Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2015., 17:47   #31
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
A ništa, onda ajde na garancija igrokaz, trebao bi dobiti (isti) novi hdd.
Prvo pitanje je (ako ti odobre garanciju), šta će ti dati ?
Ovaj Samsung HN-M500MBB > http://samsunghdd.seagate.com/includ...oint-m8-ds.pdf
nije neka sreća. Čak i tada, razmisli o ovom gore prijedlogu.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 25.01.2015., 09:17   #32
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Provjeri moraš li na reklamaciju poslati samo disk ili moraš cijeli laptop.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2015., 22:35   #33
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
da da, provjerit cu, jednostavnije bi bilo da se mora smo disk, vidjet cu sta kazu... a radio sam u medjuvremenu jos par testova, sa Samsungovim alatima, na svima je prikazalo errore, bad sectore... ugl... disk je otiso
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2015., 22:04   #34
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
hahahahaha

gledao sam da li da ovo podjelim sa vama vec sada ili ne, ali nisam mogao odolijeti haha

ugl da sumiram/podsjetim, riknuo lap, ja vidio da se cudno ponasa, rusi bez razloga, pomislio sam na hard disk, takodjer i od vas je odmah pokazan prst prema hardu, izvrtio sam par skenova diska sa vise alata, svi su mi nasli errore/bad sectore, il nisu uopce mogli odvrtit scan, znaci pokazalo se da je tocno sta se posumnjalo na hard. Poslao ja hard preko garancije i naravno ocekujem novi, JER JE OVAJ SAM OD SEBE, BEZ MEHANICKOG OSTECENJA, RIKNUO, A POD GARANCIJOM JE, a oni meni odgovore ovo gore sa slike hahah

sutra cu ih lijepo zvat pa cu ih pitat da ako mi mogu rec sta je to operativni sustav, jer da ja nikad nisam cuo za to

http://postimg.org/image/hf15nut8n/

Zadnje izmijenjeno od: nino. 22.04.2015. u 10:35.
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2015., 22:50   #35
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Ziher su low level napravili i eto ga popravljen hard
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 09:41   #36
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Znaci, ovako, nakon onog lijepog pojasnjena sta sam dobio od njih, naravno zvao sam ih, i pravio se da nikad nisam cuo ni za disk ni za windowse ni nista. Nakon sta sam na svoje usi cuo dijagnozu (disk perfektan, nista zamjenjeno), onda sam im ipak rekao koje sam testove izvrtio i koje sam errore nasao, onda su mi rekli da ce u tom slucaju opet "izvrtiti testove". Sutra dan dosao komp, nista novo nije pisalo u opisu kvara i poduzetim koracima za otklanjanje istog. Ja uzeo disk i isao ga testirat, i evo ovo su rezultati:

http://postimg.org/gallery/35apng94m/5dec8336/

Da li je moguce da je sad sve u redu s diskom a da disk nije zamjenjen?!

Prethodno stanje je bilo ovakvo( Pokrenuti isti testovi po vise puta, uvijek isti rezultati. ESTOOL nikad nije ni uspio obavit posao, tj nasao je hrpu errora):

http://postimg.org/gallery/h5e6cyou/80d867e0/
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2015., 10:30   #37
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
pa kad se napravi low level format, i onda preskenira disk, neće bit ništa grešaka. kao da je disk nov (meni je čak poništo sate rada) ali kasnije opet krenu BSovi...
možda su tako napravili i u servisu.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2015., 00:50   #38
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
pa kad se napravi low level format, i onda preskenira disk, neće bit ništa grešaka. kao da je disk nov (meni je čak poništo sate rada) ali kasnije opet krenu BSovi...
možda su tako napravili i u servisu.
a ne znam sta su napravili, rekli su da nisu nista, nego samo testove... yeah wrigt...

al ja ne znam koji K al nesto ne stima sa uredjajem... znaci WIN se dizu 5 min, to se desavalo i prije nego sam ga odnio na servis, tj kad sam posumnjao na bad sectore, tj kad sam vidio da ima bed sectore... probao sam XY razlicitih instalacija WINsa, i sa svakom isto, a na drugim uredjajima sve radi besprijekorno... ne znam vise koji k... al nesto s hardom ne stima!!!
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2015., 02:10   #39
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
ne znam vise koji k... al nesto s hardom ne stima!!!
Drive Calibration Retry Count

http://superuser.com/questions/64068...lace-the-drive



Number of attempts to calibrate a drive
Indicate problem with motor, bearings or power supply.

U globalu otpirili su te kao sto su mene probali u Linksu za isti kvar na HDD-u... zavrsilo neslavno za njih slanjem slike SMART-a i pitanjem dali taj mali warning podljeze garanciji kod njih ili to trebam pitati kakav inspektorat itd...

Imao si softwerske bad sektore koji su vjerojatno nastali usljed neispravne mehanike motora i zato je sad "ko nov" jer su samo napravili low level format...

Posalji im sliku smarta i daj linkove gdje je opisana ta greska, to podljeze garanciji, to je mehanicki kvar diska/motora ili napajanje istoga.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2015., 23:54   #40
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Drive Calibration Retry Count

http://superuser.com/questions/64068...lace-the-drive



Number of attempts to calibrate a drive
Indicate problem with motor, bearings or power supply.

U globalu otpirili su te kao sto su mene probali u Linksu za isti kvar na HDD-u... zavrsilo neslavno za njih slanjem slike SMART-a i pitanjem dali taj mali warning podljeze garanciji kod njih ili to trebam pitati kakav inspektorat itd...

Imao si softwerske bad sektore koji su vjerojatno nastali usljed neispravne mehanike motora i zato je sad "ko nov" jer su samo napravili low level format...

Posalji im sliku smarta i daj linkove gdje je opisana ta greska, to podljeze garanciji, to je mehanicki kvar diska/motora ili napajanje istoga.
evoooo gaaaaa, opet komp poceo "blesat" , ja naravno opet lupio scanove, i gleeee cuda, OPET bad sectori:

http://postimg.org/gallery/fkc8l10k/7e56f433/

znaci, da napravim ovo gore sta si rekao?! ova dva scana su dovoljna ili!!??
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2015., 09:46   #41
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Evo, i ova epizoda je konacno zavrsila. S obzirom da je disk bio neispravan, dobio sam dugi, ispravni disk... valjda ce i ostat ispravan...

ugl... za sad zavrsena tema

pozz
lord051 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na