Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.09.2023., 11:32   #69481
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Ako auto informira vozača da je stigao update i traži potvrdu (s popratnim obavijestima) za pokretanje updatea, ne vidim razlog za dramu. Na vozaču je da osigura autu uvjete za update (parkiran, da nije aktivan u prometu). E sad, ako auto u vožnji invazivno informira vozača da je dostupan update, da omogući pokretanje updatea ako npr. vozač drži kočnicu, to je glupo zamišljeno. Vjerujem da su razmišljali o svim IRL situacijama koje se mogu dogoditi, odnosno da auto može inteligentno prepoznati kad je aktivan u prometu. Možda bi bilo najbolje tražiti da vozač nekoliko puta potvrdi da želi update. Ili kao u Android boot loaderu kod wipea
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 11:43   #69482
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Na nijednom vozilu se OTA nece pokrenuti automatski, korisnik mora barem dvaput potvrditi.
Tesla ima foru da pusha update vozila u salonima, znaci koja su stacionarna te tada ide bez aktivnosti korisnika.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 11:50   #69483
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Znaci moj problem nije da ce auto samo pokrenuti OTA update, i da ce se to random desit u nezgodnom trenutku. Svjestan sam da to ja moram napraviti kad sam ja spreman i osigurao da je auto negdje gdje nece smetati.
Ono sa cime imam problem je da ne vidim vrijeme u danu kad bi mi bilo ok da potratim 15 minuta sjedeci u autu (jer ga kao sto poruka kaze, nemrem zakljucat i ostavit samog) cekajuci da se update-a. Volim svoje slobodno vrijeme i horror mi je sama pomisao da ga gubim na ovakve nebuloze.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 12:26   #69484
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Staneš ispred kafane, otvoriš prozore, odvrneš narodnjake/turbofolk do ubera i pustiš ga da se updatea dok ti kafenišeš
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 12:27   #69485
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
U pravu si, ali možeš se lagano zajebati.

Baš sam zvao frenda, kako je to odradio, majstorski...

Došao na semafor i auto se ugasio (start-stop). E, ovaj se usro i ugasio auto, tj. htio ga je upaliti ponovo, jer se preplašio a nije skužio da je auto upeljen.

I onda mu je ponudilo update, on je automatski stisnuo.

I eto, sranje.
Ova situacija je skoro pa nemoguća.

Kod svakog auta kojeg sam dosad vozio nije htjelo započeti update softvera dok svi uvjeti nisu zadovoljeni.

Ručni mjenjač
Auto ugašen, mjenjač u leru, aktivirana ručna kočnica

Automatski mjenjač
Auto ugašen, mjenjač u parking položaju.

Ak tvoj frend poteže ručnu na semaforu ili stavlja auto u P, onda je ovo moguće.

Ili je u pitanju nekakav poluproizvod od softvera/auta koji mi još nije došao pod guzicu

Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Znaci moj problem nije da ce auto samo pokrenuti OTA update, i da ce se to random desit u nezgodnom trenutku. Svjestan sam da to ja moram napraviti kad sam ja spreman i osigurao da je auto negdje gdje nece smetati.
Ono sa cime imam problem je da ne vidim vrijeme u danu kad bi mi bilo ok da potratim 15 minuta sjedeci u autu (jer ga kao sto poruka kaze, nemrem zakljucat i ostavit samog) cekajuci da se update-a. Volim svoje slobodno vrijeme i horror mi je sama pomisao da ga gubim na ovakve nebuloze.
BMW ponudi update, stisneš, izađeš iz auta, zaključaš auto i update se odradi kad je auto zaključan. Da ne bi sjedio u njemu i čekao…
Mislim, možeš, ali čemu
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 12:28   #69486
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Imaš tajmer izađeš iz auta zaključaš i odeš.

Nema potrebe sjediti u autu
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 12:30   #69487
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Tu se slažem, glupo je odrađeno...ne može samo ostavit auto i otići, jer ga ne možeš zaključat.

Istu stvar ima frend u Meganeu IV , ali dobro je što update ne kreće automatski nego te pita želiš li pokrenuti, ali bude dosadan jer ti se svaki put pojavljuje kad ugasiš auto.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 12:42   #69488
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Iz kojeg je auta ona fotka s prethodne stranice?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 12:56   #69489
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Citiraj:
Autor Inovator
Tesla ima foru da pusha update vozila u salonima, znaci koja su stacionarna te tada ide bez aktivnosti korisnika.

Mene u toj priči oko "update-a" zanima čije je vozilo, tko je vlasnik, kupac ili proizvođač?
A isto tako, znači li to da su mi kao vlasniku vozila u biti prodali "nespravan" polu-proizvod?
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 13:15   #69490
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Automobili

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Iz kojeg je auta ona fotka s prethodne stranice?


Ne znam ali valjda su kolege u pravu da se ne može doći do ove situacije u vožnji.



Ovaj scenarij Mommistake-ovog prijatelja mi se čini realan. Nisam se nikad 100% navikao na start-stop i svaki put me cimne kad ga zaboravim isključiti. Sa tek kupljenim autom je to još gore

Bio sam u Londonu prosli tjedan, ovo je najbolji ulov koji imam na mobu

__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2023., 13:26   #69491
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Od sestrične, sin je u Njemačkoj i ima neki novi auto.

Došao na benzinsku oko ponoći i odjednom mu se ugasi auto i nemre ništa.
Lik gleda koji k... se dešava i skuži ekipa sa benge da je ovaj izgubljen i kaže mu zaposlenik da kada je primopredaja smjene da upale neki drek koji ubije svu elektroniku u nekom određenom krugu.

Primopredaja završila, ovaj upalio auto normalno
zgmmax je offline   Reply With Quote