Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2020., 07:28   #901
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
I meni sa wirexa skineju 7.5 kn za prebacivanje love na erste ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2020., 13:32   #902
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Ekipa, ima li ko nedavnih iskustava sa adaptacijskim kreditima? Planiram adaptaciju (rekonstrukciju) kuće, ali matična banka (rba) daje kredit samo do 40% procijenjene vrijednosti nekretnine. Nije još išla procjena, ali s obzirom na planove, to mi se čini debelo premalo. Nije problem u plaćanju i vraćanju kredita, nego u ukupnom iznosu kojega daju. Ako znate jel druge banke nude što bolje, bio bih zahvalan.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2020., 14:46   #903
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Da li netko ima iskustva s Wüstenrot ? Da li je tko dizao kredit kod njih?
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2020., 15:02   #904
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Samo info, od listopada Erste ukida naknade za mobilno i internet bankarstvo, ali diže naknade za vođenje računa (svih vrsta) na 12kn. Tko ima samo tekući biti će mu jeftinije, a drugi koji imaju devizne, žiro i ostale ovisi o broju računa.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 08:49   #905
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Jel tko probao dignuti keš na šalteru u PBZ-u? Navodno su uveli naknadu za to.

?!
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 09:08   #906
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,762
Brzinskim pregledom pdf-a s naknadama nisam nasao tu naknadu, ali se pricalo u medijima:
https://www.tportal.hr/biznis/clanak...-cega-20200717
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 09:11   #907
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Jel tko probao dignuti keš na šalteru u PBZ-u? Navodno su uveli naknadu za to.

?!
Pozdravljam odluku. Nema razloga da se ne naplaćuje jer mi nema gore nego kada penzići okupiraju šaltere kad stigne penzija. Da ne govorim kako bi oni svi i popričali još malo, pa ovo pa ono.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 09:11   #908
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Dobro pitanje, i mene zanima. Nisam odavno dizao a uskoro bi mozda dignuo 30ak k kn. U sedmi mjesec sam dobio mail sa promjenama uvjeta poslovanja, ovo stoji unutra (iz nekog razloga mi sjebe formatiranje kad kopiram pa evo ss):



@Pupo kako bi ti diga par desetaka tisuca kuna sa svog racuna? Dnevni limit na bankomatu je tipa 5k kn. Nije dosta sta placas mjesecno za baratanje svojim parama nego da placas jos naknadu za podizanje svojih para?
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 09:46   #909
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Evo zva san pbz sluzbu da mi pojasne ovo pa ispada ovako, sta zapravo ima smisla i onda pozdravljam odluku:

- ako dizes iznos koji je moguce dignit na bankomatu (do 5k kn) onda je naknada 3kn, upravo da forsiraju koristenje bankomata
- ako dizes iznos veci od dnevnog limita na bankomatu (5k kn - 100k kn) onda nema naknade
- ako dizes iznos veci od 100k kn onda je naknada 200 kn
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 10:00   #910
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Evo zva san pbz sluzbu da mi pojasne ovo pa ispada ovako, sta zapravo ima smisla i onda pozdravljam odluku:

- ako dizes iznos koji je moguce dignit na bankomatu (do 5k kn) onda je naknada 3kn, upravo da forsiraju koristenje bankomata
- ako dizes iznos veci od dnevnog limita na bankomatu (5k kn - 100k kn) onda nema naknade
- ako dizes iznos veci od 100k kn onda je naknada 200 kn
Ajde, ima logike.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 11:01   #911
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
Mislim da bi bilo vrime da se gužve u bankama smanje i neka naprave bankomate sa većim ekranom za ćorave penziće

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 11:45   #912
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
ne radi se problemu s vidom, nego o problemu s mozgom. stariji su naviknuti da im bankovna kartica koristi samo za predavanje na šalteru i ni za što drugo.

znam mlađe ljude koji ne žele koristiti ENC ili kartično plaćanje cestarine na Demerju npr. jer "nemaju kontrolu nad troškovima", odnosno boje se da će im uređaj pojesti karticu, enough said. radije čekaju u koloni svaki put i plaćaju kešom, nego da se voze ko gospoda. isti ti toče gorivo za 200kn, nikad od čepa i nikad ne plaćaju karticom jer "onda nemaju kontrolu nad vlastitim trošenjem". takvima nikakva naknada koju banke uvedu neće predstavljati problem jer radije će platiti tih 3kn na šalteru, nego da ostanu bez svega ako naruče kozmodisk preko interneta
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2020., 11:54   #913
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
- ako dizes iznos veci od 100k kn onda je naknada 200 kn
Znaci oces dici svoje novce s racuna i onda ti to naplate 200kn. Izvrsno
hash je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 18:25   #914
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Trgovac iz Velike Britanije mi mora refundirati određen iznos na moj bankovni račun.
Što im sve trebam poslati od podataka?
Ako se ne varam, kod inozemnih uplata trebam im dati ime vlasnika računa, IBAN i SWIFT, jel još nešto?
U e-mailu mi spominju nekakav "sort code", ali malo sam guglao i taj broj imaju samo u Velikoj Britaniji.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 18:50   #915
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Mora li baš na bankovni, nemaš PayPal ili da ga na brzinu otvoriš?
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 18:54   #916
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Imam PayPal, rekao sam da mi uplate na njega ili bankovni račun, vjerovatno im je problem na PayPal uplaćivat pa me traže bankovne podatke.
Prvo su mi htjeli refundirat u čeku (funte), lol, to sam glatko odbio, pogotovo kad sam malo vidio po netu da banke više ne žele ni unovčavat čekove iz inozemstva.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 19:03   #917
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Znaci oces dici svoje novce s racuna i onda ti to naplate 200kn. Izvrsno
I za iznose veće od 25000kn se treba najaviti... pričao mi danas kolega.

Pa hebate, 25000kn za banku problem....
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 19:03   #918
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Citiraj:
Autor elance Pregled postova
Trgovac iz Velike Britanije mi mora refundirati određen iznos na moj bankovni račun.
Što im sve trebam poslati od podataka?
Ako se ne varam, kod inozemnih uplata trebam im dati ime vlasnika računa, IBAN i SWIFT, jel još nešto?
U e-mailu mi spominju nekakav "sort code", ali malo sam guglao i taj broj imaju samo u Velikoj Britaniji.
Mislim da je to to.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 19:05   #919
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Ok, to ću im poslati od podataka pa nek uplate, thnx.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2020., 19:12   #920
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,683
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pozdravljam odluku. Nema razloga da se ne naplaćuje jer mi nema gore nego kada penzići okupiraju šaltere kad stigne penzija. Da ne govorim kako bi oni svi i popričali još malo, pa ovo pa ono.
Citiraj:
Autor xXTheLuka1998xX Pregled postova
Mislim da bi bilo vrime da se gužve u bankama smanje i neka naprave bankomate sa većim ekranom za ćorave penziće
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
ne radi se problemu s vidom, nego o problemu s mozgom. stariji su naviknuti da im bankovna kartica koristi samo za predavanje na šalteru i ni za što drugo.

a baš kod PBZja djelaznica uredno izađe van i pita ljude koji stoje u redu jel treba neko podić keš da mu pomogne za bankomat (prvenstveno misli na dosadne penziće)da ne stvaraju gužvu unutra...svi penzići u glas da bi onu unutra na šalter jer eto ne znaju sa bankomatom
i onda mi koji ionako imamo posla prek glave moramo čekat da oni dignu 200 + kn na šalteru...
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 11:49   #921
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 262
Sve banke dižu naknade za sve i svašta pa razmišljam da se i sam počnem điberiti i otvorim si neki besplatni račun. (živciraju me ovi iz otp)
Tu sam u temi čitao da netko nudi besplatni besplatni tekući račun. Ima ikoja banka još tako nešto đabe, obyirom na sve te promjene? Trebam račun u kunama za povremene uplate na račun pa da si ja to kasnije prebacim na npr. revolut ili dignem na bankomatu...
Sonim je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2020., 11:51   #922
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 667
Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
Sve banke dižu naknade za sve i svašta pa razmišljam da se i sam počnem điberiti i otvorim si neki besplatni račun. (živciraju me ovi iz otp)
Tu sam u temi čitao da netko nudi besplatni besplatni tekući račun. Ima ikoja banka još tako nešto đabe, obyirom na sve te promjene? Trebam račun u kunama za povremene uplate na račun pa da si ja to kasnije prebacim na npr. revolut ili dignem na bankomatu...
Mislim da to ima samo HPB i možeš otvoriti pomoću aplikacije te videopozivom iz iste.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 11:58   #923
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Moram otvoriti ziro racun zbog honorarnog posla. Gdje je najbolje otvoriti? Tj. da je što jeftinije vođenje racuna (ako je kako moguce, besplatno).
Koliko se sjecam, pisalo se ovdje da je u HPB-u besplatno, i sad vidim da je vođenje 5 kn?
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 12:20   #924
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Moram otvoriti ziro racun zbog honorarnog posla. Gdje je najbolje otvoriti? Tj. da je što jeftinije vođenje racuna (ako je kako moguce, besplatno).
Koliko se sjecam, pisalo se ovdje da je u HPB-u besplatno, i sad vidim da je vođenje 5 kn?
Jesi siguran, trebalo bi biti i dalje free. Gledaj supersmart. Ja ga imam i meni je free.

P.s. Provjerio, i dalje free. https://www.hpb.hr/wp-content/upload...ra%C4%8Dun.pdf
mann je online   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 12:29   #925
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Koliko se sjecam, pisalo se ovdje da je u HPB-u besplatno, i sad vidim da je vođenje 5 kn?
Besplatno je, ali ga obavezno moraš otvoriti preko aplikacije, videopozivom s bankom. U banci ti ga ne mogu otvoriti.
Možeš odmah uzeti i tekući, jednako je besplatan.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 14:45   #926
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Kakva su vam iskustva s OTP bankom? Žena je u addiko koja nema nikakve pogodnosti pa razmišljam da je prebacim u OTP, Zabu ili PBZ

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 14:47   #927
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Radije u zabu ili pbz, po mom misljenju. Vidi kojih poslovnica/bankomata imas najvise tu di zivis. Otp ima neke suludo visoke naknade vodenja racuna i mobilno bankarstvo app im je zivi uzas.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 14:53   #928
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Zavisno što tražiš od banke. Ako tražiš dobro internet i mobilno bankarstvo, onda sigurno ima boljih od OTP (a i od ZABA i PBZ). Ako tražiš kredit, onda ćeš vjerojatno bolje proći u OTP nego u ove druge dvije što si nabrojao jer su fleksibilniji, ali svakako tražiš ponude od svih.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 15:17   #929
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
OTP je smeće. Digli cijene paketa kao zato što su uključili mobilnu asistenciju koju ne trebam ...aplikacija užas. PBZ je majka za njih. Zaba kao drugi izbor

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2020., 17:50   #930
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Za 90% ljudi sto vise treba od HPB supersmarta. Aplikacije je super, nema naknada za nista (ni internet bankarstvo, ni vodjenje racuna), nemoras u banku uopce... Ako nekome smeta dostupnost bankomata, revolut i dizi gdje ti srce zeli. Mada danas se stvarno sve prebacilo na beskontaktno, meni u mjesec dana ne ode ni 300-400kn u gotovini.
mann je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na