Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2010., 20:36   #91
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
CIJENA?
Marka?
Mislim imaš popriličnu ponudu takvih sluški kod nas, od
http://217.14.221.177/StartEU.ashx?_...D6dIfuhkuQgJRd
pa ove http://217.14.221.177/StartEU.ashx?_...D6dIfuhkuQgJRd
http://www.optimum-online.hr/detalji...se-n7-ex1.aspx
http://www.optimum-online.hr/detalji...er_mm_100.aspx
http://www.optimum-online.hr/detalji...er_pmx_60.aspx

I tako dalje......................
Imaš stvarno veliki izbor takvih sluški kod nas danas, stvar je financija i dakako feeling-a sa pojedinim modelima!
Kažem to zato jer ja imam ove zadnje koje sam ti dao u primjer i sluške su što se tiće zvuka stvarno dobre, ali nikako mi ne sjedaju na moju veliku glavu, recimo jako je nezgodno pogledati prema gore ili dole a da se ne pomaknu i tako neke sitnice koje me smetaju oko njihovog dizajna, ali to definitivno nije slučaj sa svim takvim sluškama, zato ti je moj topli prijedlog da ih prvo isprobaš na glavi a tek onda kuiš!
Ako se odlučiš za neke malo bolje sluške(čitaj skuplje) onda ih provjereno možeš isprobati ovdje
http://www.bojezvuka.hr/

Jako ljubazni i vrlo susretljivi, meni je iako to nisam tražio dok sam provjeravao sennheiser HD555 čovijek ponudio da isprobam i HD800 koje su 8500kn tako da što se toga tiće odi tamo!
Eto nadam se da sam pomogao!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2010., 23:14   #92
Must`
Premium
 
Must`'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Ovako ekipa...

Treba mi preporuka za in ear slušalice koje bi koristio za slušanje glazbe na n97, važno mi je da blokiraju vanjski zvuk dosta dobro + da su koliko toliko udobne. Pretpostavljam da će mi dosta ljudi preporučiti cx 300 II, no zanima me ima li što bolje od njih u tom cjenovnom rangu ili malo iznad(do nekih 500-600 kn). Vidio sam u bojama zvuka cx 350 i cx 380 pa me zanima koja je konkretno razlika između tih modela te ima li što vrijedno spomena od ostalih proizvođača(phillips, denon, creative itd.).

Unaprijed hvala.
Must` je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2010., 03:25   #93
Vermox
Premium
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Citiraj:
Autor Must` Pregled postova
Ovako ekipa...

Treba mi preporuka za in ear slušalice koje bi koristio za slušanje glazbe na n97, važno mi je da blokiraju vanjski zvuk dosta dobro + da su koliko toliko udobne. Pretpostavljam da će mi dosta ljudi preporučiti cx 300 II, no zanima me ima li što bolje od njih u tom cjenovnom rangu ili malo iznad(do nekih 500-600 kn). Vidio sam u bojama zvuka cx 350 i cx 380 pa me zanima koja je konkretno razlika između tih modela te ima li što vrijedno spomena od ostalih proizvođača(phillips, denon, creative itd.).

Unaprijed hvala.
nedavno sam uzeo denonice ahc-252 i mogu rec da sam pre prezadovoljan za tih 140kn..
Vermox je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 21:20   #94
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
ja sam kupio Sennheiser HD 202 i nisam baš zadovoljan,zakasnio uzet HD 201 dok su još bile u protisu

imam dosta velike uši tako da nakon 2 minute već su crvene uši i pomalo me iritiraju,tako da definitivno ako imate imalo veće uši ne kupujte mid size slušalice već definitivno FULL SIZE

zvukom baš nisam isto zadovoljan(c702 mobitel i njegove sluške gotovo daju istu kvalitetu kao i hd 202 a i bas im je isto odličan: takozvani megabass)

mislim udaraju one dobro i bas im je ubojit(već i na volumenu 50%) ali im fali zvuka

Imama i par pitanja kako da ih držim spojene i na kojim postavkama?

-jer mogu ih spojit na front panel(headphone utor na kućištu),tu mi ih računalo prepozna i imam opcije Bass Boost i loudnes equlization; pojačavam ih preko računala odnosno ikone zvučnika u win 7

-drugi način je da ih uštekam u desni satelit zvučnika logitech Z323 i tu imam više opcija za namjestit(postavio sam najveću opciju Studio Quality),glasnoću tu povećavam pomoću zvučnika

ne osjećam razliku u kvaliteti između ova dva načina

problem mi je i šta nemogu šaltat između njih i zvučnika bez iskopčavanja slušalica

I još ako netko zna sa foobarom radit(nedavno sam ga počeo koristit),je li moguće dodat equalizer za automatsko stavljanje rock,clasic...
equalizer postoji ali nema spremljenih profila
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 23:38   #95
Ante32
Registered User
 
Ante32's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 24
Citiraj:
Autor Must` Pregled postova
Ovako ekipa...

Treba mi preporuka za in ear slušalice koje bi koristio za slušanje glazbe na n97, važno mi je da blokiraju vanjski zvuk dosta dobro + da su koliko toliko udobne. Pretpostavljam da će mi dosta ljudi preporučiti cx 300 II, no zanima me ima li što bolje od njih u tom cjenovnom rangu ili malo iznad(do nekih 500-600 kn). Vidio sam u bojama zvuka cx 350 i cx 380 pa me zanima koja je konkretno razlika između tih modela te ima li što vrijedno spomena od ostalih proizvođača(phillips, denon, creative itd.).

Unaprijed hvala.
Ja uz iPhone koristim Nuforce UF30
Jest da sam bio skeptičan prema firmi koja je barem kad su sluške u pitanju totalno nepoznata, ali kvaliteta zvuka me oduševila. Što se komfora tiće lagane su i ugodne su za nosit. Interesanto je i da su sklopive te uz njih dobiješ zaštitnu futrolu.
Ante32 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 23:51   #96
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Preporuka: Sony MDRE818LP

Kostaju cca 55kn i za te pare jednostavno mislim da nema boljih. Imo sam ih prije 3 godine i strgale su mi se i od tad se mucim sa svakakvim modelima i slucajno sam ih naso medu starim stvarima, pogledo model na nabavi i otiso odma kupit 2 komada. Nedugo nakon toga sam shvatio da mi nisu uzalud ostale u sjecanju kao odlicne slusalice. Kolko para tolko muzike u ovom slucaju nije slucaj

Pa eto ako netko trazi nesto jeftino, a dobro...nece pozalit, tolko od mene, poz

http://protis.hr/ProductDetails.aspx...Sony-MDRE818LP
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2010., 02:57   #97
Must`
Premium
 
Must`'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Ante32 Pregled postova
Ja uz iPhone koristim Nuforce UF30
Jest da sam bio skeptičan prema firmi koja je barem kad su sluške u pitanju totalno nepoznata, ali kvaliteta zvuka me oduševila. Što se komfora tiće lagane su i ugodne su za nosit. Interesanto je i da su sklopive te uz njih dobiješ zaštitnu futrolu.
gdje ih ima za kupiti?



ostali, ima tko kakve preporuke za in-ear slušalice gornjeg razreda i isplati li se uopće davat par stotina kuna za takvo nešto?
Must` je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2010., 11:25   #98
Ante32
Registered User
 
Ante32's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 24
Citiraj:
Autor Must` Pregled postova
gdje ih ima za kupiti?



ostali, ima tko kakve preporuke za in-ear slušalice gornjeg razreda i isplati li se uopće davat par stotina kuna za takvo nešto?
Pa dao sam ti link dućana za Nuforce sluške.
Meni su ih spojili da ih čujem, poslušaj pa odluči. Uglavnom debelo su iznad konkrencije, pogotovo ako se odlučiš i za njihov usb DAC s pojačalom za slušalice. No i ovako su best buy do 600 kn.
Ante32 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2010., 01:33   #99
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
za te pare uzmeš grado sr60i i jebe ti se što izgledaš glupo
raliSHA je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2010., 07:21   #100
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
http://www.amazon.com/Koss-KEB24-Por...477972&sr=8-29

ove ja koristim i mogu potvrditi da imaju odlican zvuk....
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2010., 22:43   #101
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Koje sluške za mobitel uzet, a da su do 100 kuna? Gledam Sennheiser MX 360 ili MX 270 pa me zanima ima li možda što bolje?

Ima li tko kakvo iskustvo sa MX 270 pošto ne mogu naći nikakav review na netu?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2010., 22:55   #102
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
evo ako ti je stalo do jeftinog i dobrog, http://forum.pcekspert.com/showpost....5&postcount=74
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 12:49   #103
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
jel mi moze netko predlozit slusalice za gaming i skype?
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 13:04   #104
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
jel mi moze netko predlozit slusalice za gaming i skype?
Za koliko para?
Ako si dubljeg džepa onda svakako:
Professional Series Gaming Headset Mk II
Imam ih i prezadovoljan sam
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 21:00   #105
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
a tak negdje do 300kn sam mislio makar bi se trebalo razmislit i o ovim
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 23:54   #106
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
a tak negdje do 300kn sam mislio makar bi se trebalo razmislit i o ovim
Radije prištedi još koju paru mjesec dana pa si uzmi Fatal1ty, vjeruj mi, isplati se svake kune
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 16:22   #107
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Evo ja se malo ponovio glede MP3 sluški, do sada sam koristio Sennheiser PMX 60 i one su mi odlične što se zvuka tiče, ali su ipak malo lošije izrade pa mi je nakon svega 8mj, svakodnevnog korištenja već polagano počelo pucketanje u oba drivera i to zbog kabla koji se očigledno negdje unutra malo otpojio, no nije bitno imam garanciju pa ću to reklamirati!
A danas sam podigao svoje nove sluške, ove Sennheiser PX 100-II i prva stvar koju mogu primjetiti, osim razlike u cijeni jest kvaliteta izrade, ove sluške su na vrlo visokoj razini izrade i definitivno je moje mišljenje da kod njih neće biti sličnih problema (bar se nadam), ali ono što je mene pomalo razočaralo jest zvuk, a to je ono najbitnije, istina je da su PX 100-II 32Ω dok su PMX 60 samo 24Ω i jasno mi je da ove nove trebaju više snage da dođu do izražaja, ali svejedno i tu sam spreman jer koristim i Fiio E5 pojačalo za slušalice, i nije da one nisu dovoljno glasne, naravno da jesu, ali jednostavno su sa PREEEEEEEnaglašenim Bass-om, i to mi ubija cijelu bit ovakvih slušalica!
Meni su PMX 60 bile savršene za te pare!
Dok za PX 100-II to nikako nemogu reći!

Dakle, zaključak, ovo su moji prvi utisci, probao sam se malo igrati s EQ da dobijem željeni zvuk, i nije neki problem ga naći, ali je problem u tome što moram koristiti EQ sa ovim sluškama, dok sa PMX 60 mi to nije trebalo!
Uglavnom, ako volite Bass Heavy zvuk onda su ove slušalice definitivno jedne o kojima možete razmisliti, ali ako hoćete ujednačen zvuk u svim frekvencijama onda ove slušalice definitivno nisu za uži izbor!

Eto toliko od mene o ovim sluškama za sada!
Tko zna možda se priviknem, ALI sumnjam!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 17:10   #108
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,907
Imam Sennheiser MX550. Zvuk je vrlo čisti i detaljan, ali bas gotovo uopće ne postoji. Stare MX500 su imale čak nešto basa.

Slabije MX-ice su vjerojatno loš lošije po pitanju basa.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 17:14   #109
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Imam Sennheiser MX550. Zvuk je vrlo čisti i detaljan, ali bas gotovo uopće ne postoji. Stare MX500 su imale čak nešto basa.

Slabije MX-ice su vjerojatno loš lošije po pitanju basa.
Ma ove su BASSS i samo BASSS, evo sada sam se još dodatno poigrao s EQ i dobio sam željeni zvuk, ali nisam to očekivao od ovako "skupih" slušalica, ali da se razumijemo zvuk je čist, samo je bez intervencije EQ-a previše orijentiran na Bass ili ti ga niske frekvencije jer ipak se radi o 15 - 27000 Hz
slušalicama!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 20:09   #110
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Citiraj:
Autor Must` Pregled postova
Ovako ekipa...

Treba mi preporuka za in ear slušalice koje bi koristio za slušanje glazbe na n97, važno mi je da blokiraju vanjski zvuk dosta dobro + da su koliko toliko udobne. Pretpostavljam da će mi dosta ljudi preporučiti cx 300 II, no zanima me ima li što bolje od njih u tom cjenovnom rangu ili malo iznad(do nekih 500-600 kn). Vidio sam u bojama zvuka cx 350 i cx 380 pa me zanima koja je konkretno razlika između tih modela te ima li što vrijedno spomena od ostalih proizvođača(phillips, denon, creative itd.).

Unaprijed hvala.
bose in ear malo su skuplje al bome su zakon.
jako čist i kvalitetan zvuk, basa ima koliko god ti treba stvarno su brutala.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2010., 23:19   #111
pyzdek
Premium
Moj komp
 
pyzdek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 96
Sad sam si utako u uši Philips SHE 9500 (oko 170kn-nadam se da je frend prao uši prije,a sluša se trenutno Dead or Alive & Soulfly ) i tak tak,ima basa, ali nema visokih tonova. ako ih se nemože upregnuti uzpomoć eq moba ili mp3a sigurno ima boljih i malo skupljih kome to paše iako su i ove ok za neobavezno slušanje.
pyzdek je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2010., 01:33   #112
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Jel ko probao taj Razer Megalodon. To kao ima više zvučnika, ne glumi one neke glupe efekte?

Malo gledam nije puno, 800kn dođu:
http://geizhals.at/eu/a392570.html
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2010., 04:07   #113
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,885
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Jel ko probao taj Razer Megalodon. To kao ima više zvučnika, ne glumi one neke glupe efekte?

Malo gledam nije puno, 800kn dođu:
http://geizhals.at/eu/a392570.html
Ma zayebi sve te razer sluske i to..
Ovo su sluske -> Sennheiser PC 350 G4ME
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2010., 11:11   #114
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,137
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Jel ko probao taj Razer Megalodon. To kao ima više zvučnika, ne glumi one neke glupe efekte?

Malo gledam nije puno, 800kn dođu:
http://geizhals.at/eu/a392570.html
O kakvim efektima pričaš..i zašto bi bili glupi? 800 kn nije malo novca.
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2010., 12:17   #115
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Znate kaj mene hebe, to kaj ja to nermem isprobat na svom kompu, vidit jel to to što tražim, ako nije da vratim, ako je kupim!
Ja bi najradije zel sve te kaj su "uber" skupe (valjda su i zato dobre) isprobal i uzel koje mi odgovaraju.

Probao sam par puta mijenjati svoje "bubice" kojima najbolje čujem i igrama (toliko dobro da ekipa brije da imam wallhack) i nikako nać nešto.

A fakat mi se neda sada to sve kupiti pa onda prodavati. Iako bi spušio nekih 100kn po sluškama, neda mi se fakat trošit 50-100kn po sluškama samo da ih otvorim i probam.
Eventualno da se naše ekipa s foruma koja sigurno hoće kupiti, pa pošto ih ja platim 25% jeftinije, da oni uzmu za tu istu cijenu...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2010., 12:39   #116
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Pa ako ti Sennheiser (ili bilo koje druge) sluske od 800-1000kn nisu dovoljno dobre, onda je ocito problem u tvojim usima i/ili u zvucnoj.

I najveca je greska odmah otpisati slusalice nakon 10-15min slusanja. Slusalicama, pogotovo kvalitetnijim, treba barem 20-tak sati rada da se usviraju i pocnu normalno raditi.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2010., 16:01   #117
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Sa_Stilom, ti volis te creative kartice, a njihova primarna namjena je igranje, a ne neki "hifi" zvuk. Nabavi neki USB dac s pojacalom za slusalice, pa cak i neki reciever za vrijednost Fatal1ty Professional. Ili ako bas mora biti zvucna onda recimo xonar essence stx ili slicna high-end zvucna za "slusanje". Obicno i reciever i druge zvucne imaju bolje DAC-ove od x-fi pa ce sve to zvucat bolje.

Ako bas mora biti "creative" onda nabavi neku E-MU.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2010., 16:13   #118
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Aj, pogledat ću što se nudi.

btw, ovo je dobar review po meni: http://www.youtube.com/watch?v=MbAPFusYYA8
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2010., 17:30   #119
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,907
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
ali ono što je mene pomalo razočaralo jest zvuk, a to je ono najbitnije, istina je da su PX 100-II 32Ω dok su PMX 60 samo 24Ω i jasno mi je da ove nove trebaju više snage da dođu do izražaja, ali svejedno i tu sam spreman jer koristim i Fiio E5 pojačalo za slušalice, i nije da one nisu dovoljno glasne, naravno da jesu, ali jednostavno su sa PREEEEEEEnaglašenim Bass-om, i to mi ubija cijelu bit ovakvih slušalica!
Sennheiser i navodi da su te slušalice prvenstveno za iPod i slične svirače kojima inače nedostaje basa.

Ja imam PX100, ali prvu reviziju. Potvrđujem naglašeni bas i to onaj niski/duboki, čak dosta niži nego na HD555. ne znam, meni se to sviđa jer ih imam na poslu na laptopu

Ne preporučam ih za teamspeak gaming jer su otvorene i ekipa čuje na mikrofonu zvuk iz njih.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote
Staro 30.04.2010., 19:05   #120
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456

The CS4398 is used by many HiFi Components (Onkyo, Marantz, etc).
Or for Audio mastering soundcards like the EMU-1802M or EMU-1212M.

It is a 2 Channel DAC. The X-Fi Elite Pro uses four pieces of this DACs.

But that is not the only difference of the X-Fi Elite Pro.
This card uses a programmable high quality "Jitter Free" clock generation (Xilinx CPLD).



(the chip with the green dot)

A new analogue part. A extermal DAC, headphone amplifier and multi digital I/O.

The elite pro achieves momentarily the best signal quality of all 7.1/5.1 soundcards.
Even better than many recording solutions, or external DACs.

Da udahnem i rezimiram,čak i da stavim na stranu frustraciju da je ovo jedina Creative kartica koju nisam probao jer je preskupa,na temelju tone pročitanog materijala o njoj mogu samo reći - zvijer. Preskupa,ali zvijer.
Za cijenu po kojoj ju Sa-stilom prodaje,nije isključeno da ju uzmem. Razmišljam o tome ako bude aktualna kroz neko vrijeme..

Od X-Fi dreka preporučam ti Bravuru od Auzentecha,imaš brutalno pojačalo na slušalice na njoj,plus sve standardne prednosti i mane X-fija,PCIe je,što ti treba,naruči izvana boli te džon.

http://www.auzentech.com/site/products/x-fi_bravura.php

http://translate.google.com/translat...36&sl=nl&tl=en



Isprike na veličini posta,toliko infa od mene.
-->
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Sa_Stilom, ti volis te creative kartice, a njihova primarna namjena je igranje, a ne neki "hifi" zvuk. Nabavi neki USB dac s pojacalom za slusalice, pa cak i neki reciever za vrijednost Fatal1ty Professional. Ili ako bas mora biti zvucna onda recimo xonar essence stx ili slicna high-end zvucna za "slusanje". Obicno i reciever i druge zvucne imaju bolje DAC-ove od x-fi pa ce sve to zvucat bolje.

Ako bas mora biti "creative" onda nabavi neku E-MU.
Elite Pro ima stravičan DAC kakvog se ne bi posramio višestruko skuplji Hi-Fi sistem,vjeruj mi na riječ.

http://ixbtlabs.com/articles2/multim...tive-x-fi.html

Više o tome gore,ukratko,monstrum..

The card is equipped with Cirrus Logic CS4398 DAC, advanced multi-bit Delta-Sigma architecture, 120 dB DR and -107 dB THD+N. The same DAC is used in E-MU 1212M/1820M, Creative Audigy4 cards.

Pola receivera koje bi si on mogao priuštiti se može sakriti pred ovom karticom,nije to sve baš "čuj,a da si ti spojiš Riltek onbord na Yamaha risiver od 1 000kn,i Mišne sa njuškala od 600kn". To nije ova priča.

ASUS Xonar STX bi se uklopila,ali ona je pušiona u igrama i 95% njenih mogućnosti je vezano uz HT.

Evo još malo o tom DAC-u..






The CS4398 is used by many HiFi Components (Onkyo, Marantz, etc).
Or for Audio mastering soundcards like the EMU-1802M or EMU-1212M.

It is a 2 Channel DAC. The X-Fi Elite Pro uses four pieces of this DACs.

But that is not the only difference of the X-Fi Elite Pro.
This card uses a programmable high quality "Jitter Free" clock generation (Xilinx CPLD).



(the chip with the green dot)

A new analogue part. A extermal DAC, headphone amplifier and multi digital I/O.

The elite pro achieves momentarily the best signal quality of all 7.1/5.1 soundcards.
Even better than many recording solutions, or external DACs.

Da udahnem i rezimiram,čak i da stavim na stranu frustraciju da je ovo jedina Creative kartica koju nisam probao jer je preskupa,na temelju tone pročitanog materijala o njoj mogu samo reći - zvijer. Preskupa,ali zvijer.
Za cijenu po kojoj ju Sa-stilom prodaje,nije isključeno da ju uzmem. Razmišljam o tome ako bude aktualna kroz neko vrijeme..

Od X-Fi dreka preporučam ti Bravuru od Auzentecha,imaš brutalno pojačalo na slušalice na njoj,plus sve standardne prednosti i mane X-fija,PCIe je,što ti treba,naruči izvana boli te džon.

http://www.auzentech.com/site/products/x-fi_bravura.php

http://translate.google.com/translat...36&sl=nl&tl=en



Isprike na veličini posta,toliko infa od mene.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 30.04.2010. u 19:22.
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na