Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2014., 19:38   #1
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Problemi po iskljucenom accountu - tcom

Bok!

Vec polako ludim pa da pitam iskusnije i pametnije.
Dakle prije 5-6 dana dodjem doma, upalim komp kada ono iskljucen account. Zovem ekipu na helpdesku i nakon pola sata mi se javi agent i tipicna prica bla,bla,bla. Pitam ja zasto je account iskljucen, i on odgovori zbog nekakvog napada, navodno (DOS?! - valjda ddos, al dobro). Kada je napad bio, ne zna, tko je prijavio, ne zna...samo kaze provrti antivirus i spybot, sve ocisti i mi natrag upalimo. Ok, ja to sve napravim, komp i formatiram da ne bi bilo greske. Danas opet ista prica. Dodjem doma, account isljucen, sada na 7 dana, jer je 2. puta. Tko je prijavio,kada je napad bio, kojeg tipa, nitko ne zeli reci. Tehnicare koji bi mogli neki k**** od tome znati ne zele spojiti, a ja da pjevam borbene i pogadjam!
Mreza se sastoji od adb rutera koji je u bridgeu, mikrotik-a(pppoe), NAS synology 213j sa diskom i komp (formatirani). E sada jedino sto sam ja primjetio da povremeno netko pokusava preko SSH upasti na mikrotik (log file) i to traje neko vrijeme, ali se to desavalo i prije i nije nitko radio probleme (jucer navecer zadnji napad- ip nekog mail servera u nizozemskoj). S obzirom da ne znam kako se dalje prema ovom postaviti molim iskusnije da daju neku ideju.
Naravno avast i spybot su presarali i disk na synology-u da ne bi bilo problema.

puno pozdrava i hvala unaprijed...
madox je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 21:13   #2
pizzonia
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: PŽ
Postovi: 41
Ja sam nedavno imao isti scenarij.. Zabrani u firewallu port 53 za upite izvana (proguglaj Open DNS resolver) i zatvori port 25 za mejlove.. Iduca kazna je mjesec dana:-)
pizzonia je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2014., 23:23   #3
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Jel ti upaljen onaj firewall na njihovim korisnickim stranicama? Upali to ako nije.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 23:24   #4
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
To su i meni napravili, ali su meni rekli da je kao primjeceno da se s mog korisnickog racuna salje na tisuce spam mejlova.

I ja nekak nagovorim lika da mi pusti net ponovo da cu to rjesit ali moram updejtat antivirus.

Provrtio par antivirusa i spybot i nista nije nadjeno.
To je bilo prije jedno 3 mjeseca, otada nista nikakvih problema. Ali meni tu nesto smrducka jer je meni ugovorna obveza istekla odavno i ja sam sad na mjesec do mjeseca usluzi, pa mogu prekinuti i otici kod drugoga kad hocu.
Tak da me ne bi cudilo da t-com na ovaj nacin plasi ljude.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2014., 10:55   #5
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Eto mali update.... Carnet prijavio Tcomu da je u gluho doba noci kada niti jedan komp nije radio (osim NAS-a) isao ddos napad po portu 53 sa mog accounta (ip-a) ....e sada....NAS je jedini radio....koje su mi opcije... blokati port 53 na ruteru ili NAS rastaviti i ponovno sastaviti...ionako nije nista na njemu nadjeno...

pozz
madox je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2014., 13:45   #6
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
prije par dana ista stvar i kod mojeg susjeda... bez ikakvog razloga ga isključili na dva dana... kao nekakvi virusi
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 12:52   #7
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Eto blizi se dan ukopcavanja (sutra), a ja nista pametniji .
Dakle, sve sto ima disk(laptop,NAS,komp) u sebi sam provrtio sa malwarebytes anti-malware, bitdefenderom, spybotom, nodom, super antispyware i nista, ali nista nije nadjeno...na wifi-u mi je spojen Ipad 2, ali nemam ideje kako bi njega provjerio...odnosno da li on uopće može biti izvor problema? Na njega uglavnom nista nije stavljano i radio uglavnom samo za brzinski prelet preko web stranica.

Da li da se trenutno s tim zadovoljim....iduce iskapcanje je na mjesec dana ukoliko bide opet prijave...

Televizorima i NAS-u sam maknuo DNS i gateway iz postavki tako da vjerujem da ce biti samo u lokalnoj mrezi...takodjer sam na svim uredjajima iskljucio automatsko namjestanje vremena s obzirom da sam naletio na clanak od 11.02. gdje se opisuje Ddos napad preko NTP-a.

Svaka ideja dobrodosla...
Hvala unaprijed
madox je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 12:56   #8
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Port 53 koji spominjes gore je DNS, ne bi se zacudio da mikrotik odgovara na DNS requestove i na vanjskoj IP adresi pa ga je netko koristio za DNS DDoS...
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 13:40   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Obzirom da ti je mikrotik glavni, prouči:
http://wiki.mikrotik.com/wiki/DoS_attack_protection
http://wiki.mikrotik.com/wiki/DDoS_D...n_and_Blocking
ovu uputu prilagodi tvojoj situaciji, dodaj i za port 53.

firewall best practice
http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=13&t=76314
http://wirelessconnect.eu/articles/s...outer_firewall

Prije svega ovoga vidi jel možeš napraviti upgrade na noviju verziju ?
nisi naveo na kojem hw ga vrtiš ?
http://www.mikrotik.com/download
pri tome prvo napravi backup bitnog (konfig) uključujući licencu jer se zna desiti da upgrade ne prođe glatko.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 18:37   #10
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Vec od ranije sam proucio i implementirao u firewall neke od tih ideja...ako je netko voljan i kuzi mikrotik mogu mu poslati screenshot firewall rulova da pogledati da li je ok...
prije ukopcavanja interneta ulogirao sam se i u adb ruter te sam vidio dosta novih zanimljivih stvari...ne znam da li je netko primjetio da su mijenjali firmware...kod mene je sada prga4202n_htc_2.1.1.0009-main, platform version 2.1.0.0041...
kako sam malo kopao da vidim sto se promijenilo nasao sam i log u kojem svako malo pise [neki broj] broadcom packet flow cahe flushing the flows[0M...ne znam da li je to nesto zabrinjavajuce?!?
pozdrav
madox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2014., 19:46   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Obzirom da ti je ADB u Bridge mode, jeli mu WiFi ugašen ?
Za konfig mikrotika, skrij pvt podatke a onda upload - aj negdje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 19:57   #12
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Bio je wireless upaljen jer su ga ocito ostavili upaljenog nakon promjene firmware-a...sada je ugasen....
sutra upload-am firewall mikrotika...sada sam malo u guzvi

lijepi pozz
madox je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 20:01   #13
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
frendu isto nedavno isključili account, da širi viruse..
ja uzeo kantu sebi, počistio, našo neki spyware, ali to nalazim kod svakog prosječnog korisnika koji mi dofura kantu a nisu mu iskopčali account..

da bi on odfurao kantu nazad doma, zove ih da ga priključe, a ne radi modem.. promijenili modem i dalje sve radi..

ja neznam ko tu koga
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 20:13   #14
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
sada bi jos najbolje bilo da su sj**** nesto sa tim firmware-om na adb-u pa to radi sranja , iako je on u bridge-u, svako malo povlaci neke gluposti sa centrale i zajebava mikrotik. Znam da kada su ga stavljali u bridge, u pocetku je sve bilo OK, nakon toga je nestalo struje i sam se vratio u route mode. Zovem ja sluzbu za korisnike i uvjeravaju oni mene da taj modem ne moze u bridge (a bio u bridgeu 2 tjedna :-)) ) Nakon toga me zove neki tehnicar da mora na centrali namjestiti passthrough da bi to radilo kako spada... Ne znam....sada strogo biljezim sto se desava po mrezi da u slucaju nekih novi problema mogu vidjeti, sta i od kuda...
Malo mi to sve nekako smrdi...
madox je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 20:20   #15
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Ne mijenja ti T-Com firmware na routeru, nego samo postavke, a o njima bi i tako trebao sam brinut, ako namjeravas izbjeci ovakve svinjarije.
Taj ADB router se moze postavit i u pravi bridge mod i u pseudo bridge mod i u PPPoE passthrough i u router mod i u WAN mod i sve to mozes sam napravit bez njihove intervencije. I za to da ti prestane povlacit kojekakve gluposti sa centrale se mozes sam pobrinuti...

Citiraj:
Autor madox Pregled postova
ne znam da li je netko primjetio da su mijenjali firmware...kod mene je sada prga4202n_htc_2.1.1.0009-main, platform version 2.1.0.0041...
Nije nista promijenjeno, pogotovo ne firmware. Ova navedena verzija je prisutna od prvih modela koje su dijelili.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 25.02.2014. u 20:34.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2014., 19:40   #16
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
t-scum isključenje

Pozdrav!

Evo i meni su danas po treći puta u zadnja 3 mj. isključili net. Imam MTik-a input dns port začepljen, blokirani outgoing port 25 (sve to već godinu i više). Uopće ne koristim ni na jednom od 2 kompa email client, koristim samo gmail. SZK kaže naravno "isključili smo vas zbog širenja virusa"... Obrazloženje je da se upucaš... Prošli puta pošaljem mail tehničkoj službi i kažem sve gore navedene postavke mog firewall-a, te zatražim detaljnije obrazloženje i oni "odmah" nakon 10 dana odgovore generičkim mailom kako je korisnik isključen zbog spama.

Nemam više ideje šta napravit, kome se žalit... U 8. mj. mi istječe ugovorna obveza i definitivno mjenjam providera jer ovo više nije normalno.

Odem u T-Centar i pitam gospođu da li će mi biti umanjen iznos za ovaj mjesec, a ona odgovori da ne zato što imam ugovornu obvezu i fiksni iznos za 24 mj. Ja joj rekoh da je to kršenje zakona jer nemogu mi naplatiti nešto što ne koristim. A ona se opet uhvatila ugovora i obveze te mi čak isprintala primjerak ugovora da mi pokaže da sam potpisao i prihvatio navedenu cijenu. I onda kažu ljudi da sam nenormalan, primitivan i neodgojen kad sam počeo urlat....

Dobro došli u EU....

ovako sigurno rade i u deutschlandu...
grga11 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2014., 19:56   #17
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Jesi li jednom u ta tri puta kontrolirao koji ti mozebitno nepocudni softver drzi otvoren DNS-resolver? Jesi kontrolirao otvorenost na nekom DNS-resolve test sajtu, kao ovom recimo: http://www.thinkbroadband.com/tools/dnscheck.html i s kojim rezultatom?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 01:33   #18
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Nitko nije napisao sta vam pise jeli vam firewall na njihovim stranicama ukljucen ili ne?

Meni je tako poslano isto bilo ima 3-4 godine, pa sam trazio da mi tocno headere mailova posalju, sta su nakon nekog vremena i napravili, posto nista nije imalo veze samnom, ukljucio sam nazad taj njihov kvazi firewall na user.t-com.hr i od tada nije bilo nikakvih problema. Sve se meni cini da je to ili nekakvo zastrasivanje, ili njima interno po serverima haraju trojani i onda ispadne da stize od ovog ili onog usera.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2014., 10:00   #19
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
moja stara je zvala Društvo za zaštitu potrošača i tamo je njihova odvjetnica rekla da zbog tih navedenih razloga T-com ili bilo koji drugi operator te nema pravo isključititi... te da komunikacija preko e-maila ili telefona neće ništa rješitit....jer se samo javljaju njihovi agenti koji nemogu ništa i niti
obavezno ih treba kontaktirati pismenim putem i zahjtevati pismeni odgovor da navedu iz kojeg razloga si isključen.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2014., 23:30   #20
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Jesi li jednom u ta tri puta kontrolirao koji ti mozebitno nepocudni softver drzi otvoren DNS-resolver? Jesi kontrolirao otvorenost na nekom DNS-resolve test sajtu, kao ovom recimo: http://www.thinkbroadband.com/tools/dnscheck.html i s kojim rezultatom?

Da provjereno svaki puta sa rezultatom:

"....did not find an open DNS resolver running. "
grga11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na