Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2016., 13:02   #1411
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
problem je kod njih što imaju sto kombinacija na webshopu sa cijenama, probaj malo klikat različite stvari pa možda ispadne nešto ok i uvijek provjeriti i za 12mj kakva je cijena, jer se i tamo često zavaljaju pa bude skoro isto kao i na 24mj.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2016., 13:25   #1412
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
problem je kod njih što imaju sto kombinacija na webshopu sa cijenama, probaj malo klikat različite stvari pa možda ispadne nešto ok i uvijek provjeriti i za 12mj kakva je cijena, jer se i tamo često zavaljaju pa bude skoro isto kao i na 24mj.
Ovdje to nije problem. Cura je u vezi jedne stvari bila u pravu, cijena je ista bez obzira koja tarifa je odabrana, ili koji je model u pitanju (prijenos broja, nova pretplata, prelaz sa bonova, itd.).
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2016., 15:11   #1413
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
kazu mi ak hocu raskinut ugovor da moram platit ili razliku u mobitelu koja iznosi 2400kn ili ostatak mjeseci 100kn+50kn uredjaj. zar ne bi bila ta druga opcija samo tarifa, znaci 10mj x 100kn...

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 17:05   #1414
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Moras platiti broj preostalih rata za uređaj to ti nema veze s raskidom ugovora.
Samo kod prijevremenog raskida ugovora korisnik plaća iznos za preostali broj mjeseci, u tvom slucaju iznos za 10 mjeseci, ili iznos ostvarenog popusta na uređaj prilikom zasnivanjanja pretplatnickog ugovora, u tvom slučaju 2400kn. Naravno korisnik kod raskida ugovora plaća ono što je za njega povoljnije. Znači trebaš platiti 1000kn za tarifu, i 500kn za uređaj jer ga otplacuješ.
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 17:37   #1415
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Ok, hvala

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 16:39   #1416
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Moze pomoc oko ugovora decki, istice mi pretplata 01.08. i korisnicka sluzba kaze moze se raskinuti 01.08 bez penala ali njima treba 48h da se to raskine, pa kaze odite vi danas ili sutra pa podnesite zahtjev i biti ce realizirano 01.08 bez penala.
Ugovor je potpisan 31.07.2014.
Ili da lipo 01.08 odem ujutro u Tele2 i trazim raskid te pretplate.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 17:33   #1417
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jel ti gasiš broj ili seliš broj u drugu mrežu ili nastavljaš koristiti Tele2 usluge samo bez ugovorne obveze?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 17:37   #1418
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Prebacio bi se s pretplate na bonove.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 17:43   #1419
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
E dobro. Na njihove bonove pretpostavljam.

Onda nemoj reći da bi prekinuo ugovor jer bi ti oni onda broj mogli ugasiti.
Dođeš u T2 centar i kažeš "Želim ovaj broj, kojem je jucer istekla ugovorna obveza, prebaciti na Tele2 bonove." I kraj priče.

I ako se naprave blesavi tipa nismo dobro čuli, samo im ponoviš isto uz napomenu da ako i dalje ne čuju dobro da ideš tamo gdje je svima sve jasno
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2016., 18:19   #1420
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
OK, onda prvoga, u ponediljak iden u Tele2 centar.
Hvala na pomoci Drug Brko.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2016., 18:28   #1421
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nema frke zato sam te i pitao. Treba biti oprezan sa riječima jer ako skuže da nije nešto povoljno za njih, daju sve od sebe da ti zakompliciraju
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 10:59   #1422
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Evo jucer ujutro podnesen zahtjev za migracija broja s pretplate na bonove.
Kaze do osam dana da ima treba za ukidanje pretplate, kao ako se predomislim.
E sad ima li neki zakonski rok za koliko dana me trebaju prebaciti na bonove, ja sam shvatio 48h da imaju da me prebace ili sam u krivu.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 11:07   #1423
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Do 10 radnih dana za pretplatu. Mene su tako cijepili kad sam prelazio na mrežu.
Ugl, vidi do kraja tjedna pa javi.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 11:16   #1424
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
OK, tako sam i pretpostavljao da ce oni cekati do zadnjeg dana. Jos jednom hvala na pomoci.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 11:49   #1425
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Druže brko, da li možda znaš da li oni kao dan raskida ugovora računaju dan kad je zahtjev za prebacivanje broja podnesen ili dan kad se broj prebaci na drugu mrežu? (pitam općenito za sve operatere jer me to ovaj mjesec čeka)
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 11:56   #1426
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Svaki telekom ima svoje bajke i fantazije. Korisniku se može obračunati usluga do one sekunde kad broj prestane biti funkcionalan u toj mreži. Tako da mogu računati taj dan, tj potrošene jedinice do tada. Ako se radi o pretplati - taj dan ulazi i matematiku.

Eto, nije mobitel ali recimo gamad iz Optime je meni poslala račun od 7 kn za 10/2014 jer sam kakti koristio uslugu od 1.10 do 4.10, a u 8 ujutro 1.10 sam prištekao H1 opremu i sve je radilo normalno.

I onda kad sam rekao da kako je to moguće, SZK mi je po šalabahteru izdiktirala corporate bullshit "usluga je naplaćena do kad je korištena". Onda sam im čestitao na routerima koji u kutiji rade bez struje i kablova i rade promet te im zaželio uskoro propadanje (za koji mjesec su pripali pod T-Com). I platio sam im tih 7 kuna, zadnje moje kune Optimi ikada.

Tako da, ako ti zaračunaju nešto što nisi koristio jer fizički nisi ni mogao, samo FW to HAKOMu i to je to.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 12:01   #1427
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Druze Brko nisi se bas usrecio jer se H1 pripaja Optimi, a oni znaju da korisnik uskoro nece imati izbora ako ga naljuti ht ide na vip, a one koje naljuti vip idu na ht. U mobilnim mrezama je malo bolja situacija.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2016., 14:29   #1428
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Lokalni provider je po kvartu razvukao optiku, a ja kao njihov korisnik kabelske TV, uskoro dobivam 120/80 + 200 TV kanala za 240kn do kraja godine po predugovoru.
Tako da ni H1 nebu još dugo umene no to je za neku drugu temu...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 06:48   #1429
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Evo mene na bonovima, zvao sam ih jucer i pitao zato jos nisam na bonovima.
I kaze teta pa znate kao rok od 48h je prosao ali da jos razmislite, rekao sam da sam odlucio to ugasiti i kaze teta iza ponoci ste na bonovima.
I odmah je online racun umanjila za par kuna jer je prosao taj rok od 48h.

Zadnje izmijenjeno od: chika7ilo. 04.08.2016. u 10:18.
chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2016., 16:18   #1430
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
svaka cast tele2 cijeli zadar i okolica uglavnom 4g, dok vip smecari imaju 2g

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 18.08.2016., 15:16   #1431
izbojan
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 81
Dodji na otoke u okolici Zadra pa ćeš manje biti oduševljen...

Redmi 3 pro
izbojan je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2016., 20:23   #1432
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
A vis u sabunikama jedino vip ima 3g ostali stekaju na veliko
Tmobile daleko najgori

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2016., 11:05   #1433
Fugu
silent member
Moj komp
 
Fugu's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: JustPine
Postovi: 60
Ne znam je li itko primjetio da su u Tele2 ovih dana digli cijene "opcije uređaj", za cca 15 kn mjesečno, osim u skupljim tarifama, onim defaultno prikazanim na njihovim stranicama, tako da se na prvu niti ne primjeti razlika. Tek kad malo smanjiš pozive ili net u onim padajućim menijima, opcija uređaj leti u nebo. Zadnjih mjeseci intenzivno pratim njihove stranice zbog novog moba pa primjećujem promjene.

Usput:
Imao sam i mail-prepisku s njima zbog uređaja oglašenim na njihovim stranicama, te izloženim u nekim centrima, a kojih više nemaju u ponudi, te ovakve naivce dovode u zabludu. Konkretno, već dugo "snimam" V10, kalkulirao, čekao naslijednika da desetki padne cijena ili da ubodem naslijednika... Na kraju je postalo izgledno da naslijednika, tj. V20 u rvata neće biti, te sam otišao u Tele2 ubost V10, kad ono, šipak, razočaranje. Nema više, niti će ih biti. Dok sam razmišljao koji drugi mob uzeti umjesto desetke, podigoše opciju uređaj...
Tako da mislim da planirana obiteljska tarif otpada.
Baš su me razočarali. Nek si nađu nekog drugog.

Mislim da je ispravan recept: Mob iz slobodne prodaje + bonbon pretplata.
Fugu je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2016., 21:16   #1434
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Da poskupili su, prije je i za 12 i za 24 mjeseca bila ista cijena uređaja, te za sve tarife je bila ista (izuzev one za 20kn) što sada nije slucaj.

Ocito su skupili dovoljan broj korisnika i malo stali s privlacnim ponudama.

A opet s druge strane sad su im neki uredaji na bonove pojeftinili.
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2016., 22:31   #1435
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@zbrlj
Već dugo nije isplativo mobitele uzimat uz pretplatu, a zadnjih 6 mjeseci pogotovo. Tko ne dobije one bonuse od retention službe koji su barem 1000 kn, jeftinije je uzet mob u dućanu na 24 rate i koristit bonbon/tomato nego bilo koji telekom, a pogotovo ne Tele2 koji je sve samo ne jeftin.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 19:15   #1436
Fugu
silent member
Moj komp
 
Fugu's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: JustPine
Postovi: 60
Istina druže, iako se kod njih donedavno mogao nać pokoji uređaj kod kojeg je opcija uređaj puta 24, plus ono kaj platiš odmah, bilo manje no u ikojem dućanu. Čak u razini cijene online kupnje iz inozemstva. Sada je to bespredmetno jer takvih više nema.
Barem u regularnoj ponudi.

Danas sam navratio k njima, bilo mi je usput, prazan dućan, pa rekoh, idem malo usporedit S7E i G5, kad veli pričljiv i pristojan prodavač, da nemaju više ni G5-ice na lageru, te mi nudi SJ7. Dakle, pol onoga što je izloženo, nemoš kupit...
Fugu je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 20:44   #1437
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
No opet, cijene uređaja su im drastično manje nego u npr vipu. SGS 6 edge bi me kod telaca izašao na produljenje 56 kn, dok u vipu moram 999 kn iskeširat. I onda još kad gledam ukupni mjesečni račun, vip opet skuplji.
Na koncu sam Mate 8 uzeo. On me izašao kunu.

Btw, prije 3 tjedna je bilo LG V10 kod telaca u Maksimirskoj.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2016., 21:39   #1438
Fugu
silent member
Moj komp
 
Fugu's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: JustPine
Postovi: 60
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Btw, prije 3 tjedna je bilo LG V10 kod telaca u Maksimirskoj.
Da, bilo je, ali ja sam tek prije 2 tjedna krenuo po V10. Kako u Areni nije bilo (zapravo ima izložbeni, al ga nemreš kupit), zvao sam 10-ak njihovih dućana ili partnera i nigdje ih više nije bilo.
Kako neke dućane nisam dobio, kasnije me nazvao tip iz jednog od njih (valjda je vidio propušteni poziv) te mi rekao da su bili prije par dana i povukli preostale v10ke. Nisam ga pitao tko je bio i zašto su ih odnijeli.

Nevezano za tele2, u Neutrinu su mi rekli da ako naručim, bez obaveze, dolazi za dva dana. Reko super, idem još malo istražit pa bum naručil. Za dan, dva idem stvarno naručit, kad ono cijena narasla za 200 kn. Wtf?
Tad sam odustao.

Možda nešto iskemijam kad se ohladim i odljutim od sveg ovog.

Zadnje izmijenjeno od: Fugu. 26.10.2016. u 22:40.
Fugu je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2016., 11:06   #1439
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Iskreno, kod bilo kojeg operatera su ponude za moje potrebe (pretplata, puno razgovora, minimalno 3 gb interneta, malo poruka, bez naknade za uspostavu poziva) katastrofalne.

Zato, bonbon (sveukupno 110 kn za 1000/1000 minuta, 150 poruka, 5 gb interneta, bez naknade) i otključani mob (zasada 5S, možda piknem u trgovini nešto na rate na Amex za Božić ako bude povoljno). Inače sam zadnjih 6 godina bio pod ugovornom obvezom dok su cijene mobitela bile relativno povoljne (obiteljske tarife, jel), ali ovo danas je suludo...

Tele2 još uvijek nije riješio problem signala (mobitel nedostupan kada ga se zove iako ima puni signal) kada se prebaci na nacionalni roaming - TMobile mrežu, tako da mi on otpada jer moram biti dostupan u svakom trenutku (osim kada to sam ne želim ). VIP cijene neću uopće komentirati, pola ženine obitelji se maklo u bonbon kada sam im izračunao što i koliko plaćaju.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2016., 15:47   #1440
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Bla bla bla

Tele2 još uvijek nije riješio problem signala (mobitel nedostupan kada ga se zove iako ima puni signal) kada se prebaci na nacionalni roaming - TMobile mrežu, tako da mi on otpada jer moram biti dostupan u svakom trenutku (osim kada to sam ne želim ). VIP cijene neću uopće komentirati, pola ženine obitelji se maklo u bonbon kada sam im izračunao što i koliko plaćaju.
Po boldanom si se odmah diskreditirao. Od 1.2.2016. više ne postoji nacionalni roaming kakav smo poznavali, kad se mobitel prebaci na HT signal, jedino kako možeš saznati su 2 načina - koristiš aplikaciju kojom pratiš MNC ili *107#. Također IP adresa ti je isto od Tele2 iako si na HT signalu.

Od nedavno nema više nacionalnog roaminga ni na 2G mreži.

Nebuloze o signalu neću ni komentirati jer očigledno ne koristiš Tele2, nego pričaš bezveze o slučajevima koji su bili prije nadogradnje mreže.

Tele2 ima najslabiji signal od ostala 2 operatera, ali ta razlika je običnom korisniku nevidljiva.
sipe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na