Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.06.2019., 19:54   #6181
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
..Is it 'The ONE'...!? (3950X & Zen 2 Discussion Ft. Wendell)

Dobar čet na balkonu (pametna-dvije od Wendella)


EDIT

Spominje i Wendell neke win updejte za ryzene. Kolko sam skužio jedan se odnosi na problem sa windowsovim schedulerom za onog 2990WX, te jedan općenito za ryzen opću populaciju ili?


EDIT2


Jel tko ima kakav link za ove slajdove što su bili za novinare? Pojavljuju se na trenutke u gore linkanom videu

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 12.06.2019. u 20:06.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2019., 20:20   #6182
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
..Is it 'The ONE'...!? (3950X & Zen 2 Discussion Ft. Wendell)

Dobar čet na balkonu (pametna-dvije od Wendella)


EDIT

Spominje i Wendell neke win updejte za ryzene. Kolko sam skužio jedan se odnosi na problem sa windowsovim schedulerom za onog 2990WX, te jedan općenito za ryzen opću populaciju ili?


EDIT2


Jel tko ima kakav link za ove slajdove što su bili za novinare? Pojavljuju se na trenutke u gore linkanom videu
Je, navodno bi sada općenito Ryzeni trebali prodisati. Ako sam dobro shvatio, scheduler je rasporedivao poslove nasumično po jezgrama. A sada ih šiba prvo na jedan te isti CCX i kad on ode na 100% onda ide dalje (usput navodno i šiba prvo jedno jezgru do 100%, ako treba još, ide dalje, tu se dobiva na XFR-u). I ako nema potrebe za dalje, čini mi se da je tu profit zbog smanjenih latencija.
Jedino nisam siguran da li sam baš dobro ovo skužio.

EDIT: I eto, dok Intel gubi na perf sa novim zakrpama (spectre, meltdown i ostale kerefeke), AMD dobiva na njima, fino
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 12.06.2019., 20:29   #6183
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Jedino nisam siguran da li sam baš dobro ovo skužio.
Ne znam, but sounds good to me
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2019., 20:31   #6184
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Je, navodno bi sada općenito Ryzeni trebali prodisati. Ako sam dobro shvatio, scheduler je rasporedivao poslove nasumično po jezgrama. A sada ih šiba prvo na jedan te isti CCX i kad on ode na 100% onda ide dalje (usput navodno i šiba prvo jedno jezgru do 100%, ako treba još, ide dalje, tu se dobiva na XFR-u). I ako nema potrebe za dalje, čini mi se da je tu profit zbog smanjenih latencija.
Jedino nisam siguran da li sam baš dobro ovo skužio.

EDIT: I eto, dok Intel gubi na perf sa novim zakrpama (spectre, meltdown i ostale kerefeke), AMD dobiva na njima, fino
To be fair, negdje sam citao da je u novom win updateu doradjen taj dio koji se odnosi na spectre, meltdown i sl. te da bi se trebao znacajno smanjit "performance hit" zbog soft zakrpa (ja to citam "na intel cpu-ima")

Uglavnom, cini mi se kao dobar razlog da netko napravi veliki review koji uljucuje veci broj intel i amd cpu-a.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2019., 20:31   #6185
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Jel tko ima kakav link za ove slajdove što su bili za novinare? Pojavljuju se na trenutke u gore linkanom videu

Ono što sam uspio pronaći sa: reverse image search -om

https://www.google.com/imghp?hl=EN

https://www.tineye.com/

https://www.prepostseo.com/reverse-image-search




... dal si na to mislio ?


Windows 10's May 2019 Update includes AMD Zen Optumisations

https://www.overclock3d.net/news/sof...ptumisations/1






The Ryzen 3000 Series

https://videocardz.com/newz/amd-ryze...cing-leaks-out








Soclek AM4 Total perfromance IO

https://wccftech.com/amd-ryzen-3000-...ll-core-boost/

Leek , nije potpuno toćno što se tiće broja PCIe lejnsa !!!





AMD -ova slika nakon relisa

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 12.06.2019. u 20:46.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2019., 21:58   #6186
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
AMD Ryzen 9 3950X 16 Core CPU Benchmark Leaks Out, Obliterates The Intel Core i9-9980XE 18 Core CPU in Single and Multi-Threaded Workloads

https://wccftech.com/amd-ryzen-9-395...ore-i9-9980xe/
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2019., 22:05   #6187
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Samo 750$ cijena?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2019., 22:25   #6188
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Meni je samo sumnjivo za tolike bencheve i leak-ove a izlazi u 9mj., mozda i ranije iznenade tko zna
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2019., 22:54   #6189
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
Ryzen 9 3950X 16 Core CPU Benchmark Leaks Out

Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
AMD Ryzen 9 3950X 16 Core CPU Benchmark Leaks Out, Obliterates The Intel Core i9-9980XE 18 Core CPU in Single and Multi-Threaded Workloads

https://wccftech.com/amd-ryzen-9-395...ore-i9-9980xe/
_____________________________________________________________

Baš čitam članak, to je test EngSample primjerka, Base Cl=3.3, Boost=4.3Ghz i to još na X470 platformi... po ovome znači još min. 6 do 9,3% performance boost u single i multicore testu i nešto manje memory latencije za 3,5-4,7 Ghz specifikacije. Ispada da bi bio oko 6413 single core bench, što je lijepa razlika u odnosu na 6200 za I9-9900K.
RIP Shintel...
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2019., 23:35   #6190
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Uzmi sve sa prstohvatom soli
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2019., 23:42   #6191
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kad izađu ovi prvi za tri tjedna moći će se u bobu izračunati svaki bench i za taj 16 core
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2019., 04:49   #6192
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Imate na Anandtechu u analizi mikroarhitekture hrpu slajdova s tech press eventa: https://www.anandtech.com/show/14525...-and-epyc-rome

Što se tiče Windows updatea, Windowsi od verzije 1903 (May update) mogu točno pročitati topologiju procesora (koliko ima chipleta, koliko CCX-a po chipletu, koliko coreova po CCX-u).

Temeljem toga prioritizira stvaranje threadova unutar istog CCX-a (jer je komunikacija brža), nakon toga tek ide na drugi CCX (koji je sporiji).
Negativna strana toga je što možeš imati zapunjen potpuno jedan CCX s threadovima, a drugi relativno slobodan što znači i veće termalno opterećenje na manjem području, ali navodno su iz AMD-a odlučili da su važnije performanse od malo povećane temp.

Drugi update vezan za 1903 je da može puno brže switchati P stateove od procesora (mijenjati mu frekvenciju). Prije je za switch bilo potrebno oko 30ms, sada oko 1-2ms, što opet donosi povećanje performansi kod vrlo dinamičnih loadova (prije boosta na max frekvenciju).

P.S. nemam Ryzen doma pa ne mogu testirati, ali navodno će trebati i novi AMD chipset driver da se te optimizacije primjene.

Zadnje izmijenjeno od: messiah. 13.06.2019. u 04:55.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2019., 06:59   #6193
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970



Napredak 0 osim 3D čmarka.

-->
Evo Stevo je kako se i očekuje od njega testirao.

https://www.youtube.com/watch?v=5XMWS0_9gNo

SPOJLER!




Napredak 0 osim 3D čmarka.


Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 13.06.2019. u 07:08.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2019., 07:51   #6194
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2019., 08:05   #6195
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Imate na Anandtechu u analizi mikroarhitekture hrpu slajdova s tech press eventa: https://www.anandtech.com/show/14525...-and-epyc-rome

Što se tiče Windows updatea, Windowsi od verzije 1903 (May update) mogu točno pročitati topologiju procesora (koliko ima chipleta, koliko CCX-a po chipletu, koliko coreova po CCX-u).

Temeljem toga prioritizira stvaranje threadova unutar istog CCX-a (jer je komunikacija brža), nakon toga tek ide na drugi CCX (koji je sporiji).
Negativna strana toga je što možeš imati zapunjen potpuno jedan CCX s threadovima, a drugi relativno slobodan što znači i veće termalno opterećenje na manjem području, ali navodno su iz AMD-a odlučili da su važnije performanse od malo povećane temp.

Drugi update vezan za 1903 je da može puno brže switchati P stateove od procesora (mijenjati mu frekvenciju). Prije je za switch bilo potrebno oko 30ms, sada oko 1-2ms, što opet donosi povećanje performansi kod vrlo dinamičnih loadova (prije boosta na max frekvenciju).

P.S. nemam Ryzen doma pa ne mogu testirati, ali navodno će trebati i novi AMD chipset driver da se te optimizacije primjene.
E to je to, ja sam fulao ovo sa switchanjem OC-a. FYI kod intel je to bilo 100ms, sada je 15ms.
I da, izgleda da nisu još izašli AMD driveri koji to podržavaju jer je HU testirao i nema pomaka, osim u 3dmarku
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 13.06.2019., 08:21   #6196
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Imate na Anandtechu u analizi mikroarhitekture hrpu slajdova s tech press eventa: https://www.anandtech.com/show/14525/amd-zen-2-microarchitecture-analysis-ryzen-3000-and-epyc-rome
E to je to. Gro zanimljivih slajdova, pogledajte si to. Mislim da nije bilo ovog za gayming 3600x vs 9600K, zatim koliki je utjecaj na gayming u ram brzini, a koliki od duplog povećanja L3 chachea

BTW slajd o max frequency im nije točan, jer su najavili 3950x koji ide do 4.7 ghz

Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
P.S. nemam Ryzen doma pa ne mogu testirati, ali navodno će trebati i novi AMD chipset driver da se te optimizacije primjene.
Ima neki od 10.05.

https://www.amd.com/en/support/chips...ocket-am4/x370
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2019., 11:45   #6197
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
BTW slajd o max frequency im nije točan, jer su najavili 3950x koji ide do 4.7 ghz
Ako se dobro sjecam isti takvi slajdovi su bili i na E3 keynoteu pri pokazivanju 3000 lineupa jer je 3950X predstavljen na kraju prezentacije.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2019., 14:02   #6198
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674



Napredak 0 osim 3D čmarka.

Navodno se ocekuje nova revizija drivera koja ce doniti neka konkretna poboljsanja, jer ovo zasad ne smatram nikakvim pomakom... Hebes 3d cmark
-->
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Da citiram sebe

Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ne znam dal je poznato, ali vidim da se internetovima vecinom spominje 14nm za IO-die... Naime, radi se o dezinformaciji. 14nm by GloFo se koristi za IO die iskljucivo na serverskim procesorima (Epyc), dok se za desktop koristi 12nm proizvodni proces. Isto tako, IO die za desktope je logicno dosta manji jer nema toliko mem. kanala i ficura ko onaj za servere... Cisto FYI

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Evo Stevo je kako se i očekuje od njega testirao.

https://www.youtube.com/watch?v=5XMWS0_9gNo

SPOJLER!




Napredak 0 osim 3D čmarka.

Navodno se ocekuje nova revizija drivera koja ce doniti neka konkretna poboljsanja, jer ovo zasad ne smatram nikakvim pomakom... Hebes 3d cmark
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2019., 18:17   #6199
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
EXCLUSIVE: AMD Is Working On A Monster 64-Core Threadripper, Landing As Early As Q4 2019

https://wccftech.com/exclusive-amd-i...ly-as-q4-2019/

Ide se all in ove godine, na sta ce tek EPYC liciti...
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2019., 19:40   #6200
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
To i je EPYC, ali desktop varijanta.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2019., 13:03   #6201
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Sve ovo je sala i ocekivano za desktop.

Najvaznija vijest je da ce najjaci superkompjuter na svijetu bit powered by AMD.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2019., 13:27   #6202
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
A kome je to bitno i zasto, mada nisam ni cuo tu vijest...
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2019., 13:57   #6203
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
A kome je to bitno i zasto, mada nisam ni cuo tu vijest...
Npr. investitorima, dioničarima, itd...
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2019., 14:08   #6204
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
A kome je to bitno i zasto, mada nisam ni cuo tu vijest...
https://www.tomshardware.com/news/am...ter,39275.html

Bitno je za AMD i same korisnike jer ce pospjesiti razvoj i konkurenciju u desktopu pa vam plave nemani nece sisat krv jer ce imat konkurenciju.

To i rast u serverima di ce drzat novih 10% je veca vijest nego ovi desktop Ryzeni.

Samo treba gledat širu sliku.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2019., 14:50   #6205
Gondar
Registered User
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 86
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
A kome je to bitno i zasto, mada nisam ni cuo tu vijest...
Sorry na offtopicu, no jesi li ti mozda jedan od bivsih tj protjeranih "sapunatora" s bug foruma?
Gondar je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2019., 14:54   #6206
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
A kome je to bitno i zasto, mada nisam ni cuo tu vijest...
Slabo pratiš temu.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
US DoE announces Frontier Supercomputer: Cray and AMD to Build 1.5 Exaflop Machine
Citiraj:
Frontier is planned for delivery in 2021, and when it’s activated it will become the second and most powerful of the US DOE’s two planned 2021 exascale systems, with performance expected to reach 1.5 exaFLOPS. The ambitious system won’t come cheaply, however; with a price tag of over 500 million dollars for the system alone – and another 100 million dollars for R&D – Frontier is among the most expensive supercomputers ever ordered by the US Department of Energy. Frontier is an open science system, meaning that it’s available to academic researchers to run simulations and experiments on. Accordingly, the lab is expecting the supercomputer to be used for a wide range of projects across numerous disciplines, including not only traditional modeling and simulation tasks, but also more data-driven techniques for artificial intelligence and data analytics.
Designed as a next-generation CPU + accelerator system, with a mix of CPUs and GPUs doing the heavy compute work, AMD will be supplying both the CPUs and GPUs for Frontier. And as the principle processor provider, AMD will also be taking on a lot of the responsibility for developing the software stack as well, with the company working with Cray to develop an enhanced version of their ROCm environment to best extract performance from the massive cluster of CPUs and GPUs. On the CPU side of matters, AMD will be supplying a customized next-generation EPYC CPU. AMD has confirmed that it’s going to be using a future generation of their Zen CPU cores, and given the timing of the project, we’re almost certainly looking at a Zen 3 or Zen 4 design here. Just how custom AMD’s CPU is remains to be seen, but their announcement has revealed that Frontier’s CPUs will include new instructions for the optimization of AI and supercomputing workloads.

Meanwhile on the GPU side of matters, AMD and Cray are holding their cards a little closer. Rather than naming any architecture or architectural generation, AMD is only saying that the GPUs are “based on the Radeon Instinct family” and have “yet to be announced.” AMD’s current public roadmap goes out to “Next Gen” in 2020, and with GPU development cycles averaging 2 years, this may be the architecture we see. But with the particular needs for a supercomputer, AMD may have something slightly more bespoke. What the company is confirming for now is that they aren’t holding back on features. The HPC-focused GPU is being designed with Frontier in mind and will incorporate mixed precision compute support. Feeding the beast will be HBM memory, and AMD will be tapping a version of Infinity Fabric to connect the CPUs and GPUs.
Izvor: AnandTech i ServeTheHome
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2019., 16:03   #6207
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Gondar Pregled postova
Sorry na offtopicu, no jesi li ti mozda jedan od bivsih tj protjeranih "sapunatora" s bug foruma?
Vjerojatno, pokušao je biti jednako bahat kao na starom forumu pa je vrlo brzo šikaniran. Dosadašnjih 50ak postova zrače neznanjem, vjerojatno nabijanje postova za tržnicu.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2019., 16:25   #6208
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Vjerojatno, pokušao je biti jednako bahat kao na starom forumu pa je vrlo brzo šikaniran. Dosadašnjih 50ak postova zrače neznanjem, vjerojatno nabijanje postova za tržnicu.
Neznanjem zracis svakako ti, ali ni to nije problem nego sta si uporan i tvrdoglav cak i kada se pokaze da si u krivu.
O šikaniranju sta god to znacilo dovoljno govori da je vecina odsikanirala pristalice zracnog kao slabijeg rashladnog rijesenja spram aio, iako i ti sta su branili stranu vjetra ni ne posjeduju high end zracno a vodeno nisu no vidjeli a kamoli probali vec tupe svoje sa sto godina starim temama o corsairu i testovima iz 2013te.

A tko sam i odakle sam neka svatko vjeruje u sta hoce, njegovo pravo.

A sta se tice ovoga o najjacem super kompu na svijetu, meni ovdje a svakako i 99% ostalih forumasa ne znaci nista (lijepo za cut) kao sta ni to sta je fx rekorder po najvecim taktovima u svijetu OC-a
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2019., 16:26   #6209
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Npr. investitorima, dioničarima, itd...
Aha ok, sorry puno nas je pa se nisam sjetio
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2019., 16:40   #6210
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Prvi dojam možeš ostaviti samo jednom...

Drugo, na ovom forumu je velika vijest da će se Zenovi koristiti u najjačem računalu, jer je u serverskim procesorima najveća lova, što omogućuje Amd-u povećanje R&D budžeta i razvoj sljedeće generacije mainstreama. Nije amd napravio ovo što je napravio u zadnje dvije godine od prodaje Ryzena.

Kao što sam rekao, fali ti znanja.
sti je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na