Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2014., 19:43   #1
Dalas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: on south
Postovi: 81
(riješeno) Sapphire Toxic R9 270X problem

Nova SAPPHIRE TOXIC R9 270X 2GB GDDR5 WITH BOOST stara nekih dva mjeseca počela mi je praviti probleme. Problem se javlja povremeno, dolazi do titranja (morao sam napraviti konzultacije s juniorom koji provodi 90% vremena na kompu) i žmirkanja nakon ćega je komp u banani te ga po njegovim riječima jedino riješenje je otići u safe mod jer se ne može restartati normalno već iz safe moda. Još je rekao da se zna pojaviti obavijest od AMD Catalyst centra nešto kao anexpected error i nešto kao crash AMD catalyst ne može mi doslovce prenjeti obavijest. Na sapphirovoj stranici u zadnjim driverima u "Release note" pronašao sam ovo "Resolves intermittent flickering seen on some AMD Radeon R9 270X graphics cards". Stoga sam povukao image file napravio update driver (po zanatu) i naravno nije pomoglo. Evo molim experte za pomoč

P.S.
nisam siguran da li je hardverski ili softverski problem pa sam stavio ovdje valjda nije problem
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Dalas. 26.01.2014. u 09:05.
Dalas je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2014., 20:00   #2
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Skini OCCT-> odi na gputest-> stavi sve na postavke na max i stavi error check.
Ako ti javlja errore i nakon nekog vremena ti ugasi program s opisom greske u desnom donjem kutu (kod sata i ostalog) kao nesto unexpected error blabla kao sto si naveo, onda je problem u grafi.
Ako imas garanciju, posaljes tamo i to je to.
Imao slicni problem. Upalim igru i on meni to baci, stavim potpuno druge win ono opet to (znaci crash i onda unexpected blabla). I ja otisao na OCCT test kad ono grafa u kvaru.
dinos3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2014., 19:30   #3
Dalas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: on south
Postovi: 81
@dinos3 napravio sam test po tvome savjetu i nije bilo nikakvog errora mada nisam baš siguran da su mi postavke bile na maximumu pa ako ti nije bed možeš li pomoći kako podesiti postavke na maksimum
__________________

Dalas je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 11:05   #4
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor Dalas Pregled postova
@dinos3 napravio sam test po tvome savjetu i nije bilo nikakvog errora mada nisam baš siguran da su mi postavke bile na maximumu pa ako ti nije bed možeš li pomoći kako podesiti postavke na maksimum
Nisam u mogucnosti doci do kompa trenutno.
Mozes mi staviti sliku pa ti ja kazem. Koliko se sjecam: DirectX na 11, rezu na max, memory na max, dalje sam zaboravio sta ima ponudeno.
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 18:30   #5
Dalas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: on south
Postovi: 81
Dobro to je otprilike to, međutim meni test prolazi bez errora, a problem se u normalnom radu ponavlja. Probao sam i s furmarkom da bi nakon 1 30h testa prilikom tipkanja alt+tab došlo do ispada. Probat ću s ćistom instalacijom winsa pa ću vidjeti. Thnx anyway
__________________

Dalas je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 09:38   #6
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
imao sam slican problem, mislim da catalyst zeza.
probaj maknut sve od atija, pa instaliraj samo drivere za grafu, bez ccc.
meni su se isto cuda pocela desavat sa starijom grafom i sa ovom novom r serije. obje rade ok bez catalysta, a nije mi se dalo isprobavat koja prijasnja verzija ne radi probleme.

znaci uninstall all ati software (pazi ako imas amd plocu izbrisat ce ti drivere, pa onda makni samo catalyst), skini nove sa amd stranica bez catalysta. nakon restarta dev manager, update driver software, restart. viola!
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 18:42   #7
Dalas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: on south
Postovi: 81
Citiraj:
Autor mujica Pregled postova
imao sam slican problem, mislim da catalyst zeza.
probaj maknut sve od atija, pa instaliraj samo drivere za grafu, bez ccc.
meni su se isto cuda pocela desavat sa starijom grafom i sa ovom novom r serije. obje rade ok bez catalysta, a nije mi se dalo isprobavat koja prijasnja verzija ne radi probleme.

znaci uninstall all ati software (pazi ako imas amd plocu izbrisat ce ti drivere, pa onda makni samo catalyst), skini nove sa amd stranica bez catalysta. nakon restarta dev manager, update driver software, restart. viola!
Ma i ja nekako vjerujem da nije hardwerski problem, mada mi je malo čudno što je mjesec i pol dana bilo sve u redu i onda ovo. U svakom slučaju moram probati s novom instalacijom winsa i drivera i poslušat ću tvoj savjet s CCC-om
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Dalas. 28.01.2014. u 21:42.
Dalas je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 12:14   #8
Dalas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: on south
Postovi: 81
Koji sam ja pehist, riknula je grafička. U manje od dva mjeseca. To se samo meni može dogodit. Nego kako sada podnjeti reklamaciju, tko će mi vjerovati da nisam eksperimentirao i čačkao mečku. Da li je moguće da ovakva kartica rikne zbog proizvodne greške nakon tako kratkog vremena.
__________________

Dalas je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 14:28   #9
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ma sve je moguće, pa čemu ovakva reakcija, nisi ti kriv.
Nosi im to nazad i gotovo
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 15:12   #10
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor Dalas Pregled postova
Koji sam ja pehist, riknula je grafička. U manje od dva mjeseca. To se samo meni može dogodit. Nego kako sada podnjeti reklamaciju, tko će mi vjerovati da nisam eksperimentirao i čačkao mečku. Da li je moguće da ovakva kartica rikne zbog proizvodne greške nakon tako kratkog vremena.
Izgleda da su se moje tvrdnje nazalost ucinile tocnima...
Ma primit ce ti garanciju, sta se brines
dinos3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2014., 16:12   #11
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Definitivno nema brige, ako postoji račun, jamstvo gas, danas prijatelju sve rikava, neovisno o marki, jednostavno je tako i uvijek je bolje već ako rikne, nek rikne za vrijeme jamstva.
virus1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 16:30   #12
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 732
Citiraj:
Autor Dalas Pregled postova
Koji sam ja pehist, riknula je grafička. U manje od dva mjeseca. To se samo meni može dogodit. Nego kako sada podnjeti reklamaciju, tko će mi vjerovati da nisam eksperimentirao i čačkao mečku. Da li je moguće da ovakva kartica rikne zbog proizvodne greške nakon tako kratkog vremena.
aj nam sapni sta si radio s njom
sinke.ZG je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 18:52   #13
Dalas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: on south
Postovi: 81
Ekipa hvala na podršci nadam se da će prihvatiti reklamaciju. @sinke znam da je zahebancija ipak da ne bi bilo nedoumica, za karticu sam šparao godinu dana, e sad da idem OC-ati već OC-anu karticu stvarno bi trebao bit "malo" maknut, da dobijem u najboljim uvjetima 10%, neš ti na 30 fps dobio bi čak 3. Ono što me zabrinjava da bi tako mogao razmišljati i prodavač gdje sam kupio karticu
__________________

Dalas je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 18:54   #14
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor Dalas Pregled postova
Ekipa hvala na podršci nadam se da će prihvatiti reklamaciju. @sinke znam da je zahebancija ipak da ne bi bilo nedoumica, za karticu sam šparao godinu dana, e sad da idem OC-ati već OC-anu karticu stvarno bi trebao bit "malo" maknut, da dobijem u najboljim uvjetima 10%, neš ti na 30 fps dobio bi čak 3. Ono što me zabrinjava da bi tako mogao razmišljati i prodavač gdje sam kupio karticu
Ma prihvatit ce ti. To im je duznost, ne beri brigu
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 20:15   #15
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Dalas Pregled postova
Ekipa hvala na podršci nadam se da će prihvatiti reklamaciju. @sinke znam da je zahebancija ipak da ne bi bilo nedoumica, za karticu sam šparao godinu dana, e sad da idem OC-ati već OC-anu karticu stvarno bi trebao bit "malo" maknut, da dobijem u najboljim uvjetima 10%, neš ti na 30 fps dobio bi čak 3. Ono što me zabrinjava da bi tako mogao razmišljati i prodavač gdje sam kupio karticu
Ne brini se, prihvatiti će garanciju

Nisi ništa loše napravio, meni se to desilo i s HD 7870 koja je u to vrijeme bila 2400 kn
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2014., 17:23   #16
Dalas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: on south
Postovi: 81
Evo samo da javim. Prije par trenutaka sam obavio reklamaciju. Ne znam zašto sam bio napravio sam sebi toliki problem. Sve je prošlo bez ikakvih komplikacija, zapitkivanja i podpitanja, bez ikakvih problema. Javim se kad kartica stigne, možda malo kasnije jer idem na put
__________________

Dalas je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2014., 17:25   #17
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Dalas Pregled postova
Evo samo da javim. Prije par trenutaka sam obavio reklamaciju. Ne znam zašto sam bio napravio sam sebi toliki problem. Sve je prošlo bez ikakvih komplikacija, zapitkivanja i podpitanja, bez ikakvih problema. Javim se kad kartica stigne, možda malo kasnije jer idem na put
Ne kužim ni ja, istresirao si se bezveze. Nisi napravio nista ilegalno, imas svu dokumentaciju.

Pa nije da si radnik Niša i da nemaš prava
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2014., 19:32   #18
Dalas
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: on south
Postovi: 81
__________________

Dalas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na