Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2010., 19:45   #1
Hurricane
I´m CREEPING DEATH !!!!
Moj komp
 
Hurricane's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 135
Formatiranje u DOS-u

Koji program da koristim za formatiranje hard diska iz DOS-a, dosada sam koristio Boot Schreder i Data Lifeguard Diagnostics ali mi sada nece prepoznati disk jer je spojen na SATA3 (6 GB/s), na netu ne mogu naci nikakve korisne informacije. Diskovi rade normalno, BIOS ih prepozna i upravo radim s njima, ali želim ispocetka instalirati Windowse i prvo trebam formatirat disk a Windows 7 tako rec ni ne formatira kod instalacije.
Hurricane je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 19:55   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Hurricane Pregled postova
... ali želim ispocetka instalirati Windowse i prvo trebam formatirat disk a Windows 7 tako rec ni ne formatira kod instalacije.
A sta napravi ako ne formatira? Samo ti pusti da 7mica obavi svoje.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2010., 20:01   #3
Hurricane
I´m CREEPING DEATH !!!!
Moj komp
 
Hurricane's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 135
Kakav to ona format obavi kad mi disk od 600 GB formatira za cc 5 sekundi, i onda kad krenem na instalaciju odmah kopira fileove. Majke mi fali mi Window 98, DOBRA STARA VREMENA.
Hurricane je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 20:07   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Hurricane Pregled postova
Kakav to ona format obavi kad mi disk od 600 GB formatira za cc 5 sekundi, i onda kad krenem na instalaciju odmah kopira fileove.
Quick format.
Citiraj:
Majke mi fali mi Window 98, DOBRA STARA VREMENA.
Onda si vrlo usamljen u tom nedostajanju. Ta vremena su bila sve samo ne dobra.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 20:19   #5
Hurricane
I´m CREEPING DEATH !!!!
Moj komp
 
Hurricane's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 135
Quick format nije dobar na disk od 600GB sa preko 300GB-a popunjenosti, formatiranje se treba obaviti kako spada!

Tada su se Windowsi radili sa kvalitetom na umu a ne sa Aerom na umu, i hrpom zakrpa. Jos nisam vidio Windowse koji su tako stabilni i ciji je kod cista poezija, a radio sam na svim Windowsima, jedino Linux mogu usporediti sa 98-icom!
Hurricane je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 20:39   #6
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Hurricane Pregled postova
Quick format nije dobar na disk od 600GB sa preko 300GB-a popunjenosti, formatiranje se treba obaviti kako spada!

Tada su se Windowsi radili sa kvalitetom na umu a ne sa Aerom na umu, i hrpom zakrpa. Jos nisam vidio Windowse koji su tako stabilni i ciji je kod cista poezija, a radio sam na svim Windowsima, jedino Linux mogu usporediti sa 98-icom!

Lol, lol i još jedan lol.
Radim sa računalima 15+ godina i nikad se nisam nagledao više bsod-a nego u doba 98-ice. Najnestabilniji os u eri win95-win7
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 20:46   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ja gasim samo u slucaju odsutnosti. Restart kod update-a, 7mica sa quick formatom 500gb diska.

__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 20:58   #8
Hurricane
I´m CREEPING DEATH !!!!
Moj komp
 
Hurricane's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 135
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
A sta napravi ako ne formatira? Samo ti pusti da 7mica obavi svoje.
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova

Lol, lol i još jedan lol.
Radim sa računalima 15+ godina i nikad se nisam nagledao više bsod-a nego u doba 98-ice. Najnestabilniji os u eri win95-win7
Bas se ne bih složio, sa 98-icom nisam imao nijedan bsod, i daleko je bio najstabilniji od svih windowsa!
Hurricane je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 21:05   #9
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Hurricane Pregled postova
Bas se ne bih složio, sa 98-icom nisam imao nijedan bsod, i daleko je bio najstabilniji od svih windowsa!
Cuj, obzirom da si u vrijeme izlaska WinXp imao ~13 god, sudeci po profilu, neznam koliko i kako si upoznao prijasnje windowse, povezano sa ovom izjavom dole:
Citiraj:
a radio sam na svim Windowsima
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 21:17   #10
Hurricane
I´m CREEPING DEATH !!!!
Moj komp
 
Hurricane's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 135
Pa neznam, vjerovatno zato sto sam imao instalirane sve windowse pocevsi od 98 Second Editiona, Milleniuma, 2000, XP-a, Viste (vrlo kratko) i sada 7-ice, nije to bas toliko puno. na 98-ici, Mileniumu i 2000 sam radio po godinu dana, vise-manje, najvise sam radio na XP-u! Poceo sam se baviti sa kompjuterima sa 15-16 godina, sad imam 23.
Hurricane je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2010., 21:28   #11
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
98ica........... boze sacuvaj, kao i prve verzije XPa. uglavnom kako ljudi kazu, koristi kvik format ko' sav normalan narod, nemoj me zezat da cekas 2-3 sata da "obicni" format napravi posao?

inace kad je vec lagani offtopic, najbolji win s kojim sa ja bio prezadovoljan je 2000pro. mislim da mi taj nikad nije pao sam od sebe, koliko god sam bio glup i natrpavao svakakva govna na njega. jedino nije imao podrsku mislim za openGL, pa Q3 arena nije radio, pa sam presao na XP. koji je proradio po meni tek do SP2, i s njim nije bilo blue screena godinama.......

ali da je '98-ica najstabilniji sistem? nisi vidio ovo - http://www.youtube.com/watch?v=IW7Rqwwth84
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 21:29   #12
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
BUG-ovac pretpostavljam.Jednostavno prodaj to sto sad imas,kupi p3 i instaliraj win98se.e da,nezaboravi floppy drive da mos pokrenit fdsik i formatirat.
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 22:21   #13
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
isus pas mater koja konfa....................... prodas ju, kupis normalnu kantu i imas jos za sacuvanog kadeta, sa registracijom 10 mjeseci. i za kantu pod 98icom .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 22:27   #14
Hurricane
I´m CREEPING DEATH !!!!
Moj komp
 
Hurricane's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 135
Iskreno neznam kaj da kažem, meni je 98-ica ostala u najboljem sjećanju od svih windowsa, najmanje sam problema imao s njom.

Nisam BUG-ovac, procitao sam u životu jedan BUG i to prije nekih 4 godine!

A sto se tice konfe....... ni tu neznam kaj da kažem!
Hurricane je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2010., 19:02   #15
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Samo zato što prije nije bilo quick format opcije,ne znači da je kvalitetna priča. U krajnjem slučaju , bilo bi dobro da znaš što konkretno radi quick format, a što klasičan, pa ne bi rekao onda "stara dobra vremena".

"Koji program da koristim za formatiranje hard diska iz DOS-a".

Ono, format? Ili možda PQM ?

Nadopuna 2 : Skeniranje disk se skenira na regularnoj bazi, a ne prije instalacije OS-a. I nema izigravanja nikakve face, dovoljno si sve rekao.

P.S. Od svih postova, jedini sam ti napisao konkretne programe.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "

Zadnje izmijenjeno od: m4dm4n. 14.11.2010. u 19:28. Razlog: Nakon posta 16
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 11:42   #16
Hurricane
I´m CREEPING DEATH !!!!
Moj komp
 
Hurricane's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 135
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Samo zato što prije nije bilo quick format opcije,ne znači da je kvalitetna priča. U krajnjem slučaju , bilo bi dobro da znaš što konkretno radi quick format, a što klasičan, pa ne bi rekao onda "stara dobra vremena".
Quick format samo brise podatke sa particije, dok klasican format skenira disk za bad sectorima i brise podatke, i prije svake instalacije novog OS-a bi se trebalo skenirat disk zbog BS-a! Nemoj na meni pokusavat izigravat facu, to su osnovne stvari i to nema nikakve veze sa "STARIM DOBRIM VREMENIMA"!

I posto ova tema polako ide u offtopic, da ponovim - samo sam tražio dobar program koji ce mi formatirati disk iz DOS-a!
Hurricane je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 00:19   #17
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Hurricane Pregled postova
Quick format nije dobar na disk od 600GB sa preko 300GB-a popunjenosti, formatiranje se treba obaviti kako spada!
Sto tocno "ne ispada" dobro kada formatiras disk od 600GB sa preko 300GB popunjenosti u slucaju quick formata?

Ja, kao i svi koji imaju dvije ciste s IT-om opcenito, zivimo u zabludi, pa bih cijenio tvoje strucno objasnjenje.

Citiraj:
Tada su se Windowsi radili sa kvalitetom na umu a ne sa Aerom na umu, i hrpom zakrpa. Jos nisam vidio Windowse koji su tako stabilni i ciji je kod cista poezija, a radio sam na svim Windowsima, jedino Linux mogu usporediti sa 98-icom!
Dakle, vidio si usporedno "kod" Windowsa 98 i neke druge inacice Windowsa da ovako suvereno tvrdis citirano; mozes li, kao i na prethodno pitanje, dati svoje strucno objasnjenje, jer ja, kao i svi koji imaju pola ciste s IT-om opcenito, zivimo u zabludi da su bilo koji Windowsi osim 95 i ME daleko bolji od Windowsa 98 po svim tockama.

Citiraj:
Autor Hurricane Pregled postova
I posto ova tema polako ide u offtopic, da ponovim - samo sam tražio dobar program koji ce mi formatirati disk iz DOS-a!
I kao sto ti je netko, nadam se, objasnio, trazis cistu debilanu, jer iz DOS-a vrlo vjerojatno neces nikako moci kvalitetno napraviti NTFS particiju na koju bi mogao naseliti moderne Windowse.

Osim ako ti, jasno, ne treba za Windows 98. Onda ce ti obican DOS-ov format napraviti sve sto zelis.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 08:46   #18
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Inače ne upada u ovakve teme, ali ovo je smijeh da ne može biti veći. Ne znam što si htio reći ili postići (Hurricane) ali što je previše - previše je...
tor je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 09:06   #19
Prcko Prcić
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Lepoglava
Postovi: 178
kakve nebuloze ovaj baca, ovo nije smijesno, nego za plakat....inace, ako vec imas dos, imas i dosov format...samo ukucaj u liniju format c: ili d: ili koji ti je vec taj disk...
Prcko Prcić je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 10:50   #20
Hurricane
I´m CREEPING DEATH !!!!
Moj komp
 
Hurricane's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 135
Eto, sad sam ispao budala! Ja ne pokusavam napraviti particiju iz DOS-a, nego samo format particije, tako sam uvijek radio sa programima koje sam vec naveo u prvom postu, i tako sam najsigurniji da nece ostati nekih zaostataka od zadnje particije, oprostite sto sam temeljit!
A ako vec i tražim cistu debilanu, onda slobodno recite serviserima da su debili kad preporuce neki program za formatiranje!

A sto se tice Win98, s njima nisam nikad imao nikakvih problema pa pricam iz iskustva, a vec sam i napomenuo da sam radio na Win 98 SE.
Hurricane je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 11:05   #21
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Mislim, svjestan si da nakon tog tvog "temeljitog formata iz dosa" vratiš podatke nazad praktički s bilo kojim programom za povrat podatka? I svjestan si da bi nakon "particioniranja diska iz dosa" (što god to značilo) imao hrpu problema s bilo kojim novim windowsima?
Pod format iz dosa valjda misliš na neki program neovisan o operativnom sustavu, koji može formatirati disk, napraviti particije itd. Ako da, npr. Partition magic je bootabilan CD, bootaš s njega u taj tvoj dos i napraviš posao
tor je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 12:01   #22
Hurricane
I´m CREEPING DEATH !!!!
Moj komp
 
Hurricane's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 135
Dosada sam koristio Boot Screder, na njemu ima vise programa za formatiranje, ja sam koristio DoD 5220.22. Pobrise particiju i sve živo na njoj.
Kad završi uvalim CD od WIN7 i napravim particiju u setupu i onda na tu particiju lupim Quick Format od 7-mice i nastavim normalno instalaciju.
Znam da je postupak dug, ali imam pun k..... programa i ostalih sranja i zelim biti siguran da je to napravljeno kak spada. Ali mi sada Boot Schreder ne prepoznaje diskove, pa tražim neki drugi program!
Da, mislim na program koji je neovisan o OS-u, ali Partition Magic mi isto ne prepoznaje diskove, probao sam s njim prije 3 dana!
To mi je malo cudno! Ni Data Lifeguard Diagnostics ih nece prepoznati, a to je program od Western Digitala!
Hurricane je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 13:21   #23
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Hurricane Pregled postova
Eto, sad sam ispao budala!
Bolje ispast glup, nego iz aviona.

Citiraj:
Ja ne pokusavam napraviti particiju iz DOS-a, nego samo format particije, tako sam uvijek radio sa programima koje sam vec naveo u prvom postu, i tako sam najsigurniji da nece ostati nekih zaostataka od zadnje particije, oprostite sto sam temeljit!
Oprosti sto shvatjamo da trkeljas.

Zgazi particije, napravi nove i formatiraj ih iz Windows installera kao sav normalan svijet.
Citiraj:
A ako vec i tražim cistu debilanu, onda slobodno recite serviserima da su debili kad preporuce neki program za formatiranje!
Servisera cega? Particija?

Ako ciljas na "servisere" po raznim servisima IT ducana i ducancica, oni uglavnom jesu "debili", u strucnom smislu (cast rijetkim izuzetcima).

Citiraj:
A sto se tice Win98, s njima nisam nikad imao nikakvih problema pa pricam iz iskustva, a vec sam i napomenuo da sam radio na Win 98 SE.
Evo, budem ti pomogao da se podsjetis -
Citiraj:
Autor Hurricane Pregled postova
Tada su se Windowsi radili sa kvalitetom na umu a ne sa Aerom na umu, i hrpom zakrpa. Jos nisam vidio Windowse koji su tako stabilni i ciji je kod cista poezija, a radio sam na svim Windowsima, jedino Linux mogu usporediti sa 98-icom!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2010., 11:14   #24
shegyman
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Split
Postovi: 8
kako bi bilo da uzmeš dva magneta pa malo preko harda prođeš...najbolje formatiranje :-D
shegyman je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2010., 11:35   #25
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Nista bolje nego kad ja izgubim 3 sata na Temeljito Formatiranje™ bez da mi ista "ostane" i da budem siguran da je sve ok.

Hurricane, ti znas da je apsolutno svejedno kako ti formatirao disk, te da prilikom instalacije OS-a nema nikakve razlike dal' je disk quick formatiran ili satima trostruko formatiran s pisanjem random byteova po njemu i slicne pi.darije?

Osim naravno u slucaju kad te trazi ekipa koja kreira gui interface u visual basicu da ti nadje IP adresu™ i vrati podatke slicnim tehnologijama
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na