Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2017., 14:29   #841
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Da ne čitam sada okolo. Razmisljam uzeti Huaweip9 lite

Ima tko iskustva s njime? Kakav je?

Hvala
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
vise neznam kaj da uzmem..neki mob do 3000a da je ok.. :/
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
Ma ja nemam keša.da imam bilo bi to super. Uzela bi ga na rate..
S obzirom da si krenula s P9 lite, a završila s trazenjemm moba do 3000 na rate evo ti par prijedloga:

Huawei Honor 7 lite ( mrvicu slabija verzija P9 lite i nesto jeftinija)
Link: http://www.elipso.hr/mobile/mobiteli...R-7-LITE-GOLD/

1500kn na rate i 2 godine osiguranja od loma ekrana

Samsung Galaxy A5(2016)
Link: http://www.elipso.hr/mobile/mobiteli...ALAXY-A5-CRNI/

2100kn na rate, 2 godine osiguranja od loma ekrana, da bi bila cijena 2100 treba predati neki stari ili neispravni mob.

Huawei Honor 8
Link: http://www.elipso.hr/mobile/mobiteli...SAPPHIRE-BLUE/

3000kn na rate, gratis se dobiju VR naocale i 2 godine osiguranja od loma ekrana

Honor 7 lite i Samsung A5 spadaju u srednju klasu, A5 djeluje više premium u odnosu na Honor 7 lite, ima bolji ekran, a u ostalim stvarima su tu negdje.

Honor 8 je top model, radi glatko, s njim ces tesko pogrijesiti i biti nezadovoljna. Jedini problem kod Samsunga A5 i Honora 8 je ta staklena poleđina zbog koje su skliski u ruci, osjetljiviji na pad i ogrebotine pa si najbolje odmah uracunaj i maskicu za njih ako se odlucis na kupnju.
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 14:40   #842
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Da sam ta cura ja bi uzeo Honor 8 za 3 soma na rate a dečku/mužu dofuro VR naočale i imao bi dobrog pa-sića bar jedan dan...nema kaj razmišljat
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 20:04   #843
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
hh dobri ste..ok..onda moguce honor
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2017., 22:37   #844
aloalo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 112
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Vi sto imate P9, koristi netko root i ima li iskustava po tom pitanju? Nisam primjetio da uopce pricate o tim stvarima (ne samo u ovoj temi)
Ja sam gledao po netu, vidim da ima ljudi koji su instalirali rootane images, al iskreno, ja od G4 ne vidim baš potrebu za rootom.
A p9 mi ima super stvari tako da mi root uopce ne treba (jedna od najboljih stvari osobno mi je firewall tako da u roamingu mogu ograničiti aplikacije).

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
aloalo je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 06:41   #845
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
najvažnija stvar koju mi root omogućava je adaway. da ne gledam one glupe reklame u aplikacijama, u chromeu i drugdje, sve blank čisto.. onda micanje bloatwarea (stvarno micanje a ne neomogućavanje bez roota)
osim tog što mogu mijenjati fontove na romovima koji nemaju te mogućnosti, postaviti home tipku u chrome i u sustav instalirati lijepe ios 10 smalliće, to je to.
koristim i custom romove ali to je nebitno. ako nemaš garanciju root preporučam svakako..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 07:25   #846
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800
Root mi dodje kao admin user na windowsima, to je elementarna stvar. Zelim koristiti tasker i tibu uz vec spomenuto editiranje hosts fajla. Mob biram prema mogucnosti rootanja, a da ne gubim garanciju kad ga vratim na stock, a onda prema karakteristikama uredjaja
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 07:47   #847
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Mene samo muci. Trenutno imam galaxy j3..i zna mi se sam restart! Pol aplikacija ne radi kako treba, malo rama ima. Da imam keša i para ziher bi kupila odmah, ali ovako. ..

Treba mi pouzdan mob, ne odlican, jer mi treba samo za par aplikacija i da radi kako spada. Kamera da je ok..

inace ja bih jako voljela xperiu ali ih nema nigdje ili su skupe :/
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 08:26   #848
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800
Planiras dati do 3k kn za pouzdan mob sa ok kamerom, a ne odlican s kamerom u top 5? Previse je to para za pouzdan i prosjecan mob. Pouzdan mob s vrlo dobrom kamerom su ti (iz prve ruke tvrdim) nexusi 5x, pa cak i 5ica stara ako je nadjes igdje za kupiti. Sigurno ima jos pouzdanih modela koji mogu vrtiti 15 appova bez beda, ali ne volim predlagati bez iskustva. Cisto eto, da ne pljunes pare ako nisi sigurna sto zelis
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 03.02.2017. u 08:35.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 08:49   #849
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
e vidis to mi je netko vec preporucio hehe

Ma vise neznam..dam manje para...jedan bude savrsen 5 god kupim novi za iste pare, pokvari se u tri dana :/
__________________
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 08:59   #850
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,800
Bitno da imas garanciju i mirnije se spava. Osobno, kad sam kupovao mob curi u dva navrata, imala je iste zahtjeve: 10ak appova, kamera po danu, 5", dizajn. Prije 3 godine je dobila nexus 4, ubila ga je, onda je dobila moto g 3rd i sad ga ima 2 godine skoro. Nikad joj ne bi uzeo neprovjeren ili rijedak mob na trzistu i riskirao djecje bolesti i sranja. Nemam zivaca za to, radije uzmem godinu-dvije stariji provjeren model.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 09:27   #851
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Znam da je hua tema imala si samsung do sada ali ako mozes rastegni se jos 200 kn i uzmi samsung A5 2017..
Ima i A3 za 2500 al je slabiji..
https://edigital.hr/pametni-telefoni...ndroid-p477167
imart je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 09:55   #852
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Root mi dodje kao admin user na windowsima, to je elementarna stvar. Zelim koristiti tasker i tibu uz vec spomenuto editiranje hosts fajla. Mob biram prema mogucnosti rootanja, a da ne gubim garanciju kad ga vratim na stock, a onda prema karakteristikama uredjaja
Opće je poznato da ekipa vani masovno hoda sa rootanim mobovima i tweaka ih do perverzije...to je bitno valjda samo nama na pceskpertu i još ponekoj gikčini...realno "nomralni" ljudi se ne bave s tim stvarima
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 10:44   #853
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Radje od Samsung A5 za 3100kn, ja bi isao na LG G3.. stari model, provjereni, svojedobni flagship, odlican ekran, kamera... vrti 15 app-ova bez beda...

https://neutrinomobile.hr/lg-g3-d855-32gb-4g-titan.html

2500kn za kartice.

Dobiti ce navodno i Nougat update.

Ili za 3000 Honor 8 s VR naocalama za decka
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 11:06   #854
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Honor 8(+VR) je 2850 kuna s osiguranjem od loma ekrana ide na rate. samo treba na webshop elipsa uci preko nabave.net i amen.
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 11:33   #855
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Nougat za G3, otkuda to?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 15:03   #856
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
G3 ima preslab hardver. SD 800. 2 gige rama itd. A5 ima 64 bitni proc i brzi je, malo sporiji od S6 ali mrvu. G4 ok al G3 slabo..
Osim toga neznam kakvu lady ima ruku. 5.5 inca je velik mob..
imart je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 18:05   #857
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164


Ella Dvornik i Honor8
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 18:17   #858
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Nougat za G3, otkuda to?
Bilo je nekog govora o tome, ali ne znam dal je vijest dosla sa nekog portala ili sluzbeno...

Citiraj:
Autor imart Pregled postova
G3 ima preslab hardver. SD 800. 2 gige rama itd. A5 ima 64 bitni proc i brzi je, malo sporiji od S6 ali mrvu. G4 ok al G3 slabo..
Osim toga neznam kakvu lady ima ruku. 5.5 inca je velik mob..
Dobro, nebi bas reka da je SD801@2.5ghz preslab, ali definitivno ga je vrime pregazilo.
Iako nekadasnji flagship, danasnji mid range mobiteli ga ribaju u manje-vise svemu osim
screen-to-body ratiu. Osobno bi gleda nesto novije...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2017., 18:40   #859
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor imart Pregled postova
G3 ima preslab hardver. SD 800. 2 gige rama itd. A5 ima 64 bitni proc i brzi je, malo sporiji od S6 ali mrvu. G4 ok al G3 slabo..
Osim toga neznam kakvu lady ima ruku. 5.5 inca je velik mob..
Linkao sam namjerno verziju 3/32. 2/16 verzija je puno jeftinija, ali i losija.

Slazem se da nije najnoviji mob, ali je zgodna alternativa.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 11:42   #860
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Ekipa, bok! Imam pitanje jedno za vlasnike Huawei Honor 7 Lite-a i/ili P9 Lite-a.
Naime ja imam nedavno kupljeni Honor 7 Lite(prije manje od mjesec dana) i super mi je mob ali mi jedna stvar nikako nije jasna a tiče se baterije...
Znači napunim mob navečer oko 22h na 100% i doslovno ništa ne tipkam po njemu, ako sam možda jednu minutu nešto prčkao, nakon toga ugasio sam Internet i putem Upravitelja telefona pogasio sve aplikacije koje su radile i kad se ustanem ujutro mob mi jednom prigodom bio na 90% a drugom takvom prigodom (znači iduće jutro nakon punjenja) na 91%. Ostale dane mi je baterija preko noći izgubila možda 2 % i ukupno mi traje uz malo surfanja, Vibera, poziva i slično ajmo reći 4 dana. E sad nije mi nikako jasno zašto toliko baterije izgubi preko noci nakon punjenja? Pogledao sam u upravitelju telefona šta mi najviše troši bateriju i piše način čekanja i to 33,33% (ostale stavke puno manje npr. zaslon oko 15% - sveukupno hardver oko 70 do 75 % a softver preostali iznos)
Jel mi baterija defektna ili šta? Pitam obzirom da inače dobro drži baterija, kažem 3-5 dana pa mi ne ide u glavu takav nagli pad od 10 posto preko noći?
Ima još netko takvih ili sličnih iskustava? Neki prijedlog?
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 11:57   #861
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Uglavnom preko noci izgubi 2% do jutrai (ukljucen wifi, mob.podaci)

Mozda neka aplikacija trosi bateriju, los signal...Osobno sam na par drugim smartphona imao situaciju da od 100-90 curi jako brzo, a nakon toga ide sporo.

rijesenje: isprazniti mob do kraja i zatim mob napuniti do 100% (kalibracija baterije)

ili vracanje na tvornicke postavke
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 12:00   #862
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Citiraj:
Autor Igi385 Pregled postova
Ekipa, bok! Imam pitanje jedno za vlasnike Huawei Honor 7 Lite-a i/ili P9 Lite-a.
Naime ja imam nedavno kupljeni Honor 7 Lite(prije manje od mjesec dana) i super mi je mob ali mi jedna stvar nikako nije jasna a tiče se baterije...
Znači napunim mob navečer oko 22h na 100% i doslovno ništa ne tipkam po njemu, ako sam možda jednu minutu nešto prčkao, nakon toga ugasio sam Internet i putem Upravitelja telefona pogasio sve aplikacije koje su radile i kad se ustanem ujutro mob mi jednom prigodom bio na 90% a drugom takvom prigodom (znači iduće jutro nakon punjenja) na 91%. Ostale dane mi je baterija preko noći izgubila možda 2 % i ukupno mi traje uz malo surfanja, Vibera, poziva i slično ajmo reći 4 dana. E sad nije mi nikako jasno zašto toliko baterije izgubi preko noci nakon punjenja? Pogledao sam u upravitelju telefona šta mi najviše troši bateriju i piše način čekanja i to 33,33% (ostale stavke puno manje npr. zaslon oko 15% - sveukupno hardver oko 70 do 75 % a softver preostali iznos)
Jel mi baterija defektna ili šta? Pitam obzirom da inače dobro drži baterija, kažem 3-5 dana pa mi ne ide u glavu takav nagli pad od 10 posto preko noći?
Ima još netko takvih ili sličnih iskustava? Neki prijedlog?
2% je normalno da se smanji postotak baterije, ali ovo da padne na 90% sigurno nije nešto u redu.
Moj savjet je da prvo probaš ugasiti/upaliti mobitel prije novog punjenja, ako se opet ponovi ista stvar onda sljedeći put ostavi da se puni 10-12 sati, i prije toga punjenja isprazni je na nekih 7-8%
selk je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2017., 21:40   #863
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Hvala na odgovorima i savjetima! Pokusat cu sad ovako kako ste preporucili, pa javim kako je proslo. Ako nista ne pomogne od vasih savjeta i bude se i dalje tako praznila previse preko noci, bude isao na reklamaciju pa ce mi dat novu bateriju valjda...
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 08:12   #864
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Nadaj se mada živo sumnjam.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 10:01   #865
jerba
Cro Fire member
Moj komp
 
jerba's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zg/Jarun
Postovi: 76
Uzeo sam Honor 8, skroz zadovoljan, updajtao na Nougat. jedino kaj se mob kliže u rukama bez maske.
__________________

jerba je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 11:58   #866
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor jerba Pregled postova
Uzeo sam Honor 8, skroz zadovoljan, updajtao na Nougat. jedino kaj se mob kliže u rukama bez maske.
Isto je i sa P9 ali već i kvalitetna pvc maska rješava stvar. Nillkin maska s perforacijom pak u potpunosti uklanja problem..a i štiti mob..
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 12:04   #867
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Isto je i sa P9 ali već i kvalitetna pvc maska rješava stvar. Nillkin maska s perforacijom pak u potpunosti uklanja problem..a i štiti mob..
Može preporuka takve maskice za P9 lite, link ako nije problem.
selk je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 12:11   #868
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor selk Pregled postova
Može preporuka takve maskice za P9 lite, link ako nije problem.

Ali


ili nešto malo jeftinije:

Ebay

Na ebayu (na linku koji sam dao) imaš drop down listu gdje prije kupnje obavezno izabereš masku za P9 lite i dostupnu boju...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 12:18   #869
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova

Ali


ili nešto malo jeftinije:

Ebay

Na ebayu (na linku koji sam dao) imaš drop down listu gdje prije kupnje obavezno izabereš masku za P9 lite i dostupnu boju...
OK, hvala, znači to nisu one silikonske glatke maskice.
Ja sam mislio ovu naručiti
http://www.ebay.com/itm/Luxury-Ultra...3D201706537280
selk je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 12:31   #870
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Ja bih ti preporučio od tih silikonskih nillkinovu: http://s.aliexpress.com/QviUriUj

Skuplja je, ali bar znas da je mjesto na tipkama i kod bljeskalice napravljeno po mjeri pa nece biti problema. Također ima zaštitu za microusb ulaz da neulazi prašina. Uz to posiljka ima broj za pracenje i nespada pod male pakete pa nemoras postaru ostaviti 5 kn, a i brze dođe
ćubi je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na