Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.08.2016., 21:20   #601
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
Instalirao na L640DS i meni se dobar pokazao.. Edge mi je zahvalniji. Nisam jos ni HR napravio. Prije AUa mi se grijao ako sam na mobilnim podacima. Već za 10takmin bi bio vruć za jaja ispeć. A sada i hotspot upaljen, edge radi pol h minimalno, hladan skroz...
Ostatak OSa također radi super.
NeooS je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2016., 23:56   #602
gumeni
Premium
Moj komp
 
gumeni's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 97
Pitanje, strikan ima Lumiu 520 i razbio je ekran i kupio je novi mob, a treba prebacit kontakte koji su ostali u Lumiji u uređaju. Mob radi, i komp ga prepozna, al ne znam kako i preko čega izvuć kontakte. Probao sam instalirat Windows Phone app for desktop ali ne nađem tamo za kontakte. A i čitao sam na netu da su valjda svi kontakti na cloudu na stranici mislim people.live.com ili tako nešto, a on ne zna ni username ni pass od toga.

Pa ako netko može pomoći kako da izvućem kontakte jer ja stvarno nemam pojma jer ne koristim windows phone.
__________________
gumeni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2016., 00:01   #603
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Bez accounta nikako, osim da popravi ekran.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 21:59   #604
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Meni se zadnjih mjesec/dva Lumia 640 XL "usporila" podosta.
Uvijek sam na sluzbenim buildovima.
Pod usporila mislim na cesti lag pri radu. Zadnjih tjedana vrlo cesto mobitel uopce ne reagira na tipke npr back strelica.
Rjesenje je da stisnem power tipku i sve proradi. To je iritantno jer se svako malo desava.
Također dok surfam preko edgea ili recimo FB/Twitter aplikacije, sve te aplikacije ne reagiraju na scrolanje ili zumiranje.
Opet je rjesenje da stisnem power tipku. Nesto manje cesce, ali ipak primjetno, kad stisnem na bilo koju aplikaciju koja mi je na pocetnom zaslonu, nista se ne desava.
Nekoliko puta mi se desilo da nakon sta stisnem power tipku mobitel uopce ne reagira. Ekran je crn i pomaze samo vađenje baterije.
Ima jos nebuloza tipa da ne mogu ugasit BT kojeg sam recimo koristio za vrijeme voznje u autu.
Mogu do sutra stiskat ikonicu za BT ali ona se ne gasi....tako zna biti i sa mobilnim podacima
Kao sekundarni mobitel koristim Lumiu 535 koja ima jos vece probleme nego 640 XL, ali kako mi nije primaran mobitel ne zivciram se.

Da neko ne pomisli kako govorim kontra WM10, 4-5 godina sam na WP/WM10 OS-u i drag mi je.
Ali ovo me unistilo sta mi se desava u zadnje vrijeme
Također moja zena ima Lumiu 920 sa WP 8.1 i ona radi super vise od 3 godine.
Nekako sumnjam da mi mobitel nije ispravan, ovo mi izgleda kao problem sa OS-om.
Valjda je vrijeme za hard reset tipkama ili hard reset o zid

Sutra idem pregovarat u VIP radi produzenja pretplate za mene i zenu te su mi danas ponudili sve flagship mobitele (android, ios, wm10) među kojima i 950 te 950 XL.
Kako imam odobrenu ponudu sa cijenama "ispod stola" moram to iskoristiti
Sad me vec pomalo strah ako uzmem 950 ili 950 XL da se ne desu ovakve stvari, ispalio bih
Mislio sam zeni 950, a meni 950 XL......ali poljuljalo mi se samopouzdanje
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 22:14   #605
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Na novim Lumiama W10 jako dobro radi što se tiče brzine, ali imaju neke bugove (kao je beta software)...

Meni se isto L1520 s WP10 usporila i zato sam ostao na WP 8.1 tako da si dobro primjetio

Uzmi si neki Android, Samsung po mogućnosti i zadovoljan budeš...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2016., 22:31   #606
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Na novim Lumiama W10 jako dobro radi što se tiče brzine, ali imaju neke bugove (kao je beta software)...

Meni se isto L1520 s WP10 usporila i zato sam ostao na WP 8.1 tako da si dobro primjetio

Uzmi si neki Android, Samsung po mogućnosti i zadovoljan budeš...
Moram do ujutro odlucit sta cu tj ocu li ici na 950 za zenu, a za mene 950 XL ili pak Galaxy S7 / HTC 10 / LG 5.....
Sve u svemu, Lumije su cjenovno pristupacnije od ostale ekipe koje sam nabrojao pa je i to plus.
Ujutro cu biti pametniji, valjda

A sad bi mogao opalit hard reset na 640 XL jer ovo nema smisla
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 09:05   #607
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor virty Pregled postova
Moram do ujutro odlucit sta cu tj ocu li ici na 950 za zenu, a za mene 950 XL ili pak Galaxy S7 / HTC 10 / LG 5.....
Sve u svemu, Lumije su cjenovno pristupacnije od ostale ekipe koje sam nabrojao pa je i to plus.
Ujutro cu biti pametniji, valjda

A sad bi mogao opalit hard reset na 640 XL jer ovo nema smisla
Ako ti žena koristi samo Facebook,Vacap i kameru onda uzmi, zadovoljna bude...

Znam da su jeftiniji, ali bolje Android trenutno uzeti...

Inače, meni je L950XL odličan mobitel (hardver), išao sam kupovati za curu, ali odustao na kraju jer je ekran imao ogrebotine...meni jer problem da nisu još uvijek riješili pitanje s aplikacijama i update-ovi su koma-jedan korak naprijed, dva iza...kupili na kraju Nexus 5x, zato mogu dati neko mišljenje...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2016., 17:01   #608
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Ako ti žena koristi samo Facebook,Vacap i kameru onda uzmi, zadovoljna bude...

Znam da su jeftiniji, ali bolje Android trenutno uzeti...

Inače, meni je L950XL odličan mobitel (hardver), išao sam kupovati za curu, ali odustao na kraju jer je ekran imao ogrebotine...meni jer problem da nisu još uvijek riješili pitanje s aplikacijama i update-ovi su koma-jedan korak naprijed, dva iza...kupili na kraju Nexus 5x, zato mogu dati neko mišljenje...
Bas sam danas zavrsio pregovore.
Bio sam na rubu da uzmem jednu 950 i jednu 950 XL, ali je gospodin imao razumijevanja te sam se pogodio za jedan Samsung Galaxy S7 te jedan HTC 10 (ili pak jos jedan Samsung Galaxy S7, to cu do ponedjeljka razmisliti). Dogovorio sam vecu tarifu XL+ (sad imam M+) i Galaxy S7/HTC 10 za 250kn mjesecno. Mobitel moram platiti 400kn u kesu. Meni odgovaraju uvjeti. Da ipak ne ostanem bez WP/WM10 mobitela, ostavljam si Lumie 535 i 920, ali cu ipak 640 XL staviti na oglas. Jos je pod garancjom,a i narancaste je boje pa vjerujem da ce naci novog vlasnika
Na androidu nisam bio godinama, osim par manjih izleta radi posla. Sta je tu je
Sad je slatki problem uzeti 2x Galaxy S7 ili jedan taj i jedan HTC 10
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2016., 10:40   #609
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Jedan s7 i jedan HTC 10 nje po meni bolje
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2016., 11:35   #610
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor xXTheLuka1998xX Pregled postova
Jedan s7 i jedan HTC 10 nje po meni bolje
Ipak su pala dva S7, zlatni i srebrni 😊

Poslano sa mog Samsung Galaxy S7
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.10.2016., 00:12   #611
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Evo zanimljiv issue na Lumia 640 DS sa zadnjim insider preview-om. U camera app-u, bez obzira na koliko nariktam exposure (pokusavao sam uslikat nesto u mraku sa 4s) on i dalje automatske postavke koristi. Pa kome je to bitno, nek pripazi.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2016., 10:52   #612
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Kome je kamera i fotkanje bitno, taj ce ionako koristit Proshot, a ne MS-ov proshRot
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2016., 10:57   #613
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Kome je kamera i fotkanje bitno, taj ce ionako koristit Proshot, a ne MS-ov proshRot
Kupio sam davno ProShot (jos na WP8) i otkako je postao ProShot Classic, a ProShot novi app (koji pi ponovo trebao kupit) ne koristim ga. A ProShot Classic ne nudi manualno podesavanje exposure-a, samo ISO settings. Meh...
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2016., 15:34   #614
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Propustio si ocito tri dana akcije dok je nova verzija za w10m bila besplatna, ja nisam
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2016., 20:00   #615
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Imam pitanje nisam nikad prebacivao sa windows phone-a tj. radio backup trebao bih backupirat imenik (ne znam još da li je na gmail-u, microsoft accountu ili na internoj) i sve podatke sa interne. Htio bi sa jednog windows phone-a prebacit na drugi windows phone, mislim da su obje nokia lumia kolko mi je rečeno (nisam siguran još da li ima windows account na njima). Zašto kažem da ne znam jer ću ih dobit tek sutra pa da se pripremim. Pa me zanima da li postoji kakva aplikacija preko koje se to može odradit.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2016., 20:19   #616
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Imenik na Win Phone je vezan uz Outlook account. Ako nema accounta na mobu, nema vjerojatno ni imenika.

Inace, podaci imenika (te poruke i slike) se s jednog na drugi prebacuju pomocu BT-a i interne aplikacije "Transfer my Data"
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2016., 20:28   #617
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Evo upravo mi donio, ma nije imao ni account pa sam mu otvorio neki i instalirao whatsapp, viber prebacio imenik vrlo lagano preko tog trasfera. Stalno sam mislio da je preko tog microsoft phone-a uvijek neka komplikacija, sjećam se prije zune-a onog i gluparija s njim.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2016., 23:28   #618
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
E da, windows mobile je malo napredovao od doba Zune-a

Zapisi mu podatke s tog novog account-a, da posle nebi bilo problema jer se ne moze sjetit potrebnih podataka...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2016., 05:32   #619
fostes
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: sara
Postovi: 65
Krenem jutros da vidim ovaj tel.
Kad on je mrtav, a do jutros radio sve ok.
Nemogu ga upaliti, sam se ugasio.
Nista mu nisam cackao. Probao sam wolume down + power key ali nista. Dali imate savete?
Nokia lumia 1320 je u pitanju.
fostes je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2016., 06:13   #620
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Probaj ga staviti na punjač na par sati za početak.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2016., 11:32   #621
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
https://www.neowin.net/news/watch-mi...snapdragon-820

Evo malo zanimljivosti, x86 emulacija na ARM-u. Ovo izgleda pre dobro da bi bilo istina. Continuum na HP Elite x3, i ne treba mi vise ni laptop ni nista... samo tipkovnica i TV gdje god da stignem...
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 20:31   #622
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Izgleda da CU ne dolazi na sve W10M uređaje.
Only a subset of Windows Phones will get Windows 10 Creators Update
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2017., 23:28   #623
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Ovo mi je jednako jadno kao sto su i neki WP8 uredjaji ostali na suhom unatoc najavama (Lumia 920, gledam u tebe).

Nikad mi nece bit jasno kako jedna Lumia 640 moze biti supported, a 930 ne. Strasno...
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 22:50   #624
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Aj 640 još nekako, ali 550....
Moj Mi4 očito isto ostaje bez nadogradnje.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2017., 17:56   #625
AtOmIc
Premium
 
AtOmIc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 324
Da stvar bude smiješnija/žalosnija. Meni na L 930 CU odlično radi.
Mobitel je glađi, sve mi se cini da radi brže i baterija mi se manje troši. Stvarno mi nije jasno zasto L930 koja je po svemu jos uvijek vrlo solidan mobitel nece dobiti CU. Debilizam gigantskih proporcija.

Jedan od razloga zasto sam presao na iPhone(imao L950XL i L930) je potpuni nemar od strane Microsofta za svoju mobilnu platformu. Nije ni cudo da svi odlaze s nje kada ju oni prvi ne koriste i sustavno unistavaju
__________________
The quieter you are, the more you are able to hear.
Pošten trgovac: 1 , 2
AtOmIc je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2017., 23:48   #626
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor AtOmIc Pregled postova
Da stvar bude smiješnija/žalosnija. Meni na L 930 CU odlično radi.
Mobitel je glađi, sve mi se cini da radi brže i baterija mi se manje troši. Stvarno mi nije jasno zasto L930 koja je po svemu jos uvijek vrlo solidan mobitel nece dobiti CU. Debilizam gigantskih proporcija.
Meni je debilizam vjerovat u nekakve glasine i donosit zakljucke dok nema sluzbene potvrde tim glasinama.
Usput, MS tvrdi da je CU bolje optimiziran za uredjaje s 1 mega rama, pa ne vidim zasto bi recimo L930 bila izuzeta.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2017., 08:19   #627
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Hmm, nosi ime Nokia?

Mislim da će tvrditi kako su uređaji stariji od 24 mjeseca i da zato neće biti podržani. L640(XL) je taman na granici. A opet L430 i L540 su mlađi, ali oni nisu na popisu.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11

Zadnje izmijenjeno od: akoj. 09.04.2017. u 08:30.
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 11:32   #628
AtOmIc
Premium
 
AtOmIc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 324
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Meni je debilizam vjerovat u nekakve glasine i donosit zakljucke dok nema sluzbene potvrde tim glasinama.
Usput, MS tvrdi da je CU bolje optimiziran za uredjaje s 1 mega rama, pa ne vidim zasto bi recimo L930 bila izuzeta.
Koristim i koristio sam win 6.5 , wp7, 7.5, 8, 8.1 i sada 10.

Poučen iskustvom, ovakve glasine obično ispadnu jako točne, zapravo točnije od nekih Microsoftovih službenih izjava tipa: "Svi mobiteli sa windows phone 8 (ili 8.1 ne sjecam se) ce biti nadograđeni na Windows 10 mobile(Ako se ne varam pompozno izjavljeno na Buildu ili nekoj drugoj microsoft konferenciji na pocetku 2015 godine). Sto se kasnije ispostavilo da je teska laž.

Gladajući njihovu politiku ne brige za svoj OS i uređaje na njemu, ovo mi se čini kao više nego vjerojatno.
__________________
The quieter you are, the more you are able to hear.
Pošten trgovac: 1 , 2
AtOmIc je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2017., 17:40   #629
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor AtOmIc Pregled postova
Poučen iskustvom, ovakve glasine obično ispadnu jako točne, zapravo točnije od nekih Microsoftovih službenih izjava tipa: "Svi mobiteli sa windows phone 8 (ili 8.1 ne sjecam se) ce biti nadograđeni na Windows 10 mobile(Ako se ne varam pompozno izjavljeno na Buildu ili nekoj drugoj microsoft konferenciji na pocetku 2015 godine). Sto se kasnije ispostavilo da je teska laž.
To je bilo zbog svojevremenog "neslaganja" MS-a i Nokie; za prvu verziju desetke je trebalo pre/doradit vecinu Firmware-a (glede jos nepostojecih drivera u OS-u) na Nokiinim mobitelima, sto je Nokia odbila, a MS nije znao/htio to uradit, pa su ih jednstavno izbacili.

Danas je situacija drugacija, jer se u AU i CU verzijama sada nalaze svi potrebni driveri, neovisni o firmware-u, pa taj razlog za nepodrzavanje (starijih) Nokiinih modela otpada...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 16:57   #630
AtOmIc
Premium
 
AtOmIc's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 324
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
To je bilo zbog svojevremenog "neslaganja" MS-a i Nokie; za prvu verziju desetke je trebalo pre/doradit vecinu Firmware-a (glede jos nepostojecih drivera u OS-u) na Nokiinim mobitelima, sto je Nokia odbila, a MS nije znao/htio to uradit, pa su ih jednstavno izbacili.

Danas je situacija drugacija, jer se u AU i CU verzijama sada nalaze svi potrebni driveri, neovisni o firmware-u, pa taj razlog za nepodrzavanje (starijih) Nokiinih modela otpada...

Kada je win 10 izlazio Mobilna divizija nokije je vec bila u vlasnistvu MS-a tako da je MS imao pristup i vlasnistvo svemu sto je trebalo da se narpavi FW update. Nisu to napravili jer su vjerojatno izracunali da im se ne isplati/neda zaje s time.

U Nokiji neznam samo tko bi to trebao raditi kada je taj cijeli odjel postao Micsosoft Mobile.

S te strane mislim da ti ovo ne stoji sto si rekao.
__________________
The quieter you are, the more you are able to hear.
Pošten trgovac: 1 , 2
AtOmIc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na