Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2017., 22:10   #601
smallfox
Registered User
 
smallfox's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zg
Postovi: 16
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Pitanje jedno

Koliko vidim sve se vrti preko grafičke
Čemu onda uopće kupovati novije procesore i ploče?

Što za to onda nije dovoljna i stala skalamerija tipa socket AM2 ili socket 775?
procesorom možeš rudariti jednu valutu, gpu-ovima (dvije tir grafe) drugu valutu, a možeš još usput i rudariti na plotanom hardu (BURST), a sve je na jednom napajanju, ako ne ideš na rig.

Trenutno rudarim zec i nexsus, ulažem u GAME i DCR, a vi?
smallfox je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 10:13   #602
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Dobro, samo je pitanje koliko je isplativo rudariti sa CPU-om
Mislim da je veća korist umjesto nekog i7 cpu-a imati RX480, otprilike isto vuku struje iz napajanja

Ići ću na rig-ove sa GPU-ovima svakako
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 10:19   #603
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Zašto RX 480 4GB i još Gigabyte koja je među skupljima? Jedino ako si ih dobio povoljno... Gigabyte je ok al je skupa...

Koliko si platio te grafe?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 10:31   #604
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
U Protisu, nešto sitno iznad 1800kn, mislim da je to OK cifra, 3 godine garancije i prst u uho

Mogao sam uzeti recimo MSI RX470 4GB za 1500kn, ali tih 600kn više za dvije RX480 mi nije bila neka značajna ušteda

Što bi ti preporučio?
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 10:32   #605
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Dobro, samo je pitanje koliko je isplativo rudariti sa CPU-om
Mislim da je veća korist umjesto nekog i7 cpu-a imati RX480, otprilike isto vuku struje iz napajanja

Ići ću na rig-ove sa GPU-ovima svakako
Pa ako je komp vec upaljeni vec trosi struju sto ne dodatii CPU nek rudari XMR ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 10:41   #606
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
U Protisu, nešto sitno iznad 1800kn, mislim da je to OK cifra, 3 godine garancije i prst u uho

Mogao sam uzeti recimo MSI RX470 4GB za 1500kn, ali tih 600kn više za dvije RX480 mi nije bila neka značajna ušteda

Što bi ti preporučio?
Previše...pa bolje je 470 4gb msi ili xfx i ušparaš lovu...mislim 2x sam to napisao i ti opet drugo

470 vs 480 je razlika premala u hash da bi se isplatilo davati 300kn više
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 10:41   #607
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kaj se to fakat isplati sa grafama u današnje doba?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 15:01   #608
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Zavisi kako to gledaš, ne isplati se dizati kredu par stotina tisuča kuna da bi majnao i čekao da vratiš to sve i počneš zarađivati. Ali ako ti je na neki način hobi, i imaš viška love te ne znaš gdje uložiti, onda se isplati

Računaj na cc 10k uloga ti je čista zarada cc 400kn, ugrubo...to ti je cc 2god da vratiš ulog

Ono bolje ako imaš love da majnaš nego da držiš ispod jastuka
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 18:56   #609
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
BTW riješio svoj problem sa rigom, bilo je kako sam i pretpostavio, BIOS se resetirao na default. Ne znam zasto, ali bitno je da je promjena AHCI u IDE rijesila problem sa rebootom.

Nego, što se tiče ulaganja u rudarenje, treba dobro razmisliti jer postoje i drugi oblici ulaganja koji su možda isplativiji od rudarenja. Npr. investicijski fondovi, npr. PBZ Equity je od jučer do danas skočio 0.63%, da sam imao 10k EUR u fondu, od jučer do danas bi zaradio 63 eura, bez trošenja struje... naravno, može i to propast kao što i BTC može nazad na 200 dolara, ali je trenutno isplativije od rudarenja...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 19:02   #610
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Pa može btc pasti, ali ne mogu sada sve valute propasti... a i opet ne možeš sve pare izgubiti kao na fondovima, dionicama itd... ovo ak propadne, a neće, imaš HW koji prodaš i nisi u 100% gubitku
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2017., 19:25   #611
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Da, ali ako mining propadne, na trzistu ce biti milijun kartica koje neces moc prodat osim u besjcenje... a vratit ces dio, to je tocno... ali nece ni fond propast 100% preko noci... opet se vracamo na tezu... koliko si spreman izgubiti, toliko ulozi, bilo u rudarenje ili fondove ili dionice...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 10:08   #612
orbital_station
Premium
Moj komp
 
orbital_station's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 285
Bitcoin se vinuo u nebesa...
orbital_station je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 12:31   #613
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Prije otprilike pola godine sam razmišljao o majnanju ali nisam imao dovoljno vremena pa kad sam podvukao crtu i rekao "drugi put".

Međutim, sad me opet uhvatilo, primarno jer mi se sviđa način ulaganja i dobivanja. Struju bih morao sam plaćati.

Koncept cryptovaluta mi je jasan, ali ne znam gdje početi. Dostupnih informacija je more i teško mi je kao laiku filtrirati najbtinije od bitnoga.

Primjerice: koju valutu odabrati da se najviše isplati omjer uloženo/dobiveno; koji HW odgovara kojoj valuti (najbrže majna).

Gdje vi crpite ove informacije, kakve "burze" pratite?
Što preporučate za početak? Je li bolje početi odmah ili čekati smjenu grafičkih (novi čipovi?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 14:37   #614
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Koliko love uopce planiras uloziti?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 15:27   #615
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Ovisi o ROI, ako je ROI visok, rizik dovoljno malen, uložit će se koliko treba.

Protupitanje s moje strane: koliko se "kanti" ili koliko se grafički mora složiti minimalno da se ROI maksimira?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 16:40   #616
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Pa što ti je manji ulog to ćeš prije isplatiti

Što ti je točno visoko? Jer nitko ti ne može točno reći kada je ROI, jer ipak sve ovisi od tečaja.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 19:35   #617
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Pitanjce svima. Jel se meni isplati majnati sa mojim kompom u hlađenom prostoru sa free strujom?
Čisto informativno pitam. Nije baš da želim biti dugo bez kompa, ali ako se isplati, izdržati ću .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 19:41   #618
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Svejedno ti je dali imao 1 karticu ili njih 1000, isto ti je vrijeme za ROI..
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 19:47   #619
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Shamanix Pregled postova
Svejedno ti je dali imao 1 karticu ili njih 1000, isto ti je vrijeme za ROI..
Nema investicije, barem nije u planu. Komp imam, free struju i hladnu/suhu prostoriju imam. Samo me zanima jel se isplati s time zezati ili ne. Svakakvih računica ima u ovoj temi, a i na netu, a moj komp baš i nije favorit za mining. Zato pitam. Ako je uz još jedan psu/gpu čista zarada zamjetna, pozabavio bih se time, ali ne želim ostati bez kompa i ostaviti ga da radi cijeli dan zbog 20/30kn.

Unaprijed zahvalan na odgovorima.
Ne tražim brzu lovu, samo pitam o isplativosti.

Postoji i ideja nabavke nekog ASIC-a i ostavljanja u toj prostoriji.
Vjerojatno bih trebao i neki 3G ruter i nekakvu vezu za van, jer ne želim ići preko postojeće mreže.

Bottom line, struja i temperatura nisu problem.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 19:50   #620
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Pa što ti je manji ulog to ćeš prije isplatiti

Što ti je točno visoko? Jer nitko ti ne može točno reći kada je ROI, jer ipak sve ovisi od tečaja.
Moramo se malo vratiti unazad: ako mi je manji ulog, imam slabiji mining rig, tj. broj "coinova" ili kako se već računa po satu je manji. Ispravi me ako sam u krivu.

Tu dolazimo onda do ulaznog kapitala (ulog): ako uložim u žnj hardware, smatram da će mi ROI trajati duže nego da sam uložio u top HW. Y/N?

Dakle, uzmimo recimo u obzir da bih u startu htio imati jedan rig: jedan/dva procesora, jednu do 4/5 grafičkih.

Kad bih uzeo recimo 1 CPU, 4 core (i5), i jednu grafu ranga GTX1060, bi li brže vratio ulog nego da uzmem 1 CPU, 8 core i 4 grafe ranga GTX1070?

Dakle, pričamo o priličnoj razlici u ulogu, a smatram da će i jači HW brže vratiti ulog.

--

Možda će biti lakše definirati to ako krenem od "želje" da mi rig(ovi) rade ROI na mjesečnoj bazi ekvivalent od recimo 50€. Kako odaberem najbolju cryptovalutu i konfiguraciju riga da dobijem željenu zaradu?

Da još pojednostavimo, ako sam potrošio X € na rig, želim da na kraju 12 mjesečnog perioda dobijem X+600€: što napraviti?

Kakva je amortizacija hardwarea, tj. mora li se u roku 1-2 godine ulagati u nove grafičke kartice i koliko od ovih 600€ dobitka onda ostane?

Nadam se da se netko upustio u kalkulacije isplativosti i da se ne radi samo o tome da netko "majna" jer prividno dobiva lovu.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 19:57   #621
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Moramo se malo vratiti unazad: ako mi je manji ulog, imam slabiji mining rig, tj. broj "coinova" ili kako se već računa po satu je manji. Ispravi me ako sam u krivu.

Tu dolazimo onda do ulaznog kapitala (ulog): ako uložim u žnj hardware, smatram da će mi ROI trajati duže nego da sam uložio u top HW. Y/N?

Dakle, uzmimo recimo u obzir da bih u startu htio imati jedan rig: jedan/dva procesora, jednu do 4/5 grafičkih.

Kad bih uzeo recimo 1 CPU, 4 core (i5), i jednu grafu ranga GTX1060, bi li brže vratio ulog nego da uzmem 1 CPU, 8 core i 4 grafe ranga GTX1070?

Dakle, pričamo o priličnoj razlici u ulogu, a smatram da će i jači HW brže vratiti ulog.

--

Možda će biti lakše definirati to ako krenem od "želje" da mi rig(ovi) rade ROI na mjesečnoj bazi ekvivalent od recimo 50€. Kako odaberem najbolju cryptovalutu i konfiguraciju riga da dobijem željenu zaradu?

Da još pojednostavimo, ako sam potrošio X € na rig, želim da na kraju 12 mjesečnog perioda dobijem X+600€: što napraviti?

Kakva je amortizacija hardwarea, tj. mora li se u roku 1-2 godine ulagati u nove grafičke kartice i koliko od ovih 600€ dobitka onda ostane?

Nadam se da se netko upustio u kalkulacije isplativosti i da se ne radi samo o tome da netko "majna" jer prividno dobiva lovu.
Mene zanima sve navedeno uz dodatak free besprekidne opskrbe strujom i hlađenjem.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 20:00   #622
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
De5tr0yer

Gore ti je odgovoreno, ROI ti je isti na 1 i na 1000grafi... logično imaš veći ulog ali imaš i veću zaradu... Nema se tu šta previše kemijati.

Btw s toliko pitanja nećeš nikada početi majnati a možda i bolje da niti ne počinješ jer ćeš pojesti svu kosu na glavi

Ukratko, uložiš 10 000kn, tu imaš recimo 5x RX 470 4GB grafi i to ti je oko 1150 h/s ZEC-a znaći po današnjem tečaju ti je to 130$ minus struja a to je u prosjeku oko 40-50% na struju, ispada te da je ROI za 20mj. To ti je ono ugrubo, ostalo ovisi od tečaja.

D1viry

Ako ne plačaš struju, nije li logično da se isplati? Pa nemreš ići u minus ako te ništa ne košta...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 20:05   #623
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
D1viry

Ako ne plačaš struju, nije li logično da se isplati? Pa nemreš ići u minus ako te ništa ne košta...
Košta me biti bez kompa mjesecima .
Ako je neki sitan iznos u pitanju, onda mi je bolje nabaviti asic i set 'n' forget, nego svoj komp ostavljati negdje.
To je dilema.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 20:13   #624
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Ja mislim da ti je trenutno isplativije ici na ASIC nego slagat rig za majnanje

oko 2000 eura te kosta asic i gpu rig, asic pravi 8.80$ dnevno, dok mining rig pravi oko 6$ dnevno..

Asic trosi oko 5$ dnevno, dok gpu rig trosi oko 3$, posto ti struja ne igra neku ulogu mislim da je isplativije ici na asic u tom slucaju..

Al ono, asic nemas kome prodat kad postane neprofitabilno, dok gpu rig mozes prodat.. pa sad..
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 20:15   #625
siloman
Premium
Moj komp
 
siloman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Otok Krk
Postovi: 325
Evo mog iskustva:
-19.10.2016. Kupio sam gtx1070 za 2900kn+pdv, odnosno 3625kn. Napisao sam VPC iz razloga sta je za mene to pocetni ulog jer sam uzeo preko firme i tako pdv ide u trosak, to je, barem meni, bio dodatan plus u racunici.
-3.11.2016. Nakon sta sam nasao vremena, od dijelova viska slozio sam konfu koju je isla na mjesto gdje ne placam struju a klima radi 0/24 i svi preduvjeti su zadovoljeni
-28.1.2017. Sjela je zadnja uplata, kroz 2 dana je predvideno da ce stici jos jedna uplata od 13$ ali posto jos nije, to necu racunati.

Po trenutnom tecaju BTC-a i Eura, moja zarada tokom ta nepuna 3 mjeseca iznosi 902kn.
Znaci da bi po sadasnjem sistemu, godisnji prihod bio cca 3600kn. I ja bih se isplatio cak i ako MPC uzmemo u obzir.
Moja greska je sto sam imao rupu izmedu 19.10. i 3.11. u kojoj sam u tih 2 tjedna mogao zaradivati 4-5$/dnevno a mozda i vise, ne sjecam se tocno kako je tad bilo, sto bi mi u 15 dana donijelo 65-70$ vise i daleko bih blize bio cilju isplativosti.
Isto tako, u ovih 3 mjeseca, sigurno 7 dana, mozda i vise, komp je bio van funkcije iz razno raznih razloga..Mjenjao sam bateriju na maticnoj, nije se palio nakon nestanka struje etc... Tako da sam i tu izgubio koji $.
Medutim ja sam sa svime veoma zadovoljan, i planiram kad dodem do 1500kn zarade, taj novac dalje investirati u Rx470.

Uvijek postoji mogućnost da sve ode kvragu, ali jbg.. Ko se kladi na Lazio, pare je bacio. Tako da umjesto na Lazio, ja sam se kladio na altcoin :P
__________________
Gdje se jede jedem,gdje se pije pijem,gdje se radi ne smetam!
siloman je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 20:17   #626
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Btw s toliko pitanja nećeš nikada početi majnati a možda i bolje da niti ne počinješ jer ćeš pojesti svu kosu na glavi
Nije problem u pitanjima, nego je problem naći odgovor, kao što se da zaključiti iz (načina) tvog odgovora.
Za nekog poput mene tko ne pliva u tim vodama, a ima želju i volju, treba neki početni kick in the butt da profercera samostalno. Zato sad pitam ljude koji se time bave, jer sam zadnji put odustao tražeći odgovore na sve što mi je palo napamet.

Kupnja HW je najmanji problem; povezati odabir cryptovalute u odnosu na HW koji imaš i trenutno stanje na tržištu je ono što se relativno brzo mijenja. Gdje i kako pratiti trendove?

Osim toga, ako mogu majnati procesorima uz grafičke, kako nema veze koji procesor uzeti?

Ako svaka grafička daje drugačiji h/s, a odnos nabavne cijene i ROI na kraju nekog obračunskog razdoblja nije isti, kako se može generalizirati da je ROI isti na jednoj i na 1000 grafi?

Recimo ovako: ako sad kupim 5 RX470 4GB grafi, možeš li mi dati smjernice/linkove koju valutu odabrati i kako najbezbolnije setupati mining mašinu (OS/distra etc.)? I na kraju koji procesor, matičnu i koliko RAM-a je poželjno staviti?

@siloman: hvala na bukvalnom primjeru, takve stvari samo dodatno motiviraju da se time bavi.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 20:21   #627
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Pa kupis jos jedan komp koji ostavis negdje i kao sto i sam kazes set 'n' forget... umjesto ASIC-a... pa bar je TeamViewer dostupan svima...

A sto se tice ulaganja... odgovor svima koji su pitali... pa ROI je valjda jasan... sad je BTC na 1000... i sad je ROI za bilo koju karticu oko 2 godine ako se struja placa... ako BTC padne na bubam 200 dolara, narast ce ROI. Nitko ne moze reci kad ce se isplatiti ulozeno, mozda dodje neki novi coin kao ZEC na samom pocetku pa radis par sto dolara dnevno, mozda ne dodje i BTC padne pa sve ode kvragu...

Ukratko... po 100ti put... ne ulazite novce ako ih niste spremni izgubiti.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 20:25   #628
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Pratis trendove na bitcointalk forumu gdje developeri objavljuju minere i gdje ljudi postaju svoje rezultate s HW koji imaju.. Ja dosta to pratim pa ak te nest konkretno zanima ti mogu reci kak i sta..

ukratko ako ces ici na ethereum i monero ti se vise isplati ici na AMD ak ces za zerocash onda idi na nvidiju..

Mozes majnati s procesorima ali jako malo dobijes da ti se isplati ulagat u bolji procesor, tipa najjeftiniji celeron dobijes za 40-50eura a ostatak bolje da ulozis u GPU nego u CPU jer ces dobit s CPUom jako malo nazad, za razliku od GPUa..

ROI je isti na jednoj i na 1000 grafi zato sto jednako kosta grafa i isto daje, dobro mozda nije isti ak racunas i ostatak konfe sto moras platit.. ali ak gledas samo grafe isto ti je imao 1 ili 1000

Kao sto rekoh ak ces ici na rx470 onda mozes birat izmedju ethereuma i monera, a mozes i zerocash s tim rudarit ali nvidija je tu efikasnija sto se tice potrosnje struje, koliko daje coina je proporcionalno s cijenom amd vs nvidia, jedino je potrosnja drugacija..

Maticnu uzmi od asrocka s 5 pcie 1x konektorima kao sto je Asrock BTC serija ili Anniversary dvije ploce ak nadjes.. CPU celeron G1820 i ram 4GB sasvim dovoljno..
Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 20:38   #629
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Hvala siloman na konkretnom primjeru.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 20:47   #630
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Nekako mi se cini da neki ne znaju sto to znaci 'ROI'....
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na