Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.10.2021., 09:12   #8941
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Mi 9T ođe, evo sad imam ga 2 godine i 3 dana.

Odmah sam ga otključao, stavio TWRP i instalirao miui.eu rom. Prvo je bio MIUI11 i stvarno se ne sjećam da sam imao neke dealbreaker bugove. Sad u trećem mjesecu sam stavio MIUI12 (isto EU rom, 12.1.1) i od bugova koje imam su ti da WhatsApp notifikacije ponekad ne rade, te kad primam sliku na Viber mi se zna desiti da se system FC i restarta, ponekad. Sve u svemu sam zadovoljan, te bugove bih vjerojatno mogao i riješiti ali sam lijen, a pitanje je bi li se to događalo da sam ostao na oriđiđi romu. Ostalo sve radi, Gpay, Revolut, ovo, ono...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 09:30   #8942
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Ove sve BUGov ekaj ste naveli nemam.

BT mi se uredno spaja svaki dan na handsfree od auta i radi sve super. Isto tako se spojio na jedno 5 drugih auta bez problema.

Duplanje ikona nisam imao nikada, od prvog dana koristim POCO launcher.
Sve aplikacije rade kako spada
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 10:44   #8943
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Imaš na bugovom forumu topic samo o Mi9T pa možeš pogledat sa kakvim se sve bugovima i problemima ekipa susreće.

I ja sam ga platio 2400 kn prije 2 godine, gore sve stock znači nikave modifikacije nisu rađene. Pa sam imao gro raznih bugova.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 11:04   #8944
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Mi10T više od pola godine na štock mjuiu i nemam ga namjeru mijenjati u dogledno vrijme - od bugova jedino stara šaomi boljka sa proksimiti senzorom (Mi8 koji sam imao prije ovog nije je imao) koji nije 1/1.


Prije sam rutao i instaliravao EU romove prvenstvano zbog adawaya ali sad koristim private DNS i ne fali mi ništa.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 11:23   #8945
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor mrva_zg Pregled postova
Imam mi 9 t pro evo skoro 2 godine i mob je jedini do sad koji nisam nakon godinu dana promjenio.


Sad gledam cisto da uzmem neki drugi pa mi je zapeo F3 za oko.
Ima ko iskustva s njim ili da nesto drugo uzmem?
http://forum.pcekspert.com/showthrea...31#post3547131

Imaš ovdje bugove koje sam ja primjetio.

Za ovaj prvi imaš fix ispod posta negdje. Inače, telefon bi opet uzeo da uzimam. Jedino je kamera meh, ali pošto ju ne koristim baš, briga me. Ovaj tvoj sadašnji ima više detalja na slikama npr.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 12:55   #8946
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Gpay je rjesen odavna to nije neka prevaga ljudima koji vecinom kupuju i koriste ovaj brend.
A jeli vise i ptice na grani znaju da je miui software aljkav opce poznata cinjenica pogotovo ljudima koji vise na forumima ali ipak postoji potreba ponavljat jedno te isto ,samsung,iphone... su savrseni zato tamo u topiku za iste nema kukanja? neznam jer ne zalazi tamo a i ne zanima me a ode me zanima jel mozda ima nesto novo vezano za saomi a ne kuknjava svakih par stranica.

Sent from my Poco F3 using Tapatalk
Krivo razmišljaš. U ovoj temi bar 70% ljudi je imalo ili ima xiaomija , i oni koji žele kupiti Xiaomi moraju znati šta valja šta ne valja. Ti imaš modani Xiaomi i spadaš u 5% korisnika kojima se da zajebavat s modanjem,fleshanje, unlockanjem. Stavi original ROM u svoj mob, koristi ga par mjeseci, pa se javi i reci objektivno svoja iskustva. To su jedina iskustva koja vrijede za ostale osobe koji bi kupili Xiaomija. Dakako, vrijede i ova dosadašnja ali se mora naglasiti da ti mob nije STOCK tj u tvorničkom stanju.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 20:56   #8947
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
apsolutno se slažem.
Stavljanjem EU custom ROMa se dosta stvari riješi koje su bile prisutne na Mi 11 Ultra.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2021., 21:18   #8948
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
jel imao tko dosad probleme s povezivanjem uredjaja preko bluetootha sa xiaomijima?

Konkretno Mi A2 lite

s mi bandom4 nemam problema, ma da mi ga diskonekta ako na mobu iskljucim lokaciju, al ajd.

nego uzeo sam anker life p2 sluske (bluetooth) i zacukava mi zvuk bilo da gledam videe preko vlc media playera ili preko audio playera pustam mp3-je.

na laptopu radi normalno.

a recimo sa AKG Y 500 sam imao obrnut slucaj, na mobu radi normalno, a na kompu tu i tam zna zacukavat, na eon tv-u tolko da sam odusto gledat s tim sluskama IPTV
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 22:12   #8949
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor kiki85 Pregled postova
nebu me vise xiaomi vidio, daju vrhunski hardware za novac ali đaba hardveraja kad je softver govno
PCEkspert forum, a eksperata nigdje. Ajde, ne bilo ti teško, promijeni ROM na tom Xiaomiju i stavi Xiaomi.eu ili još bolje LineageOS, ako je model podržan (bivši Cyanogenmod). Mislim ono, ne koristimo tvornički instaliran OS na PC-jadi, nego stavljamo novi čisti OS bez bloatwarea i spywarea koji će uvijek raditi brže i bolje od toga s čim je PC došao. Barem na Xiaomiju je to lagano...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2021., 22:24   #8950
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
A kakve to veze ima sa ekspertima da stalno nešto flashas mijenjaš, backupiraš/restoraš kaj imaš od toga? Isto kao da bi na PCu svako malo mijenjao windowse ili linux distribucije. Kupio sam mobitel da ga koristim za ono što je namjenjen a ne da se igram softwareom. Kad ću ga koristit?

I ovako možeš modificirat/uninstalirat hrpu predinstaliranih app koje ne koristiš i "dobit" na brzini/bateriji.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 12:11   #8951
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Ajd da opet pokušam pitat,vjv sam već i pitao negdje. Mi A1 me nije zajebavao koliko se sjećam svojevremeno. Sad imam RN8 Pro. Idem na slušalicu i želim zvat mater koju često zovem. Kucam 62837 i evo matere i sve super. Kad mi netko pita nečiji broj kojeg znam da imam al ga ne koristim, ja isto tako kucam po brojevima koji sadrže slova imena i ne nalazi mi ništa. Jučer idem zvat jednu poznanicu koja se zove mirela. Biram 647352 ili kako već i nema je. Kontam možda ni nemam broj i kontaktiram lika da mi pošalje njen broj. Zovem i na ekranu mi piše njeno ime i prezime. Uđem u kontakte i pod m je nalazim uredno a kod biranja broja ni pod razno. Živcira me to za popeezdit. Masu puta imam broj a zbog tog buga trazim ljude da mi salju a on u imeniku. Sad kad nisam siguran ulazim u kontakte i listam jer biranje broja nije sigurno za znati imaš li broj. To je fabrički google.android.dialer. I curi se zna desit na P20 Pro. Jel to stvarno tako kompleksna aplikacija da tako zeza?

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 13:05   #8952
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Google dialer i sms je meni katastrofa. Kaj je najgore google ga je već svugdje progurao i nemaš više telefona bez te 2 app. Jedino je još samsung ostao ali i on je počeo na zadnjim modelima gurat google sms uz opciju stare app kao prelazno razdoblje. Tako da ubrzo ista stvar očekuje i samsung.

Probaj sa drugim dialerom.

Zadnje izmijenjeno od: James Dean. 24.10.2021. u 13:13.
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2021., 14:27   #8953
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
PCEkspert forum, a eksperata nigdje. Ajde, ne bilo ti teško, promijeni ROM na tom Xiaomiju i stavi Xiaomi.eu ili još bolje LineageOS, ako je model podržan (bivši Cyanogenmod). Mislim ono, ne koristimo tvornički instaliran OS na PC-jadi, nego stavljamo novi čisti OS bez bloatwarea i spywarea koji će uvijek raditi brže i bolje od toga s čim je PC došao. Barem na Xiaomiju je to lagano...
ja recimo imam android one na mi a2 lite, pa ni on bas nije naj naj...

double tap na power button bi trebao biti shortcut u kameru, 50/50% je sansa dal ce otvorit kameru il ce se zblesirat... i ima jos par mušica...
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2021., 23:07   #8954
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 263
Kakav je ovaj zadnji update na mi 9t, 12.1.1?
Trenutno sam na 12.0.5 i nemam nikakvih problema pa važem update ili ne
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2021., 13:21   #8955
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
Kakav je ovaj zadnji update na mi 9t, 12.1.1?
Trenutno sam na 12.0.5 i nemam nikakvih problema pa važem update ili ne
don't fix it if it ain't broken
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2021., 19:29   #8956
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
jedno pitanjce. bez obzira sto je xiaomi mi band 6 nfc na dolasku u europu, odlucio sam si uzeti obican, bez nfc.

uglavnom, poco f2 pro me upozorava velikim slovima da ne palim notifikacije za Mi Fit aplikaciju... e sad... tko tu koga...

Ja bj htio samo viber, wapp i sl. notifikacije, ali ne bi htio SMS dozvoliti... ima li nacina za to? Jer SMS-om dolaze 2FA stvari, a to bi netko zbilja mogao iskoristiti...
dakky je offline   Reply With Quote