Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2019., 14:54   #2131
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
sto, sta je razlika? Tn matrica dosta brza?
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 14:56   #2132
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Pa taj AOC je VA panel a Dell TN?
VA je puuuuuuuuuuno bolji od TN-a i ne kuzim kak je dell onda bolji osim sto je 2k za razliku od AOC-a koji FHD.Oba su 144 Hz.

Moze malo detaljnije
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 15:08   #2133
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
pa moze biti do toga sto je tn puno brza matrica a ako trazis gaming monitor i na 144Hz na VA ce sve imati blura a na tn ce sve biti ostije.
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 15:16   #2134
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Da ali VA ima neusporedivo bolje boje osim ako su napravili neku novu vrstu TN matrice koja nema isprane boje.
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 15:17   #2135
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Ghosting prva stvar
Druga stvar, na AOC su mi bile puno ispranije boje nego na Dellu
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 15:39   #2136
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Da ali VA ima neusporedivo bolje boje osim ako su napravili neku novu vrstu TN matrice koja nema isprane boje.
Jesi probao ili onako, s interneta? Ja sam bio istog misljenja, ali na mom monitoru kad sam setupirao postavke i gamma vrijednosti u nvidia driverima ne vidin veliku razliku izmedu boje na IPS i na ovome. Naravno dok sjedis centralno ravno ispred monitora. Po defaultu je kriminalno los, ali sa minimalnim korekcijama je super.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 15:47   #2137
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
ja moze biti da mu je gama bila prenisko pa je bio svjetliji/ispraniji nego sto treba. Dok kod tna samo malo nagni monitor nazad i dobijes tamnije boje tj drugaciju gamu Dok sam imo tn prije 10 godina to me najvisse mucilo, pola ekrana gamma 1,8 a pola 2,4
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 18:44   #2138
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Prema ovima što sam ja vidio moj TN asus iz 2007 god. je imao bolju sliku od aktualnih TN-aca (barem ovih mainstreamera ispod 200 eura, ali i moj je bio mainstreamer)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 18:48   #2139
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
ja sam kupio neke 2007 ili 2008. tn samsunga 225BW, kostao 450€ i bio hvaljen, i kada sam vidio koje sam sranje dobio poslije crta zamijenio sam ga u roku od par mjeseci za HP ips
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2019., 19:35   #2140
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Gledam uzet neki monitor da je min 144hz freesync 1440p i po mogucnosti VA ili IPS panel ako bas moram onda TN.LOL

Ovaj moj 4k je zakon ali nemam jak hardver za to.GTX 1080Ti nije jaka za 60 FPS-a u novijim igrama a pogotovo sad kad izade Metro novi

btw Monitor je na trznjaku

Ajmo vi koji imate 144/240 Hz monitor da li se stvarno osjeti razlika u gamingu ili je to vise placebo efekt?
Koja je razlika da netko kaze iz prve ruke jer po youtubeu nemres vidit nista

Zadnje izmijenjeno od: warlock25. 20.01.2019. u 13:17.
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 22:07   #2141
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Gledam uzet neki monitor da je min 144hz freesync 1440p i po mogucnosti VA ili IPS panel ako bas moram onda TN.LOL

Ovaj moj 4k je zakon ali nemam jak hardver za to.GTX 1080Ti nije jaka za 60 FPS-a u novijim igrama a pogotovo sad kad izade Metro novi

btw Monitor je na trznjaku

Ajmo vi koji imate 144/240 Hz monitor da li se stvarno osjeti razlika u gamingu ili je to vise placebo efekt?
Koja je razlika da netko kaze iz prve ruke jer po youtubeu nemres vidit nista
Naravno da se osjeti. Tko god da ti kaže da se ne osjeti laže. Ja osobno nisam uspio vidjeti razliku između 144/240 hz, ali između 60 i 144 je ogromna razlika.
Jednom kad pređeš na 144 hz mislim da nema nazad na 60hz bez obzira kolika kvaliteta slike bila.

Ovo sve govorim iz gaming perspektive.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 22:39   #2142
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Gledam uzet neki monitor da je min 144hz freesync 1440p i po mogucnosti VA ili IPS panel ako bas moram onda TN.LOL

Ovaj moj 4k je zakon ali nemam jak hardver za to.GTX 1080Ti nije jaka za 60 FPS-a u novijim igrama a pogotovo sad kad izade Metro novi

btw Monitor je na trznjaku

Ajmo vi koji imate 144/240 Hz monitor da li se stvarno osjeti razlika u gamingu ili je to vise placebo efekt?
Koja je razlika da netko kaze iz prve ruke jer po youtubeu nemres vidit nista

Evo čisto osvrt na BF5, igrao sam u fullHD-u sve na ultra (cpu 85-90%), kad sam kupio gysync 27" predjem na 1440p sa gysncom, ali mi sad igra ždere 100% CPU-a koji je na 4.6Ghz. Razlika se vidi izmedju 60 i 144, ali dosta ovisi o detaljima igre.. Kad ubodem 9700k sljedeci tjedan bas me zanima koliko ce BF5 bolje radi jer sad trzucka. Nije do grafe jer imam uglavnom oko 120fps-a...
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2019., 22:43   #2143
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Ajmo vi koji imate 144/240 Hz monitor da li se stvarno osjeti razlika u gamingu ili je to vise placebo efekt?
Koja je razlika da netko kaze iz prve ruke jer po youtubeu nemres vidit nista
Na 60Hz sam vidio razliku kod gledanja YT recimo (60fps snimke). Ne znam u čem je fora ali sve izgleda nekako fluidnije u odnosu naspram 60Hz monitora.

Što se tiče igara, razlika se osjeti negdje oko 80-90 na gore FPS/Hz. Tada igra postane nevjerojatno glatka i dobiješ onaj efekt kao da ne gledaš ekran već "kroz prozor". Ne bih se vraćao natrag nikada nakon što sam ovo iskusio.

Druga stvar, a to sam pročitao negdje na nekoj od recenzija: 144Hz i jako niski odaziv (input lag < 10ms) isto ima razlike kod MP pucačina. Tamo je u jednoj recenziji lik napisao da u kombinaciji sa G-syncom si defakto u prednosti nad drugima. Veli da pogađaš stvari koje inače ne bi sa 60Hz monitorom niskog odaziva. Ja malo što sam testirao (a ne igram godinama MP FPS pa suckam stravično) našao sam se da uletavam u duele 1 na 1 gdje kasno palim i ipak uspijem sredit lika i preživjet duel. To se prije nije događalo.

Tako da - 144Hz i FreeSync ili G-Sync kombo the way.


EDIT: Recenzija XB271HU kojeg imam.

Citiraj:
Gaming Performance
The overall gaming experience of the Acer Predator XB271HU is sublime. This is mainly due to the fact that it is a high refresh rate panel supported by NVIDIA's G-Sync technology, which essentially adapts the screen's refresh rate to the current framerate to ensure a perfectly smooth, tear-free picture. The effective G-Sync range is 35-165 Hz (or 35-165 FPS, if you want to look at it that way), which means you'll be able to fully utilize it even if you decide to overclock the panel.

The smoothness of the gameplay and my mouse's accuracy when gaming at a high framerate are simply staggering. By getting this monitor, especially if you were previously using a standard 60 Hz model, you will effectively improve your in-game skills. Within a matter of hours, I started hitting headshots I previously wouldn't even dare to try. I also felt like I replaced my mouse with an infinitely better one even though that is not really possible as my mouse is equipped with one of the best optical sensors currently available, the PixArt PMW3366.

Input Lag
I tested input lag by connecting the Predator XB271HU and my trusty CRT monitor to the same graphics card, putting them in clone mode, and running a precise timer, with V-Sync turned off. I then took photos of both screens at very high shutter speeds to capture the difference in the times displayed on the timer. While this certainly isn't the ideal method of determining the exact input lag value, it does give us an idea of the category the monitor falls into.

The general consensus is that, in terms of input lag, there are three categories monitors can fall into. If it's lower than 16 ms (that equals a frame of lag at 60 Hz), the monitor can be declared as gaming-grade for even the most demanding gamers. If it falls between 16-32 ms (between 1-2 frames of lag at 60 Hz), the monitor is suitable for almost everyone but the most hardcore gamers, especially if they're playing first-person shooters. Finally, if a monitor's input lag is higher than 32 ms (over 2 frames of lag at 60 Hz), even casual gamers should be able to notice it. Will they be bothered by it? Not necessarily, but I can't recommend a screen like that for serious gaming.

The Acer Predator XB271HU confidently falls into the first category. Its measured input lag was sitting well below 10 ms with Overdrive set to Normal. It did increase a bit when Overdrive was set to Extreme, but that's to be expected since the electronics have a more complex task to complete. That's eSports-grade performance right there and yet another confirmation of the fact that the Predator XB271HU is a great choice for the audience it primarily aims for.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 20.01.2019. u 23:07.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 00:29   #2144
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Ghosting prva stvar
Druga stvar, na AOC su mi bile puno ispranije boje nego na Dellu
obzirom da imaš monitor koji pikiram kupiti sljedeći tjedan daj napiši koju složenu o njemu pls

trenutno mi se čini kao bestbuy za te pare.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 02:10   #2145
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Na 60Hz sam vidio razliku kod gledanja YT recimo (60fps snimke). Ne znam u čem je fora ali sve izgleda nekako fluidnije u odnosu naspram 60Hz monitora.

Što se tiče igara, razlika se osjeti negdje oko 80-90 na gore FPS/Hz. Tada igra postane nevjerojatno glatka i dobiješ onaj efekt kao da ne gledaš ekran već "kroz prozor". Ne bih se vraćao natrag nikada nakon što sam ovo iskusio.

Druga stvar, a to sam pročitao negdje na nekoj od recenzija: 144Hz i jako niski odaziv (input lag < 10ms) isto ima razlike kod MP pucačina. Tamo je u jednoj recenziji lik napisao da u kombinaciji sa G-syncom si defakto u prednosti nad drugima. Veli da pogađaš stvari koje inače ne bi sa 60Hz monitorom niskog odaziva. Ja malo što sam testirao (a ne igram godinama MP FPS pa suckam stravično) našao sam se da uletavam u duele 1 na 1 gdje kasno palim i ipak uspijem sredit lika i preživjet duel. To se prije nije događalo.

Tako da - 144Hz i FreeSync ili G-Sync kombo the way.


EDIT: Recenzija XB271HU kojeg imam.
Gledao sam ovaj tvoj monitor i sad kad g-sync vise nije fora nekak mi glupo uzet jer ima jeftinijih 144hz freesync monitora.

Koji 144/240hz 1440p monitor uzet onda?
Kazu da je onaj Dell TN mila majka za gaming po netu. I da mu fakat slika odlicna za TN. Treba mi ionak samo za gaming monitor. Gledam ravno u njega a ne iz kuta

Sent from my H8266 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 02:18   #2146
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Za samo gaming definitivno tn najbolja opcija


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 05:41   #2147
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Za gaming i youtube eventualno. Za serije i filmove imam Sony tv. Znaci ovaj tn dell je onda zakon. Ajmo vlasnici raspisite se malo

Sent from my H8266 using Tapatalk

Edit:sad po redittu citam da ekipa ima problema sa gsyncom. Javlja im gresku da moraju staviti refresh rate monitora ili slicno pa moraju gasit i palit mon. Ako je to istina nema sanse da ga kupim.
__________________






Zadnje izmijenjeno od: warlock25. 21.01.2019. u 06:31.
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 08:48   #2148
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Edit:sad po redittu citam da ekipa ima problema sa gsyncom. Javlja im gresku da moraju staviti refresh rate monitora ili slicno pa moraju gasit i palit mon. Ako je to istina nema sanse da ga kupim.
Koja igra i koji driveri / grafa / monitor?

Ja vrtim 4 igre i s niti jednom nisam imao problema. Za sada isprobao 2 verzije drivera i sve radi ko ura.

Jedini problem koji nas nekolicina tu ima je ako imaš na grafu spojen monitor ili TV preko HDMI- uz DP G-Sync monitor. Onda se javlja flicker i random blinkanje. Riješeno iskopčavanjem TV-a iz grafe. Problem Nvidia drivera još od v399 kako piše Mamutarka.

Ja sam monitor uzeo par tjedana prije objave da će omogućiti FreeSync, a i da nisam ne bi mi radilo jer imam 980Ti, odnosno 900 seriju.

Sent from my OP6
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 09:11   #2149
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 351
Nakon kraćeg druženja, vratio sam ovaj popularni AOC 31.5", jer je imao očajan glow i nije mu bilo pomoći, pa sad tražim neki drugi do cca 2 soma, FHD, IPS, Freesync, s dobrim prikazom boja jer se primarno uzima foto/video obradu i gaming, uz sve ostalo, surfanje, multimedija itd. Može i više ak je baš dobar deal.

Zasad mi zapeli za oko Dell SE2717H, LG 27MP59G-P i LG 27MK600M-B, ako ima tko pametnu ili bolji prijedlog?

Nije još na tržištu, ali VP279QGL po speckama bio idealan, vjerojatno nešto skuplji.
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 09:54   #2150
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
pogle si malo range-ove HZ-a tu:

https://www.amd.com/en/products/freesync-monitors

zato i je cjena tak "niska" kolko ja kuzim.
ovog 3. nema na listi.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 19:19   #2151
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
obzirom da imaš monitor koji pikiram kupiti sljedeći tjedan daj napiši koju složenu o njemu pls

trenutno mi se čini kao bestbuy za te pare.

A što da više napišem?


Uzeo sam najprije AOC C27G1 i vratio sam ga odmah idući dan, najviše iz razloga što je imao 3 mrtva piksela po dolasku, da nije njih bilo vjerojatno bih ga ostavio ne probavši Della i onda nedajbože da sam kasnije vidio negdje tog Della udarao bih glavom o zid
Boje su puno življe, nisu isprane kao na AOC-u, sviđaju mi se tanki rubovi, izbornik je jednostavan i lak za korištenje
Prije promjene sam imao LG 27MP48HQ-P sa IPS panelom i prelaskom na ovog Della stvarno nemogu reći nešto negativno tj. naći nešto što je meni lošije
Jednostavno sam oduševljen i da idem opet kupovati opet bih kupio Della jer za te novce se nema što razmišljati
Evo nekoliko slika, makar neznam jel se može preko slika što dočarati


20190121-174652 20190121-174736 20190121-174805 20190121-174825 20190121-174851 20190121-174954 20190121-175736
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 20:08   #2152
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Pa kaj je ovo color banding po nebu ili?
Ak je ocajan je
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 20:28   #2153
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,349
Meni boje izgledaju zadovoljavajuće u na odnosu na moj dell ips...
Malo ga kalibrirat i to radi ko sat.
Za mene dovoljno tako da S model ide na stol
axo je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 20:29   #2154
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Pa kaj je ovo color banding po nebu ili?
Ak je ocajan je

Ma da, ziher
To se vidi tako jer je slikano mobitelom
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2019., 21:03   #2155
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 245
I ja sam danas naručio, nadam se da će sutra stić i da će sve bit ok. Mislim da ima puno toga pozitivnog da zanemarim taj crni TN panel
grizli1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 10:13   #2156
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
A što da više napišem?


Uzeo sam najprije AOC C27G1 i vratio sam ga odmah idući dan, najviše iz razloga što je imao 3 mrtva piksela po dolasku, da nije njih bilo vjerojatno bih ga ostavio ne probavši Della i onda nedajbože da sam kasnije vidio negdje tog Della udarao bih glavom o zid
Boje su puno življe, nisu isprane kao na AOC-u, sviđaju mi se tanki rubovi, izbornik je jednostavan i lak za korištenje
Prije promjene sam imao LG 27MP48HQ-P sa IPS panelom i prelaskom na ovog Della stvarno nemogu reći nešto negativno tj. naći nešto što je meni lošije
Jednostavno sam oduševljen i da idem opet kupovati opet bih kupio Della jer za te novce se nema što razmišljati
Evo nekoliko slika, makar neznam jel se može preko slika što dočarati
Super. Hvala ti.

naručio sam ga pa ćemo krajem tjedna vidjeti dojmove
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 13:19   #2157
grizli1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Daruvar
Postovi: 245
Stigao monitor, sa slikom sam zadovoljan. Naručio u protisu DP kabel, naravno da nije 1.2a tako da 144hz nemam. Odem u lokalnu trgovinu i tam kupim DP kabel jer su svi bez ikakvih oznaka i naravno da nije 1.2a.... Super
grizli1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 13:22   #2158
markoal
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Na 60Hz sam vidio razliku kod gledanja YT recimo (60fps snimke). Ne znam u čem je fora ali sve izgleda nekako fluidnije u odnosu naspram 60Hz monitora.

Što se tiče igara, razlika se osjeti negdje oko 80-90 na gore FPS/Hz. Tada igra postane nevjerojatno glatka i dobiješ onaj efekt kao da ne gledaš ekran već "kroz prozor". Ne bih se vraćao natrag nikada nakon što sam ovo iskusio.

Druga stvar, a to sam pročitao negdje na nekoj od recenzija: 144Hz i jako niski odaziv (input lag < 10ms) isto ima razlike kod MP pucačina. Tamo je u jednoj recenziji lik napisao da u kombinaciji sa G-syncom si defakto u prednosti nad drugima. Veli da pogađaš stvari koje inače ne bi sa 60Hz monitorom niskog odaziva. Ja malo što sam testirao (a ne igram godinama MP FPS pa suckam stravično) našao sam se da uletavam u duele 1 na 1 gdje kasno palim i ipak uspijem sredit lika i preživjet duel. To se prije nije događalo.

Tako da - 144Hz i FreeSync ili G-Sync kombo the way.
Ja sam nedavno nabavio također 144hz monitor. Imam Dell U2515H (25",2560x1440, 60hz, IPS) te Asus Rog PG278Q (27", 2560x1440, 144hz, TN) i baš sam se ugodno iznenadio. Razliku sam najviše primjetio u Battlefield 1, pošto na 60hz kao da ima neki mouse smooth uključen, kad sam probao na Asusovom kompletno drugačije i bolje iskustvo, nišanjenje i okretanje u igri je nekako instantnije.
Prva stvar što primjetite na 144hz monitoru je miš, miš je puno više smooth i onaj trag što ostavlja po dekstopu je kraći i gušći. Scrollanje po web stranicama i pdf dokumentima je također puno više "smooth", kad paralelno testiram na dva monitora razlika se odmah uoči.
Ovaj Asus Rog me je iznenadio i sa bojama i kutevima gledanja, pošto se radi o TN monitoru očekivao sam lošije boje i kuteve, dok na prvu se i ne skuži da se radi o TN monitoru.

Jedina mana što ove novije pucačine poput CODa i PUBG-a nisu dovoljno dobro optimizirane za veće rezolucije pa je teško imat konstantno više od 70-ak fpsa, a 1080p na 27" monitoruje previše pikselasto za takav tip igara.
markoal je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 13:40   #2159
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
Citiraj:
Autor grizli1 Pregled postova
Stigao monitor, sa slikom sam zadovoljan. Naručio u protisu DP kabel, naravno da nije 1.2a tako da 144hz nemam. Odem u lokalnu trgovinu i tam kupim DP kabel jer su svi bez ikakvih oznaka i naravno da nije 1.2a.... Super
pa kak onda uopce skuzit o kojem fakin kabelu se radi .
sto vise citam o svemu ovome vise mi je muka jer vidim koliko nas rade budalama kao consumere.
kako se ocituje problem. sta komp neda izabrat, neki artefakti ili...?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2019., 13:53   #2160
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Ja koristim displayport kabl od starog HPa koji je dosao uz njeg 2008. i sve radi kako treba imam freesync i 75Hz
dmr je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na