Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.07.2023., 23:01   #631
Overvide
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Je, sve pet. Krivo sam shvatio, mislio sam da velis da Iskon ima u ponudi 300/400.
Overvide je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2023., 00:11   #632
hellblade
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 13
Citiraj:
Autor Blagus Pregled postova
Doduše ispod toga postoji i neki "DUO 200 Mbps" ali on se ne reklamira na webu, a košta isto kao i "300 Mega". Razlika je jedino u brzini.
Upravo taj DUO 200 mi nude.
hellblade je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2023., 11:21   #633
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Ekipa gejmeri, kakvo je stanje s pingovima na Telemach optici? CS:GO, recimo, prema Valve serverima.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2023., 17:49   #634
sasa76x
Premium
Moj komp
 
sasa76x's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Meni je na COD bio 20-25 ping, sada je 30-40.
Prema speed testu je bio 1 sada je 3.
__________________
sasa76x je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2023., 08:42   #635
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Jel moguće da na njihovom Nokia routeru, G2425GA, ne možeš dodjeliti statičke adrese uređajima u lokalnoj mreži? Tipa htio bih sva računala da imaju redoslijed kojio sam naučio, 192.168.1.10, 192.168.1.20, itd. Pod Network>LAN sve mi je zaključano, uključujući i polje Static DHCP Entry.

Zvao korisničku podršku, žena mi hoće uvaliti static IP za WAN, 87€. Ja rekoh pa ne trebam static IP za van, samo lokalnu mrežu da si posložim. Ali nema ona pojma o čemu ja pričam.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2023., 10:36   #636
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Jel moguće da na njihovom Nokia routeru, G2425GA, ne možeš dodjeliti statičke adrese uređajima u lokalnoj mreži? Tipa htio bih sva računala da imaju redoslijed kojio sam naučio, 192.168.1.10, 192.168.1.20, itd. Pod Network>LAN sve mi je zaključano, uključujući i polje Static DHCP Entry.

Zvao korisničku podršku, žena mi hoće uvaliti static IP za WAN, 87€. Ja rekoh pa ne trebam static IP za van, samo lokalnu mrežu da si posložim. Ali nema ona pojma o čemu ja pričam.
Moguće je, proizvođači routera su sve bezobrazniji sa zaključavanjem opcija koje se mogu mijenjati sa limitiranim "admin" accountom.
Ako vidiš te opcije preko web interface-a a zaključane su, vjerojatno ih možeš otključati preko developer opcija u browseru pa probaj.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2023., 10:46   #637
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
nemoj se truditi zvat szk jer nemaju pojma o pojmu niti će ti išta omogućiti. ono šta dobiješ , to imaš.

već je stara praksa da svatko kome treba iole ozbiljnija kućna mreža stavi vlastiti router. i onda si na miru godinama neovisno o tome kojeg operatera i koji uređaj imaš "iza" routera.

ja sam jedno 10 godina imao linksys na adsl-u, i zamijenio ga mikrotikom/openwrt-om kad je došao vdsl, pa homebox, pa optika, bez da sam išta mijenjao osim postavki wan porta na mikrotiku
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2023., 11:26   #638
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Moguće je, proizvođači routera su sve bezobrazniji sa zaključavanjem opcija koje se mogu mijenjati sa limitiranim "admin" accountom.
Ako vidiš te opcije preko web interface-a a zaključane su, vjerojatno ih možeš otključati preko developer opcija u browseru pa probaj.
Vidim ih u web interface-u ali nemam pojma kako bi sa developer opcijama to otključao? Može neki hint?

Uspio sam nešto sa Inspect na ta polja, pa maknuo komande "disabled" na istima i onda sam mogao ukucati MAC i IP ali kada kliknem ADD, dobijem poruku "the normal user does not have permission to do this operation"

Zadnje izmijenjeno od: vlatko27. 28.08.2023. u 11:37.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2023., 12:06   #639
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Vidim ih u web interface-u ali nemam pojma kako bi sa developer opcijama to otključao? Može neki hint?

Uspio sam nešto sa Inspect na ta polja, pa maknuo komande "disabled" na istima i onda sam mogao ukucati MAC i IP ali kada kliknem ADD, dobijem poruku "the normal user does not have permission to do this operation"
Na to sam mislio, ali očito neće ići tako jednostavno nego će trebati ulupati puno vremena za naći način kako ga probiti. Možda je netko tko ima Telemach već uspio pa neka ti pomogne na PP, ja nemam Telemach.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2023., 14:20   #640
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nisu tu proizvođači krivi nego ISP - ovi koji pri nabavci takve naručuju ili pri customizaciji miču / sakrivaju / blokiraju opcije ...
idiot logika je šta user vulgaris vidi manje opcija to će manje pitati ili će tupamaros support moći reći "toga nema / ne može".
ISP - u su bitne neke druge stvari:
- da imaju remote na uređaj za čačkanje po postavkama
- poželjno fw update
- da usluge koje su vam prodali (nekako) rade
- vezano za Internet, "dovoljno" im je da jedan PC spojen Lan kabelom može "pokazati" ugovoreni Dl / Ul
- sve drugo ih nije briga
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2023., 20:50   #641
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Na to sam mislio, ali očito neće ići tako jednostavno nego će trebati ulupati puno vremena za naći način kako ga probiti. Možda je netko tko ima Telemach već uspio pa neka ti pomogne na PP, ja nemam Telemach.
Mislim da je Telemach AON a ne na GPONu što se FTTHa tiče.
Oped najvjerovatnije možeš imat svoju opremu direkt nakačenu na optičku nit ali tu dolazimo do onih glavnih pitanja što se Telemach FTTH usluge tiče a to su:

1.Koji su VLAN IDovi i Priorityi
2.Koje su vrste konekcija ovisno o usluzi i dali se provjerava MAC ID
3.Koje parametre(Serial/Password,itd...) njihova oprema koristi za inicijalnu vezu da se uspostavi veza sa OLTom.

Tek kad se to sazna onda tek tada se može ići u nabavu vlastite FTTH opreme.
Do tada piši propalo.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 28.08.2023., 23:19   #642
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Question

Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Mislim da je Telemach AON a ne na GPONu što se FTTHa tiče.
Oped najvjerovatnije možeš imat svoju opremu direkt nakačenu na optičku nit ali tu dolazimo do onih glavnih pitanja što se Telemach FTTH usluge tiče a to su:

1.Koji su VLAN IDovi i Priorityi
2.Koje su vrste konekcija ovisno o usluzi i dali se provjerava MAC ID
3.Koje parametre(Serial/Password,itd...) njihova oprema koristi za inicijalnu vezu da se uspostavi veza sa OLTom.

Tek kad se to sazna onda tek tada se može ići u nabavu vlastite FTTH opreme.
Do tada piši propalo.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Telemach za sada ne dozvoljava korištenje vlastite opreme. Tako da ništa od toga.

Ali svejedno, ne vidim problem u spajanju vlastitog routera na tu Nokiu od Telemacha.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2023., 23:42   #643
Blagus
Premium