Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.07.2013., 15:52   #3001
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Koliko sam ja čitao o toj kameri, ona je odlična u mračnim ili tamnijim uvjetima. Međutim, pri suncu i puno svjetlosti, drugi je rasture jer imaju više MPix. I sad treba ocijeniti što ti je bitnije - slikanje na tamnijim uvjetima ili na suncu. Lošiji uvjeti - HO; bolji uvjeti - traži dalje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 24.07.2013., 16:23   #3002
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ono što mogu reći o Oneovoj kameri je to da me je iznenadila koliko je loša u dynamic rangeu il kak se to zove. Čim se pojavi neki izvor svjetlosti malo jači od okoline, slike ispadaju užasno loše. Po tome mi je katastrofa i po danu i po noći kad bude neki izvor svjetlosti.
Meni je kamera katastrofa kako god uzmeš. Uspoređujem to sa iPhone 5 kojeg sam koristio pol godine prije Onea. Moguće da je to do CyanogenModa al svejedno. Ili se trebam naviknut na to i više razmišljat prije nego što okinem fotku.
Budem slikao koju da pokažem što mislim.
IcyTexx je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2013., 17:06   #3003
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
To sto je vama dvojici kamera OK, koja je losija nego na 10 godina starim Nokijama (imam N95 jos uvijek i lako mi je usporediti da 4 supermultiturboultra pixela na One daje losiju fotografiju od 5Mpix na N95 i puno losiju od 3 godine stare Xperie) je odraz neobjektivnosti uzrokovan ogromnim novcima koje ste platili za mobitel.

A sad se vas dvojica zagrlite i pjevajte kako vam je kamera na vasem skupom mobitelu super, mozda vam se i ja pridruzim, bit ce mi lakse
Olabavi sinko. Kamera je među najboljim od svih Android flahshipova po noći te daje odlične rezultate kod video snimanja. Ono što meni treba 90% vremena. Za po danu je bzvz i gora od hrpe toga. To se zna. Nitko ne tvrdi suprotno.

Meni više smeta kaj ne koristi LED za fokus kak spada po noći prije okidanja (istina, izludilo bi onog kojeg slikaš, ali opcija bi bila oke). Isto vrijedi za exposure setting.

Zapravo, najviše me živcira kod tih kamera (svih) kaj nemreš fotkati u RAW-u. Pomoglo bi dosta. Jest, smanjilo bi burst rate, ali to mi nije toliko važno.

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ono što mogu reći o Oneovoj kameri je to da me je iznenadila koliko je loša u dynamic rangeu il kak se to zove. Čim se pojavi neki izvor svjetlosti malo jači od okoline, slike ispadaju užasno loše. Po tome mi je katastrofa i po danu i po noći kad bude neki izvor svjetlosti.
Meni je kamera katastrofa kako god uzmeš. Uspoređujem to sa iPhone 5 kojeg sam koristio pol godine prije Onea. Moguće da je to do CyanogenModa al svejedno. Ili se trebam naviknut na to i više razmišljat prije nego što okinem fotku.
Budem slikao koju da pokažem što mislim.

Ja sam primjetio po danu samo. Po noći mi je super. Iako, po danu ako fotkam nešto (ala krajolik) još od S2 fotkam u HDR-u (ali program da mi baš okine tri fotke) jer svi imaju katastrofalan range pa kasnije ove kad imam vremena ih samo fjuzam. Ne volim nerealan izgled, nego samo da mi povrati detalje u sjenama, te da mi nebo ne bude spaljeno.
 
Staro 24.07.2013., 17:07   #3004
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
@IcyTexx

Naravno da je do cyanogenmoda.. Haahahahaaaa.. Pa nije jos kamera odradjena kako treba. Ne radi jos masu stvari na cyanogenu..

@Skitnica
Sto se tice kamere, kamera je boli glava. Glupo je uopce komentirati da stare nokije imaju bolju kameru. Eto, bas imam N95 kraj Onea i nemozes usporediti sliku sa Oneom.

Isto tako, hitno prodaj Onea u kupi si S4, pa ce onda tvoji komentari biti puno objektivniji!
__________________
dean225 je offline  
Staro 24.07.2013., 17:39   #3005
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Isto vrijedi za exposure setting.
Kad uđeš u kameru, drži dugo pritisnuto gdje želiš fokus, nakon 4.2.2 updatea, tako lockaš autofocus i autoexposure.
Neo-ST je offline  
Staro 24.07.2013., 17:46   #3006
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Kad uđeš u kameru, drži dugo pritisnuto gdje želiš fokus, nakon 4.2.2 updatea, tako lockaš autofocus i autoexposure.
Ma, "problem" mi je po noći kada nemam na kaj kliknuti jer se ne vidi Najrađe bi da kliknem negdje, ovaj upali LED-icu, fokusira... i onda okine sliku (gasio pa palio LED-icu ili ju samo okinuo svejedno.
 
Staro 24.07.2013., 20:57   #3007
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Olabavi sinko. Kamera je među najboljim od svih Android flahshipova po noći te daje odlične rezultate kod video snimanja. Ono što meni treba 90% vremena. Za po danu je bzvz i gora od hrpe toga. To se zna. Nitko ne tvrdi suprotno.

Meni više smeta kaj ne koristi LED za fokus kak spada po noći prije okidanja (istina, izludilo bi onog kojeg slikaš, ali opcija bi bila oke). Isto vrijedi za exposure setting.

Zapravo, najviše me živcira kod tih kamera (svih) kaj nemreš fotkati u RAW-u. Pomoglo bi dosta. Jest, smanjilo bi burst rate, ali to mi nije toliko važno.




Ja sam primjetio po danu samo. Po noći mi je super. Iako, po danu ako fotkam nešto (ala krajolik) još od S2 fotkam u HDR-u (ali program da mi baš okine tri fotke) jer svi imaju katastrofalan range pa kasnije ove kad imam vremena ih samo fjuzam. Ne volim nerealan izgled, nego samo da mi povrati detalje u sjenama, te da mi nebo ne bude spaljeno.
Hm, RAW sa 32 GB - android - sense - apps? I to sa ovakvom kamerom, ne hvala. Video je OK. Nista spektakularno, ni losiji ni bolji od S4. Rucno fokusiranje tijekom video snimanja je koma, bolje ne diraj. Sto se nocne fotografije tice, daje svijelije rezultate od konkurencije (i bolje dok gledas na ekranu mobitela), al kad vec kazes da ne volis nerealan izgled (pogotovo boje) onda te to ne bi trebalo zadovoljiti.

Ja sam se pomirio da moram kupiti i nekog dobrog kompakta prije nego sam narucio One.
skitnica je offline  
Staro 24.07.2013., 21:46   #3008
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
One je fenomenalan htc. Da se mene pita, idući htc bi bio manji od ovoga sa istim ili većim ekranom. Ultrapixel je fenomenalna stvar ali treba bar duplo više mpx za zahtjevnije korisnike..
Zadržati 2zvučnika, smanjiti broj jezgri jer su nepotrebne i veliki potrošači. Isto tako smanjiti taktove jezgre, nema potrebe za ovakvim visokim taktovima. (pregrijavanje) Microsd proširenje mi ništa ne predstavlja, više mi znači povećati unutarnju memoriju telefona.
Više manje to je to. Da, ja bi vratio kuciste od htc one x, ovaj aluminij mi se ne sviđa. Dakle ima prostora za poboljšanja a i uvijek će biti. Uglavnom svaki novi htc je veliki napredak u odnosu na stari flagship. Neka tako i ostane.

Ja sam svog očistio od bezveznih aplikacija, gotovo sve što mi nikada neće koristiti. Spustio sam jezgre na 1.3ghz i ugasio 2 jezgre. UV za 200mv i mob leti a ne troši ništa struje. Baterija traje danima.
__________________
dean225 je offline  
Staro 24.07.2013., 22:07   #3009
zhaccc
Premium
Moj komp
 
zhaccc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Hm, RAW sa 32 GB - android - sense - apps? I to sa ovakvom kamerom, ne hvala. Video je OK. Nista spektakularno, ni losiji ni bolji od S4. Rucno fokusiranje tijekom video snimanja je koma, bolje ne diraj. Sto se nocne fotografije tice, daje svijelije rezultate od konkurencije (i bolje dok gledas na ekranu mobitela), al kad vec kazes da ne volis nerealan izgled (pogotovo boje) onda te to ne bi trebalo zadovoljiti.

Ja sam se pomirio da moram kupiti i nekog dobrog kompakta prije nego sam narucio One.
Glavno da si se ti pomirio s kupnjom a kukas po forumu vec 5 dana.
zhaccc je offline  
Staro 24.07.2013., 22:47   #3010
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Ma ne kukam, samo mi je zao sto Oneu fali tako malo da bude odlican mobitel. Da sam kupio S4 vidio bi onda sta je kukanje. One je u svim ostalim aspektima (naravno, kad ugasis beats audio i utaknes dobre slusalice, i maknes usljivi blinkfeed) vrhunski smartphone.
skitnica je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2013., 23:29   #3011
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Ma ne kukam, samo mi je zao sto Oneu fali tako malo da bude odlican mobitel. Da sam kupio S4 vidio bi onda sta je kukanje. One je u svim ostalim aspektima (naravno, kad ugasis beats audio i utaknes dobre slusalice, i maknes usljivi blinkfeed) vrhunski smartphone.
Ne daj se isprovocirati
Brko je offline