Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2008., 01:21   #1
zlo_prase
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 64
Problemi s Gigabyte P35-DS4 i zvukom

Eto dragi ljudi s PC Ekspert foruma, prije jedno mjesec i pol dana kupih Gigabyte P35-DS4 plocu i cini mi se da nije bilo dana da nisam pozalio za svojom Barton konfom.
Od prvog dana zvuk je pravo uzasan, a postaje sve gori cini mi se.
Kad gledam film, slusam glazbu, bla bilo sto cesto se javljaju male blokade zvuka, nekakav "brrr" (ne mogu to opisat ovako, nadam se da kuzite o cemu govorim) pa nastavi normalno. U zadnje vrijeme blokade nastaju sve cesce i cesce, gotovo svake minute. Kad sam upozorio gospodu iz ADM-a na probleme koje imam, rekli testirat ce i ako nadju ista dobijam novu plocu... Naravno, nisu nasli nikakav problem pa sam im lijepo iskesirao 120 kuna... nice... a meni bilo kakva glazba postala neslusljiva. Znam da niste vracevi sad da na daljinu pogadjate o cemu se radi iz ovako sturog opisa, no moze li se otprilike pretpostaviti sto je uzrok problema. Ne zelim opet gospodi dati 120 kuna nizasto, sve mi se cini da cu uzeti neku zvucnu karticu i nadati se najboljemu. Mozda ovo nekome zvuci smijesno, no komp mi prvenstveno sluzi za glazbu, film i igre, a jednog laika za racunalo ovo moze dovesti do ludila, osobito kad prave budalu od tebe u servisu.
Katastrofa...

Hvala vam svima!
zlo_prase je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2008., 07:51   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Da li si provjerio da nije možda problem u zvučnicima? Priključi tu konfu na neke druge zvučnike, a onda i drugu konfu na svoje. Pokušaj i sa ponovnom instalacijom audio drivera za ploču. btw, mogao bi napisati sve komponente koje imaš.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2008., 09:58   #3
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
jbg za tih 120kn s9i mogao kupiti neku Liveicu i riješio bi problem ukoliko je u zvučnoj...

To ti i preporučam ukoliko ne uspiješ srediti ovo sa reinstalacijom drivera...
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2008., 13:12   #4
zlo_prase
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 64
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da li si provjerio da nije možda problem u zvučnicima? Priključi tu konfu na neke druge zvučnike, a onda i drugu konfu na svoje. Pokušaj i sa ponovnom instalacijom audio drivera za ploču. btw, mogao bi napisati sve komponente koje imaš.

Hmmmm, zaboravih ukljucit opciju da drugi vide moju konfu..., drivere reinstalirah barem 10 puta, probah s drugim windowsima, probah s drugim zvucnicima, nema pomoci
zlo_prase je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2008., 13:25   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Onda ti jedino preostaje ovo što preporuča Foxman - kupi pci audio kartušu i problem riješen. Zapravo, bilo bi najbolje da posudiš neku, probaš je i tako budeš 100% siguran da će takva solucija biti ok.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2008., 23:49   #6
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
A zašto ne bi reklamirao ploču? Bolje to nego baciti bezveze 120 kn na zvučnu koja nije ništa bolja od te integrirane...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 10:15   #7
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
A zašto ne bi reklamirao ploču? Bolje to nego baciti bezveze 120 kn na zvučnu koja nije ništa bolja od te integrirane...
Možda zato što ju je već nosio reklamirati i ovi su rekli da je sve ok i naplatili mu sat servisa....
Foxman je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 10:29   #8
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Da, kasnije sam skužio da sam se zaj****, ali mi se nije dalo brisati...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 10:29   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Kako on može utvrditi da su oni to uopće testirali? Najlakše je ništa ne učiniti, reć 'Nama je sve OK' i onda to naplatiti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2008., 10:32   #10
Foxman
localhost
Moj komp
 
Foxman's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 711
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Da, kasnije sam skužio da sam se zaj****, ali mi se nije dalo brisati...


Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kako on može utvrditi da su oni to uopće testirali? Najlakše je ništa ne učiniti, reć 'Nama je sve OK' i onda to naplatiti.
a ostati ćemo u vječnoj dilemi po tom pitanju kao i sa svakom drugom firmom i takvim slučajem...
Foxman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2008., 19:40   #11
zlo_prase
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 64
A momci hvala svima na odgovorima, nije lako odgovoriti na ovakvo pitanje na daljinu, a sto se tice ADM-a pouzdajem se u ljudsku dobrotu
Covjek bi ocekivao kolko para tolko muzike, a bome sam stegnio remen par mjeseci da si omogucim prijelaz na novi komp.
Nikad vise na Gigabyte ...
zlo_prase je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2008., 12:35   #12
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Exclamation

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
A zašto ne bi reklamirao ploču? Bolje to nego baciti bezveze 120 kn na zvučnu koja nije ništa bolja od te integrirane...
AMEN

Pa meni zbilja nije jasno, evo baš čitam probleme hardverske i softverske tu po forumima, i ekipa u 90% slučaja nudi kao riješenje "kupi novu komponentu". Ili ako je upit da neki program ne radi, kažu "stavi si ovaj prog koji ja imam"
Dajte se uozbiljite
Pa prvo ću probat nešto popravit i dovest u red, a ako se ispostavi da je nepovratno otišlo u k****, onda ću vjerojatno kupit novu komponentu.

Najlakše je kupit novo...A o zvučnim karticama opće neću ni pričat, bacanje novca (osim za one kojima baš treba), za prosječnog korisnika potpuno useless

Ispričavam se na , al nije mi jasno kako takvi postovi prolaze ovdje...

EDIT: btw, imam istu ploču, i nikad problema općenito pa tako ni sa zvukom.
Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2008., 15:28   #13
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Koji softver koristiš za slušanje muzike i gledanje filmova? Je li to možda Windows Media Player 11, instaliran na XP-u?

Vidio sam kod kolege da mu samo odjednom WMP počne cuclat radnu memoriju, skoči na 89-90 MB-a i počne baš zatrzavat zvuk, a ima Gigabyteovu ploču baziranu na P35 chipsetu. Možda je i do drivera, piše da si ih 10-ak puta reinstalirao, ali ne piše jesu li to sa CD-a ili skinuti sa Interneta?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 02:00   #14
zlo_prase
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 64
Majstore, koristim foobar za glazbu a mpc classic i vlc player za filmove.
Sad primjecujem da kad gledam filmove prilikom titranja zvuka zatitra i slika, sto me vodi do neugodnog zakljucka da bi graficka mogla biti u pitanju
Nista, jedino rjesenje ja naci drugu graficku, istestirat.
Sad, ako je graficka problem, kako objasniti likovima u linksu problem ?
Eh da, probao sam drivere s neta i s cda za maticnu
zlo_prase je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 02:22   #15
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
hm, oke poznat problem

doduse na gigabyte-ici s x38 chipsetom.

ukratko skini ovo i testiraj.

Nakon toga lijepo na neki forum gdje ima topic o gigabyte plocama (nema gigabyte svoj official forum koliko znam osim nekog njemackog polu-foruma) - moze i xsystems. Tamo ces vjerojatno naci vishe uputa o tome.

U krajnjem slucaju ako se pokaze latency problem, lijepo mailnes gigabyte supportu ss i upitas za savjet - i dobit ces prijedlog odgovarajuce revizije biosa (tako je kod mene slucaj s f9d biosom za x38, kojeg sluzbeno nema na njihovim stranicama ali je support tu).

Jest da je zezancija, ali se da rjesiti - u slucaju da ti je ovo presporo/prekompleksno lijepo kupis audigy se i to je to (nekih 170-200 kn kosta, bolja je od integriranih zvucnih).

Nadam se da je barem malo pomoglo
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 02:57   #16
zlo_prase
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 64
Evo rezultata

Iskesiras 1000 kuna i dobijes ovo?
Ma ima li pravde na ovome svijetu.
Majstore, puno hvala na savjetu!

Edit1: Hmm... umjesto korisnog podatka koju verziju BIOSa uopce imam na pocetnom ekranu imam nekakvu bezveznu sliku maticne ploce.
Gigabyte support mi trazi da navedem koji BIOS imam, no ne kaze da se na uvodnom ekranu uopce ne vidi.
Kako da saznam koji BIOS imam?

Edit2:Pippincro, mislim da si mi trenutno najdraza osoba na ovom svijetu!
Majstore!

Nije najbolje u usporedbi s rezultatima na netu, ali s ovom revizijom bolje valjda ne moze.

edit3: I nakon par sati testiranja ovo:

, no podnosljivije je, nije toliko cesto da je nepodnosljivo...

Zadnje izmijenjeno od: zlo_prase. 17.06.2008. u 00:18.
zlo_prase je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 02:55   #17
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
hehe, slicno je i kod mene, ovisno o biosu.

nego najlaksi nacin za saznati bios (ako to josh nisi napravio) jeste cpu-z pod mainboard karticom

ili skines od gigabyte-a njihov sluzbeni alat @bios i pri njegovom pokretanju ti pishe koju verziju biosa imas.
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 07:17   #18
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Citiraj:
Autor zlo_prase Pregled postova
Edit1: Hmm... umjesto korisnog podatka koju verziju BIOSa uopce imam na pocetnom ekranu imam nekakvu bezveznu sliku maticne ploce.
Gigabyte support mi trazi da navedem koji BIOS imam, no ne kaze da se na uvodnom ekranu uopce ne vidi.
Kako da saznam koji BIOS imam?
Tokom dizanja sistema stisni Del da uđeš u BIOS. Onda: Advanced BIOS Features -> Full Screen LOGO Show prebaci na Disabled. Stisni F10 da BIOS to upamti i izađi iz njega. Tokom slijedećeg dizanja sistema imati ćeš boot screen. Pritiskom na tipku Pause zamrznuti ćeš ekran i u gornjem lijevom kutu imati verziju BIOS-a.
Savjet: RTFM (Read The F***ing Manual)
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 10:56   #19
zlo_prase
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 64
Ma sjetio se da ga mogu vidjeti u everestu
zlo_prase je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 15:24   #20
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
A što bi ovo trebalo značiti? Lijevo je slika sa servera, a desno s workstation kompa (jednako je i na laptopu).

__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 15:53   #21
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
hm, doista zanimljivo

na dpc latency znaju najvise utjecati loshe napisani driveri, tj. kad se nesto "kolje" na kompu, ali i bios.

Evo stranice koje sam ja bio primoran cesto posjecivat (doduse sad je rjesen problem s F9d biosom) - link + link2 pa mozda pomogne.

Ukratko ako se pojavljuju zute i crvene crte - lijepo prvo pisati supportu proizvodjaca mainborda, traziti bios i savjet(ak nest podje krivo, ti mailovi posluze kao dokaz ako bi "nasi dragi trgovci" zezali zbog nesluzbene verzije biosa), a ako nepomogne ni to onda traziti pojedinacno po komponentama koja je kriva
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 16:35   #22
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 937
ja sam imao isto taj problem, problem je u driverima ploce, zato sto valjda instaliras sve drivere, a ima 2 ili 1 drivera za zvuk ono sranje hi-fi to nista nemoj instaliravat i rijesi si problem
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2008., 13:14   #23
zlo_prase
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 64
Samo da javim, iz Gigabyte su mi poslali betu f4 verzije biosa koja je rijesila sve probleme, tako da hvala svima koji su pomogli!

Edit1: Instalacija Viste donese ovo



Odoh se objesiti

Zadnje izmijenjeno od: zlo_prase. 26.06.2008. u 14:08. Razlog: i opet problemi...
zlo_prase je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na