Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2018., 22:35   #1
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Kvar na mreži usred grmljavine?

Pozdrav,

malo prije mi se desila neobična stvar. Vani je bilo jako nevrijeme i izrazito jako je grmilo, u jednom trenutku nešto je sijevnulo i škljocnulo u dijelu sobe gdje prolaze telefonski, mrežni i satelitski kabel i nestalo je interneta, telefona i televizije (trio paket). Router i dalje uredno radi, barem tako izgleda kao da normalno radi. Zvao sam VIP i kažu da vide u sustavu "kvar na centrali", kad sam pitao što im to znači odgovor je bio da je nastao neki kvar između centrale i mog modema. Dakle, vrlo lako da je nastao kvar upravo tamo gdje je to sijevnulo i škljocnulo u sobi. Nisam liku sa druge strane ništa rekao za grmljavinu da sad ne objašnjavam preko telefona, sutra kaže da dolazi majstor vidjeti problem "na centrali" (ne kod mene doma). U međuvremenu ja pretražujem evo već pola sata što je to "škljocnulo" kod mene i ne pronalazim, svi kablovi su u savršenom stanju kao novi. Da li je moguće da najobičniji telefonski kabli negdje unutra pregori a da se to ne vidi vani? Najrađe bi sve te kablove sad zamijenio novima ali previše je posla a da se na kraju uspostavi da problem nije do mene, iako mi nije jasno što se to onda čulo i vidjelo. Drugi kablovi (satelitski i mrežni) su također čitavi, satelitska televizija normalno radi.

Zadnje izmijenjeno od: jacobbb. 29.05.2018. u 22:40.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2018., 23:02   #2
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Vjerovatno modem dobio po piksi i cuo si kakav cip ili kondenzator kako je pucnuo

Dobio je po telefonskoj liniji
Kuda vam vani kablovi idu?
Po zemlji ili banderi?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2018., 23:26   #3
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Po banderi idu kablovi.

Ako nema nikakvih vidljivih znakova, da li je moguće da je taj telefonski kabli opržen i da zapravo on pravi problem sada zašto internet ne radi? Čudi me da ako je i sprženo nešto što osim da nema nigdje nikakvih vidljivih znakova štete, nisam ni osjetio nikakav smrad. Samo taj bljesak, škljoc i ništa više ne radi
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2018., 23:43   #4
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
Po banderi idu kablovi.

Ako nema nikakvih vidljivih znakova, da li je moguće da je taj telefonski kabli opržen i da zapravo on pravi problem sada zašto internet ne radi? Čudi me da ako je i sprženo nešto što osim da nema nigdje nikakvih vidljivih znakova štete, nisam ni osjetio nikakav smrad. Samo taj bljesak, škljoc i ništa više ne radi
Vjerojatno je došlo do prenapona induciranog pojavom munje negdje u blizini, ne direktnim udarom. To je i najčešći slučaj.
To ne oštećuje kabele, samo opremu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 10:37   #5
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Vjerojatno je došlo do prenapona induciranog pojavom munje negdje u blizini, ne direktnim udarom. To je i najčešći slučaj.
To ne oštećuje kabele, samo opremu.

Sve ti je čovjek objasnio... Mudro šuti o prenaponu jer bi se mogli izvlačiti na višu silu pa da moraš kupiti ruter - ovako ćeš dobiti novi...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 17:53   #6
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Tako je i frendu bilo prije par tjedana. Ruter je uredno blinkao no nije radio. Dosao Iskon, zamjenio ruter i svi sretni.
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 21:05   #7
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Da, na kraju i meni šalju novi router. Na kraju ovi iz HT-a nisu ni bili ovdje, samo su nazvali i izvukli iz mene "da" na pitanje "a jučer je tamo kod vas jako grmilo?". Kao tražite od VIP-a novi router prvo pa onda ako ne radi idemo dalje. Tako da sad čekam novi router, koji uopće na kraju ne mora biti problem ali dobro..

Inače, imam identičan ispravan router od amisa kao ovaj moj stari od VIP-a (technicolor tg788ivn v2), ušao sam u postavke i stavio VIP-ov username i password i neće se spojiti, izbacuje "Connection could not be established: Concentrator not reachable". Zar je moguće da baš moram imati taj VIP-ov, da je to čudo negdje upareno sa mojom linijom ili što li već i prihvaća samo taj router i niti jedan drugi. Gdje su oni dani kada sam routere mijenjao kako ja hoću? Mislim, ne očekujem da gledam Vip TV preko njega, ali barem internet da ne može raditi to ne kužim...

Zadnje izmijenjeno od: jacobbb. 30.05.2018. u 21:10.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 21:35   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Ako imaš pristup logovima iz njih se da zaključiti jeli se "javlja" port na Dslam - u,
jeli te odbije zbog "uparivanja" ili je možda platio i port na Dslam - u (lako moguće), ...

Taj ping - pong među kompanijama je smješan ali na žalost korisnika normalan,
prvo mora tvoj ISP provjeriti ili poslati ispravnu opremu pa tek onda izlazi HT ako i dalje ne radi ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2018., 20:13   #9
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
Jacobbb ak si s podrucja Novske gdje je sinoc popalilo modeme u vise ulica onda nisi jedini. Sreca ak je vrisnuo samo modem. Mnogi su prosli s drugim spaljenim uredajima.

Kad se tako sprema najbolje istekat antenu i tel. paricu. Preko njih obicno dode napon i prosiri se po kucanstvu.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2018., 20:42   #10
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Nije, Zagreb je u pitanju.

Znam da je dobro to isključiti sve ali već godinama ideš na ono "neće mene" (i nije nikad do sada, sve uvijek popaljeno bilo) i onda te jednom ipak kresne

Pristupiti logivima za neku dublju analizu ne znam, ali ipak nadam se da je samo taj router u pitanju i da će nekim čudom sutra doći.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2018., 16:01   #11
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Na kraju dođe danas lik (VIP-ov vanjski suradnik) sa routerom, sam ga spoji i radi. Ne mogu vjerovat da VIP ima svoje tehničare, tj. da šalje vanjske suradnike po svojem trošku da ljudima sve to podese doma. Uvijek je prije bilo šaljemo vam Overseasom pa si sami spojite, naš tehničar je 500-600 kn po satu ili takve spike

Ali naravno ne radi sve, izgleda sad da je krepao i receiver od VIP TV-a. Kažem liku kako je sve bilo isključeno iz struje, kaže on nema veze strujni udar ide bez struje, ako je router krepo lako može biti da se proširilo na ostalo. Tako da sada čekam Overseas po drugi put ali ovaj put da donese receiver

Srećom pa nisu riknuli satelitski receiver, komp i laptop koji su također bili povezani mrežnim kablom preko tog routera (kao Vip TV).
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2018., 17:17   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Je, vanjski koperant koji je dobio možda 50 Kn za taj zadatak,
mora izaći pogotovo ako je na HT - ovoj infrastrukturi jer mora potvrditi di je greška 100%,
pa ako je na HT strani tek onda se njima prebacuje.

99% kako je prdeknio router tako je preko mreže prdeknio i STB.
E sad, zašto ovaj u autu nije imao i STB rezerve je drugi par postola / biser.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2018., 04:25   #13
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
izgleda da je to normalno kad šalju "vanjskog koperanta" kod mene na t-comu su poslali prije par mjeseci čovjek nosi samo ono što si prijavio,
donio krivi router i morao čekat drugi dan da on ode u skladište po drugi,dok t-comovi tehničari ih 10 izvade iz auta ako treba.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2018., 08:13   #14
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
Vanjski su jos ograniceni repariranom robom.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2018., 20:52   #15
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
Vanjski su jos ograniceni repariranom robom.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
Da, i ja sam na kraju bio te sreće da sam dobio napola ispravan router. Što sam naravno tek kasnije primijetio.

Problem kod routera nastaje kada ga samostalno resetiraš (iskopčaš iz struje ili jednostavno nestane struje). Kad se natrag podigne - telefonska linija uopće više ne radi dok ne nazoveš VIP szk da ti pošalju nove postavke za telefon na router. Internet uredno radi. Testirano jedno 2-3 puta i uvijek se isti problem dešava, tako da su rekli da će poslati novi ali kad stigne prvo onaj receiver koji su poslali.

U pitanju je Ubee TVW625.

Zadnje izmijenjeno od: jacobbb. 03.06.2018. u 20:58.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na