Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.06.2019., 18:58   #5941
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
U konzolama će sigurno biti procovi nižeg clocka, ja bi rekao 2-2,5ghz max ako ne i niže (IPC je tu da riješi problem nižeg takta), ne smiju si oni dopustiti da to čudo guta 250+w. I ovako se PS4 čuje ko avion (cca 170-180w PRO i non slim) i ne znam kako su si to uopće dopustili. A i treba to sve negdje i smjestit, tu im je opet cilj imati što manju konzolu...i jeftiniju!

A što se tiče CPU-a iz PS4 i X1, DF su testirali na neki svoj kvazi način i ispalo je da su ovi novi CPU-ovi slabiji od onih u PS3 i X360. CPU-i su kriminalno loši na ovoj generaciji konzola (rang intel Atoma koliko sam shvatio).
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 20:10   #5942
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Da, klasa intel atoma, ako se ne varam 1.6ghz - a znaš kakav je IPC onda imao AMD...

High_End

Ne nužno, jer zasebna grafička ima svoj pcb, svoj cooler, svoju memoriju, zaradu AiB partnera... Konzola je semi-custom, imat će gpu na zajedničkom pcb, zajedničku memoriju sa sistemskom itd. tako da se ne može usporedit sa msrp dedicated gpu... Također konzole se u početku prodaju s gubitkom (jedino što ne znam dali taj gubitak prelazi i na AMD ili to na sebe preuzme sony odnosno microsoft), no kad s godinama postane obsolite hardver - imaju dobru zaradu pa dođu na svoje...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 20:36   #5943
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ne nužno, jer zasebna grafička ima svoj pcb, svoj cooler, svoju memoriju, zaradu AiB partnera... Konzola je semi-custom, imat će gpu na zajedničkom pcb, zajedničku memoriju sa sistemskom itd. tako da se ne može usporedit sa msrp dedicated gpu... Također konzole se u početku prodaju s gubitkom (jedino što ne znam dali taj gubitak prelazi i na AMD ili to na sebe preuzme sony odnosno microsoft), no kad s godinama postane obsolite hardver - imaju dobru zaradu pa dođu na svoje...
Jasno ali gpu tog ranga je 4000kn u ducanu, recimo da i bez svega nabrojanog njena vrijednost bude 2500kn, opet tu dolazi i 8 core cpu koji i da uzmemo da je 2000kn opet smo vec na prilicno velikoj cifri a gdje je jos sve ostalo sta ti fali od komponenata, plus gamepad, pakiranje i sama zarada...

Druga stvar je to sta po meni bez problema mogu taj cpu goniti na cca 3.3ghz jer je stock 3.6ghz uz turbo boost deklariran na 65w, tako da sa 300mhz downclocka mogu jos dodatno ustediti i ugasiti turbo boost a imati stedljiv i hladan cpu
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 20:45   #5944
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma ne košta to njih ni blizu toliko, nebi se oni bavili time radi takog malog profita. Možda ih izađe 100$ i cpu i gpu (karikiram)
Ti razmišljaš o tome u smislu maloprodajnih cijena, a ovima još sigurno daju popust na količinu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 21:29   #5945
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ok, znači sve je to relevantno za 0.1% online igrača sa super skillovima. Šta odma ne kažeš?
Dakle navodi se krajnje extremni scenarij koji ne samo da je nebitan za raspravu nego tih 0.1% ljudi dobivaju gotove konfe na kojima igraju od raznih sponzora i slično.

Bože dragi, kakve poluge za raspravu se izvlače.

I što ti to opet znači? Iskeširaš 25000 kn za komp da bi lakše hedšotao. Pa naletiš na kolegu @adaksinjo (moj CS mentor) pa te frajer razvali sa 60 FPSa. Nakon toga ti preostaju 2 stvari: nazivat njega da je čiter i haxor te suznih očiju gledati izvadak iz banke i još 57 rata otplate za nešto što ti je garantiralo hedšotove.

Ajmo malo realnije primjere, može? Hvala.

Do nedavno je 60FPS bilo ono, sad odjednom je 350 FPS premalo. Doduše isti kolega tvrdi da i auto sa 230KS je slab, pa eto, nije za zamjerit

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

ja sam to pokusao u par navrata istaknuti, ali ekipa pada na merketing, price, uvjerenja....
eto nedavno je bilo sa onim laganim misem. Jer pazi to je sada uber mis, odmah ti skill bude triput bolji, cak sam prozvan da ne poznam sto je to fizika, pa se i formule za silu pisu....

ali tako je u svemu, ko ima para ili je povodljiv, nalazi sebi opravdanje za trosenje i prvenstveno sam sebe najprije uvjerava da je to vrijedno i bolje.

ovo mi je u rangu vozaca skupih sportskih automobila gdje se izvlace brojke s neta, e, ali znas, na nurburgringu je najbrzi i tralalala
i onda se ekipa vozi od birtije do birtije, a staze, kruga, nece u zivotu vijdeti, ili i ako vidi, napere ga lokalni rejser u nabudzenom meganeu da ovaj nece znati sto ga je snaslo... aka. adaksinjo sa logijem od 50kn, i core2duo procom

tako i ovdje, mos ti uzet ryzen 28 45000X i 8 grafulja, i 10 gramski mis, i ne znam sto, ali ti to bez ekstremne dediciranosti i vjezbanja i provedenih tisucesati pred monitorom nece donest nista.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 21:57   #5946
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ma ne košta to njih ni blizu toliko, nebi se oni bavili time radi takog malog profita. Možda ih izađe 100$ i cpu i gpu (karikiram)
Ti razmišljaš o tome u smislu maloprodajnih cijena, a ovima još sigurno daju popust na količinu
To je sve u domeni rekla kazala, ni jedan ni drugi nemamo pristup tim informacijama, ali cisto sumnjam da proizvedu to sve đabe..
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 22:24   #5947
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne možemo znati za nadolazeće, ali se zna za prošle. Recimo kod ps3 su imali 40$ gubitka kod svake prodane konzole, dok je ps4 pri izlasku koštao 381$ za proizvest (prodavao se za 399$) - te je "APU" i memorija iznosila 188$, odnosno APU ravno 100$

Citiraj:
The processor exhibits a high degree of integration, using advanced 28-nanometer semiconductor manufacturing, and combining both the CPU and GPU into a single device. The Advanced Micro Devices Inc. processor includes an eight-core Jaguar CPU and a Radeon GPU. This processor costs $100.00, IHS estimates, compared to an $83.55 combined total for the two prior, equivalent integrated circuits from IBM and Nvidia that were used in the PlayStation 3 that IHS analyzed in 2009.
Ne vidim kako ih APU može koštat više od 100-200$ u next genu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 22:35   #5948
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ne prodaju se konzole za zaradu, vec za zaradu od prodanih naslova, i raznih in game i playstore pizdarija koje se placaju
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 22:37   #5949
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
HU skoro 1h video rasprava o zen2
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 22:45   #5950
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
Gledao sam malo i nekako se previše prave važni, kao da su u svemu bili u pravu. Zapravo su skoro pola toga fulali, isto ko i izvori za Škota. Na kraju je nešto između bilo istinito.
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 22:52   #5951
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ne prodaju se konzole za zaradu, vec za zaradu od prodanih naslova, i raznih in game i playstore pizdarija koje se placaju
Jasno. No kad malo omatore zarađuju i na tom starom hardveru (i uz pad cijena konzola što dođe s vremenom)

ShebY

Pustio si bio na TV. Pogledao prvih par minuta, zaspao i probudio se na zadnjih par minuta

Uglavnom ništa konkretno, tko je što mislio, očekivao i sl.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 23:11   #5952
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
COD2 i 4 su davnih dana prestali biti vazni za bilo sto.
CS:GO, LOL, Dota2, Overwatch, Fortnite, PUBG, Rocket League, Street Fighter, Starcraft 2, Hearthstone - to su valjda danas najpopularnije e-sports igre i turniri imaju milijunske nagrade. 240 fps je max sto treba u tim igrama. Ne znam ima li CS:GO kakav bug/exploit za vise FPS-a, ali i ako ima vjerojatno je zabranjen na turnirima. Ako Intel CPU i AMD CPU mogu u svim igrama gurati 240 fps-a na 2080Ti onda svejedno sta se kupi.

Ryzen na 2,5 GHz bi imao TDP valjda manji od 20W, vjerojatno ce biti oko 3,0 GHz i GPU na 1,4 GHz.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 23:11   #5953
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ne prodaju se konzole za zaradu, vec za zaradu od prodanih naslova, i raznih in game i playstore pizdarija koje se placaju
To si u pravu.

PS
..nažalost, ovo za MP igranje i nisi u potpunosti. Sve što sam rekao je temeljeno na tisućama sati igranja MP igri (plant the bomb, CTF, DM, TDM i sl..) ..trenutno igram warface pa vam mogu i dokazati ako instalirate tu igru. Da, treba nauciti igrati, ali hardware itd. pomaže i to dosta
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 23:25   #5954
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Naravno, ali treba biti vrhunski igrac, a onda malo i hardver doda.

Naravno ako igras na smecu od 10$ misu i slicno onda si malo zakinut
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 23:42   #5955
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
U teoriji možeš kupiti jednu igru i mijenjati ju u nedogled. Jer si vlasnik fizičke igre, za besplatne igre ne treba pretplata a tamo gdje treba imaš garanciju da ne igraš protiv varalica.

Hardver je relativno jeftin pa vremenom i ultra jeftin uz podršku na 7-8 godina.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2019., 00:01   #5956
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Moguće da nam se za nekoliko dana na E3 najave i next-gen konzole, ili barem PS5

Uglavnom očekujem da se s next-genom rješi rak rana današnjih konzola - fps, dakle očekujem 60fps lock u svakom naslovu na 1080p, a na većim rezolucijama što bude bude - no mogao bi i pokoji naslov i na 4K biti na 60 fps
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2019., 00:27   #5957
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Recimo da se šuška da je skylake+++++ i dalje brži od zen2 za nekih 3% u pure single core benchu kad su oba proca prosječno klokana i sa vrlo sličnim ram postavkama. Zaključke donosite sami.
shar je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2019., 00:35   #5958
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Moguće da nam se za nekoliko dana na E3 najave i next-gen konzole, ili barem PS5

Uglavnom očekujem da se s next-genom rješi rak rana današnjih konzola - fps, dakle očekujem 60fps lock u svakom naslovu na 1080p, a na većim rezolucijama što bude bude - no mogao bi i pokoji naslov i na 4K biti na 60 fps
Sony-a nema na E3 tako da ništa od PS5.
Od E3 očekujem Navi i release date za CyberPunk 2077 tojto
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2019., 00:40   #5959
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
To si u pravu.

PS
..nažalost, ovo za MP igranje i nisi u potpunosti. Sve što sam rekao je temeljeno na tisućama sati igranja MP igri (plant the bomb, CTF, DM, TDM i sl..) ..trenutno igram warface pa vam mogu i dokazati ako instalirate tu igru. Da, treba nauciti igrati, ali hardware itd. pomaže i to dosta
u MP igrama je skill uvijek bio najbitniji.. zato se i igra MP.. ako tebi treba proc od 5k kuna da bi bolje igrao, to sasvim dovoljno govori o igri.. i današnjim zahtjevima mladeži - nije sve što je moderno i dobro
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2019., 05:43   #5960
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor shar Pregled postova
Recimo da se šuška da je skylake+++++ i dalje brži od zen2 za nekih 3% u pure single core benchu kad su oba proca prosječno klokana i sa vrlo sličnim ram postavkama. Zaključke donosite sami.
''Margin of error''? Ma čekamo rivjue A i da ju tu negdje opet ima pcie 4, manje se grije i troši, jeftiniji...

A kad smo se već uhvatili gaminga i marketinga za isti, nikad mi neće biti jasne te kerefeke tipa gamerska tastatura, gamerski miš (OK ajd, ima pacova sa milijardu tipki pa ko voli...), gamerska grafa (posipam se pepelom jer je i moja 970 ''gaming''), gamerska stolica...nastavi niz. Ovo mi je baš ono WTF?!!
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2019., 07:25   #5961
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Nemrem vjerovat u kaj se tred pretvara: rangiranje (kako pozitivno tako i negativno) budućih procesora na osnovi predpotopnih igara. Pa koliko to ljudi te igre hakla na pro razini, odnosno zarađuje sa njima novce da im je bitno 350+ fpsa? 1 promil?
Nikako ne želim ubiti ili ograničiti diskusiju, ali ovo stvarno nema nikakvog smisla...
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2019., 07:58   #5962
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor shar Pregled postova
Recimo da se šuška da je skylake+++++ i dalje brži od zen2 za nekih 3% u pure single core benchu kad su oba proca prosječno klokana i sa vrlo sličnim ram postavkama. Zaključke donosite sami.

I did some math. Iz AMD-a su rekli 13% IPC uplift u cinebenchu, te uzevši u obzir skaliranje sa clockom kod zen+, zen 2 bi na 4.6ghz vs intel na 5ghz u singlecore R15 : od egal do 2% max u korist intela sa 400mhz više (ovisno koju bazu rezultata uzmem). Margin of error drugim rječima
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2019., 14:23   #5963
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Prvi škotov video nakon computexa
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2019., 15:24   #5964
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Onaj dio s lošijim silikonom zbog TDP-a je totalna glupost.

Po njegovoj logici bi 3800X bio lošiji silikon od 3700X (jer omjer clocka/TDP-a je daleko u korist 3700X).
Netko mu treba objasniti da TDP više nema skoro nikakve veze sa stvarnom potrošnjom (hvala Intel).

Drugo, objašnjava kako je 3900X puno bolji silikon od 3800X jer imaju isti TDP.
12 jezgri će sigurno vući skoro 50% više struje od 8 jezgri pri istoj frekvenciji, razlika u silikonu može biti par posto.

A onaj dio od 5Ghz (AMD može, ali namjerno sandbagga) ne želim ni komentirati

Po meni jedan od njegovih lošijih videa. Makar kada se usporedi ono što je stvarno izašlo i "leakovi" iz prethodnih videa nisu ni oni briljantni
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2019., 16:04   #5965
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Silicij
Kad se bude sve znalo možemo komentirati, ovako smo isti kao i škot.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2019., 16:45   #5966
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ne vidim nista lose u pretpostavci za high leakage cipove, odnosno da bolji silicij ide u epyc, to je ocekivano, a i high leakage cipovi se poklapaju sa velikim skokom vrma na x570 platformi
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2019., 18:48   #5967
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova

A onaj dio od 5Ghz (AMD može, ali namjerno sandbagga) ne želim ni komentirati
"Sandbagganje" nema logike. Lik jednostavno ne odustaje od 5 ghz

AMD se nikad nije kurčio s clockovima vezano uz zen2, spominjali su čak na službenim slajdovima da uz novi node u novo doba ide i smanjenje clocka, a čak se dobio nekakav boost od 200-300mhz, uz ogroman IPC boost što je odlično

Drago mi je da je skužio da je bio naivan s iznošenjem cijena (samo što on brije da je to bilo tako zamišljeno, no promijenjeno). Ništa...još 5 dana... Oko zena je manje više sve poznato, osobno me malo više interesira Navi, no ni tu ne očekujem neke mega dealove, nego sličan value nvidiji (uz eventualno 8gb gdje ona daje 6gb i sl.)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2019., 18:56   #5968
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Mislim da svi čekamo da li će pobijediti Intel u gamingu bez neke relane potrebe većine nas za nadogradnjom...u pitanju je sport
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2019., 19:10   #5969
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Intel na 5ghz i na više će vjerojatno i dalje ispadati brži u dosta igara (kao ovo što je spomenio Adored). 3000 će doduše češće pobjeđivati nego prve dvije serije ryzena.

Budući da prve dvije serije ryzena i sada ubijaju u prodaji i za gaming pc, očekujem da će intel nakon 3000 serije postati potpuno irelevantna kupovina i za gaming. Intelu preostaje ili značajno spustiti cijene ili izbaciti nešto novo i brže na desktop (npr. ice lake umjesto da čekaju 10nm, da ga izbace na 14nm++++++)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2019., 19:10   #5970
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Osobno smatram da nebude presisao intela, eventualno dostigne njihov IPC ali klokovi i dalje osjetno manji.
High_End je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na