Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2019., 22:57   #151
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Meni je trebao Hrvatski katolički radio ali to sam riješio preko moba u Alexi odabrao Tunein i HKR i sada kada kažem ALexa play radio pušta zadnju stanicu
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 08:28   #152
votkavisnja
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Evo da i ja napišem setup doma:
  • Echo Dot (3rd Gen)
  • Amazon Fire TV Stick 4K
  • Samsung TV
  • 6xSonoff prekidači (4xRF+WIFI, 2xWIFI)
  • 1xDlink smart plug
  • Roomba 980
  • Tado Smart thermostat
Dakle s Alexom kontroliram Sonoff prekidače koji su uglavnom zaduženi za ambijentalnu rasvjetu (LED trake), dlink utičnicu na kojoj je stolna svjetiljlka, zatim robotski usisavač te termostat (grijanje i topla voda).


Više manje to sve radi dobro, za nekakve sitne automatizacije sam se poslužio IFTTT platformom (tipa kada termostat Tado ode u AWAY mode - izašli smo svi iz kuće da uključi Roombu da krene usisavati) i tako.


Za sada još učim fore s Alexom i zanimljivo je...samo treba jasno i glasno govoriti i tako. Šteta što nema podrške za HR jezik to bi bilo top!
votkavisnja je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 08:40   #153
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Moze neka preporuka termo/humidity senzor/monitor za ED3, ali bez potrebe za ekstra hubom (wifi varijanta). Na amazon.de ne nalazim nista, na aliexpresu samo ovo
https://s.click.aliexpress.com/e/4voHAcY

Kaze "alarm" senzor. Ima mogucnost podesavanja rangea i alarma ako se range prekoraci. Volio bih znati moze li to cudo samo mjeriti i slati stanje dalje, a ne da ga podesim na 25°C, on dosegne vrijednost, alarmira i sta dalje?

Neke alternative?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 09:17   #154
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Sve dalje ti ovisi o tome sto napravit ti. Vidim da podrzava IFTTT pa sa time mozes podesiti daljnja pravila sto se dogadja ukoliko ti rutine u alexi nece biti dovoljne.
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 11:20   #155
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Zapravo zelim pratiti vlagu u wcu i kada predje prag aktivirati wifi plug na koji je vezan odvlazivac te ga deaktivirati kad padne ispod xy %.

Ljeti bi po potrebi to isto radio s temperaturom/vlagom u dnevnom. Paliti klimu preko mini broadlinka kad je temp u stanu preko xy °C (i pustiti neka radi jer klima se onda pali/gasi po potrebi) ili paliti odvlazivanje na klimi na max te je ugasiti kada vlaga padne na xy %.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 11:33   #156
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Sonoff Th ti može pratiti vlagu ili temp i dok se dostigne zadana vrijednost onda uključi / isključi svoj kontakt ili pa uzmeš jedan-dva sonoff basic pa s njima uključuješ ili isključuješ što trebaš. Također možeš s IFTTT povezati sonoff, broadlink i sve ostalo što trebaš te slažeš akcije.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 15:50   #157
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
A sad vidim da nisam to pisao u ovoj nego smart home temi - sonoff mi nije opcija, nazalost, jer ne mogu dirati uticnice/kablove :/

Edit: hvala na prijedlogu mann!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 29.07.2019. u 21:13.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 15:58   #158
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,142
Imas ovo https://shelly.cloud/shelly-plug/, ovo https://shelly.cloud/shelly-humidity-and-temperature/ i ovo https://shelly.cloud/shelly-sense/. Ja se inace jezim na male stvarcice po kuci koje imaju IP i pristup netu ali ako to stavimo na stranu shelly ima dobre ocijene i review-e.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 19:29   #159
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Imas ovo https://shelly.cloud/shelly-plug/, ovo https://shelly.cloud/shelly-humidity-and-temperature/ i ovo https://shelly.cloud/shelly-sense/. Ja se inace jezim na male stvarcice po kuci koje imaju IP i pristup netu ali ako to stavimo na stranu shelly ima dobre ocijene i review-e.
tasmota firmware + vlan bez pristupa internetu i miran si
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2019., 23:47   #160
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Dakle, otkako sam poslozio svoj smart home jedna stvar me pikala u oko konstantno, a to je zvuk.
Naime, volim glazbu, ali sa uvodjenjem Alexe u kucu ona je preuzela primat kao uredjaj za odabir glazbe (tunein, deezer + pristup mojoj kolekciji na FreeNAS serveru).
Naravno, zvuk iz Echo dot je sve samo ne dobar, ali rijesenje nije bilo spojiti ga na kucno kino jer mi onda ode koncept kvragu u slucaju gledanja TV-a i koristenja Alexe, tj slusanje njenog odgovora.

Htio sam rijesenje koje bi bilo u rangu Sonos beam-a ili Polk Audio soundbara, koji opet nisu bili izbor jer su oboje losiji zvukovno od postojeceg setupa.

I tako neki dan gledam YT, review Amazon studio zvucnika i frajer spomene da se FireTV moze upariti sa echo uredjajima.
Kako imam FireTV odmah mi se upalila lampica i rijesio sam si problem koji me mucio na jednostavan i besplatan nacin

Naime, spojen je echo dot sa kablom na pojacao.
Pojacalo je podeseno na taj input, prekinuta je veza HDMI CEC.
FireTV je upared sa tim echo dotom i voila!
Aleksa radi preko floorstandera, kada gledam TV zvuk opet ide preko njih, kada dam naredbu spusta glasnocu TV-a i sve radi bas kako sam htio

Sada mi je jos samo ostalo sloziti neku automatizaciju jer mi je glupo imati pojacalo upaljeno 24/7 tako da cu tu vjerovatno podesiti da se pali nekom logikom (tipa kada sam doma ili nesto slicno). Ali to je sada manji problem.

I da, duzi post, ali jednostavno sam sretan jer sam si to slozio pa sam htio podijeliti tu

PS Jos jedan od razloga zasto sam odgadjao kupnju Sonos beam-a ili neceg slicnog je gubitak multiroom-a. Naime, Alexa to ne hendla sa uredjajima van echo sistema. A sa ovim mi multiroom audio radi savrseno
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 12:41   #161
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Jedno pitanje za one koji slušaju Otvoreni radio preko Echo Dot-a.
Meni u zadnje vrijeme ne nalazi tu stanicu, odnosno veli mi nešto tipa "Station not available". Arena Zagreb i ostale stanice idu OK. Jel problem u Echo-u ili u samom Otvorenom radiju?
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 16:07   #162
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Nope, ne nalazi ni meni, a imao sam podesen routine koji ga trazi. Radio postoji na listi stanica, al eto kaze da nije available. Mozda su oni negdje pocupali kablove...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 21:55   #163
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Desi se povremeno takva situacija, nesto u kombinaciji TuneIn-a i Alexe se spojebe i nakon par dana proradi opet.
PS Problem se javlja i na nekim internacionalnim stanicama, ne samo na otvorenom

Zadnje izmijenjeno od: RainZG. 15.01.2020. u 22:07.
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2020., 19:59   #164
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Al u zadnja dva tjedna je to pravilo a ne iznimka. Na mobitelu, npr. preko tuneina hvatam Otvoreni...
Mozda probati s nekom drugom aplikacijom na Dotu? Any idea?
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2020., 12:52   #165
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Ja još uvijek ne mogu slušti Otvoreni, znam da sam dosadan.
Ima li koja alternativa TuneInu na Echo Dot?
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2020., 13:40   #166
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Mogu potvrditi taj slucaj, al nemam sta pametnije reci. Promjenio sam stanicu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2020., 21:18   #167
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Znam da ćete me poslat u rodno mjesto, ali odgovor je jednostavan - napraviti svoj audio player skill i ukucati nutra linkove na otvoreni. Ne zezam, napravio sam sve i recimo da radi ok.

Tutorial koji se prati je: https://hackernoon.com/create-an-ale...s-93dc32b08c42

I jedina caka mimo tutoriala je da invocation mora biti DVIJE RIJEČI a ne jedna kak tutorial kaže. Sheral bi svoj skill ali publish još nisam prošo pa mi stoji skill u dev i to je dostupno samo meni.

Linkove si mozete uzeti moje s githuba: https://gist.github.com/ngarafol
Za one koji su novi na githubu, kliknete na boldani naziv, tipa otvoreni.m3u i onda desno na raw tipku. Link koji dobijete (ne mislim sadrzaj m3u datoteke nego URL od m3u datoteke na githubu) stavljate kao url na svoj radio skillu, recimo za otvoreni.m3u raw link je https://gist.githubusercontent.com/n...6/otvoreni.m3u

I da, linkovi MORAJU biti HTTPS, zato ekipa "maskira" http linkove kroz recimo github.

Ako sam nekaj preskocil ili nije jasno, nemojte se sramiti pitat.

Skill se poziva sa "open INVOCATION WORDS" - ilitiga u mom nemaštovitom primjeru - open radio radio

P.S. Ako netko otkrije kak se mjenja stanica na radio playeru, častim pivom. Naime ja sam očito konj jer čak i uz autorove upute ne mogu promjeniti stanicu, samo prva uvijek radi
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 08:52   #168
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Znam da ćete me poslat u rodno mjesto, ali odgovor je jednostavan - napraviti svoj audio player skill i ukucati nutra linkove na otvoreni. Ne zezam, napravio sam sve i recimo da radi ok.

Tutorial koji se prati je: https://hackernoon.com/create-an-ale...s-93dc32b08c42

I jedina caka mimo tutoriala je da invocation mora biti DVIJE RIJEČI a ne jedna kak tutorial kaže. Sheral bi svoj skill ali publish još nisam prošo pa mi stoji skill u dev i to je dostupno samo meni.

Linkove si mozete uzeti moje s githuba: https://gist.github.com/ngarafol
Za one koji su novi na githubu, kliknete na boldani naziv, tipa otvoreni.m3u i onda desno na raw tipku. Link koji dobijete (ne mislim sadrzaj m3u datoteke nego URL od m3u datoteke na githubu) stavljate kao url na svoj radio skillu, recimo za otvoreni.m3u raw link je https://gist.githubusercontent.com/n...6/otvoreni.m3u

I da, linkovi MORAJU biti HTTPS, zato ekipa "maskira" http linkove kroz recimo github.

Ako sam nekaj preskocil ili nije jasno, nemojte se sramiti pitat.

Skill se poziva sa "open INVOCATION WORDS" - ilitiga u mom nemaštovitom primjeru - open radio radio

P.S. Ako netko otkrije kak se mjenja stanica na radio playeru, častim pivom. Naime ja sam očito konj jer čak i uz autorove upute ne mogu promjeniti stanicu, samo prva uvijek radi
Johny, pivu plaćam ja za ovo!
Samo da nađem vremena da iskemijam to gore.
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 09:52   #169
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Zasto samo ne napravite routine kad se npr kaze: Alexa, play radio 1 (2,3,4) -> Music -> "Narodni radio", "Otvoreni radio" stagod na provideru TuneIn

Sorry ako ste gore pisali vec o tome pa da to sad ne radi al ja sam prosli tjedan tako napravio svojima za Narodni, Otvoreni i Antenu
EDIT: Da xlr ima tak podeseno, jbg nije mi se dalo citat opet gore . Prosli tj je radilo, trebao bi provjerit opet

Zadnje izmijenjeno od: stops. 28.01.2020. u 09:57.
stops je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2020., 00:12   #170
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Da li znate kako preko Home asistent podesiti da prode wan port do configuratora? Duck dns. Jednostavno mi stalno odbija vezu i otvori router zte 192.168.1.1? 14 sati sjedim za kompom i nece i nece. Probao sam sve opcije port forwarda.

panel_iframe:
configurator:
title: Configurator
icon: mdi:wrench
url: http://192.168.x.x:8123

ili

panel_iframe:
configurator:
title: Configurator
icon: mdi:wrench
url: https://xxxxxxx.duckdns.org:3218

Zadnje izmijenjeno od: Tihomir111. 02.02.2020. u 00:19.
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2020., 12:22   #171
Angelbyu
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 50
Alexa Dot COm (mk3) + Logitech Harmony HUB

Molio bi malo pomoci.
Alexa funkcionira, spojena na net itd, skillovi za Harmoni postavljeni, Harmony je instaliran itd, ali jednostavno ne funkcionira daljinsko upravljanje voice komandama preko sistema.

Ima li tko kakvu ideju?
Angelbyu je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 13:09   #172
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Pitanje za znalce.
Doma imam Echo Dot 2 i njime upravljam preko svoje aplikacije Amazon Alexa.
E sad, supruga bi isto upravljala Echo Dotom, npr. kad Otvoreni radio prestane raditi pa da prebaci na Antenu Zagreb i sl. akcije.
Ali nikako da složim da ju uključim u taj famozni Amazon Household.
Ima neko neki hint?
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 13:32   #173
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Opet ja.
Da li postoji nacin kako u Alexa app promijeniti default station. Uvijek po defaultu uzima Amazon music. Ne mogu odabrati Tunein u aplikaciji.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 15:03   #174
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Opet ja.
Da li postoji nacin kako u Alexa app promijeniti default station. Uvijek po defaultu uzima Amazon music. Ne mogu odabrati Tunein u aplikaciji.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Na Amazon Alexa app > dolje na ikonu play > manage your services > default services

Možeš i na settings > music & podcasts > default services

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
aCiD Mac je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 16:29   #175
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Ja dodjem do tuda. Ali promjenu ne mogu napraviti.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 18:28   #176
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor myroman Pregled postova
Ja dodjem do tuda. Ali promjenu ne mogu napraviti.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Onda moraš prvo u amazon appu instalirat pod skills & games tunein app

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
aCiD Mac je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 21:15   #177
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Vec imam tunein. To je ono sto me zbunjuje. Imam tunein ali ne mogu ga postaviti gao default service.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
myroman je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 22:10   #178
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Kod mene slična stvar, ne mogu staviti TuneIn za music, ali mogu za podcast (kod tebe je GUI malo drukčiji nego kod mene, ne vidim tu opciju). Za music imam odabran Deezer, znači neke stvari mimo Amazon Musica ipak prihvaća.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 22:44   #179
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Evo kak je kod mene

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
aCiD Mac je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2020., 23:45   #180
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
preko TuneIn-a ne mozes raditi pretrazivanje muzike i zato ga ne daje u servisima.
Za pretrazivanje muzike ide amazon music, deezer, spotify i slicno (ja imam povezan Deezer za online streaming glazbe + mymusic za osobnu arhivu)

TuneIn pokreces samo naredbom start tunein ili alexa play radio station xy on tune in (tu mislim da nije potrebno reci tunein, ali nisam siguran)
RainZG je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na