Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.11.2008., 14:13   #1
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Talking Logitech RX1500 zicni mis moj mali osvrt

Dakle govorimo o ovom misicu, nije bas mali, a nije ni velik.

http://www.logitech.com/index.cfm/bu...431&cl=roeu,en

Mogu ga koristiti i desnjaci i ljevaci jer je simetrican.

Plastika od koje je napravljen je standardno kvalitetna za Logitech.

A sad dio koji me je odusevio.
Kotacic koji je dobio od starije i puno skuplje brace tipa G9, MX1100, MX Revolution, i slicni.
Dakle govorimo o kotacicu koji je napravljen vecim djelom od metala i ima ravnu povrsinu presvucenu gumom (vidi sliku bit ce puno jasnije)
Kod nekih modela koji imaju ovakav scrool kotacic mogucnost slobodnog okretanja se aktivirala na dnu misa tj. trebalo je okretati mis i pritisnuti mali gumb.
Dok kod ovog modela se to radi tako da kotacic stisnemo (cuje se click) i on je u modu slobodnog okretanja tj vrti se ko lud bez da imate kocnicu koja vam daje osjecaj koliko skrolate (znate vec ocemu govorim kad vrite kotacici on u 99,9 % miseva ima ono lagao preskakanje)
E sad opcija slobone vrtnje definitivno nije za igranje osim ako ne igrate ruski rulet pa sta pukne pukne
Dok je u radu sa dokumentima tipa prelomi knjiga i slicni dokumenti koji imaju puno stranica je zakon, pravi gust, ma divota.
Malo cu pojasnit, npr na 7 ste stranici a trebate skocit na 107 e sad mozeta kucat (u akrobatu) 107 i tako otic na nju ili udri po kursorima ili udri po kotacicu na misu.
Dok sa doticnim misem, stisnes kotacic (klick) rol po roleru, on se vrti ko kolo od ruleta, hop opet ga stisnes da stane i da ode u tkz. normali skrol.
I sve pet, ne dizes ruke sa misa, ne tipkas i ne moras okretet misa da bi ukljucio slobodu vrtnju.
Jos da napomenem da kotacic ima tilt koji se moze koristiti kao back-forward, treba instalirati drivere da bi sve radilo kako treba (radi on i bez drivera, ali se ne moze mjenjat sta koja tipka radi).

E sad recimo mane.
Prva i ocita mana je da se gubi onaj klik sa kotacicem koji vecina koristi da bi u Firefoxu otvorila novi tab, ali za to postoji ljek u obliku malog gumba iznad kotacica.
Pa sad umjesto rolera stiscem njega (je da se prvo treba privikunt i da nije ugodao ko stiskanje rolera ali ne mos sve dobit)
Druga je da je relativno mal mis (za moje ruke) ali i to je stvar navike
Treca je, da je isto tako relativno malo dodatnih tipki na misu, ali opet ovo je ipak budget mis od logitecha sa super kotacicem
Cetvrta bi bila da su mu sapice po kojim klize relativnmo male pa ce se s vremenom brze i potrosit, nisu bas tako male da ce se izlizat za 2 dana ali nisu ni velike ko na G9.

Eto toliko od mene odo ga ja dalje gurat-rolat.
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2008., 01:55   #2
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
... cekaj, ako sam dobro shvatio, nema vise standardan middle click, nego njime ide u freescrool ?!?! Na G9 ima normalan srednji klik, slobodan skroll se aktivira posebnim gumbom s donje strane misha. Dake, kazes, srednji klik je odvojeni gumb sada?
Damn, a htio sam ga kupiti, bas zbog tog fancy kotachicha kakav mi je na g9...
Overhaul je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na