Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.07.2020., 22:20   #1951
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ko što veli kolega, slab ti je to spoj. Da imaš keksericu, dalo bi se to spojit drvenim lamelama, pod 45°, bez vijaka.
No ja ne vidim problem u 90° spoju. Pa radiš kućicu za mačke a ne neznam kaj. Kad spojiš, prebrusi možebitne problematične dijelove, baci ruku laka gore i bok.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2020., 15:09   #1952
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Na balkonu s gornje vanjske strane otpala žbuka pa bih to nekako riješio.
Veličine je dlana. Imam neke glet mase, mogu to s time možda prekriti?


https://imgbbb.com/image/TIYg7C
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2020., 15:15   #1953
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor pero_dinamit Pregled postova
Na balkonu s gornje vanjske strane otpala žbuka pa bih to nekako riješio.
Veličine je dlana. Imam neke glet mase, mogu to s time možda prekriti?


https://imgbbb.com/image/TIYg7C
S glet masom nikako. Boja za beton gore, a ispod polimercementna hidroizolacija ili ljepilo za keramiku fleksibilno ( ili fasadno ljepilo). U svakom slucaju nesto sto trpi atmosferske utjecaje.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2020., 17:24   #1954
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Skini oko toga sve što lako ide dolje. Obavezno prije bilo kakvih masa/ljepila, namaži akril impregnacijom.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2020., 17:31   #1955
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Isto, tj. slično pitanje.

Planiram štemati u stanu za bužir koji ću poslije zafrajkati. Da li postoji gotova masa koju mogu kupiti u pevecu, da ima sličnu teksturu kao klasični zid od žbuke?

Jer recimo gips il onaj gips pripravak bude pregladak, i onda se vidi razlika di je žbukano.

tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2020., 18:07   #1956
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
neki u gips dodaju pijesak, pa dobiš taj efekt
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2020., 19:23   #1957
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Isto, tj. slično pitanje.

Planiram štemati u stanu za bužir koji ću poslije zafrajkati. Da li postoji gotova masa koju mogu kupiti u pevecu, da ima sličnu teksturu kao klasični zid od žbuke?

Jer recimo gips il onaj gips pripravak bude pregladak, i onda se vidi razlika di je žbukano.

tnx
Pa zemeš gotovu žbuku koja ide na par cm debljine. Ja sam znao i sa ljepilom za pločice gušće zmiješati da ne iscuri (makar to zna popucati malo).
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 10:42   #1958
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Isto, tj. slično pitanje.



Planiram štemati u stanu za bužir koji ću poslije zafrajkati. Da li postoji gotova masa koju mogu kupiti u pevecu, da ima sličnu teksturu kao klasični zid od žbuke?



Jer recimo gips il onaj gips pripravak bude pregladak, i onda se vidi razlika di je žbukano.



tnx
Ma žbuka se suši puk klinac i moras gletati. Ne bude glatka.
Knaufov fugenfiler ti je ko stvoren za to. Nakon prve ruke mozes kreciti.
Mozes i ljepilom za knauf ploce, al ispadne malo grublje pa moras zagladiti gletom.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 05.07.2020. u 11:50.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 11:49   #1959
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Imam dva pitanja ako netko ima iskustva. Zasada sam u fazi planiranja, jer imam tonu ostalih stvari koje trebam napraviti na i oko kuće.

Imam nedovršenu terasu i balkone na kući, pa imam u planu sanirati postojeća oštećenja na betonskoj terasi prije glazure (taj dio ću platiti da mi naprave dobru glazuru).

1. S čim pokrpati mala oštećenja na betonskoj terasi? Da li mogu koristiti fleksibilno lijepilo? Na to će ići glazura. Oštećenja su do 2 cm dubine.
2. Prije glazure treba ići hidroizolacija, da li se stavlja par dana prije nego se stavlja glazura ili mogu odmah staviti pa glazura nakon 3-4 mjeseca...pošto je sada gužva i ne mogu doći na red.
3. Kako se sve promijenilo, ne znam da li postoje bolje riješenja od ljepenke a da nisu preskupa? Radi se o cca 27 m2 terase...a ove moderne hidroizolacije su skupe ko vrag. Plus još 3 balkona...
4. Koju hidroizolacijsku traku staviti na spoj terase i kuće, tamo gdje će ići cokla?


I druga teme, ograda za terasu i balkone.

Kako je ovo postalo više nego smiješno sa cijenama balkonskih i klasičnih ograda, te trebam cca 40 metara balkonske ograde odlučio sam se da ću se probati prisjetiti osnova varenje i probat ću sam napraviti balkonsku ogradu.

Plan je napraviti okvir od pravokutnih cijevi 50x50, i ispunu od šipki kao ovdje.
Alternativno, išao bi na vodoravnu ispunu sa pravokutnim cijevima ili kao tu, ili sa širima tipa 100x20 kao tu.

1. E sad, kako nemam aparat za varenje želim si ga kupiti. Imate li kakav model za preporuku, ciljao sam osnovni inverter za elektrolučno zavarivanje sa tanjom elektrodom. Nisam vario cca 15 godina.

Ili mogu posuditi aparat za co2 zavarivanje...s njim bi teoretski trebalo biti lakše...samo ne znam s tima raditi pa ne znam da li je komplicirano radi boce i dobave plina...kako se troši žica brzo...koliko to sve košta itd.

2. Koliko moraju biti debele stjenke željeznih profila, da li je problem ako su 2mm ili da idem na 3 mm.

Relativno sam svjestan koliko tu ima posla, ali nisam ograničen vremenom a imam i prostora za to sve variti.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 13:36   #1960
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ma žbuka se suši puk klinac i moras gletati. Ne bude glatka.
Knaufov fugenfiler ti je ko stvoren za to. Nakon prve ruke mozes kreciti.
Mozes i ljepilom za knauf ploce, al ispadne malo grublje pa moras zagladiti gletom.
Pa čovjek veli da ne želi glet pošto je glet gladak i vidjet će se razlika u odnosu na ostatak zida. Ostatak zida očito nije gletan.
Moj savjet, zagipsat bužir, i ono malo kaj je preostalo zaribat nekom finom gotovom žbukom. Granulaciju sam moraš pogodit, ne znam kakav je zid. Ili nabaviš negdje finog pijeska (pretpostavljam da je unutra i da je na fino zaribano), malo cementa, vapna, zamiješaš i pokrpaš to. Ako znaš, naravno, ak ne, traži nekog ko zna.


Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Imam dva pitanja ako netko ima iskustva. Zasada sam u fazi planiranja, jer imam tonu ostalih stvari koje trebam napraviti na i oko kuće.

Imam nedovršenu terasu i balkone na kući, pa imam u planu sanirati postojeća oštećenja na betonskoj terasi prije glazure (taj dio ću platiti da mi naprave dobru glazuru).

1. S čim pokrpati mala oštećenja na betonskoj terasi? Da li mogu koristiti fleksibilno lijepilo? Na to će ići glazura. Oštećenja su do 2 cm dubine.
2. Prije glazure treba ići hidroizolacija, da li se stavlja par dana prije nego se stavlja glazura ili mogu odmah staviti pa glazura nakon 3-4 mjeseca...pošto je sada gužva i ne mogu doći na red.
3. Kako se sve promijenilo, ne znam da li postoje bolje riješenja od ljepenke a da nisu preskupa? Radi se o cca 27 m2 terase...a ove moderne hidroizolacije su skupe ko vrag. Plus još 3 balkona...
4. Koju hidroizolacijsku traku staviti na spoj terase i kuće, tamo gdje će ići cokla?


I druga teme, ograda za terasu i balkone.

Kako je ovo postalo više nego smiješno sa cijenama balkonskih i klasičnih ograda, te trebam cca 40 metara balkonske ograde odlučio sam se da ću se probati prisjetiti osnova varenje i probat ću sam napraviti balkonsku ogradu.

Plan je napraviti okvir od pravokutnih cijevi 50x50, i ispunu od šipki kao ovdje.
Alternativno, išao bi na vodoravnu ispunu sa pravokutnim cijevima ili kao tu, ili sa širima tipa 100x20 kao tu.

1. E sad, kako nemam aparat za varenje želim si ga kupiti. Imate li kakav model za preporuku, ciljao sam osnovni inverter za elektrolučno zavarivanje sa tanjom elektrodom. Nisam vario cca 15 godina.

Ili mogu posuditi aparat za co2 zavarivanje...s njim bi teoretski trebalo biti lakše...samo ne znam s tima raditi pa ne znam da li je komplicirano radi boce i dobave plina...kako se troši žica brzo...koliko to sve košta itd.

2. Koliko moraju biti debele stjenke željeznih profila, da li je problem ako su 2mm ili da idem na 3 mm.

Relativno sam svjestan koliko tu ima posla, ali nisam ograničen vremenom a imam i prostora za to sve variti.
1, možeš sa fleksibilnim ljepilom
2. pa generalno, možeš i prije stavit hidroizolaciju, no nemoj baš onda hodat po njoj. No najbolje ti se raspitat, guglo zna sve.
3. ljepenka je i dalje najjeftinije rješenje mada sam ipak pobornik prave hidroizolacije.
4. a tih traka ima raznoraznih, od platna koje kupuješ po metru i sam si režeš na širinu/dužinu (najjeftinije rješenje) do npr sikinih traka koje koštaju fine novce.

Osobno mi se prva varijanta ograde najviše sviđa. Vidio jednu takvu s tim da šipke nisu pravilno poredane nego su ukoso, rekao bih nasumice varene. Ovaj stil.
Što se invertera tiče, ja sam kupio neki jeftilen u Supergoldyu, i to onaj mikro, za rad na visinama, kaj se objesi na rame. I bog i bogme, zavario je pun kufer i onda je crko. Otišao tamo i dali mi u zamjenu drugi, no malo veći model. Zasad radi. Garancija je tri godine.
Da je lakše radit s co2, je, ak imaš gdje posudit, go for it. Za troškove ti ne znam reć.
Za ogradu ti je mislim dosta 2 mm debljina mesa.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.07.2020., 14:58   #1961
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Hvala Fanatik.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 20:32   #1962
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
1. S čim pokrpati mala oštećenja na betonskoj terasi? Da li mogu koristiti fleksibilno lijepilo? Na to će ići glazura. Oštećenja su do 2 cm dubine.
2. Prije glazure treba ići hidroizolacija, da li se stavlja par dana prije nego se stavlja glazura ili mogu odmah staviti pa glazura nakon 3-4 mjeseca...pošto je sada gužva i ne mogu doći na red.
3. Kako se sve promijenilo, ne znam da li postoje bolje riješenja od ljepenke a da nisu preskupa? Radi se o cca 27 m2 terase...a ove moderne hidroizolacije su skupe ko vrag. Plus još 3 balkona...
4. Koju hidroizolacijsku traku staviti na spoj terase i kuće, tamo gdje će ići cokla?
1. Možeš poravnati ljepilom. Evo npr. iz Bauhasa Flex ljepilo 27kg 50kn
Možeš raditi i reparaturnim mortovima, ali oni su u pravilu skuplji, barem duplo, i teže je raditi s njima jer jako brzo vežu.

2. Ako ćeš raditi katransku izolaciju, možeš ju raditi odmah. Izdržljivija je od premaza.
Nakon što poravnaš balkon ljepilom, izradi male holkere uz spoj ploče i zidova npr. gotovim betonom; zatim premaži sve hladnim premazom na bazi bitumena; nakon 12+ sati sušenja zalijepi V3 bitumensku traku.
Možeš potražiti i još jeftinije trake, daju se naći ruske proizvodnje za još manje novaca, samo nemoj ići na V2! Dobra je i V2 ako ju dobro uradiš, ali ako nisi vješt progorit ćeš ju jer je tanka.

3. Fleksibilni polimer-cementni premaz ćeš raditi preko estriha.
Terase, iznad stambenih dijelova, uradi dvokomponentim tipa Draco Lastic 150, a balkone možeš i jednokomponentim tipa Draco Lastic 100. Ako je baš stislo financijski, radi sve sa 100-tkom.

4. Preko dilatacija na estrihu, i na spojevima podova i zidova zalijepi prije izolacije samoljepive trake, lakše ćeš ih fiksirati nego one s mrežicom, npr. Draco band 120.
Da ne bacaš proizvode, traku možeš kupiti po metru, eventualni višak dvokomponente izolacije potroši na balkonu, pa dokupi vreću 1k da završiš posao, kompatibilni su.
Traka je širine 10-ak cm. Za maksimalnu uštedu režeš je po dužini na dvije trake od 5 cm.

Valjkom i četkom ćeš estrih najlakše premazati, ako je taj dobro napravljen. Isprobaj negdje s manjom količinom. Ako vidiš da ti se za valjkom dižu kamenčići i prašina iz estriha, premaži ga ili poprskaj nekom impregnacijom, razrijedi ju slobodno do max preporučene količine.
  Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 21:18   #1963
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Puno puno hvala na detaljnom savjetu.

Nikad nisam topio ljepenku, samo gledao pa naravno da neću štediti barem tu.

Nisam skužio ovaj dio:
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Nakon što poravnaš balkon ljepilom, izradi male holkere uz spoj ploče i zidova
Što je holker?
Edit: proguglao sam, skužio sam otprilike.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 05.07.2020. u 21:24.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 21:54   #1964
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ako saviješ ljepenku pod 90° gotovo sigurno će ispucati. Pa moraš malo "ubiti" tj. zaobliti kut.
  Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 23:40   #1965
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ako vidiš da ti se za valjkom dižu kamenčići i prašina iz estriha, premaži ga ili poprskaj nekom impregnacijom, razrijedi ju slobodno do max preporučene količine.
Impregnacija je pod obavezno. Em poboljšava vezanje, em slijepi svu prašinu na betonu/glazuri tak da nema prašine i kamenčića.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 23:56   #1966
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ja ju koristim možda 20-30%. Premalo. Jbga, ljudi ne vole platiti nešto što se ne vidi. Betonske ploče najčešće operem dan prije, a estrih, knauf i slično usisavam.

Impregnaciju koristim gotovo isključivo na estrihu i to zato što ga ljudi loše rade. Nije neka velika znanost, ali bome, svake godine sve lošije i lošije ljudi estrih izvode.. Izumrli su meštri? Ne valja pijesak? Nemam pojma, ali mrve se i pucaju ko ludi.
  Reply With Quote
Staro 05.07.2020., 23:59   #1967
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ja se okrenem i odem ća kad kaže da neće impregnaciju. Bez toga neide, pogotovo na prašnjavi loši estrih. Neka mu neko drugi postavlja, srića pa u dalmaciji uvik posla priko glave
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 00:17   #1968
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Kad "neće", onda o svom trošku kupim 1 litar, pa razrijedim maksimalno.. samo da izdrži dok radim.
Ne impregnira gotovo nitko. Meštar u trgovini kaže da samo ja pitam za to.
  Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 10:32   #1969
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Ekipica, imate kakve prijedloge za tendu?
Balkon je 1.5 sa 1, gleda na Zapad, nema nicega sto radi hlad i zapici sunce brutalno.

Vec sam kupio folije za stakla, jos nisam montirao, ali doci ce i tenda...

Na sta pazit, koju kupit (gledam one sta imaju ruku ispod tende, ne one sta se kace na ogradu), volio bih je i sam montirati, ne zbog skrtosti nego jer i stari i ja volimo to radit, pa dal je to nes posebno (posto se busi u balkon od susjeda iznad), kakve dozvole trazit?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 12:23   #1970
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ekipica, imate kakve prijedloge za tendu?
Balkon je 1.5 sa 1, gleda na Zapad, nema nicega sto radi hlad i zapici sunce brutalno.

Vec sam kupio folije za stakla, jos nisam montirao, ali doci ce i tenda...

Na sta pazit, koju kupit (gledam one sta imaju ruku ispod tende, ne one sta se kace na ogradu), volio bih je i sam montirati, ne zbog skrtosti nego jer i stari i ja volimo to radit, pa dal je to nes posebno (posto se busi u balkon od susjeda iznad), kakve dozvole trazit?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ja sam svoju kupio u Bauhausu i platio ugradnju. No, tebi je širina mala pa baš nema na tržištu tipskih tendi već ćeš trebati nešto po mjeri, guglaj malo ima ih puno. I ja sam bušio u susjedov balkon odozdo ali to je zanemarivo malo, 4 rupe za vijke, nisam ništa pitao niti bi mi susjed mogao to zabraniti jer ne zadirem u njegovo, pod njegovog balkona je ujedno meni nadstrešnica, win-win.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 13:42   #1971
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Pitaj Kriku u Čk za tende
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 14:33   #1972
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Ili Belina Krapinske Toplice
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 14:40   #1973
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
S obzirom da vjerojatno ove godine nejdemo na more, a idem na GO, odlučil sam to vrijeme iskoristiti za uređenje klijeti. Naime, klijet ima afkors podrum koji je jednim dijelom u zemlji a iznad je terasa i onda po ljeti kada sjedimo ispred/ispod terase isijava toplina i htel bi toplinski izolirati terasu sa donje strane. Mislim kupiti stirodur, mislim da je 5 cm dovoljno, samo me zanima s čim to pričvrstiti, kakvim sredstvom? Kakvo treba ljepilo? Hvala svima!
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 15:06   #1974
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Kupiš original fasadno ljepilo za stiropor.
Prati strogo upute na pakiranju. Znači vode točno kako piše! Nikako ne odokativno. Propisno namaži ploču (ovako), pritisni uz beton i zadrži 2-3 sekunde. Ako se ne lijepi, ili nisi lijepo zamiješao ili nisi dobro pripremio podlogu.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 06.07.2020. u 15:40.
  Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 15:28   #1975
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Radio sam izolaciju lođe stiroporom od 5 cm, uzmes gotovo ljepilo za to tipa ovo
i to drzi tako da nema sanse da ce bilo kad popustit, naravno, drzati se uputa proizvođača.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 15:58   #1976
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Podloga ispod terase je glatka, čak se mislim vide rubovi gdje su skidali najlon (ak se ne varam). A kako pripremiti podlogu da dobro drži ljepilo, samo sa impregnacijom? Hvala vam!

Zadnje izmijenjeno od: Max_Damage. 06.07.2020. u 16:22.
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 16:35   #1977
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ako možeš oprati (visokotlačno), to ti je sasvim dovoljno.
Ako ćeš nešto mazati, valja koristiti proizvode iz istog sustava. Ili neki univerzalni proizvod tipa betonkontakt.
  Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 16:41   #1978
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ako možeš oprati (visokotlačno), to ti je sasvim dovoljno.
Ako ćeš nešto mazati, valja koristiti proizvode iz istog sustava. Ili neki univerzalni proizvod tipa betonkontakt.

Imam miniwash. Hvala ti!
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 16:59   #1979
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
I ne bi lijepio stirodur. Nema potrebe, nećeš hodati po njemu. Isplati se jedino ako ti se sviđa njegova plava ili roza boja , inače uzmi obični bijeli EPS za fasadu.
Ako želiš da izgleda lijepo možeš ići i na multipor ploče. Ali preskupe su ako ti je dolje samo podrumina.
  Reply With Quote
Staro 06.07.2020., 17:29   #1980
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Zašto ljudi na cokl, onaj dio temelja do fasade stavljaju uvijek stirodur xps? Ja sam mislio da ima nekakav razlog?

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na