Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.02.2016., 21:34   #1
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Autoradio GPS karte

U pitanju je neki kineski double din autoradio koji nema andorid sustav (iako piše Pioneer prilikom uključivanja, no to definitivno nije). Ima dva mjesta za microSD kartice. Jedna od tih je za GPS tj. navigaciju. Mene sad zanima gdje da skinem karte da stavim na SD karticu i kakav je postupak da to može uredno raditi?
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 21:47   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Teško će ti itko pomoći dok ne otkriješ više detalja o toj kopiji / klonu,
opće poznato da kinezi bez srama kopiraju sve živo.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.02.2016., 21:50   #3
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nisam siguran da li ima od Gothama igdje za skinuti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 00:01   #4
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Suzuki vitara 2015 godiste, gdje skinuti karte tj program za sd karticu? Original radio s tvornickom navigacijom ali nema sd kartice s programom.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 06:29   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Treba vidjeti kojeg su tipa fileovi i usporediti sa najpoznatijom navigacijama da se vidi o kojem se programu radi. Npr. Renaulti su koristili TomTom verziju karata. Za moj Qashqai isto nema karata na netu. Međutim, znao sam ga oglasniku viđati oglase likova koji prodaju takve karte.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 07:25   #6
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Danas tokom dana pogledam, pa javim. Naime, nema nigdje nikakve oznake o modelu ili proizvođaču.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2016., 08:50   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Pogledaj koju ekstenziju imaju fileovi u programu za navigaciju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2016., 10:49   #8
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pogledaj koju ekstenziju imaju fileovi u programu za navigaciju.
Ne mogu pronaći ni kako se zove. Na daljinskom samo piše CAR DVD3 i izgleda ovako: http://www.ebay.com/itm/Android-4-4-...oAAOSwo3pWcoHc
Ali nema android. Kada stisnem za navigaciju piše mi NO DEVICE. Mada je kartica s nekim mapama kaj sam skinil unutra
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2016., 10:56   #9
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
A vjerojatno je neki WinCE u pozadini. Morati ce nabaviti neki iGo za WinCE koji se vrti na tom HU i staviti ga na karticu, pa ako ne postoji opcija da odredis path za .exe, malo kemijati sa mortscript.
Posto vidim da nisi bas na "ti" sa navigacijom, preporucio bih ti da odneses nekome tko se kuzi u to da ti sredi jer ces samo izgubiti vrijeme i zivce.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2016., 12:02   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Čitaj s razumijevanjem šta sam napisao. Zabole me koji je radio i kako izgleda.
Reci mi koju ekstenziju imaju fileovi navigacije da ti znam reći koji je softver u pitanju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2016., 13:47   #11
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Čitaj s razumijevanjem šta sam napisao. Zabole me koji je radio i kako izgleda.
Reci mi koju ekstenziju imaju fileovi navigacije da ti znam reći koji je softver u pitanju.
Nema on nikakvu navigaciju instaliranu na uređaju vjerojatno. Ima samo shortcut na home screenu koji poziva navigacijski software sa SD kartice. Sad je pitanje da li uređaj uopće ima GPS prijemnik i antenu, jer sam nailazio i na takve čajna uređaje.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2016., 14:25   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ja u svom Nissanu imam ugrađenu navigaciju. Cijeli softver sa kartama EU i svima ostalim je smješten na 8Gb sd kartici. Uzeo sam je doma, uštekao u card reader i vidio sve fileove. I onda sam išao tražiti o kojem se softveru radi. Nažalost, nije se poklapao sa nijednom navigacijom koju sam ikad koristio tako da sam digao ruke od nadogradnje (karte su iz 2013). Oficijelna nadogradnja je 180€. Kada mi zatreba navigacija, zakeljim mob na šoferšajbu, a na njemu uvijek imam up-to-date podatke.

Uostalom, pretpostavljam da se negdje u samom programu mogu dobiti informacije o kojem se programu radi i koje karte koristi. Na osnovu toga se može skužiti o čemu se radi i napraviti upgrade karata, poi,...

Svojevremeno sam si mislio nabaviti neku čajna navigaciju od 5". Čini mi se da je bila nekih 70$ sa EU kartama. Na screenshotovima koji su pratili taj uređaj vidio sam da se radi o iGO-u. S tom informacijom, upgrade bi mi bio pis of kejk.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2016., 14:43   #13
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
A ništa čudno da se štite na razne načine kako bi morao platiti ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2016., 14:58   #14
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ja u svom Nissanu imam ugrađenu navigaciju. Cijeli softver sa kartama EU i svima ostalim je smješten na 8Gb sd kartici. Uzeo sam je doma, uštekao u card reader i vidio sve fileove. I onda sam išao tražiti o kojem se softveru radi. Nažalost, nije se poklapao sa nijednom navigacijom koju sam ikad koristio tako da sam digao ruke od nadogradnje (karte su iz 2013). Oficijelna nadogradnja je 180€. Kada mi zatreba navigacija, zakeljim mob na šoferšajbu, a na njemu uvijek imam up-to-date podatke.

Uostalom, pretpostavljam da se negdje u samom programu mogu dobiti informacije o kojem se programu radi i koje karte koristi. Na osnovu toga se može skužiti o čemu se radi i napraviti upgrade karata, poi,...

Svojevremeno sam si mislio nabaviti neku čajna navigaciju od 5". Čini mi se da je bila nekih 70$ sa EU kartama. Na screenshotovima koji su pratili taj uređaj vidio sam da se radi o iGO-u. S tom informacijom, upgrade bi mi bio pis of kejk.
U Nissane i Renaulte ide TomTom i ima "fora" kako se update-a. U najgorem slucaju imas po ebay uzeti update diskove za mnogo manje novca od tih 180€ koje ti, predpostavljam, traze u ovlastenom servisu.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2016., 15:13   #15
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Koja fora ima da se update-a? Jer sam ja trazio po netu i nisam nasao, ja imam karte s 2008 jos, xanavi 7.0 navigacijski sustav, na netu sam nasao jedino iz 2011 karte, a sluzbene su 189€ i to zadnje 2013/2014, na ebayu isto nema.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2016., 15:23   #16
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
Koja fora ima da se update-a? Jer sam ja trazio po netu i nisam nasao, ja imam karte s 2008 jos, xanavi 7.0 navigacijski sustav, na netu sam nasao jedino iz 2011 karte, a sluzbene su 189€ i to zadnje 2013/2014, na ebayu isto nema.
Njuskalo
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2016., 15:32   #17
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Našao sam sad na ebay-u, trebalo je upisat nissan sat nav, a ja pisao navigation stalno.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na