Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2013., 13:50   #1
NightEternal
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Omis
Postovi: 3
Iphone 5 cudan problem

Pozdrav svima,

Imam iphone 5 i iskreno i nisam ga nešto koristio u prošlosti (star je cca godinu dana) jer je bio poklon od rodaka i dugo sam ga mislio prodati ali kako je u meduvremenu mi crkao HTC poceo sam koristiti iphone.
Stvar je da sam ga ja taman poceo koristiti mozda pola mjeseca prije izlaska ios 7. U tih 15 dana moram priznati da sam ga koristio skoro iskljucivo za telefonske pozive i mozda rijetko wifi. Nakon instalacije ios 7 imam ogromne probleme. Bluetooth samo trazi i ne nade nista, isto i wifi ne pronalazi ni jednu mrežu, naknadno saznajem da ni prednja kamera ne radi (zadnja radi) ?!!
E sad ne mogu se zakleti da mi je sve to radilo prije ios 7 ali prilično sam siguran da jest WIFI.
Nakon toga sam narucio novu wifi antenu, kada sam je zamjenio opet isto, samo trazi....i nista.
Prckam ja dalje i trazim i gledam na jednoj lokaciji u gradu pronade neku mrezu, nakon toga na drugom mjestu opet pronade neku mrezu. Npr. pronade od campusa fakulteta split odmah mrezu i mogu uredno surfati preko wifi. Maknem se npr u shoping centar i nade od 12 mreza mozda jednu. Zanimljivo napomenuti i da te mreže sta nade iphone, od njih hvata jak i kvalitetan signal, a ove druge uopce ne detektira. Usporedih sa drugim smartphonom i primjetih da ove sto uspije pronaci i spojiti se iphone mreze su osigurane sa značajkom 802.1x ? Ove druge su WEP/WPA. Ali nisam još našao toliko mreža da bih mogao postaviti ovo kao pravilo.
Napominjem na kraju da iphone nema garanciju jer je kupljen vani i da sam pokušao sva živa resetiranja, backup i ono što već preporučuju po netu. sve uzalud. kada surfam preko providera dakle cellular sve radi uredno.
Ima li tko ikakvu ideju jer izgleda da nije do antene, wifi chip nije sprzen kada neke mreže ipak prepoznaje i radi...
Help!
NightEternal je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 14:58   #2
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Jesi probao sa hard resetom? Napravi najprije to, cisto da se uvjeris da li je problem u softwareu. Ako nije u softwareu, nadam se da ti je jos uvijek pod garancijom.
Mileni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2013., 15:14   #3
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Da citas post vidio bi da nije pod garancijom ako je sam mjenjao wifi antenu. Ali da prvo napravi hard reset,
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 15:54   #4
NightEternal
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Omis
Postovi: 3
Pokušao sam sa hard resetom nekoliko puto i ništa!
NightEternal je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 18:05   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Da nije mijenjao antenu, imao bi garanciju jer Apple ima worldwide garanciju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 18:38   #6
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
NHF, ali trebas biti posebna vrsta genijalca i ici na svoju ruku mjenjat antenu povodom stekanja wifi-ja, i to netom nakon upgradea na ios7
Tom analogijom pretpostavljam da ces sad kupiti i mjenjati bluetooth modul i prednju kameru?

Općepoznata stvar je da nakon velikog upgrade-a (kao u tvom slučaju na v.7) na pola uređaja pola stvari ne radi
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 19:16   #7
NightEternal
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Omis
Postovi: 3
Eee, sad se lako smijati... jebiga zajeba sam. Nikada nisam imao iphone u rukama niti me je briga za isti model. Nacelno mislim da je precijenjeno buržoazijsko gono.. Nisam dovoljno istrazio i nakon sto sam vidio da je wifi mrtav malo surfao i prijedlozi bili zamjeniti antenu ako nije greyed wifi ili slično... nisam se tada opterećivao sa velikim upgrade-ima iphone koje tek sad vidim da su jako bolni ako nemaš garu... Znam da sam i garanciju zajebao ali opet zbog iskustva sa drugim smartphone-ima, tamo nema gare bez racuna...
Mozete mi se i dalje smijati no problem ali ja bih htio ako ima tko kakav savjet umjesto
NightEternal je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 19:21   #8
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Savjet bi bio u ovom slucaju - pravac servis.
Bez obzira na tvoje misljenje o iPhoneu, isti si trebao davno prije prodati kad ga vec ne zelis. Nije bas mala lova za baciti...

Preporucujem iservis u vukovarskoj (nisam nikako povezan sa istima, samo imam ugodna iskustva, istina iskljucivo kad su macovi u pitanju), dijagnoza je besplatna. Ukoliko nije velik trosak popravi to pa prodaj i zaradi nesto novaca.

U suprotnom imas samo skupu ciglu u ruci
Mileni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na