, hladi, nije skup - ja zadovoljan.

Imam doma Ninju sa kopčama ala Hyper TX - na mojoj hladnjacima i MOSFET - ima punoj ploči stavljanje je bilo zabavno koliko i provjera prostate kod doktora. Nakon 6. porezotine i kad me žena obavijestila da više nemamo flastera u kući - kupio TT ...
legenda
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 22:19   #12
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
Da ti kuleri hlade, hlade... al ja nevjerujem tim "šminkerskim coolerima"... više vjerujem nekim scythe i sl. hladnjacima koji za istu cijenu bolje hlade...
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na