Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2020., 15:26   #47581
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Sve kako se uzme. Meni je BMW ko auto poluproizvod također

No nije poanta osobnog ukusa i procjene Brenda već okvirna cijena baterija za aute, hibride i totalni električne aute.

A o proricanju budućnosti otom potom. Da je možemo predvidjeti bili bi besramno bogati.
Ma nisam mislio na Jaguar kao brend/kompaniju/proizvođača, već konkretno na I-Pace.

Daleko je ovo moje od proricanja budućnosti. Više je informed guess.
https://about.bnef.com/blog/behind-s...attery-prices/
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 15:31   #47582
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Negdje mi je zvonilo da ima neka akcija u Toyoti na baterije. I da je vise od 5 godina, cinilo mi se 8 ili 10 godina ali vise to ne nalazim pa moze biti da grijesim. Ako je stvarno 5 godina to bi onda meni stvarno bio potencijalni dealbreaker.

I jos jedan veliki minus kojeg sam se sjetio sa Mazdine testne voznje je ful mali gepek. Znaci gepek je manji nego na mojem 2 generacije starijem modelu. I šit ju not. Tako
da skitnica ako imas familju i o tome si razmisli.
Koliko mal bio, veći je nego na Corolli

Garancija na bateriju i kompletan hibridni sklop je 10 godina.
To sa baterijom je i mene mučilo i onda sam išao istraživati 6-7 godina stare hibride i svi se kunu da je baterija kao prvi dan. Naravno da nije, ali očito degradacija nije tolika koliko bi se očekivalo.
Zatim cijena te baterije. Ako je na eGolfu zamjena baterija (36kWh) zajedno s radom 6000€ onda mi nema smisla da je Toyotina s 10x manjim kapacitetom tako skupa, pa sam i to istražio i doznao da košta 1500€ što nakon 10 godina izrabljivanja i nije neki iznos.

https://www.jutarnji.hr/autoklub/rab...avaju/9811135/

Druga opcija kod Corolle je 1.2 Turbo kojeg sam također vozio i vozi se čak i bolje od hibrida 1.8. Treća opcija je Hybrid 2.0 koji je raketa ali izlazi iz nategnutog budžeta.

Zadnje izmijenjeno od: skitnica. 13.01.2020. u 16:01.
skitnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2020., 17:16   #47583
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Možda sam trebao odmah napisati, isprobao sam već obje. Što se motora tiče, očekivao sam veću prednost Mazde zbog stvarnih benzinskih 122KS, dok je kod Toyote to 97 benzinskih KS + 70 električnih KS iz kojih su oni nekako izračunali ukupno 122KS.
U vožnji su razlike zanemarive a pogotovo ih je teško opisati zbog Toyotinog CVT mjenjača.
Ajmo reći, ista stvar s tim da je Toyota dosta štedljivija a nešto i udobnija.
Sve ostalo je na strani Mazde.
Dizajn - Mazda je puno ljepša.
Interijer - ništa se ne može mjeriti s Mazdom (isprobao sam ja još dosta toga u ovoj potrazi: Ceed, XCeed, i30, Focus, T Roc....) Kvaliteta materijala i završna obrada je klasu iznad svih ostalih.
Oprema: Toyota serijski ima malo jači paket sigurnosne opreme a Mazda ima parking senzore, bolje ozvučenje, puno bolji infotainment sa Android Auto/Apple play.
Od svih koje sam uzimao u razmatranje Mazda je daleko najljepša dok mi je Toyota najružnija.
I po svemu što sam napisao logičan odabir je Mazda ali vozim već drugu Toyotu s kojima ukupno u 20 godina i 300 000km nisam imao ni najmanji kvar. Da nije te sitnice već bi Mazda bila doma.
Testirao sam Mazdu 3 HB 122ks, testirao sam Corollu 122ks hybrid i onaj 1.2T, 1.6 sedana, Kiu Ceed (1.0 i 1.4 turbo), Focusa (samo 1.0 125ks, ali taj ne bi ni uzimao).

Na kraju nisam uzeo ništa od toga iako sam bio najbliže Kia Ceed 1.4T, nekako je nudio najviše, npr jako dobar motor, dosta dobre materijale u unutrašnjosti, prihvatljiv infotainment, dobri paketi opreme...

Mane kod ostalih
- Focus - ako hoćeš dobar motor (1.5) i multi link idemo preko 200,000 kn. Za Forda? How yes no... i dalje će biti 3 cilindra - prekrižio

- Corolla - 1.2 T - uopće mi se nije svidio auto.

- Corolla - 1.6 Sedan - jako zanimljiv auto, ima 5cm veci medjuosovinski razmak nego HB, osjeti se na udobnosti, motor je iznimno zadovoljavajuci, izolacija ok... baš jedan dobro zaokružen auto... samo što nema parkirner senzore (wtf) osim u Executive opremi i infotainment je takva katastrofa da ne može ni mirroring raditi (službeno može, ali sam trgovac je priznao da više ne radi, nego radi)... to mi je nedopustivo u 2019/2020.

Corolla - 1.8 Hybrid - jaaaako zabavan auto, i za po gradu vrh. Od 20-80kmh totalni gušt. CVT je u ovoj 4. generaciji dosta bolji, nije me živcirao uopće.
Ali taj auto ne može na autoputu ništa... na 120kmh stisneš gas i ništa se ne događa i ne događa... znači za nekog ko je 95% po gradu, ili ga ne smeta da se vozi 110kmh po autocesti, autić je skroz dobar.

Mazda 3 - Gdje krenuti? Vrhunski dizajn (sedana bi kupio), materijali, izolacija... motor razočaranje (2.0, zagušen zbog CO2), paketi opreme odlični, zabavan za voziti... ALI, i ovo je BIG ali... ne mogu im preći preko toga da nema multilink, i to se osjeti, skakuće ko divokoza po rupama.
I drugo, proguglaj malo, auto je prepun dječjih bolesti, bio je i lik u ZG koji mu je svijeću zapalio... pališ klimu, on pali grijanje, gasiš on i dalje puše vruće, ma mali milion iritantnih problema, koje su doduše sad možda već rješili.

Moj pick? Ako si fan toyote, i ne smeta te nedostatak senzora (ugradiš ih naknadno) ni grozan infotainment (možda će se jednog dana moći updeati?) testiraj Corollu 1.6 Sedan... da znam da se proizvodi u Turskoj, a ne u Japanu, ali to su Japanci, ne bi oni dozvolili turcima da rade polu-proizvod. A i to je najmodernija Toyotina tvornica (jer je najnovija).
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 17:59   #47584
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
I šta si na kraju uzeo?
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 18:12   #47585
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
U salonu u kojem je prodavačica imala najveće sise.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 18:14   #47586
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
U salonu u kojem je prodavačica imala najveće sise.


Gdje to rade žene u auto salonima?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 18:55   #47587
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Bila jednom davno jedna u Knezu u Vž
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 19:06   #47588
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
I šta si na kraju uzeo?
Auto koji sam si rekao da nikad necu kupiti... Golf :/ ali bila je odlicna ponuda, 1.5 TSI, 11,000km 2019., R-Line akcijski paket (koliko smo skuzili Comfortline + R Line). Da sam imao jednake takve financijske uvjete uzeo bih radje Ceeda (iako ce se Golf sigurno lakse prodati).

Prednosti Golfa - vrhunski motor, odlicna izolacija (osim guma, ali to me puuuno manje smeta nego vjetar), solidan ovkes (bio bi bolji da nisi 17" gume i da nine r line)

Mane - oprema je jako cudna (masaza sjedala i grijanje, a nema kameru, auto fold retrovizore...), mali gepek (valjda isti ko frendov koji ima G V, ma u dosta stvari je isti auto....), Tih 380l nek si objese macku o rep, jer ako stavim rezervnu gumu pusim tonu, malo prostora na zadnjoj klupi, dugacki hod mjenjaca, i meni najgore od svega apsolutno nikakav osjecaj za volanom... Lisen svega lijepog, koliko god on imao fantastican ovjes, ne moze mi izmamiti osmijeh na lice kako su to radilo Focus Mk3, nova Fiesta, i nova Corolla Hibrid...

Posto je u obzir i dolazila kedna dobra ponuda za i30 N, malo mi je zao sto nisam pricekao (doduse to je preko 50% skuplji auto od Golfa, i ne treba mi... Ali bi mi bio veca radost).

Sljedeci auto ce vjerojatno biti G20 ili redizaknirana Guilija... Koliko god ovaj Golf nema ndkih vecih mana (za svoju klasu), toliko dosadan auto dugo nisam vozio...

Ali kog taj osjecaj za volanom ne dira uopce, mogu razumjeti zasto mu je Golf savrsen.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 19:17   #47589
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Koliko sam čitao upravo je 1.5 TSI nešto najgore što je VW ikad napravio.
Pošto je meni T-roc jedna od opcija (ne toliko meni koliko ženi) a 1.0 TSI mi se čini nekako nedorasto, istražio sam ga u kombinaciji s 1.5TSI i ono što sam pročitao me užasnulo. S kim sam god razgovarao, osim tvrde plastike u unutrašnjosti posebno ističu da bježim od 1.5TSI. Drago mi je čuti da ga nezko hvali.
1.5TSI problems . i kažu da ovo nije iznimka nego pravilo i u VW, Skodi, i Seatu.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 19:30   #47590
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Koliko sam čitao upravo je 1.5 TSI nešto najgore što je VW ikad napravio.
Pošto je meni T-roc jedna od opcija (ne toliko meni koliko ženi) a 1.0 TSI mi se čini nekako nedorasto, istražio sam ga u kombinaciji s 1.5TSI i ono što sam pročitao me užasnulo. S kim sam god razgovarao, osim tvrde plastike u unutrašnjosti posebno ističu da bježim od 1.5TSI. Drago mi je čuti da ga nezko hvali.
1.5TSI problems . i kažu da ovo nije iznimka nego pravilo i u VW, Skodi, i Seatu.
Izgleda da imam srece. Kangaroo efekt uopce ne osjetim (danas prvi put, ali valjda sam lose krenuo). Frend ima u Passatu 1.5 tsi i nagovaram ga da isproba moj auto jer on nije sretan s time kako mu se auto ponasa u 2. brzini. A meni su 2., 3. i 4. Najbolji dio auta. Brutalno elastican motor, moze se vozit ko atmosferac... Potrosnja 8l, a vozim ga vecinom u 3. brzini, uopce me stedim...
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2020., 19:47   #47591
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Krajem mjeseca ističu moja i ženina registracija a ja manje znam danas nego kad sam odlučio kupiti auto.
Zašto ti se Corolla 1.2 nije svidjela? Izuzetno je udobna po lošoj cesti, sicevi fenomenalni. Meni je motor zadovoljavajući iako nisam vozio po otvorenoj cesti, samo po gradu.
Jedina prava mana koju ja vidim je užasno loš infotainment ali u konačnici je to ipak manje bitno a isti je i na ostalim modelima, motorima i paketima opreme.
Meni je teže priječi preko toga što je ružnjikava iako većina ljudi s kojima sam razgovarao ne misli tako.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 20:11   #47592
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Frende,isporobaj jednog i drugog. NEbuš našo ekipu koja je vozila oba dovoljno dugo da bi dala sud.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 21:00   #47593
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Koliko sam čitao upravo je 1.5 TSI nešto najgore što je VW ikad napravio.
Pošto je meni T-roc jedna od opcija (ne toliko meni koliko ženi) a 1.0 TSI mi se čini nekako nedorasto, istražio sam ga u kombinaciji s 1.5TSI i ono što sam pročitao me užasnulo. S kim sam god razgovarao, osim tvrde plastike u unutrašnjosti posebno ističu da bježim od 1.5TSI. Drago mi je čuti da ga nezko hvali.
1.5TSI problems . i kažu da ovo nije iznimka nego pravilo i u VW, Skodi, i Seatu.
Sa svim TSI motorima VAG grupe postoje problemi. Od ozbiljnih poput lanca do iritantnih poput gutanje vode. VW je znao nekoc napraviti solidne atmosferce, a ovi turbo benzinci im nikako ne idu.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 21:24   #47594
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Krajem mjeseca ističu moja i ženina registracija a ja manje znam danas nego kad sam odlučio kupiti auto.
Zašto ti se Corolla 1.2 nije svidjela? Izuzetno je udobna po lošoj cesti, sicevi fenomenalni. Meni je motor zadovoljavajući iako nisam vozio po otvorenoj cesti, samo po gradu.
Jedina prava mana koju ja vidim je užasno loš infotainment ali u konačnici je to ipak manje bitno a isti je i na ostalim modelima, motorima i paketima opreme.
Meni je teže priječi preko toga što je ružnjikava iako većina ljudi s kojima sam razgovarao ne misli tako.
Mozda je bio moj problem sto sam ga probao nakon hibrida koji mi se jako dopao. Ako ces ga voziti velikom vecinom po gradu, uzmi ga.
Ili ozbiljno probaj 1.6 sedana. Jos je udobniji, motor je bolji od 1.2T, ima vise mjesta iza... Samo to stranje od infotainmenta koje bi bilo sramota u 2015., A ne u 2020.

Ako mozes preko toga preci uzmi 1.6 sedana ili 1.8 hibrida
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2020., 12:24   #47595
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Onako vizualno mi se cini kao da zadnji kotaci nemaju jednaki nagib. Mozda je stvar samo kako gledam, ali za svaki slucaj sam mislio da ga odvezem na optiku cisto da se provjeri.
Na gumama ne vidim nikakvih tragova nejednakon trosenja, ali ipak...

E sad, pitanje je da li cekati da stavim nazad ljetnje gume ili da svejedno mogu i na zimskim.

Stvar je da imam dva seta kotaca:

- ljetnji sa gumama 225/45 R 17 - sa njima je auto izasao iz tvornice
- zimski sa gumama 205/55 R 16

Obje dimenzije su propisane za auto i koje ce na autu izaci iz tvornice ovisi samo o opremi auta.
I ljetnji i zimski set guma se nalaze na OEM alu felgama, znaci originalni setovi alu felgi sto znaci da je ET i slicno bas kakav je tvornica predvidjela.

Da li je OK napraviti optiku sada na zimskim kotacima s obzirom da su i dimenzije i flege tvornicki propisane ili je ipak bolje sacekati do proljeca kada gore budu ljetnji kotaci, tj. kotaci sa kojima je izasao iz tvornice.
Ima li to ikakve veze?
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2020., 12:47   #47596
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Preventivnu optiku radim svake druge godine nakon zamjene seta guma, a naravno obvezno nakon nekih zahvata promjene elemenata ovjesa.
Vele da bi bilo dobro nakon svake promjene seta guma, posebno različitih širina
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2020., 14:39   #47597
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 270
Mislim da se pisalo nedavno ali ne nalazim, pa molim savjet ako je netko imao sličnu situaciju.
Naime, ističe mi uskoro vozačka dozvola(roza) kojoj je rok bio 10 godina. Naravno prije 10 godina i do nedavno sam nosio naočale te mi se u vozačkoj navodi da trebam ponoviti Liječnički pregled, nošenje naočala ili leća.
Prije cca godinu i pol sam obavio lasersku korekciju vida pa me zanima što u tom slučaju?
da li i dalje trebam u dom zdravlja kod okuliste na pregled(isti platiti mislim da je cca 250kn) te na heinzelovu po novu vozačku/plastiku.
Samo da još napomenem, imam još uvijek stari tip osobne iskaznice bez čipa/oib-a ali zato sam prije 4g izdavao novu putovnicu pa pretpostavljam da ne trebam novu sliku jer imaju u sustavu.

hvala
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2020., 15:48   #47598
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor KrunoSTc Pregled postova
Samo da još napomenem, imam još uvijek stari tip osobne iskaznice bez čipa/oib-a ali zato sam prije 4g izdavao novu putovnicu pa pretpostavljam da ne trebam novu sliku jer imaju u sustavu.

hvala

Ne trebaš, 5 godina vrijedi.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 10:55   #47599
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,404
To što spominjete VAG i TSI sam i ja čuo na masu mjesta, da je to najveće govno ikad napravljeno. Vidio sam i da ima dosta problema sa Ecoboost-om 1.0. Navodono vrlo lako pucaju cijevi od hlađenja i auto odmah crkne (msilim turbina). Navodno je to sada riješeno, ali mene strah tih mini turbaka. Na kraju sam uzeo mamin polovni polo 1.6 tdi (90ks) i iskreno baš sam razočaran sa autom. OK, udobniji je, tiši, ima puno više opreme od mog prastarog clia 2 1.5dci (65ks), ali troši više i ide osjetno slabije. Tj da budem precizniji, clio je puno elastičnije, kao da ima puno kraće brzine, on poteže od 1000 okretaja muški, dok je polo mrtav do 1500+, a na 2000 polo malo poludi i vuče sve bolje dok clio vuče uvijek isto do jedno 3000 kada počinje padati. Više mi paše kako je clio uštelan. Clio u prosjeku troši 4,8-5,5L. Dok polo troši finih 6-6,5L gradske, ali zato na autoputu ide 4,5L ili niže.
Doduše, fulao sam sa autom jer pretežito vozim po gradu i to superkratke relacije pa se DPF stalno regenerira i neki puta auto u tom modu ide ko da mu neko je neko iščupao dušu. Uzeo sam ga jer sam ga dobio za smiješne novce, ne bi za to mogao ni prismrdit ničem takvom, inače 2011 god, i imao je 90tkm.
A sada zadnje što me malo neugodno iznenadilo je da sam sa jedno 50-60kmh prošoao kroz mrvu dublju i dužu lokvu (da operem podvozje ) cca 30-ak cm dubine i 10ak m dužine i počupalo mi i polomilo zadnji branik. Limar kaže da to u životu nije vidio i da je vj zamjenski a ne original vw, skinuo ga i poslao mi slike da je ipak original (na svu sreću nije ubilo parking senzore). VAG FTW.

Ugl slijedeći auto je definitivno benzinac i to najvjerojatnije neki koreac, sa cliom sam bio superzadovoljan (evo cura ga i dalje vozi, auto je 2003-e god) dok je polo fensi-šmensi, ali mislim da VAG nikad više. Možda u budućnosti i bude kakav renolček opet.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 15.01.2020. u 12:18.
Disco je online   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 10:57   #47600
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Auto koji sam si rekao da nikad necu kupiti... Golf :/ ali bila je odlicna ponuda, 1.5 TSI, 11,000km 2019., R-Line akcijski paket (koliko smo skuzili Comfortline + R Line). Da sam imao jednake takve financijske uvjete uzeo bih radje Ceeda (iako ce se Golf sigurno lakse prodati).

Prednosti Golfa - vrhunski motor, odlicna izolacija (osim guma, ali to me puuuno manje smeta nego vjetar), solidan ovkes (bio bi bolji da nisi 17" gume i da nine r line)

Mane - oprema je jako cudna (masaza sjedala i grijanje, a nema kameru, auto fold retrovizore...), mali gepek (valjda isti ko frendov koji ima G V, ma u dosta stvari je isti auto....), Tih 380l nek si objese macku o rep, jer ako stavim rezervnu gumu pusim tonu, malo prostora na zadnjoj klupi, dugacki hod mjenjaca, i meni najgore od svega apsolutno nikakav osjecaj za volanom... Lisen svega lijepog, koliko god on imao fantastican ovjes, ne moze mi izmamiti osmijeh na lice kako su to radilo Focus Mk3, nova Fiesta, i nova Corolla Hibrid...

Posto je u obzir i dolazila kedna dobra ponuda za i30 N, malo mi je zao sto nisam pricekao (doduse to je preko 50% skuplji auto od Golfa, i ne treba mi... Ali bi mi bio veca radost).

Sljedeci auto ce vjerojatno biti G20 ili redizaknirana Guilija... Koliko god ovaj Golf nema ndkih vecih mana (za svoju klasu), toliko dosadan auto dugo nisam vozio...

Ali kog taj osjecaj za volanom ne dira uopce, mogu razumjeti zasto mu je Golf savrsen.
Pošto si uzeo Golfa, a kolko vidim spominješ Focusa MK3.. Kolko MK3 (osjećaj na volanu, držanje ceste i općenito ovjes) ima bolje vozne osobine od Golfa?


Malo me čudi to (mislim da je kod nas kod kupnja auta manje važno kakav je ovjes i kakav je osjećaj na volanu, ovo isključivo govorim za VW modele) za Focusa vele da ima odličan ovjes kao i upravljivost, al Golf je i dalje bog i batina.. Samo me zanima kolko je Golf lošiji po gore navedenom pitanju, mada imam dojam da je Golf ipak malo bolje složen (završna obrada-kontrola proizvoda) a i dost sam čuo okolo di se baš to naglašava kod Golfa.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 11:09   #47601
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Nego, bio sam prekjucer do Peugeot salona malo bacit oko na novi Peugeot 208, Imali su neki 1.2 benzinac u Active opremi i jos jedan testni BlueHDI sa Allure opremom (3d cockpit i jos neki dodatci).

Auto je stvarno atraktivan i lijepo slozen, nudili su mi i probnu voznju (sa dieselom koji me i vise zanimao) ali nisam imao vremena a i vrijeme je bilo lose, magla , slinava cesta.... pa reko budem dosao na voznju kad malo zatopli/razvedri se.

Auto zbog dizajan ima nesto manji gepek (i plitak je) a jedino sto me razocaralo su paneli na vratima od one tvrde tvrde plastike . Tabla fino mekana/gumirana i onda prijelaz bocno na vrata bas tvrd aplastika. Mogli su bar gornji dio vrata napraviti gumirani/meksi, to bi bas podiglo kvalitetu izrade/dojam ali sta je tu je, ocito moraju nekako razdvojit klase 2, 3, 5... .

Ima li neko taj Peugeot/Citroen BlueHDI motor (1.5, 100ks) da kaze kakva jer realna potrosnja grad/otvorena cesta ?
Naime taj diesel je skuplji nekih 14000 kn od benzinca 1.2 pa gledam da izracunam kolko godina je to da amortiziram na gorivu (auto bi sluzio za odlazak na posao i nazad - 50-60km dnevno i to cesta bez semafora kroz sela i otvorenu gdje je 70-90 ogranicenje).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 11:27   #47602
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Ima frend 1.5 90ks u Peugeot 308(2016.) Troši ko zippo. 6.5 grad. Zagreb. Kozjak - Trešnjevka lokacija. Znači hard core grad u rush hour. Po nekoj logici bi otvorena po propisima bila 4L. Dovraga moj sa duplo više ks troši 4.5L u tim uvjetima.

PSA koncern je ionako poznat po najštedljivijim motorima u klasi.

Šebalj je testirao nove Corse na kanalu, benzin dizlo....i kaže dizlo se isplati. 2L bila razlika.

Zadnje izmijenjeno od: SympForTheDevil. 15.01.2020. u 11:34.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 11:33   #47603
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Sluzbeno imaju podatak 3.2-4.2L ali za sve vrste voznje zajedno tj pise samo mixed voznja a nema specificirnao grad, otvorena, mjesano pa zato pitam.
Obicno pogledam sluzbene podatke proizvodjaca i dodam 1 lit gore za ove male aute ili 2lit za ove vece aute ali ovi uopce nemaju to oznaceno

U biti ako mi je razlika diesel vs Benzin nekih 2 litre trebat ce 3 godine da se "otplati" razlika u gorivu jer vecinom je otvoren cesta a tu ni mali benzinci nisu veliki potrosaci. Ako je pak razlika samo 1 litru kako sugerira sluzbeni podatak onda ce mi za 14000 kn razlike trebati 6 godina sto je cjela vjecnost jer garancija je "samo" 4 godine.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 11:36   #47604
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Ma dizlo ne samo radi potrošnje. Ne znam za kog je auto ali ako ide na more recimo, dete ili djeca,prtljaga...da se ne vuče ko kobila pred eutanaziju
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 11:50   #47605
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor SympForTheDevil Pregled postova
Ma dizlo ne samo radi potrošnje. Ne znam za kog je auto ali ako ide na more recimo, dete ili djeca,prtljaga...da se ne vuče ko kobila pred eutanaziju
Da diesel ima 250 Nm dok benzinci cak i onaj najaci od 130KS ima 230 Nm oa ovi 1.2LK benzinic su tri cilindra i 205 Nm sto nije tako velika razlika (samo 20% vise u dieselu) ali to nebi bio primarni auto. To je doslovno zeni za na posao i nazad i malo po gradu do trgovine i slicno. Za na more imamo moj 330d sa 560 Nm .

U biti se lomim bi li uzeo neki tako novi sa garancijom (da sam 5 godina miran/siguran od kvarova) ili da uzmeme polovnu BMW jedinicu 2015-2016 godina 118d koji se krecu od 13-18000 EUR zavisno od opreme.
Srce bi bmw jedinicu (jer i ja cu se nekad provozat ) a sve ostlao sto sam do sad gledao (Kia Rio (nazalost nemaju vise diesel i RIO nego tek u Stonicu inace bi nju stavio kao favorit zbog 7 godina/150000 km garancije), Clio, C3, Corsa i sad P208) tih malih auta je naravno izradom/materijalima iza BMWa ali je novo/garancija neka sigurnost dok bi kod jedinice prvo morao provjerit lanac na tom B47 motoru a izmjena u ovlastenom je oko 10000 kn.....
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 11:51   #47606
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,404
Mi imamo službene većinom 308-ice i Octavie, oboje 1.6 dizeli, pug je 120ks, a škodilak je mislim 95-100. Ugl, idu tu negdje, škoda čak kao da je življa, ali pug se vozi bogovski, ima onaj mali sportski volan, bolje drži, manje troši (prosjek je mislim 5-6L, većinom duge relacije-autoput).
Jedino mi se pug čini osjetno manje kvalitetan auto, ono bubrezi od hrđe nakon 4 godine i slično, u našim krajevima baš i nema snjega, pa svako toliko check engine lampica, u servisu nemaju pojma što mu je, mi ga samo ugasimo-upalimo i auto vozi normalno (lampica gori još cca 1h pa se ugasi). Ugl, filing u vožnji pug, kvalitet škodilak.
Teško je i ovako donest sud jer su nam ti auti stari max 4 godine i dođu do 200injak tkm, ali opet pug-ovi sa problemima u tako kratkom razdoblju...
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 11:57   #47607
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
ovaj novi 208 ima volan skoro ko karting plus sto je odrezan gore/dolje, ono fakat mali volan, kozni, fino lezi u ruci.
Poanata ovog "rezanja" im je valjda da se preko volana gleda u tablu/brzonomjer a ne kroz volan.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 12:05   #47608
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,404
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
ovaj novi 208 ima volan skoro ko karting plus sto je odrezan gore/dolje, ono fakat mali volan, kozni, fino lezi u ruci.
Poanata ovog "rezanja" im je valjda da se preko volana gleda u tablu/brzonomjer a ne kroz volan.
E to je to, isti je u 308. Baš je totalni gušt za vozit, jedina mana je aluminijska glava mjenjača. Djeluje kul i sportski, udobna je za ruku, ali po zimi je preledena, a po ljeti prevruća...ono između je vrh.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 12:09   #47609
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Koliko sam čuo BMW motori 18d i 20d su podložni bezbolnom remapu, tako da, ako dosadi uvijek se može dići koju desetinu konja i ganjaš dalje. Čisto softverski, što je sasvim ok.

A i zabavno je voziti po ovom vremenu sa zadnjom vučom, barem meni
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 12:10   #47610
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Sjećate se one Toyote koju Top Gearovci nisu mogli uništiti? Evo još jedan sličan primjer. Ovaj put su u glavnim ulogama F. Alonso i Hilux.

https://twitter.com/RadioMARCA/statu...45425109389312
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na