Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2012., 21:20   #1141
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Jel ima tko viška strujni adapter za SXa i da ga je spreman trampit za pivo? Ako ima tko nek mi pošalje pm

tnx

EDIT:
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ne mora biti baš njegov, paše i od SE555, bitno da je 12V 1 - 1,5 A i istog polariteta.
Trebo bi pasati i ovaj > http://www.mikrotik-hrvatska.com/nap...2-v-p-314.html
Taj dođe previše Al ako paše od 555, potražit ću. Tnx za info
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 20.05.2012. u 22:31.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2012., 21:38   #1142
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ne mora biti baš njegov, paše i od SE555, bitno da je 12V 1 - 1,5 A i istog polariteta.
Trebo bi pasati i ovaj > http://www.mikrotik-hrvatska.com/nap...2-v-p-314.html
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 20.05.2012., 23:50   #1143
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
meni je isto trebao jedan strujni adapter za sx.
pošto sam ja baš onda odlazio od t-coma, stričeku koji je došao pokupiti ruter sam rekao da se adapter rastopio i da sam ga bacio
tako i vi neki kvar smuljajte i recite da je adapter izgorio i oni će zamijenit ruter i eto adaptera.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2012., 16:06   #1144
tihomir2
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: cro
Postovi: 143
Ja otključao svoj bez ikakvih problema, NO, kada sam spojen na laptop lan kablom, password: user mi normalno radi, kada se spojim na wlan ( a tako sam inače i spojen cijelo vrijeme sa lapom doma) onda password: user ne radi. Ni "admin". Niti nešto treće. Možda je već bilo spomenuto.. neznam.
__________________
Nemam sig.
tihomir2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2012., 23:39   #1145
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
To je normalno, iz sigurnosnih razloga je onemogućen pristup web konfigu preko wirelessa,
ne sjećam se sada jel uopće ima opcija da taj feature pališ / gasiš.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 10:46   #1146
Mariyan
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Čakovec
Postovi: 12
sx763 flash umjesto Annex A je brick-total, pa nekak u filesafe ui, ali nikud dalje
 
Ruter: Siemens Gigaset SX763 WLAN dsl, Made in Germany, Manufactured by Sagem Communications SAS po licenci Gigaset Communications GmbH, Annex B, v2
S30852-S70x-xxxx. Originalni firmware 4.3.52.21.07, downgredan na 4.3.52.21.01 annex b, s uspješnim testiranjem (internet, wlan)
Računala: Windows XP Home SP3 (autoupdate)+IE 8.06+FF 3.0.11+AVG free na amd sempron 3000+/1G; Ubuntu 10.04(lucid)+FF 10.01 na IntelP4 dual 2.8/1G
Iskustvo: ponešto, malu grijalicu se515 flashanu na rta770wau annex-a koristim cca pet godina na optimi
Sredinom 3/2012 sam sx-a glatko otključao uz downgredanje fw, po (tada nađenoj) uputi IvanC na ic ims forumu. Trebao sam aneks-a za optimu (i još trebam), a za nastavak po Hackervis uputi nisam imao aktivnu web konekciju zbog različitog annexa. Guglanjem sam tada stekao dilemu da se možda fleša samo a na A, i samo b na B.
Sredinom 4/2012 sam krenuo u kombinatoriku sveg pročitanog i Hackervis-ove upute za annex-a (ali offline), s tim da sam nakon
(putty) "~ # nvram_util set options = 1" i "~ # mngmt" izašao iz konzole (dobro ili krivo?) "~ # exit", i ak se dobro sjećam valjda"IGD.> exit " (u svakom slučaju, zatvorio sam putty), ušao u web ide rutera, isključio firewall, zaustavio avg, te pokrenuo učitavanje lokalno spremljenog bootcode_a.img. Na poruci o učitavanju i potrebi čekanja reboota je web stranica ostala smrznuta. Par puta sam produžio neaktivnost antivirusu (po 15 min max) i ostavio ga do idućeg dana, s istim sadržajem stranice, kad sam isključio svu opremu.
Nakon uključivanja rutera i računala svijetle samo ledice: Power i Lan1. IP je već bila i ostala fiksna, IE: http://192.168.1.1. "Page not found!",
cmd ping 192.168.1.1 "Destination host unreachable". Hard reset nekoliko puta, (nisam zanao za eventualnu 192.168.2.1), nula bodova. gecrk.

Nakon puunoo reseta 30-30-30, hopla, nije gecrk!
ping 192.168.1.1 Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64. Idem probati IE http://192.168.1.1 Failsafe UI edit_box (prvi susret, google?)
Pod predpostavkom da zbog nečeg nije obavio učitavanje, iz filesafe -> Browse
bootcode_a.img pa submit: Internet Explorer cannot display the webpage. Zatim sam probao runtime_a.img, isto.
Puno puta. Firefox isto. Ubuntu nakon instalacije 10.04 i starijeg FF10 uploda (grafika i broj by odgovaraju), ali na stranici je smrznuta poruka za čekanje. IE izbacuje i kad se maknu sve dostupne zaštite.
FF3 na XP-u isto radi kao FF10 na ubuntu, uz Tools/Options/Security/Exceptions pa: address add 192.168.1.1 i 192.168.2.1.
Putty: Connection refused (192.168.1.1). WinScp neznam postaviti ni nakon podosta sati (rupe u znanju, možda i jesam postavio ok, ali nop). TFTP2 nop. TFT Connection refused. ... (atftp...)
auto ip: nop ;o(

Tu sam se raskalašio: openwrt-sx76x-annex-a.image, pa annex-b.image, webflash, uImage, primary, secondary, runtime... neznam više ni što sve ni redosljed. Sve po više puta (uz poneko zaglavljivanje i hard reset) i sve čorak. I preko Failsafe i tftp iz konzole i iz utility programa. (Isprobao sam hrpu preporuka sa neta, ali ko da i nisam).

Nije baš da sam napravio sve moguće. Ne baratam baš s razumijevanjem s portovima.
support.microsoft.com/kb/239924 me izbacio prije neg sam stigao zapisati postavke isključivanja media sensing i više me ne pušta nutra :O, ne mogu postaviti switch jer ga nemam, ni bridge ruter jer mi optimin huawei ima samo jedan port, za kd318mui neznam i ne mogu naći potreban napon/adapter?, a se515 ne diram ni za živu glavu (nema cfe .

Status na fix: 192.186.1.16/192.186.1.1
web: Failsafe UI (IE: nop, FF: uploda ali no change-no boot)
cmd: ping: TTL se do nedavno mijenjao sa 128 na 64 poslije petog pinga (default time). Sad je TTL=128 (beskonačno)
putty: Connection refused
tftp2: Erasing flash...: Retray (do 99) uz 1-2 blinka (gašenja) Lan1 u toku sesije. Ponekad treba hard-reset (običan) za povratak konekcije, nakon nekog runtima
cmd: arp -a: 192.186.1.16 00-01-02-03-04-05 dynamic (??!, doslovno)

Status na fix: 192.186.2.16/192.186.2.1
web: Internet Explorer cannot display the webpage
cmd: ping: Destination host unreachable
putty: ssh otvori praznu konzolu s kursorom bez prompta
WinScp ne razumijem dovoljno.
Dali je u ruteru tftp server ili klijent? Gdje sam uopće (bootloader ?) i kako se isčupati. (kolko je poštarina za kabel
Mogu li ugurati kakvu skriptu da nutra napravi reda? Kakvu i kako?
Mariyan je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 14:58   #1147
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Uf, popriličan kupus, probaj pingat Hackervis - a ili Delboy - a.
Stara Kasda (čini mi se) radi na 12V AC tj, adapter je samo trafo, otvori je pa vidi kako je riješeno napajanje na pcb - u, sigurno ima negdje info po forumu. Ako želiš Kasdu upogonit na Optimi (Annex A) evo ti Annex A fw: Kasda_AnnexA.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 16:15   #1148
Mariyan
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Čakovec
Postovi: 12
@Nikky
Hvala. sve mi se čini da da ruter između postaje važan.
Mariyan je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 16:51   #1149
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
@Mariyan

Nisam siguran da sam sve skužio iz ovog kupusa, ali imao ja neki dan sličan slučaj kod prebacivanja na annexA, nakon nvram_util set options = 1 išao iz web sučelja ubaciti prvo bootcode_a i tu se zajebo sto sam mu pustio da se resetira. Jer je options za annex_a, bootcode annex_a, a runtime je ostao B i router se ne boota. Stvar riješena dizanjem tftp servera na stroju, kad se router boota u takvom slučaju sam potraži tftp server na 192.168.2.16 i potegne runtime.
Vidi ako si stao na tom koraku, to bi moralo pomoći, jedino ne znam što ako si dalje otišao i zeznuo nešto. BTW, tftp pod linuxom radi svih ovih gluposti koje windozeri vrte.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 17:40   #1150
Mariyan
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Čakovec
Postovi: 12
@c-shadow
Citiraj:
sam potraži tftp server na 192.186.1.16 i potegne runtime
Umetnuto: tftp server? To sam probao tek puunoo kasnije, a i onda nisam na početku metnuo runtime u mapu di je exe.

ping 192.186.1.1 mi vraća TTL=128 - ako dobro shvaćam, to je mod čekanja na boot
Kao da je on u klijent modu, pa bih ja valjda morao upogoniti server i nešto mu poslati.


Tu je i ona bedastoća:
Citiraj:
arp -a: 192.186.1.16 00-01-02-03-04-05 dynamic (??!, doslovno)
Nisam ja na svom terenu sa svime ovime, pa neznam kad upogoniti na mašini klijenta, a kad servera. I s linuksom sam tek malo dalje od nekih čačkanja u cigwinu. Sad sam tek zadnja dva mjeseca, zbog ovog, ozbiljnije zagrebao u ubuntu.

Zadnje izmijenjeno od: Mariyan. 24.05.2012. u 17:53. Razlog: naknadno umetnut komentar za tftp
Mariyan je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 18:35   #1151
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Citiraj:
Autor Mariyan Pregled postova
@c-shadow

Umetnuto: tftp server? To sam probao tek puunoo kasnije, a i onda nisam na početku metnuo runtime u mapu di je exe.

ping 192.186.1.1 mi vraća TTL=128 - ako dobro shvaćam, to je mod čekanja na boot
Kao da je on u klijent modu, pa bih ja valjda morao upogoniti server i nešto mu poslati.


Tu je i ona bedastoća:

Nisam ja na svom terenu sa svime ovime, pa neznam kad upogoniti na mašini klijenta, a kad servera. I s linuksom sam tek malo dalje od nekih čačkanja u cigwinu. Sad sam tek zadnja dva mjeseca, zbog ovog, ozbiljnije zagrebao u ubuntu.

jesi li probao, korak po korak, kao na pocetku posta? ako doslovno slijedis upute, prebacis ga na annexA biz pol problema. Ja sam gla flashao na openwrt i vratio nazad s tim tftp serverom, samo sam slijedio upute i sve radi odlicno...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 20:20   #1152
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Uf, popriličan kupus, probaj pingat Hackervis - a ili Delboy - a.
Stara Kasda (čini mi se) radi na 12V AC tj, adapter je samo trafo, otvori je pa vidi kako je riješeno napajanje na pcb - u, sigurno ima negdje info po forumu. Ako želiš Kasdu upogonit na Optimi (Annex A) evo ti Annex A fw: Kasda_AnnexA.
Pazi, kaj i toga ima, to je za onu staru 318-icu?
Baš bi mogao i probati, stoji mi negdje jedna u ormaru.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 20:37   #1153
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ima, ima
Više se ne sjećam koji kolega se igrao oko toga (davno je bilo), trebalo mu je i napravio.
Ne zaboravi da je tom šroteksu max. brzina 8/1.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 21:31   #1154
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Za recovery oni koji su sprckali kad su stavljali annex a, ima u topicu od stavljanja ow i dd-wrt, kako namjestiti tftp server i onda stavite ip kompa na 192.168.2.16 i ubacite taj annex a img(onaj runtime ne bootcode) u root od tftp servera i nazovite ga runtime.img i samo sačekajte i pokupiti če ga sam i flashnuti, i onda bi trebalo valjda sve raditi ponovo kako spada.

@Nikky
Probao ja jednom čak openwrt na tu kasdu, ali ima premalo rama, mada bi se mogao onaj mikro ddwrt onda možda .
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2012., 16:24   #1155
funkee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: doma
Postovi: 27
Nabavit cu danas jos jedan SX763, pa da opet ne sjebem stvar, imam dva pitanja koja mi nisu jasna:

1. Na samom pocetku (prvi korak tutoriala) kad se stavlja active_configfile, da li da stavim configfile za maxtv ukoliko zelim koristiti OptiTV (prebacujem na Annex A, jelte), ili to nema veze?

2. U modificiranom tutorialu od korisnika MisterX021 (klik ovdje), nakon sljedeca dva koraka u SSH-u:
> nvram_util set options = 2
> mngmt
on kaze da se uploada runtime_a.img kroz web sucelje modema. E tu me sad zanima da li ja, nakon sto u konzolu utipkam gornje dvije linije, mogu ugasiti SSH klijent ili on mora stalno biti upaljen sve dok se ne uploada taj firmware u modem?

@Delboy, na prethodnoj stranici sam ti odgovorio da mi se na 192.168.2.1 prikazuje ono recovery login sucelje, ima li kakve sanse spasiti taj modem preko toga?

Zadnje izmijenjeno od: funkee. 26.05.2012. u 17:39.
funkee je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2012., 20:58   #1156
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Evo da odg. barem dio:
Dok god imaš pristup recovery sučelju / uređaj se javlja na 192.168.2.1 možeš ga osposobit. U ovoj temi ili onoj drugoj o SX - u imaš opisano šta trebaš napraviti, ako ne prihvaća secondary "file" treba ga upucat preko tftp servera a file (čini mi se) treba preimenovati, negdje su navedeni detalji.

Ostalo ćekaj odg. kolega.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 27.05.2012., 16:02   #1157
Mariyan
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Čakovec
Postovi: 12
Citiraj:
@funkee
2. U modificiranom tutorialu od korisnika MisterX021 (klik ovdje), nakon sljedeca dva koraka u SSH-u:
> nvram_util set options = 2
> mngmt
on kaze da se uploada runtime_a.img kroz web sucelje modema. E tu me sad zanima da li ja, nakon sto u konzolu utipkam gornje dvije linije, mogu ugasiti SSH klijent ili on mora stalno biti upaljen sve dok se ne uploada taj firmware u modem?
Možda sam zatvaranjem konzole stvar početno zabrljao prije dva mjeseca, a tad se nisam znao iskoprcati. Vjerojatno je svejedno dal se izađe iz konzole ili ne, jer ionako uslijedi reboot. Vidi post #1146.

To je bilo prije posta @MisterX021, a prema otljučavanju (po slikicama) iz drugog foruma i ovog tutoriala, a s mojom logikom da ssh konzola nebi smije ometati/blokirati upgrade iz web sučelja.

Ja sam izašao iz puttya. Varijabla "options" je bila postavljena na annex-a, učitao sam botcode_a.img i ruter se rebootao, dok je unutra još uvijek bio stari runtima za annex-b.
Sad je ruter zaglibio, jer mu nutra nisu štimale postavke za annex-a i stari runtime.

Po modificiranom tutorialu učitavaš samo runtime_a.img i nakon reboota je sve ok.
Citiraj:
@MisterX021
Nakon ovoga dalje idete preko web-stranice od rutera i ubacite SAMO runtime_a.img (BEZ!!! bootcode.img).
Tu malo iznad, u postu #1154, @Delboy daje uputu što ak se tu nešto izjalovi. Treba hard-reset, pa kroz ssh server runtime_a.img preimenovan u runtime.img, jer bootcode (to je onaj iz annexa-b) tada traži datoteku tog naziva.

Mora li se prije ulaska u web-sučelje rutera izaći iz ssh konzole, ili nesmije, ostaje nejasno.
Mariyan je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2012., 23:01   #1158
funkee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: doma
Postovi: 27
Mariyan i Nikky, pokusavao sam uploadati sa TFTP-om sve varijante runtime.img (annex a i annex b i jos nesto sto je TDK ponudio), ali bezuspjesno.
funkee je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2012., 15:15   #1159
MisterX021
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Split
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Mariyan Pregled postova
Možda sam zatvaranjem konzole stvar početno zabrljao prije dva mjeseca, a tad se nisam znao iskoprcati. Vjerojatno je svejedno dal se izađe iz konzole ili ne, jer ionako uslijedi reboot. Vidi post #1146.

To je bilo prije posta @MisterX021, a prema otljučavanju (po slikicama) iz drugog foruma i ovog tutoriala, a s mojom logikom da ssh konzola nebi smije ometati/blokirati upgrade iz web sučelja.

Ja sam izašao iz puttya. Varijabla "options" je bila postavljena na annex-a, učitao sam botcode_a.img i ruter se rebootao, dok je unutra još uvijek bio stari runtima za annex-b.
Sad je ruter zaglibio, jer mu nutra nisu štimale postavke za annex-a i stari runtime.

Po modificiranom tutorialu učitavaš samo runtime_a.img i nakon reboota je sve ok.


Tu malo iznad, u postu #1154, @Delboy daje uputu što ak se tu nešto izjalovi. Treba hard-reset, pa kroz ssh server runtime_a.img preimenovan u runtime.img, jer bootcode (to je onaj iz annexa-b) tada traži datoteku tog naziva.

Mora li se prije ulaska u web-sučelje rutera izaći iz ssh konzole, ili nesmije, ostaje nejasno.
..."Mora li se prije ulaska u web-sučelje rutera izaći iz ssh konzole, ili nesmije, ostaje nejasno"...

Izlazak iz ssh konzole ti nije bitan. Ja osobno sam jednostavno prvo ugasio putty pa onda preko web sučelja napravio annexA upload i to SAMO runtime BEZ bootcode-a.
Možeš eventualno nakon što utipkaš :
nvram_util set options = 2
upisati
nvram_util get options
da provjeriš da se router zbilja "prebacio" u annexA (mora biti 2), tada ugasiti putty i preko web sučelja ideš dalje na upload... uređaj se nakon nekog vremena sam resetira i to je to... AnnexA je tu!

Citiraj:
Autor funkee Pregled postova
Nabavit cu danas jos jedan SX763, pa da opet ne sjebem stvar, imam dva pitanja koja mi nisu jasna:

2. U modificiranom tutorialu od korisnika MisterX021 (klik ovdje), nakon sljedeca dva koraka u SSH-u:
> nvram_util set options = 2
> mngmt
on kaze da se uploada runtime_a.img kroz web sucelje modema. E tu me sad zanima da li ja, nakon sto u konzolu utipkam gornje dvije linije, mogu ugasiti SSH klijent ili on mora stalno biti upaljen sve dok se ne uploada taj firmware u modem?
Možeš ugasiti putty!

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 28.05.2012. u 20:52.
MisterX021 je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2012., 18:19   #1160
funkee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: doma
Postovi: 27
Hvala!
funkee je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 04:26   #1161
Mariyan
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Čakovec
Postovi: 12
Vratija se šime iz jamerike ! ovaj, sx763 je debrikan

Izvan svih ovdje opisanih procedura (obje teme) i onog što sam igdje na netu našao u ova dva i kusur mjeseca istraživanja.

Nakon ranijih (1146) svekolikih upucavanja (failsafe, tftp2) i nuđenja (server) svih mogućiih imagea je ruter zaglibio u modu prije bootanja (ping response ttl=128).
Posljednje sam probao sa tftp2 ubacti bootcode; originalni, annex-a, dd-wrt, te openwrt.
Ništa se nije promjenilo.

Pustio sam ga da se odmori tri dana (neki vele da je to njima pomoglo

Na nevinom ubuntu 10 (pobrisan disk i instalacija s dvd-a) sam iz terminala pozvao instalaciju tftpd i prihvatio sve promjene, pa je instaliran tftp-hpa i pokrenut kao servis.
U osnovnu mapu servera (kod mene /tftpboot) sam metnuo sve datoteke (one iste s kojima sam već isprobavao)

Sa adresom 192.168.2.16 i pristupom 192.168.2.1 sam restartao tftpd sever, srknuo kavu, pokrenuo grafički nadzor sustava, udahnuo duboko i uključio ruter.

Nakon par sekundi je počeo niz od desetak malih špica transfera, u 10-15 s ukupno. Tek malo jače od pingova. To bi mogao biti bootcode ili secondary???.

Nako deset min, sa vraćenom adresom 192.168.1.16/1, sam ga pingao i ništa. Ko i petstopedesetdevet puta prije. Uslijedio je tvornički reset.

Ponovo sam ga pingao i javio se, ali sad je bio ttl=64, znači da se os vrti, ali ne znači ništa više.
Bez gašenja rutera sam se preselio na domaće igralište (xp). Iz puttya ssh me pitao za ime lozinku, al mu ništa nije pasalo, ni operator/operator ni root/admin.

Pozvao sam ga iz browsera i odgovorio mi je
Citiraj:
OpenWrt | Attitude Adjusment (r31118)
Mariyan je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 19:32   #1162
funkee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: doma
Postovi: 27
I to je kraj price? Sad modem radi ili?
funkee je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2012., 22:29   #1163
Mariyan
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Čakovec
Postovi: 12
Citiraj:
Autor funkee Pregled postova
I to je kraj price? Sad modem radi ili?
sx je živ.
Doduše još bez konekcije, nisam spreman za openWrt, pa sam u fazi učenja.

Tu ga namjeravam upogoniti, kad je sam htio tako

Ovo što sam prosurfao zadnja dva-tri mjeseca, ipak treba zaokružiti.
Mariyan je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2012., 19:07   #1164
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,060
snmp pitanjce

Pozdrav,
pokušavam upogonit Networx da mi mjeri promet na SX763, al nikako da nađem SNMP opciju.
Podržava li on to uopće?
Hvala.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2012., 01:45   #1165
funkee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: doma
Postovi: 27
Ej ljudi, uspio sam drugi nabavljeni sx763 prebaciti na Annex A i internet šljaka odlično. Ali - OptiTV nula bodova. Pretpostavljam da treba dodati neku drugu kombinaciju za VPI/VCI?

Edit: Zvao sam SZK, rekli su mi da je 0/37, pa sam jednostavno uploadao gore onaj T-Comov dfcg_iptv_HT config file i onda u Advanced Settings -> Internet odabrao configure multiple internet services, pa pod voip stavio 0/37 i mapirao taj "voip" na LAN4, ali nema srece svejedno...

-----------

P.S. Skuzio sam zasto mi se vjerojatno sve poremetilo u vezi s prvim modemom kojeg sam zbrickao - u onom MisterX-ovom tutorialu pise da se za Annex A treba staviti nvram_util set options = 2, dok u originalnom tutorialu pise da se treba staviti vrijednost 1! Mislim da je tu bila greska.

Zadnje izmijenjeno od: funkee. 02.06.2012. u 11:31.
funkee je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2012., 13:07   #1166
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pogrešno si odradio ovo za OptiTV, ponovo ubaci ovaj "T-Comov dfcg_iptv_HT config" ili ga dekriptiraj > promjeni šta treba > pa takvog ubaci.
Nemoj koristit "voip" nego "IpTv" dio u postavkama za željeno.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 02.06.2012., 18:07   #1167
funkee
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: doma
Postovi: 27
Eh... Ovako, upucao sam u njega taj dcfg_HT pa onda dekriptirao, ali iskreno nemam pojma sto trebam mijenjati - u samom korisničkom sučelju (bez prckanja po HT-ovom configu) imam stavke Internet, Cnfg i Voip, a Iptv nemam.

Probao sam searchati po dfcg_HT, tamo sam na dva mjesta nasao spominjanje "iptv". Jedna od njih ima nesto vezano za "enable", probao sam staviti "1" umjesto "0", ali jedini rezultat je bio da se modemu vise nije moglo pristupiti ni preko LAN-a ni preko WiFi-a, pa sam ga isao hardverski resetirati.

Zadnje izmijenjeno od: funkee. 02.06.2012. u 18:15.
funkee je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2012., 18:42   #1168
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Treba naći konfig u kojem je aktivan Internet i MaxTv (IpTv) pa onda u njemu mijenjat parametre kako za Internet tako za OptiTv. Ako možeš pogledaj parametre u "njihovom" uređaju.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 02.06.2012., 19:44   #1169
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Da krenem sa svojom pričom (i mogućim problemom):

Pratim ja upute i sve je prošlo ok sve do posljednjeg djela (ono download firm http itd.)

Nakon bootcode.img u Putty-ju mi je pisalo nešto u stilu "download completed, error: request failed". E sad, ne znam točno kaj je pisalo ali znam da je error na kraju bio

Ipak, bez obzira na taj error router je neko vrijeme škljocao (ko da se resetira) i nakon kojih 5-6 minuta je proradio. Nije više pinky nego ima onu tvorničku narančastu boju + sva 4 LAN porta rade. Problem je što je i za bootcode.img i za runtime.img na kraju pisala nekakva greška. Da li se trebam brinuti ili?

Ponavljam, otključani SX763 služi kao AP. Ne koristim MaxTV niti VOIP, samo ADSL.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote
Staro 02.06.2012., 21:39   #1170
grga11
Premium
 
grga11's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 89
Citiraj:
Autor CaptKirk Pregled postova
Dok sam imao ADSL podesio sam voip na SX763 i sve je normalno radilo. Sad taj isti router radi u WDS modu tj internet dobiva s drugog routera. Voip više ne radi,tj ne svijetli lampica. Da li je u ovakvom režimu ikako moguće dobiti da voip proradi? Može li mi netko dati odgovor i poštediti me muka?
da, ali na tom drugom routeru moraš rutat voip promet na drugi PVC preko kojeg radi HT-VoIP. To će ići malo teže jel će nastat problem s firewallom i nat-anjem....
grga11 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na