Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.05.2020., 21:26   #7951
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Je da. Nađi mi 90% netočnih. Pogledam isti jedno 3-4 godine skoro svaki dan.
Potpis.. Kakav god "klaun" lik bio cinjenica je da ima nekakav kredibilitet kad pricamo o leakovima...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2020., 21:31   #7952
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Doduše treba reći da nisu u nekom momentumu što se tiče vlastitih izvora u zadnju godinu do dvije, nego prenesu iz drugih izvora (digitimes, APISAK, videocardz, youtuberi poput Adoreda i Moore law is dead u zadnje vrijeme), kad je neki shady twitter leak napišu da izvor nema neki kredibilitet itd.

Šema kod tih leakova je da je kod hardvera jednostavno previše ljudi u tom lancu da bi se čuvala tajna, dakle od samih zaposlenika intela, nvidie, amd-a, no najviše curi vjerojatno od njihovih suradnika - tvornice (tsmc), vendora odnosno AiB partnera i pro overclockera
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2020., 21:42   #7953
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,775
Meni je najveći problem kod Wccftecha i sl. to kaj sve (istina, glasina ili nekaj između) pišu u stilu najvećeg žutila s ovih prostora. Pa koliko puta su iz ničega (jednog tweeta) napisali nekoliko A4 stranica teksta, a konkretnih informacija nema ni pod razno. I onda kad stvarno imaju nekakvu ekskluzivu, opet je sve na isti način sročeno i nemreš skužiti ko pije, a ko plaća, pa rađe odustanem odmah u startu. Kasnije kad i drugi prenose iste "vijesti", također ih zaobilazim.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 27.05.2020., 21:49   #7954
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Dobro da, od informacije koja je jedna rečenica naprave 2 stranice A4 teksta u stilu "what we know so far". Nekad je to iritantno (pogotovo kad se ponavljaju), no nekad baš zbog toga imaju najbolji tekst, jer ne izbace samo golu informaciju, nego to uklope u neku priču, povežu s nečim, navedu primjer iz prošlosti itd. pa je često kod njih neka informacija najbolje objašnjena odnosno stavljena u kontekst


Nego hoću reći nekim ljudima je teško shvatiti/prihvatiti da neka informacija iscuri prije nego što je dotična firma službeno objavi. Kao što sam rekao - pa koliko je tisuća i tisuća ljudi uključeno u taj lanac. Znate kako se može sačuvati tajna? Ako nikom ne kažeš ili ako je "other guy" mrtav


A to je nemoguće. Uzmi tog APISAKA. Bez veze sam njega uzeo za primjer. Dečko je očito iz azije, 99% iz Tajvana, a SVI AiB partneri za mbo i gpu su Tajvanske kompanije, a najznačajnija tvornica - TSMC je također iz Tajvana. Dakle dečko je očito u žiži zbivanja (zaposlenik tih firmi). On ili njegov brat, cimer, kumić, prijatelj, tetak...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2020., 22:02   #7955
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,775
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Dobro da, od informacije koja je jedna rečenica naprave 2 stranice A4 teksta u stilu "what we know so far". Nekad je to iritantno (pogotovo kad se ponavljaju), no nekad baš zbog toga imaju najbolji tekst, jer ne izbace samo golu informaciju, nego to uklope u neku priču, povežu s nečim, navedu primjer iz prošlosti itd. pa je često kod njih neka informacija najbolje objašnjena odnosno stavljena u kontekst.
Ma namjerno to rade, bombastičan naslov na temelju rekla-kazala, puno kopiranog teksta iz prethodnih "članaka" i klikovi se samo gomilaju.

Tak jasno. Zato mi je bolje par dana kasnije čitati AnandTech i sl., nego se zajebavati s ovima.

To da bude uvijek procurenog materijala - bude, ali ima načina da se prezentira, a da nije Wccftechov stil žutila.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2020., 10:30   #7956
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
DA XT ,nebi me ni iznenadilo da im taj refresh nebude bio 'cujte nemoze na starije ploce sad ce izac nove smh'.
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2020., 10:32   #7957
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ako R3 3300X ljudima radi bez bios updatea (dok imaju bios za zen2), onda neće trebati ni za ove sa par sto mhz većim clockom

Jedna je stvar kad nemaš bios za novu arhitekturu, a druga je kad segmentiranjem izmisle neki proc na istoj arhitekturi (broj jezgri ili različiti clockovi), ploči bi to trebao biti isti kuratz
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2020., 10:41   #7958
Thiniad
Premium
 
Thiniad's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Thiniad je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2020., 13:41   #7959
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
TSMC's enhanced 5nm process enters mass production in Q4, ahead of schedule.

AMD's new Ryzen first to adopt
ako je istinito, znaci da je AMD ofišl no.1 partner TSMCu, isto tako Intel se protiv ovoga nece moci boriti niti na jednom frontu.

Ostaje samo za vidjeti kako ce AMD rijesiti probleme disipacije temp(na 7nm je vec bilo povuci/potegni), i hoćemo li napokon vidjeti mini peltiere u nekoj vrsti stackinga.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2020., 17:22   #7960
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,775
Da, ako je istinito onda se poklapa s prijašnjim vijestima (1 - 2), ali bome 5nm+ za Zen 3 mi nekak predobro zvuči, mada ne bi bilo čudno, ako su već toliko daleko dogurali.

Mislim, poboljšani 7nm proces za Zen 3 + 15-20% IPC napredak je već fini odmak od trenutnih modela, a kamoli kaj god da imaju spremno s 5nm+.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2020., 17:34   #7961
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Šta se događa sa TSMC N7+ EUV?

Sve zadnje informacije su iz jeseni 2019, a AMD je izbacio spominjanje tog nodea iz službenog marketinga za zen3 (nisam siguran za RDNA2

Ovaj node:

Citiraj:
When compared to N7 (1st Generation 7 nm) that solely relies on deep ultraviolet lithography, TSMC lists its N7+ process as providing a 15% to 20% higher transistor density as well as 10% lower power consumption at the same complexity and frequency. Furthermore, after less than two quarters in production, TSMC is stating that N7+ now matches N7’s yields, which has been used for over a year now.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2020., 17:39   #7962
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,775
Ide to dalje, TSMC ga uredno štanca za (pre)ostale klijente i bome ne bi se čudil da postepeno postojeće Zen 2 7nm modele prebace na 7nm+ EUV, ali izgleda da je AMD uspjel dogovoriti nekog Isusa Boga s tih 5nm+, jer sve unatrag nekoliko posljednjih mjeseci sad sjeda na mjesto, ali za Zen 3, umjesto za predviđani Zen 4 sljedeće godine. S tim da je AMD-ov Papermaster u nekoliko navrata pričal da je Zen 3 (Milan) poveći odmak u arhitekturi u odnosu na Zen 2, tj. da neće biti običan refresh generacija, a sad s ovom 5nm+ Zen 3 informacijom - ili imaju spremno čudovište ili neko nekoga laže.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2020., 17:52   #7963
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
A ovaj XT refresh, da li bi to mogao biti 7nm+?

3600XT bi trebao boostati do 4.7 GHz, što je 300 MHz više od 3600X. Sumnjam da je 7nm proces toliko sazrio da mogu postizati tako visoke taktove na istom TDP-u.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2020., 17:55   #7964
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,775
I to je moguće. Kak je krenulo, sad je sve moguće kad su AMD + TSMC u pitanju.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2020., 18:02   #7965
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ide to dalje, TSMC ga uredno štanca za (pre)ostale klijente i bome ne bi se čudil da postepeno postojeće Zen 2 7nm modele prebace na 7nm+ EUV, ali izgleda da je AMD uspjel dogovoriti nekog Isusa Boga s tih 5nm+, jer sve unatrag nekoliko posljednjih mjeseci sad sjeda na mjesto, ali za Zen 3, umjesto za predviđani Zen 4 sljedeće godine. S tim da je AMD-ov Papermaster u nekoliko navrata pričal da je Zen 3 (Milan) poveći odmak u arhitekturi u odnosu na Zen 2, tj. da neće biti običan refresh generacija, a sad s ovom 5nm+ Zen 3 informacijom - ili imaju spremno čudovište ili neko nekoga laže.
5nm za zen3? Ma to bila ludnica, no ne znam koliko je realno. Novi node uglavnom ide prvo mobilne verzije i ostala low power sranja

Micanja 7nm+ (EUV) sa slajdova po meni prije ima negativno značenje, odnosno korištenje postojećeg 7nm "enhanced" nodea, a ne 5nm godinu prije planiranog...

Citiraj:
Autor sti Pregled postova
A ovaj XT refresh, da li bi to mogao biti 7nm+?

3600XT bi trebao boostati do 4.7 GHz, što je 300 MHz više od 3600X. Sumnjam da je 7nm proces toliko sazrio da mogu postizati tako visoke taktove na istom TDP-u.
Ma nema šanse. To je samo ovaj postojeći zreliji 7nm node "enhanced".

To je samo refresh, odnosno par novih modela sa malo većim clockovima, neće na refreshu ići na skroz drugi node
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2020., 18:07   #7966