Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2011., 14:41   #1
Peta
Registered User
 
Peta's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 9
Red face

Prije svega, pozdrav forumašima!
Dakle imam navedeni router, iz T-coma... Neki dan sam prema uputama na carter blogu maknuo brandirani firmware i stavio generički. Problem je nastao kada je u routeru trebalo podesiti postavke za T-Com IMS (VoIP), budući da se koristi drugačiji username i pass od onoga za pristup internetu. Zvao sam SZK i slao mail na helpdesk, međutim oni mene ili ne razumiju 10% o čemu ja pričam, ili se prave "glupi" jer mi navedene podatke ne žele dati, budući da s njima mogu seliti liniju bilo kuda... Njihov odgovor je da bi router trebao sa sustava sam povući postavke za VoIP, što naravno ne funkcionira radi promjene FW-a. I moja ideja je sljedeća, ako bi netko od vas mogao iz svog TG782i izvaditi user.ini file, bitno da je router s T-Com FW-om i da je user.ini netaknut. Ja bih tada taj user.ini ubacio u svoj router sa generičkim FW-om, te bi teoretski T-Comov ACS trebao proraditi. (ili se varam? Barem mi se u Telnetu činilo da se ACS može naknadno postaviti) :S Kada router povuče sve podatke s ACSa, izvukao bi svoj username i pass za VoIP, te sve ponovno postavio...
Hvala unaprijed!

EDIT:
Kopajući malo po forumu, uspio sam u ovom topicu (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=181694) naći T-com-ov user.ini
Sada me zanima kako dotični ubaciti u router??? :S
Da li ima kakva opcija u routeru? Restore settings ili slično? (Pitam zato jer mi router nije pri ruci trenutačno)
I dalje me zanima da li će na ovaj način proraditi ACS??

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 02.12.2011. u 15:02.
Peta je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 15:01   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Tako to izgleda kada skočiš prije nego razmisliš
Najbrža varijanta je da nađeš u Ka nekog tko ima "nedirani" TG782 a nije trenutno na IMS - u (T-Koma Voip) i zamjenite uređaje.
Također nije trebalo uopće mijenjati fw nego samo kroz edit user.ini ispraviti šta treba.
Mislim da po forumu ima T-Koma user.ini za TG782 u kojem ima postavke za ACS i Remote Managment.
Uđeš kao administrator u uređaj i onda imaš Backup & Restore funkciju.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2011., 15:07   #3
Peta
Registered User
 
Peta's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 9
A znam... A poludio sam više s tim routerom, veza stalno puca, kada netko zove na kućni, javlja zauzeće (a uopće nitko nije na telefonu)... Budem već probao ubacit taj user.ini što sam našao, pa javim rezultate... A što se zamjene tiče, to neće ići, budući da je gotovo cijeli Ka prešao na VoIP (bili smo pokusni kunići)
Peta je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 16:29   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Evo još jedne ideje, nađi netkog iz Ka tko se dovoljno kuži u problematiku a isto ima TG782 + IMS pa neka izvuće svoj user.ini > editira tako da osobne podatke za net i tel zamjeni sa xxxx i onda takav editirani ubaci u svoj router.
Svoje podatke za net imaš i možeš ih ubacit bilo u user.ini bilo kroz web konfig.
Ako im ACS radi onda će router povući tvoje podatke.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 17:56   #5
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Evo još jedne ideje, nađi netkog iz Ka tko se dovoljno kuži u problematiku a isto ima TG782 + IMS pa neka izvuće svoj user.ini > editira tako da osobne podatke za net i tel zamjeni sa xxxx i onda takav editirani ubaci u svoj router.
Svoje podatke za net imaš i možeš ih ubacit bilo u user.ini bilo kroz web konfig.
Ako im ACS radi onda će router povući tvoje podatke.
Ne radi. Probao.
Možete očekivati sve više ovakvih topika.
Nema T-com firmwera za skinut, a bez njega ACS ne radi.
Kako sam već napisao, preporučit ekipi da se mani ISP-evog modema.
Za dodatne funkcije kupit svoju mrežnu opremu, hvala bogu pa su cijene od 200 kn nadalje.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2011., 18:43   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Kolega Pomo i da i ne.
Remote Managment i ACS postavke nije problem ubacit i moraju raditi.
Evo neka netko odradi ovo gore navedeno i bude spremno za ubuduće.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2011., 14:08   #7
Peta
Registered User
 
Peta's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 9
Hehe, ova priča se tek komplicira...
Dakle, danas sam imao polovičan uspjeh... :/
Dokopao sam se šifre za IMS tako što sam spojio stari 780WL koji je sa ACS-a povukao podatke, te je sve proradilo. Šifru sam saznao u IE pomoću Asterix Key-a. Ali nemogu ostati na 780WL budući da mi je na taj broj spojen Fax, a 780WL ne podržava T.38 protokol...
Kada sam unio sve podatke u TG782, on i dalje odbija spojiti se na VoIP, probao sam ubaciti T-Comov user.ini u njega, ali ACS svejedno nije proradio... Na kraju sam ubacio u njega user.ini iz 780WL, te je VoIP proradio, ali je radio čudno, kada sam utipkao neki broj, čuo se iz slušalice i zvuk kao da zvoni i kao da je zauzeće (istovremeno), s tim da kada se osoba javi, da se normalno razgovarat... A internet nije radio uopće... :/ Probao sam prebaciti samo voice.ini (iz user.ini) iz 780WL u TG782, ali neće proraditi :/ Ima li itko kakvu ideju???
Peta je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2011., 14:29   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Kako si i otkrio ima razlika između ST780 i TG782, logično zar ne ?
Moraš nastaviti dalje:
- najprije spremi negdje šta si do sada otkrio
- napravi factory reset
- snimi na komp user.ini i napravi mu kopiju
- uzmi sa foruma t-com verziju user.ini
- pametnim editom složi šta treba, npr. Internet je 0/33 konekcija, IMS (VoIp) je 0/50, user / pass za svaku uslugu, . . .
- ubaciš u uređaj i probaš
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2011., 15:05   #9
Peta
Registered User
 
Peta's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 9
Nakon nekih 12-ak sati isprobavanja i editiranja user.ini fajla, došao sam do sljedećih zaključaka:
1. ACS ni na koji način ne funkcionira bez T-koma firma
2. VoIP ne funkcionira bez T-koma firma (barem ne u potpunosti ili na zadovoljavajuć način)
3. VoIP liniju nije moguće seliti, čak iako znamo username i pass (očito T-Com ima još nekog asa u rukavu)

Dakle, toplo preporučam da bilo tko, tko je vlasnik TG782i u režiji T-koma i ima njihov VoIP ne mijenja FW!! Sav customization raditi preko user.ini jer sam na nekom stranom forumu pročito da čak T-komin ACS neke postavke u routeru naštimava za vrijeme konektiranja VoIPa (on the fly), te da iste nisu vidljive u user.ini (ne odgovaram ukoliko se ova tvrdnja pokaže netočnom)

Svoj problem sam riješio, tako što sam maznuo baki Siemens SX763 i stavio joj Thomsona 780WL, jer Siemens ima T.38. Na kraju svega ostaje gorak okus u ustima, jer imam TG782i koji mogu koristiti samo za net i iptv (barem mislim da sam to uspio posložiti), a VoIP koji je do sada već postavljen u čitavoj Karlovačkoj županiji ne funkcionira. Jedni spas svima nama koji smo se doveli u ovu situaciju je eventualno pojavljivanje T-koma FW-a... Kada ću imati slobodnog vremena nastaviti ću se zabavljati sa TG782, pa ako pronađem kakvo riješenje postat ću ovdje... Hvala kolegama forumašima na podršci!
Peta je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2011., 07:58   #10
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Evo mojeg testiranja.
Dakle imam novi TG782i sa T-com firmwerom, postavkama user.ini i što već sve ne.
U bridge modu ga držim.
Imam svoj, kupljen ovdje na forumu sa novim firmwerom.
Sa T-com verzije skinuo sam user.ini i napucao ga na ovaj drugi.
User.ini nije ni na koji način modificiran.
Isprobao sam cijelu stvar s dvije verzije firmwera (D-max i ovaj genčen štogod s carterovog bloga).
IMS ne radi.
Štoviše, nakon napucavanja user.ini od t-coma na drugačiji firmware nisam se uspjevao ulogirati uopće na router.
Isprobane kombinacije su: Administrator/pass ništa, Admionistrator/t-com admin pass (koji bi morao raditi da je user.ini prošao, očito ne prolazi), i default od D-max serial/serial.
Evo moje iskustvo. Tko želi sprobavat i dalje sretno mu bilo.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2011., 18:03   #11
uncut
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Split
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Štoviše, nakon napucavanja user.ini od t-coma na drugačiji firmware nisam se uspjevao ulogirati uopće na router.
Isprobane kombinacije su: Administrator/pass ništa, Admionistrator/t-com admin pass (koji bi morao raditi da je user.ini prošao, očito ne prolazi), i default od D-max serial/serial.
Na novom fw s dodanim user.ini (od drugog TG782i s original t-comovim fw) password ti je kao i na onom s kojeg si uzeo taj user.ini znači
user:administrator
passwd:!tc0m*********

Zadnje izmijenjeno od: uncut. 15.12.2011. u 18:05. Razlog: ispravak netočnog navoda
uncut je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 18:52   #12
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Zaboravio sam bio napisat da je i to isprobano.
Jednostavno ne prolazi.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 20.07.2013. u 11:46.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 22:01   #13
uncut
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Split
Postovi: 58
Čudno, ja bas prije dva dana stavija taj dmax pa mi je serial/serial prihvaćao i nakon user.ini s drugog password je onaj od prvog...
uncut je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2011., 00:47   #14
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Nebitno.
Na kraju moje mišljenje je da cijela priča nije vrijedna gnjavaže koju nosi.
Prčka se po opremi koja je u vlasništvi ISP-a, a kad dođe IMS isti neće raditi.
Kraj priče.
Da bi dalje isprobavao ne mogu, jer sam dao ovaj sa d-max firmware frendu.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 20.07.2013. u 11:46.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2013., 19:12   #15
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Dižem temu iz mrtvih, ali

trebam univerzalni username i pass, svejedno koji. Trebam samo da resetiram router jer mi je pukla veza. Spojen sam na router, ali trenutno fizički ne mogu do njega doći da proćitam odozdola access code.

Znaći ako se ikako može resetirati router bez passworda ili neki pass koji radi. Router je T-comov.

Hvala
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2013., 20:36   #16
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
resetirat bez passworda možeš floodanjem rutera nmap scannovima sa linuxa.

otvoriš 4-5 konzola i u svakoj istovremeno pustiš naredbu: nmap -v -A 192.168.1.1

ako neće isprve pokušaj ponovno, u određenom trenutku će se restartirat. ako ti treba pass za korisničke stranice javi se na pm
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2013., 21:02   #17
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Ništa od ovoga . Router se zbrejka, nema responsa nit išta. Ali se neće restartat. Onda samo nadodje i to je to.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 20.07.2013. u 11:44.
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2013., 18:44   #18
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
passwordi iz user.ini fajla

Kako je moguće dešifrirat passworde iz user.ini fajla? Dakle za wlan, ppoe, ims i slično.
grga11 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2013., 02:47   #19
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Ništa od ovoga . Router se zbrejka, nema responsa nit išta. Ali se neće restartat. Onda samo nadodje i to je to.
nadođe

dobar izraz

nema responsa jer dok se pali je wifi isključen
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2014., 18:42   #20
stifmeister
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: *
Postovi: 110
Netko uspio dobiti ACS i s time VOIP na drugome firmwareu?
stifmeister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na