Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2015., 10:14   #1
Bognarche
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Đakovo
Postovi: 4
windows xp zamrzavanje

Ovaako nakon rusenja xp (koji je radio okej ali su neki dijelovi registry bili osteceni) srusio sam i ponovno instalirao i nakon instalacije koja je bila sve uredu krene ponovno rr se komp i ucita se sve super krene da desktop i tu se slika zamrza ekran se zacrni monitor pocne naracasto kao da je u standbyu, par puta mi je uslo cak i na desktop(jednom pola sata cca izdrzalo ja uso u device manager i gotovo) i onda zamrzne mis i slika... sve sam pregledo hiren programom(hdd cist bez errora, rami takoder,udem preko hirena na minixp znaci graficka i monitor nisu problem, maticna na njoj svi kondenzatori uredu, nije spaljena nigdje koliko vidim, premjesto rame opet isto (jednom kad sam izvadio vecu plocicu i ostavio sam kracu koju sam prebacio u zadnji slot tad je radila onih pola sata i nakon toga opet onako do desktopa i zamrzne, ocistio napajanje taman isti dan prije rusenja, jedino ako ima preko hirena da se pregleda nekako maticna, win mi ne ide na tu konfiguraciju monitor je 800 600 jer mi je origanl otisao negdje prije ali ne vjerujem da je to problem. Ima ko kakvih ideja? OSim kupnje novog i bacanja para jel se da kako sredit jel moze biti do windowsa?
Znam da je hardver star ali da mi jucer normalno radi komp igram igricu surfam, danas nakon rusenja ovo i ima slicnih ideja ali nije isti problem
768 mb rama
soltekova ploca
128 mb grafa
samo za cs 1.6 je sluzio i dalje bi sluzio da mi steam nije izbacivao steamui.dll error i ucp anticheat nesta sa kernel32.dll...
kondezatori su svi u redu na maticnoj jedino nisam probam restirat win vadenjem baterije i drugi sistem staviti, cini mi se da je problem hardverski ali nez... ima ko kakvih prijedloga sta da pokusam osim kupnje
takoder kad mi slika zamrzne na ulazu u desktop zna se nekad samo cuti da nes kao da zariba a nez sta je to.. i ne bude uvijek
Bognarche je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2015., 19:24   #2
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Citiraj:
Autor Bognarche Pregled postova
udem preko hirena na minixp znaci graficka i monitor nisu problem
Po čemu si ovo zaključio? Više puta se dogodi da grafička radi dok nisu driveri podignuti, kad se boota "normalno" i digne drivere grafička ne radi/ruši OS.
Temperature grafičke i procesora?
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2015., 20:42   #3
Bognarche
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Đakovo
Postovi: 4
Citiraj:
Autor driftwood Pregled postova
Po čemu si ovo zaključio? Više puta se dogodi da grafička radi dok nisu driveri podignuti, kad se boota "normalno" i digne drivere grafička ne radi/ruši OS.
Temperature grafičke i procesora?
Jucer sam usao preko safemoda instalirao iobitdriverpro nasao sve drivere i bez problema sada ulazim.
Drugo sada imam problem sa monitorom i rezolucijom jer mi je monitor crt i manjih je dimenzija ne moze 1024 inace. Rijesavao sam problem tako sto sam biio na 800 600 i islo je, evo sada nmg rijesiti nikako jer u postavke graficke ne mogu uci (ati radeon 9200), a desktop desni klik rezolucija naredeno je na 800 600, ali ekran nije vidljiv u potpunosti nego odredeni dio i ako krenem desno,lijevo,gore ili dolje misem onda se pojavljuje taj dio ekrana znaci desktop mi je veci od slike monitora a nikako to ne mogu rijesiti..
i steam mi izbacuje steamui.dll pa ako netko zna rijesenje jel na googlu ga ocito nema..
Bognarche je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2015., 14:35   #4
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 12:40   #5
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
99% sam uvjeren da je zbog rama.
768mb ... Ali koji raspored? btw, govorimo li o SDR ili DDR?
(cijela ova prica, jer mi izbor XP-a kao OS implicira SDR)

Ja sam ko mladić radio sulude greske. npr:
stara ploca, 3 sdr slota,
Slot1:128mb samsung
Slot2:512mb a-data
Slot3:128mb hynix
- sva tri rama prolaze testove bez greske, ispravni su! Komp steka, BSOD, tiltanje itd...
- kad sam pocupao ove 128-ice, i ubacio samo 512mb u 1.slot, komp je procvjetao

Nhf ako sam krivo pretpostavio, no 768mb je definitivno neki 'combo', tako da, moze malo vise info?
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na