Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2008., 14:38   #31
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Za većinu korisnika AVG Free ili AVira obavit će posao bez ikakvih problema. I bez sranja na kompu.

Ako se već želi kupiti licencu, ja ne bih gledao dalje od NOD32. Samo nemojte kupovati verziju smart security s firewallom i antivirusom - jednostavno se ne isplati, firewall im je bez veze.

Ovo ogovorim nakon što sam protekla dva mjeseca isprobao hrpetinu AV-a. Skidao sam demo verzije od svih znanih i neznanih i svakome dao dva-tri tjedna. Od komercijalnih izdvajam NOD32, od free - AVG i Avira.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 15:40   #32
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
Mene jako zanima koliko od ovih pobornika kasperskoga ima original licencu.... kladim se da nijedan tu nema.

Pa da pitam ja vas zasto onda preporucavati nesto oko cega ima zajebancije kada free rijesenja uopce nezaostaju za tim skupim av ?
Kakve ovo uopće veze ima sa temom? Kladim se da 90% nema originalni OS, pa kaj sad.
Ovdje je tema kvaliteta Antivirusa, i pod time se JASNO misli da su programi ili besplatni ili komercijalni (a time da se MORAJU kupiti).
Kada KUPIŠ Nod32 ili Kaspersky, nema NIKAKVE zezancije oko njih.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2008., 15:55   #33
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
pa da te pitam jel imas mozda kupljen kasperski ?

ima itekakve veze jer "nabavljanje" passworda je dodatan problem koji se moze izbjeci koristenjem free softwarea koji nije nimalo losiji od doticnih.
kakve veze sa temom ima to sto 90% ljudi nema originalan os ?
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 16:13   #34
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
pa da te pitam jel imas mozda kupljen kasperski ?

ima itekakve veze jer "nabavljanje" passworda je dodatan problem koji se moze izbjeci koristenjem free softwarea koji nije nimalo losiji od doticnih.
kakve veze sa temom ima to sto 90% ljudi nema originalan os ?
pa radije cu se pomucit sa licencom, sto meni nije problem, nego razmisljat hoce li mi radit kako treba onaj free AV. nekazem da ne valjaju free programi, ima ih brdo koji gaze one koje se placa

Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
Smiren sam ja, ali vidim da dotični korisnik ima prilično negativan stav prema besplatnim antivirusima, a ničime to nije argumentirao nego se sve zasniva na principu "rekla-kazala". U redu, izbacio mu je AVG lažni alarm i što sad? Takve gnjavaže znaju raditi i antivirusi koji se masno plaćaju. Ništa nije savršeno.
ma aj da mi je AVG samo lazno javljao, nego je brdo toga propustio.
mislim svatko ima svoje misljenje, na tebi je dali ces prihvatit moj savjet ili ne
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 17:14   #35
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
Nod32 - jedostavno zato sto otkad ga koristim nikada nijednog problema sa njim, dok su ljudi sa kasperskym i avastom imali problema... (ne napadajte, ovo je iz osobnog iskustva)
Potpis za Nod. Koristim ga godinama, nikad nisam sa virusima imao probleme. Često bi mi ih detektirao, ali tu bi priča završila. Detektira ga i obriše, to je to.
Često ga ažuriraju, jednostavan je za koristit, ima masu naprednih funkcija za fino podešavanje i radi u pozadini, ni ne primjetiš ga, RAM-a troši onak....ništa.
Koristim cijeli security center njihov, znači firewall+antispam i funkcionira savršeno. Preporučam u svakom slučaju.
Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 17:38   #36
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
ima itekakve veze jer "nabavljanje" passworda je dodatan problem koji se moze izbjeci koristenjem free softwarea koji nije nimalo losiji od doticnih.
kakve veze sa temom ima to sto 90% ljudi nema originalan os ?
1. Možeš li mi točnije pojasniti proceduru "nabavljanja" passworda i usernamea nakon što kupiš program? Nije mi jasno o kakvom se tu kompliciranom postupku radi.

2. Nema veze sa temom ali ima veze sa tvojom potrebom da napadneš ekipu kako nemaju legalan software. To se tebe ne tiče kao ni nikoga na forumu. Drugim riječima, ako ja kažem da imam Kaspersky (nemam) i kažem kako je super, kakve veze ima to što se jako teško cracka. U pravilima jasno piše kako se ne smije promovirati nelegalan software, dakle jasno se da naslutiti kako se u temama vodi razgovor samo o legalnom softwareu.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 20:07   #37
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
znas i sam na kakvo sam nabavljanje mislio tak da ti nema smisla pojasnjavati, ako zelis slobodno posalji pm pa ti detaljnije opisem.

koga sam ja napao to ? molio bi te da mi ukazes na KOGA sam to ja napao.... da u temama se samo vodi razgovor o legalnom software-u dakle u cem je onda problem ak ja pitam koliko ljudi ima licencu za taj program ? jel to nesto tajno ? jel ti potencija ovisi o tome podatku ?
dakle moja poanta je bila da kasperski nevrijedi 30 eura (ili probleme sa nabavkom licence) u odnosu na neka free rijesenja. i dapace uvjek cu radje preporuciti besplatno rijesenje nego ono koje se placa makar ono bilo za 5% bolje.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 20:39   #38
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
Smiren sam ja, ali vidim da dotični korisnik ima prilično negativan stav prema besplatnim antivirusima, a ničime to nije argumentirao nego se sve zasniva na principu "rekla-kazala".

Imao sam skoro sve AVe barem mjesec dana(osim Sophosa)do NOD32 2.7 od onda pa do danas(cca 3g) nemam drugi AV niti Firewall, u daljnju diskusiju ne ulazim.
Sto se tice AVGa, hm.....recimo da u prosjeku potegnem oko 10GB/dan video materijala sa btjunkie-a i da svaki drugi video file(+.iso.uif.rar i sl.) se nadje nekoliko korinika sa komentarom:" Trojan detected, my AVG find worm XXL, don download" i sl. gluposti. Naravno da nemora uvjek biti tako ali ja sam za sebe nasao AV i nemam namjeru mjenjat "konja koji pobjedjuje".
Ako si ti zadovoljan sa AVGom zelim ti jos takvog druzenja s doticnim
PS
Inace postoji "taktika" kako NOD mozes imat neograniceno bez placanja a ne obuhvaca nikakav Crack i sl. nelegalne radnje, samo malo znanja.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 21:22   #39
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Uber Gosu
Inace postoji "taktika" kako NOD mozes imat neograniceno bez placanja a ne obuhvaca nikakav Crack i sl. nelegalne radnje, samo malo znanja.

Ne postoji nikakva "taktika". Eset ti je dao 30 dana da isprobaš njihov proizvod i to je to. Ne možeš kupiti dane osim da prevariš određeni sustav, što je u globalu (neovisno o tehnici izvedbe) i smisao crackiranja proizvoda.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 21:24   #40
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Ti u biti Nod kao proizvod ni ne diras, mutne su to vode... Mijenja se samo vrijeme u windowsima, sto radi za dosta shareware programa..
Paxton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2008., 21:29   #41
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Bez rasprava o tome kako "zaobići" određene stvari.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 21:37   #42
njubina
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 24
Meni je AVG free radio ogromne proleme na Visti 32 bit.Otvaranje foldera je bilo iznimno sporo te sam morao čekati nakon paljenja kompa po 3-4 minute da mi mrežna primi ip adresu iz routera.Neke dvd-e nisam mogao učitati....Totalna katastrofa.
Avast free mi radi savršeno.
njubina je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 00:05   #43
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Ne postoji nikakva "taktika". Eset ti je dao 30 dana da isprobaš njihov proizvod i to je to. Ne možeš kupiti dane osim da prevariš određeni sustav, što je u globalu (neovisno o tehnici izvedbe) i smisao crackiranja proizvoda.
lol, evo ti mog iskustva:
Instaliram uredno NOD32 v2.7 koja ima 30 dana trial, e sad jedina losa strana ovoga a to je da moram skidat Virus database od cca 10MB sa Esetovog servera(auto), nadalje 2minute su potrebne da se u settinzima od NODa stave postavke automatskog prekidanja/blokiranja te brisanja bez karantene i sl. kako bi NOD iducih 30 dana bio apsolutno neprimjetan. E sad ovisno o hardwareu i windowsima koje koristis nakon 30 dana deinstaliras NOD samo resetiras komp ite nanovo stavis novu instalaciju nakon cega ponovis postupak i eto novih 30 dana(ovo ne radi na svim kompovima)
Znaci 2 restarta kompa + 2min vremena +10MB downloada (sve zajedno je recimo 10minuta) i imas 30 dana po meni najbolji AV.

Kao sto vidis nikakvo vracanje sata, slicne didje-midje niti bilo kakva ilegala nisu ovdje slucaj
Postupak sam otkrio sasvim slucajno davnih dana, ista procedura sa NODom 3(kao i dosta drugih stvari) ne radi jer u registryju ostanu "infiltracije" NODa od prijasnjih instalacija.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 02:16   #44
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor greenfly Pregled postova
Ne piši gluposti...skenira dugo,OK, prije skeniranja očisti CCleanerom i ugasi system restore na minutu, pa ga ponovo upali.Trajat će manje.
Uopće ne zauzima ništa od toga što si nabrojao,i netrebaš ga friznut do maximuma , jer je na defoltu bolji od velike večine na maximumu.
Ako se tebi "klao" sa nećim pa ti je usporavao komp,to se dalo sredit.Imam ga na lapu koji je slabije konfig.od tvoje,pa ga niti ne primjećujem.
Mogao si se obratiti Lab forumu, pa da vidiš u ćemu je problem i kako ga riješiti.
Na početku je naporan,ali zato sada čući u trayu miran,nečujan,opasan, jak,spreman.... kao da ga nemam....
ionako ga nisam planirao zadržati, kad mi je već nod radio odlično, ali sam mu htio dati trial period vremena šanse, a sad da se mučim oko njega i neke službe za korisnike lijevo-desno, ne dolazi u obzir.

dao sam mu priliku da se updatea, poskenira komp, nije ništa našao, a i dalje je u win bez ikakavog posla uzimao 50% proca, neoprostivo kod mene!
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 02:25   #45
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Pa zato jer sam koristio veliku količinu AVova. Jednostavno Kaspersky ima najjaču detekciju i uklanjanje, iza njega je NOD. Svi nabrojani AVovi gore, nisu ni blizu po tom pitanju ovom dvojcu. Isto tako spominješ neke konfe, ajde malo pogledaj forum i vidjet ćeš koliko ljudi vozi svakakav SW i OS, isto tako kakav HW imaju?

Što se tiče Kasperskya dosta zauzima, ali i super brani računalo. Što se tiče besplatnih rješenja, dobro rade, ali neki zaguljeniji vrus ih ubije u pojam. Problem je taj što je osobno meni dostatne detekcija (ja se s njima drugačije obračunam), ali dosta korisnika to nezna/nema volje, jer bi zato trebao služit AV.

BTW user koji traži AV (Maric Zeljko) nije ni spomenu kakvu konfu ima.
jednostano ne znam od kud kasperskom "najjača detekcija"... ja sam, naprotiv, čitao da je najbolja nodova heuristika, pogotovo od verzije 2.7, a to potvrđuju brojni testovi - asocijacija kod otkrivanja nepoznatih virusa je nod32.

uvijek kad čitam/sudjelujem u raspravi o AV mi se nameće pitanje kad netko kaže "xxx AV je najbolji" - pri kojoj razini detekcije/sigurnosti/detalja uključenih? te koliko za to koristi resursa? nikad još nisam dobio taj odgovor, samo znam da su rijetki AV-ovi kod mene ostali nezamijećeni na iskorištenju procesora (uvijek mi je u trayu process explorer) na najvišem stupnju detekcije. a po otkrivanju su SVI, besplatni i komercijalni po brdo testova na internetu jako bliski, pa jednostavno ne vidim razloga za kupnju nekog AV rješenja za kućnu upotrebu.
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 14:21   #46
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
@Ranzo

Pa zašto si ga onda stavio, ako nisi imao nikakvih problema i ako si zadovoljan Nodom?
__________________
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2008., 14:29   #47
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor RaNz0 Pregled postova
jednostano ne znam od kud kasperskom "najjača detekcija"... ja sam, naprotiv, čitao da je najbolja nodova heuristika, pogotovo od verzije 2.7, a to potvrđuju brojni testovi - asocijacija kod otkrivanja nepoznatih virusa je nod32.

uvijek kad čitam/sudjelujem u raspravi o AV mi se nameće pitanje kad netko kaže "xxx AV je najbolji" - pri kojoj razini detekcije/sigurnosti/detalja uključenih? te koliko za to koristi resursa? nikad još nisam dobio taj odgovor, samo znam da su rijetki AV-ovi kod mene ostali nezamijećeni na iskorištenju procesora (uvijek mi je u trayu process explorer) na najvišem stupnju detekcije. a po otkrivanju su SVI, besplatni i komercijalni po brdo testova na internetu jako bliski, pa jednostavno ne vidim razloga za kupnju nekog AV rješenja za kućnu upotrebu.
Koristi multiquote(Kako koristiti multiquote)

Što se tiče navedenih problema, KAV je našao i uspješno obrisao više virusa kod mene nego NOD, koji nije našao 2 komada, a još se mučio sa brisanjem istih. Isto tako oba su bili najnovije verzije i updateovi

Toliko od mene, ako ti je tako NOD dobar koristi ga i sve 5
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2008., 01:45   #48
RaNz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb/Križevci
Postovi: 346
Citiraj:
Autor greenfly Pregled postova
@Ranzo

Pa zašto si ga onda stavio, ako nisi imao nikakvih problema i ako si zadovoljan Nodom?
?

ti nikad ne isprobavaš razne alate?

stavio sam njega isto tako kao i masu ostalih.
RaNz0 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2008., 01:49   #49
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Citiraj:
Autor Kobe Pregled postova
http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/

Ja bi ti preporučio BitDefender 2008. Fenomenalan antivirus, ima nevjerovatnu detekciju,praktički ništa ne prolazi kraj njega.
Nevjerovatan je..ja jednostavno nemogu vjerovati..doslovno..ne vjerujem.

Ako hoćeš najbolji - NOD32
Ako hoćeš najbolji free - AVG
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2008., 01:51   #50
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Koristi multiquote(Kako koristiti multiquote)

Što se tiče navedenih problema, KAV je našao i uspješno obrisao više virusa kod mene nego NOD, koji nije našao 2 komada, a još se mučio sa brisanjem istih. Isto tako oba su bili najnovije verzije i updateovi

Toliko od mene, ako ti je tako NOD dobar koristi ga i sve 5
Lako moguće da se tu radi da ti fileovi i nisu bili zaraženi..
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2008., 02:11   #51
Shadowww
^_-
Moj komp
 
Shadowww's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 311
Ili instaliras linux/bsd i ne razmisljas o (anti)virusima
__________________

Shadowww je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2008., 14:12   #52
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor Shadowww Pregled postova
Ili instaliras linux/bsd i ne razmisljas o (anti)virusima
Slazem se ali je to MALO radikalno za vecinu usera, jednostavnije je drzat MyDocuments folder na drugom disku posto 99% virusa "operira" iskljucivo na sistemskoj particiji C:\
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2008., 18:47   #53
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
Godinama koristim avg i jos me nije iznevjerio, samo trba cca jednom na tjedan preskenirati komp i to na sporom scanu i to je to...
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2008., 19:51   #54
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Lako moguće da se tu radi da ti fileovi i nisu bili zaraženi..
A nemogu se brisat, pokrenuti su sa Windowsima, i sl. radnje koje virusi ima nisu upućivale na to
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2008., 16:18   #55
Munja00
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Split
Postovi: 131
Ja sam dugo koristia nod32 av i spyware doctor i odlicno su radili. Nedavno sam presao na eset smart security i kompjuter mi se podiza duplo duze nego inace. sad prelazim na kaspersky internet security po prvi put samo sta me smeta sta kaze da nije kompatibilan sa spyware doctorom(od kada ga iman nikad problema sa spyware-om sve zivo detektira i brise puno bolje nego ostali)
Munja00 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2008., 17:03   #56
bibonzo
Premium
Moj komp
 
bibonzo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Citiraj:
Autor Munja00 Pregled postova
Ja sam dugo koristia nod32 av i spyware doctor i odlicno su radili. Nedavno sam presao na eset smart security i kompjuter mi se podiza duplo duze nego inace. sad prelazim na kaspersky internet security po prvi put samo sta me smeta sta kaze da nije kompatibilan sa spyware doctorom(od kada ga iman nikad problema sa spyware-om sve zivo detektira i brise puno bolje nego ostali)

Neces pozalit ja ga imam jos od V6 i moram priznat da sam ga se skoro odrekao kad su bili svi oni problemi s V7 kad zderao hard i punio ga silnim gigama nekih reporta i imali su enormne probleme s update-ima sa novim Kaspesky internet security-em 2009 sve su otklonili i radi ko beba, scan je barem 3-4x brzi od V7 koji inace trajo i po 3 sata sad sve rijesi na max postavkama za pol cuke. Inace jos nisam naletio na nes kaj nemre zaustavit a ja fakat volim klickat na sve.

Inace ove gluposti kaj pisete o tome koji je kolko lagan danas vise uopce ne drze vodu jer svi imaju barem neke dual corove i par gigi rama ak ne i jace i tu nema mjesta nikakvim opterecenjima ko kaze drugacije taj je glup ili gura pc sa 100rama a tu nis ne pomaze.


Inace kaspersky trenutacno ima 3 najjacu detekciju ali mu je proactive mode dosta los (dosta njih ga lome u tom pogledu).

Samo da se izjasnim da sam ih imao skoro sve iz top ponude (da nebi bilo poslje ovog gle neki fanboy i te fore, svako malo probam nes novo pa ga testiram) i ovaj je definitivno imao najbolji dojam kaj se tice performansi samo je bed kaj ti sve skoro nije kompatibilno s njim, a ja osobno nis ne koristim jer ima vec sve i svakih metar dva procesljam s Spyware doctorom ili Spysweeperom ijos nis nije promaklo tak da ne vidim razlog osim ak se ne odlucis samo za AV soluciju onda ti treba neki dobar firewall(zone alarm).

Kad se odlucis ubost licencu gledaj osim njihove detekcije koju trenutacno najjacu ima Avira kolko su dobri u odstranjivanju problema ak si vec zarazen jer ti neki od tih najjacih bez obzira na vrhunsku detekciju jednostavno nemogu maknut neke stvari kad se vec probiju i moras se zajebavat sa supportom s raznim removal toolsima da je se rijesis (svojedobno imao problema sa NOD32 i Bitdefenderom), a kasperky je apsolutni kralj u tom podrucju.

Inace tu mozes vidjet najnovije rezultate i kako stoje i po ovom se ekipa jako orijetira i tvrtke jako cijene njihove rezultate - http://www.av-comparatives.org/


Inace NOD ne kotira bas najbolje po zadnjim rezultatima bez obzira kaj ga ekipa jako cijeni a Bitdefendera nebi nikom preporucio jer je cisto sranje ali ima jaki lobi i dosta placa da bi ga se stavljalo na bolje pozicije nogo kaj vrijedi na nekim stranicama.

Inace po rezultatima Avira je kralj bez konkurenta tak da bi to bila najbolja alternativa ak nezelis KIS probat pa mozda caki bolja.

Sa free verzijama nemam iskutva tak da tu nemrem nis rec.

Zadnje izmijenjeno od: bibonzo. 27.10.2008. u 17:04. Razlog: Nisam stavio da me obavijesti za odgovor
bibonzo je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2008., 17:23   #57
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
nakon nortona, noda, trenda, i još par desetaka av-a, avg i radi ok.. već mjesecima bez beda.. ok, ponekad je živčan pa svašta vidi kao virus, ali nije jedini, i sve se da namjestit.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2008., 17:52   #58
Black Task
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: A Mansion In Darkness
Postovi: 6
Masa je uvijek u pravu...NOD32!
Black Task je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2008., 18:02   #59
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Godinama koristim avg i jos me nije iznevjerio, samo trba cca jednom na tjedan preskenirati komp i to na sporom scanu i to je to...
Malo C/Pa o AVGu sa btjunkiea:
AVG ANTI VIRUS WARNING

Heads up guys...

AVG Anti Virus is NOT our Friend...

FACT:

I have a Keygen for a certain program that I‘ve used many times.
All the Sudden, AVG reported it as having a Virus...

I first thought is was just a delayed Definitions issue.
But the more I thought about it, the program I was using, Never
gave me a problem. And this is not the first time AVG has done this
with Keygens and Patches.

So, I used a different computer Without AVG and ran the Keygen,
I also scanned the Keygen with Panda and Norton Anti Virus. No Virus Found.

After running the Keygen, it worked Fine and I wrote the Key produced
down on paper and tried it on the first computer. It Worked Fine.

I then re-scanned the computer that produced the Key with both (up to date)
Panda and Norton, AGAIN... No Virus Found and the System Works Fine.

AVG is a Good Anti Virus program. BUT, apparently AVG is taking it
upon themselves to be our Moral Police. USERS BEWARE...

Not only did AVG report this Keygen as having a Virus (it does Not)
it completely DISABLED it. Made it unusable on the first computer.

AVG is deciding (without your knowledge or approval) what they will lie about and what they will DISABILE on your personal property...

I‘m done with this BS Software and that BS Company...

Its up to you... Just letting you know what happened to me...

USERS BEWARE...
AVG Anti Virus is NOT our Friend...
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2008., 18:54   #60
skare
Premium
 
skare's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
KIS 2009!
skare je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na