Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2007., 10:52   #1
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Question Gubi li se "kvaliteta" kopiranjem?

Znači jel se "gubi" odnosno da li se podaci "oštećuju (smanjuju)" kada se kopira s jednog medija na drugi nego direktno na kompa na medij (CD).

Ukratko, je li se gubi što na kvaliteti kada se snima s jednog medija na drugi, pa s tog drugog na treći itd., nego za svaki medij povuće "ponovno" sa kompa.

Hvala
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2007., 11:04   #2
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Sve ovisi o načinu kopiranja i tome što kopiraš... Ako kopiraš podatke, ne gubi se ništa jer se ispravnost datoteka gleda tijekom kopiranja. Ako kopiraš audio CD, ne gubi se isključivo kopiranjem u nekompresirani WAV dok u MP3 uvijek ode nešto, makar kodirao i na 320 kbps. Sad druga je stvar koliko snimač može podnijet on-the-fly snimanje jer to ovisi o čitaču, brzini čitanja, kvalitetni medija,...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2007., 11:10   #3
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Radi se o filmovima ~700MB - odnosno DivX filmovima (.avi) - onda vjerojatno neće ništa...

btw. koristim Verbatimove medije, a prža je LG H20L
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2007., 11:25   #4
crn
The Geek Wants Out
 
crn's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: xxx
Postovi: 1,193
ne gubiš ništa kopiranjem... zato i je cijela strka za zaštitama jer digitalne podatke možeš kopirati beskonačno puta i uvijek dobiti IDENTIČNU kopiju...
__________________


The Geek Wants OUT
by Ernest Cline


At first glance
I probably appear to be a somewhat ordinary,
somewhat average looking fellow.
Calm, harmless, at ease.

But this is by design.
You see, it is through decades of research and rigorous training that I have crafted this façade of normalcy.

And now, through intense concentration,
I am able to function in a social setting.
I can speak at length with educated people about
pertinent matters of public importance,
such as literature,
or the current political climate in Europe.

I am capable of conversing with you
without ever revealing that just underneath the surface
of this manufactured veneer
there hides an altogether different person.
A monster, some might say.
My alter-ego.
He is the opposite of the image I project.
He is the antithesis of Cool.
He is the LAST person you want to get trapped in a conversation with.

He is The Geek.
The obsessive science fiction movie watching,
comic book collecting,
Monty Python dialogue memorizing,
Dungeons and Dragons playing GEEK
that I struggle daily to keep hidden from the world.

But The Geek Wants Out.

He want to talk to you.
He wants to give you his doctoral dissertation on why
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension
is the greatest fucking film of all time!

He wants to bitch slap you because
you’ve never seen Big Trouble in Little China.
What? Have you been living in a fucking cave?!

He wants to kick your ass in Star Wars Trivial Pursuit.
And he will.
Because he’s a fucking Geek.

And he wants his toys.
He wants the complete set
in mint condition,
still in the box.
He wants every item on the planet that is even remotely related to Ultraman.
Because Ultraman is Airwolf!

He could give a squirt of piss
about sports or politics or rhetoric.
Such things are of no consequence to him.
What matters is the release date of the next Lord of the Rings movie!

You see, The Geek can’t wait.
The Geek has no patience.
He wants what he wants when he wants it.
And all he wants is stupid shit!

He wants his own Tardis.
He wants his own light saber.
He wants to buy a DeLorean and he wants to drive it 88 miles per hour.

He wants movies.
He wants to see the Director’s Cut.
He wants the impossible to find Japanese bootleg with
6 minutes of never-before-seen footage.

He wants to watch Blade Runner. Again.
He wants to watch Brazil. Again.
He wants to watch A Clockwork Orange.
Again and Again!

But I deprive him of these things, as best I can,
until I can no longer ignore his voice
screaming in my head.

I am Jekyl. He is Hyde.
I am Bruce Banner. He is the Hulk.
Especially the Hulk from issues #272 to #378.

But no longer!
I am putting a stop to all this nerdy shit right now!
I’m an adult, for Christ’s sake!
And this body isn’t big enough for the both of us.
One of us has to go, and it’s gonna be him.
I banishing the Geek forever to the Phantom Zone,
just like in Superman II !
Because, in the end –
there can be only one.
crn je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2007., 11:27   #5
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Smile

Citiraj:
Autor crn Pregled postova
ne gubiš ništa kopiranjem... zato i je cijela strka za zaštitama jer digitalne podatke možeš kopirati beskonačno puta i uvijek dobiti IDENTIČNU kopiju...
ovo me oraspoložilo....

dečki puno hvala na pomoći
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2007., 14:14   #6
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
još jedno pitanje - imam DivX player neki Vivax - jeftinjara...i sad zapržim film i idem gledat na tom playeru - film u svom trajanju dosta često "trzne" - odnosno šteka - na pola sekunde zbloka i onda nastavi dalje...znam da je do playera jer na kompu sve radi savršeno - pa pitam da li bi moglo takvo "čitanje" playera (nikakvo) prouzročiti "nestanak" podataka s diska - odnosno oštećenje istoga? hvala
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2007., 14:18   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Podatke zapržene na disk mogu uništiti samo mehanička oštećenja površine diska. Dakle, odgovor je - ne, podaci ne mogu nestati s diska.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2007., 14:19   #8
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Hm. A oni crc errori? To je od strane medija na koji pržiš?
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2007., 14:42   #9
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
ti razni "divx" playeri obično trzaju jer se desi neka greška prilikom očitanja medija, a pošto nakon očitavanja treba raditi dekompresiju, jednostavno ne stigne sve odraditi u realtime-u. kada na istom gledaš dvd-e do trzanja ne dolazi jer nema dekompresije... barem ne onoliko mrcinske ko kod divx-a.
... ovo je dosta neprovjerena teorija, tako da bih bio zahvalan ako ju netko potvrdi/demantira.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2007., 14:43   #10
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor phissen Pregled postova
...film u svom trajanju dosta često "trzne" - odnosno šteka - na pola sekunde zbloka i onda nastavi dalje...znam da je do playera jer na kompu sve radi savršeno...
DVD playeri najčešće imaju nešto slabiju korekciju grešaka nego optički pogoni (naročito snimači) u računalima. Dakle, medij je možda loše snimljen (bilo zato što je medij loše kvalitete, ili se ne slaže baš sa snimačem), ali optički pogon u računalu lakše ispravlja greške (koje ima svaki medij!).

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Podatke zapržene na disk mogu uništiti samo mehanička oštećenja površine diska. Dakle, odgovor je - ne, podaci ne mogu nestati s diska.
Tako je, uz napomenu: kod lošijih medija (a i kod boljih vjerojatno, samo nakon određenog broja godina) može doći do degradacije kemijskog sloja koja nije izazvana vanjskim čimbenicima (sunčeva svjetlost i sl.).

Citiraj:
Autor Ladybug Pregled postova
Hm. A oni crc errori? To je od strane medija na koji pržiš?
CRC je vrsta checksuma, dakle CRC error znači da podaci koje je optički pogon uspio pročitati nemaju dobar checksum tj. oštećeni su. Razlog - loše snimljen medij, fizički oštećen medij, degradirana kvaliteta medija, nepravilno snimljeni podaci, neispravan optički pogon...
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2007., 14:45   #11
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Ako je medij ispravno snimljen poslje na ispravnost mogu utjecati samo mehanicka ostecenja, igranje frizbija, podlaganje pivice i ostale gluposti ..
Znaci podaci se na Cd-u nemogu "pokvariti" ili se kvaliteta izgubiti ucestalim presnimavanjem---
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2007., 14:47   #12
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
ti razni "divx" playeri obično trzaju jer se desi neka greška prilikom očitanja medija, a pošto nakon očitavanja treba raditi dekompresiju, jednostavno ne stigne sve odraditi u realtime-u. kada na istom gledaš dvd-e do trzanja ne dolazi jer nema dekompresije... barem ne onoliko mrcinske ko kod divx-a.
... ovo je dosta neprovjerena teorija, tako da bih bio zahvalan ako ju netko potvrdi/demantira.
Je, točno, kod otežanog/usporenog/prekinutog čitanja medija, međuspremnik (buffer) se prazni i player nema šta prikazivati. S tim da playeri obično imaju nekakve algoritme kojima te greške ispravljaju odnosno preskaču. Na taj način film ide dalje, ali u prikazu dolazi do grešaka.

@EvilM@ster - Na prvo pitanje: Fizička oštećenja, utjecaj atmosferilija (sunce, vlaga...), ali i kemijska degradacija medija bez izravnog utjecaja vanjskih čimbenika (neizravan utjecaj je uvijek prisutan jer medije ne čuvamo u vakuumu, barem ja ne ). Ovo posljednje je naročito prisutno kod medija jako loše kvalitete, nakon određenog vremena. Vrlo vjerojatno će do iste degradacije doći i kod kvalitetnih medija, ali tek nakon 10-20 godina, pa to još nije u praksi do kraja ispitano.
Na drugo pitanje: Situacija 1: medij A presnimiš na medij B, pa ovaj na medij C, pa ovaj na medij D itd. Situacija 2: medij A presnimiš na medij B, pa na C, pa na D...
Misliš li na degradaciju podataka uslijed "kopiranja kopijine kopije" (situacija 1), ili misliš da će medij A (izvorni medij) degradirati uslijed velikog broja presnimavanja (očitavanja) istog (situacija 2)?

Ne znam jesam li jasan?
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2007., 14:52   #13
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
aha...sad već pomalo kužim

btw. medij sigurno nije loše snimljen (jer sam ih više snimao) a korisim Verbatim (valjda najbolji..) i LG pržu koja je (vjerujem) također kvalitetna... - također kod mene su "nemoguća" fizička oštećenja jer jako pazim di i kako ih stavljam...

puno hvala na objašnjenju/ima
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2007., 22:14   #14
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
sva sreca pa postoji *digitalni sum* i cijele studije vezane uz analizu istog...

google is your friend
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2007., 09:55   #15
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
jel mi se isplati sad pošto nejdem (još) na novi hard neko kad bum "cijelu" novu konfu onda tek - pa sam odlučil ovih "par" filmova što imam prebaciti na cd-e i poslagat na policu, jel će se "obrisat" podaci s njih ako tak stoje u kutijama (DVD Box) par godina (mislim na verbatimove cde)?
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2007., 10:01   #16
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Neće ni s DVD-ova koji su skloniji oštećenjima podataka, a pogotovo ne s CD-ova. Samo ih snimi na umjerenoj brzini (DVD 8x/12x; CD ne manje od 16x, ne više od 40x), čuvaj ih u kutijama, na suhom mjestu koje nije izravno izloženo sunčevoj svjetlosti i/ili izvoru topline. Nekoliko godina ne bi smjelo biti u pitanju u takvom slučaju, pa i dulje od toga...
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2007., 10:07   #17
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
ovo nisam znao sa brzinama...

ok, hvala ti
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2007., 11:30   #18
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
@EvilM@ster - Na prvo pitanje: Fizička oštećenja, utjecaj atmosferilija (sunce, vlaga...), ali i kemijska degradacija medija bez izravnog utjecaja vanjskih čimbenika (neizravan utjecaj je uvijek prisutan jer medije ne čuvamo u vakuumu, barem ja ne ). Ovo posljednje je naročito prisutno kod medija jako loše kvalitete, nakon određenog vremena. Vrlo vjerojatno će do iste degradacije doći i kod kvalitetnih medija, ali tek nakon 10-20 godina, pa to još nije u praksi do kraja ispitano.
Na drugo pitanje: Situacija 1: medij A presnimiš na medij B, pa ovaj na medij C, pa ovaj na medij D itd. Situacija 2: medij A presnimiš na medij B, pa na C, pa na D...
Misliš li na degradaciju podataka uslijed "kopiranja kopijine kopije" (situacija 1), ili misliš da će medij A (izvorni medij) degradirati uslijed velikog broja presnimavanja (očitavanja) istog (situacija 2)?

Ne znam jesam li jasan?
Gle s ovim prvim se potpuno slazem s tobom, jer kao i sve drugo tako i CD/DVD mediji su pod utjecajem sunca vlage bla bla i od toga ih nikako nemozemo ocuvati (osim mozda drzanja u vakumu), znaci s vremenom ce doci do ostecenja na tim medijima.. e sad kada ce to nastupiti ovisi o kvaliteti medija i izlozenosti atmosferskim utjecajima..

Ovo drugo te bas nisam sasvim shvatio .. znaci ti govoris o tome da ja imam jedan medij (medij br1) i onda sa njega presnimavam podatke na druge medije tako da medij br1 uvjek koristim kao onaj s kojega snimam na druge ili opcija dva da s medija broj1 snimim na 2 pa sa 2 na 3 pa sa 3 na 4 itd.. Moram priznati da nisam razmisljao o tome : goood : ali vjerovatno bi prije doslo do greske kod ovog prvog nacina nego kod drugog, mozda zbog ucestalog koristenja prvog medija, moguce je da bi doslo do ostecenja zbog utjecaja lasera, ali sada pitanje je kada bi se to dogodilo...

Malo smo pretjerali s tim teorijama ali nema veze
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2007., 14:23   #19
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Je, dobro si me shvatio. Mislim da bi prije došlo do greške u drugoj situaciji, jer bi vjerojatno prije naišli na loš (prazan) medij koji bi bio stoga loše snimljen, ali... da, malo previše teorija.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2007., 12:37   #20
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Da i u drogoj situaciji isto tako moze doci do greske, moze se dogoditi da ti je vec prvi prazan medij na kojega snimas sa nekom greskom koja se dogodila prilikom izrade istoga i da ti ne uspije snimka, meni se to do sada nije nikada dogodilo, ali mi se zato dogada da CD-mediji koji su snimljeni prije vise od 5 godina lagano pocinju propadati, premda su gotovo cjelo vrijeme proveli ne izlozeni suncu, vlazi i prasini... pri tome najvise mislim na one bjele princo, one stare "noname" bez otiska : lol2 :
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2007., 12:55   #21
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 896
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
CD ne manje od 16x
Zašto? : stoopid
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2007., 13:08   #22
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
sva sreca pa postoji *digitalni sum* i cijele studije vezane uz analizu istog...

google is your friend
a ovime si htio reci?
  Reply With Quote
Staro 15.02.2007., 14:01   #23
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor mrga Pregled postova
Zašto? : stoopid
(Ovo se odnosi uglavnom na podatke, a ne na audio) Zato što su iskustva pokazala da s današnjim snimačima i današnjim medijima koji su optimizirani za veće brzine preniska brzina snimanja često daje lošije rezultate nego viša brzina. A i vremenska razlika u snimanju recimo na 16x i 4x je povelika. Više od 40x nije baš za svaki medij, a i čemu riskirati zbog 10-20 sekundi.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2007., 14:05   #24
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 896
ma jasno mi je ovo za veću brzinu, al mi je baš čudno da se ne prži ispod 16x
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2007., 21:49   #25
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Pa nije čudno kad malo bolje razmisliš. Današnji mediji proizvedeni su s namjenom snimanja na većim brzinama, koriste se premazi i tehnologije koji osiguravaju postojanost u tim uvjetima (jer prosječan korisnik odabere Max brzinu i ne zna ništa o kvaliteti snimanja). Jednostavno rečeno, mediji, a i snimači itekako, su napravljeni tako da dobro snimaju na ciljanim brzinama, a to 4x i 8x više nisu. Snimanjem na 16x postižu se u prosjeku podjednaki (pa čak i nešto bolji) rezultati kao snimanjem na 4x i 8x, a ušteda u vremenu je znatna (između 16x i recimo 40x nije ni blizu tako velika razlika u vremenu). Osim toga, 16x snimanje koristi CLV metodu (pogledaj ovdje) koja daje ponajbolje rezultate. Dakle, ona je najbolji spoj kvalitete i brzine (sve brzine preko daju obično malo lošiju kvalitetu, a sve ispod ne daju bolju, a zahtijevaju više vremena).
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na