Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.06.2019., 08:03   #5911
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
zatim duzina moguceg skoka i sl

Ako se odnosi ovo na CoD i one skokove od 50 m kad je fps lock 250, to nema veze sa samim fps-om kao takvim u tehničkom smislu, nego to dođe kao kao nekakav feature ili cheat kad imaš taj i taj fps nastupi beztežinsko stanje u nekim serverima

Ovo isto da ne proizvodiš zvuk na 500fps - ili je bug ili je feature/cheat

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 04.06.2019. u 08:09.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 08:28   #5912
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
bio bug ili nesto sesto i dalje postoji i treba toliko fps za te mogucnosti.
  Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 09:35   #5913
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Smatram da je to totalno beskorisno za Counter Strike Global Offensive, tj da je tak svejedno imao 350 ili 420 FPSa. To su konkretne brojke sa onog dijagrama u toj igri.

Drugo pitanje je vrijedi li to nekoliko tisuća kuna više? Iz tvoje perspektive vrijedi ali para za to ili nemaš ili ne misliš dati.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 11:25   #5914
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma ovo što trpi navodni je cod serijal - cod 2 i cod 4 - ne treba tu nikakvih par tisuća kn više kad nešto ala phenom nagura taj fps u tim igrama (cod 2 ima 14 god. i cod 4 - 12 god.) tako da je taj primjer totalno irelevantan, uopće se ne radi o tome da bi i9 9900K nagurao taj fps, a nadolazeći R7 3700X ne, kad bi i prvi zen to ubio. Frajer na istom tom forumu navodi da sa gtx 1060 na tim cod4 serverima ima 1000 fps...

Ja znam da sam sa phenomom 910e na tim nekim cod4 serverima imao 250fps lock i skakao preko zgrada...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 04.06.2019. u 11:30.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 11:49   #5915
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Manuel, nije samo cod.. i nije to baš tako sve jednostavno kako opisujes. Preskakanje zgrada je mod. Fps ti omogućuje vise headshota i općenito pogodaka (aiming), a npr. skok je vjerojatno isti ali omogućuje da uhvatis taj rub krova lol, ne znam kako to drugačije opisati. Tu je puno finih razlika koje utječu. Nista drastično, ali dolazi do izražaja kada su igrači high skill..

Evo warface, koristi cryengine, veći fps / veci highrefresh monitor, pooling rate misa, ping, vpn, sve to utjece da ti prije opalis nego protivnik.. do te mjere da ti protivnika mozes ubiti prije nego te on uopće vidi. Da li je to bug, ili nus pojava anihaxerskog pristupa podešavanja servera, ili nešto treće, kako trpi kaze nije ni bitno. To je tako, ili se pomiris s tim ili ne, ali to postoji i utječe jbg.

Igrao sam još dosta igri. Tu je puno finesa i različitih scenarija. Jednostavno dok ne probas nema smisla teoretizirati. Možeš i ne moraš vjerovati, ali prvo probaj bolje

Znači low details, high framerate, high refresh monitor je way to go ako želiš biti iole kompetitivan u MP.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 04.06.2019. u 12:02.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 12:01   #5916
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ok, znači sve je to relevantno za 0.1% online igrača sa super skillovima. Šta odma ne kažeš?
Dakle navodi se krajnje extremni scenarij koji ne samo da je nebitan za raspravu nego tih 0.1% ljudi dobivaju gotove konfe na kojima igraju od raznih sponzora i slično.

Bože dragi, kakve poluge za raspravu se izvlače.

I što ti to opet znači? Iskeširaš 25000 kn za komp da bi lakše hedšotao. Pa naletiš na kolegu @adaksinjo (moj CS mentor) pa te frajer razvali sa 60 FPSa. Nakon toga ti preostaju 2 stvari: nazivat njega da je čiter i haxor te suznih očiju gledati izvadak iz banke i još 57 rata otplate za nešto što ti je garantiralo hedšotove.

Ajmo malo realnije primjere, može? Hvala.

Do nedavno je 60FPS bilo ono, sad odjednom je 350 FPS premalo. Doduše isti kolega tvrdi da i auto sa 230KS je slab, pa eto, nije za zamjerit

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 04.06.2019. u 12:06.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 12:19   #5917
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Brko, u krivu si. 0,1% u MP ne postoji.. to sto ti govoriš je profesionalizam. Turnirsko natjecanje itd.
Svi koji igraju MP jednu igru bar pol godine i 500h , vec su high skill. Ekipa koja igra godinama MP poput mene, je (brain on) high skill vec nakon 15 dana. Na serverima se motaju uglavnom ljudi koji nešto znaju. Početnici ili brzo odustaju ili brzo uče.

Pusti te fore. Meni se statistika u warfaceu poboljsala za vise od 30% od kako sam prešao na 144hz monitor.
Ne kazem da ne mozes igrati MP, nego da UTJEČE! Nije to SP da ti je cilj preći igru i uninstall. U MP želiš biti dobar i nije TEBI isto ako si drugi ili sedmi.

Ps
Instaliraj warface, dodji da te testiram pa da vidimo
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 12:22   #5918
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
I ti guraš to sve na i9 9900K ili imaš neki spori Ryzen?
I opet ponavljam, 350FPSa je puuuno manje od 420 FPSa čak i na 144Hz monitoru? Ajd dobro.

Osobno ne vjerujem u to, ali dobro jer i dalje kod MPa je na broju 1 skill, a onda vanjski čimbenici koje navodite. To tvrdim.

PS hvala na pozivu no ne igram MPove pa niš od toga nemam hardved koji ćera 500+ FPSa pa me lako dobiti

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 12:32   #5919
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
I ti guraš to sve na i9 9900K ili imaš neki spori Ryzen?
I opet ponavljam, 350FPSa je puuuno manje od 420 FPSa čak i na 144Hz monitoru? Ajd dobro.

Osobno ne vjerujem u to, ali dobro jer i dalje kod MPa je na broju 1 skill, a onda vanjski čimbenici koje navodite. To tvrdim.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

To nisam rekao.
Igras radije 300fps nego 80. Ja osjetim razliku između 120 i 200 fps, ali preko 250-300 ne osjetim nista..
Ali racunaj da igram low details da bi uopce imao 250+..

Igram na sporom ryzenu lol da, i na 1060 , ali na zici to kad svi spavaju da ping bude sto bolji, uz 144hz monitor

Prilagodis se i bolje je. Osjeti se i bitno je, to je moja jedina poanta.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 04.06.2019. u 12:43.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 12:35   #5920
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Brko, u krivu si.
+1
  Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 12:42   #5921
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Jeste se nadrobili...
Po toj logici uzimanja CPU-a za high-skill bug exploit competitive MP podrazumjeva i selidbu u neku od zapadnoeuropskih zemalja sa bržim internetom, ili bar igranje u gluho doba noći kada je bolji ping?
ili...?
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 12:44   #5922
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
U lanu da znaci fps normalno da znaci ali onda je to u kontekstu nekih turnira di je svima isti hardver i isti fps.
Online igranje cs go i slicnih igri dosta ovisi i o pingu pa mi je taj ping vazniji negoli ocu imat 240 ili 320 fps/a isti k.
Eto taman covik objasnio.
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 12:44   #5923
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Jeste se nadrobili...
Po toj logici uzimanja CPU-a za high-skill bug exploit competitive MP podrazumjeva i selidbu u neku od zapadnoeuropskih zemalja sa bržim internetom, ili bar igranje u gluho doba noći kada je bolji ping?
ili...?
Pa kad vec pitaš VPN je sada "in" , bar u warfaceu, ali ne bih znao detalje.. nisam probao niti planiram ici toliko daleko. Ali da, igram, kad svi spavaju doma
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 04.06.2019. u 12:53.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 12:47   #5924
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
A on ne stvara jos dodatni latency?
Malo je oslo ovo u OT.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 13:36   #5925
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Promašen je "ceo fudbal" s ovom raspravom... Priča je bila da Ryzen 3xxx možda neće imati visok fps kao i9 i onda je krenila priča o cod-u kojeg u zilijun fps vrte 8 puta slabiji procesori i mid range grafe od prije par godina... Dakle potpuno irelevantno za ryzen 3000 vs i9 priču i ovu temu

Kompetitivne e-sports igre su većinom razina zahtjevnosti da ih vrte potato pc.

Kao što sam linkao gore, ako R5 2600 u cs:go ima 467 fps na stock, OC-an i sa brzim ramom - 539 fps, a i5 8400 - 500 fps postavljam pitanje:

- Je li to značajna razlika koja se osjeti tj. da je jedan igrač u prednosti nad drugim?

- Da li se po navedenom primjerku može zaključiti da će Ryzen 7 3700X/3800X koji će donijeti 10-15% bolji IPC i nešto više clocka - zaostajati za i9 9900K, a ako bude uopće zaostajao da li će to biti značajno?

Odgor je naravno ne, ako se netko pita
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 14:02   #5926
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Bolje uložiti u dobar monitor nego ne znam koiko tisuća kuna u procesor. A ove priče o skovokovima, šuljanju, itd. su gluposti. To ovisi o engine-u igre i koliko je dobro taj engine isprogramiran. Zašto bi davao ne znam koliko više novaca jer developere boli ona stvar za dobar kod u igri i jer neke stvari možeš izvesti samo ako imaš 300+ fpsa?

To su prastari bugovi i exploitovi koji su provlače kroz tih par igara. Danas skoro svaka igra koristi Unereal Engine gdje ti to ništa ne znači. 144Hz je definitivno brutalan upgrade u odnosu na 60Hz monitor i jako teško mi je prožvakati MP fps ispod toga. Ali da ćeš ti sad zbog toga ne znam kako bolje igrat, nećeš, ali će iskustvo igranja biti daleko bolje.

300, 400, 500+ fpsa ti u igrama apsolutno ništa ne znači. Ali doslovno ništa. Igram Quake koji je ultra brz pa mi ne treba više od 144. 250 mislim da je limit što nekome treba za ultra 1337 fuck yeah gaming. Sve iznad toga su bezvezarije.
Cryengine koristi svega par igara, ovaj prastari Quake engine i CoD exploitovi se provlače samo u CoD igrama, ali ni to više ne vrijedi jer se igre limitiraju za konzole. Outdated Source engine se od aktualnih igara samo u CS-u nalazi.

Kupuj hardver za sadašnjost uz neku fleksibilnost nadogradnje u budućnosti, a ne za arhaične enginee u ne znam koliko godina starim i outdateanim igrama.

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 04.06.2019. u 14:09.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 14:19   #5927
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Manuel, Nije promasen, samo ti ne shvaćaš sta je bitno a sta ne u online igranju. Ako te netko cuje pri 300fps, a pri 500fps ne cuje, to je bitna razlika. Razumijem ja tebe, takodjer je bitno je koja igra, koji server, koji bug, koji efekt,itd. Slažem se da se negdje osjeti vise negdje manje.. nas u MP ne hebu detalji nego smooth igranje.
Ja razumijem da se tebi cini da to nije bitno u moru brojeva, ali ja te molim da bar uzmes u obzir da ima nas koji to osjetimo.
Ja igram na 1440p low details da bi imao 250+ ..i sve je dobro dok netko ne baci smoke..
Neke u SP muce detalji da budu high pa kupuju hardware i to se opravdava vidljivim razlikama u kvaliteti.
Nas u MP ne muci kvaliteta prikaza, koliko kompetitivnost s drugima, teze za izmjeriti ali to ne znaci da ne postoji i da su to gluposti, i da to ima veze. Ljudi to cesto sami testiraju, dok ne izvuku max.
Uzmi u obzir da dugo igramo jednu igru, ne mijenjamo često igre koje igramo, pa nam nije zao prilagoditi komp malo vise toj igri koju igramo kakva god bila. Pa nije drugačije ni kod tebe, prilagodio si komp svojim mogućnostima i potrebama ili gledas sta drugi kazu da je pametno? LoL

Razlika između high enda i high enda u istoj generaciji naravno nije bitna. Pa zar itko to propituje? Tko ima 9900k ne gleda. Ali tko ima 2500k i gleda sta ce kupiti 9900k ili 3800x, njemu je bitno (ili sta već gleda)..

Sta je opravdano u gejmingu to ni sam ne znam.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 04.06.2019. u 14:40.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 14:26   #5928
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Ali sta se tice samog gaminga neznam zasto bi bio nuzan 9900k i cemu se toliko spominje kada jedan 7700k jedva igdje zaostaje za njime...

Sve iznad 6 jezgri u gamingu ce jos dugo biti same shit, ja nigdje ne vidim gdje se to ocituje razlika između 6 core i visejezgrenijih proceva kada je gaming u pitanju
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 14:32   #5929
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Sory na OFTOPICu ali morao sam ...


Da nebi rekli da neznam o cemu pricam


Imam 6 COD2 servera zadnjih 5 godina, prva 3 imaju svaki dan preko 20 + igraca ( Prva 2 su u top 5 , treci je u top top 25)

Prijatelju sam prebacio njegov COD 4 server na novi VPS.


Cemu uopce spominjanje potopnih starih engina na kojima je rađen COD2 / COD4

Starih 14 / 13 godina koji je imao takve bugove ... to je "kao" jako važno za današnje igre i procesore.



Jedno je FPS limit zbog graficke + MP prednost veceg FPS-a i osvježavanja monitora.

Koje to moderne igre imaju takve FPS exploite skakanja i da ste prakticki necujni kad hodate ?



Za exploitanje u tim igrama dovoljan je 10 godina PRA-star Hardwer.



Kad vec spominjete pro gaming vezano za COD2 / COD 4, na WAR i opcenito boljim serverima obavezno je upaljen PB (punk buster) koji limitira FPS na 250 i kika sve preko toga.


Imate ekipe sa COD2 koja igra CG ( Cyber Gamer mečeve) tj mixere (dođu mi na TS3 i pitaju očeš mixat) koji igraju SD 4 na 4 ili 5 na 5


Sve ih je manje i to se prakticki raspalo , barem za COD2


COD2 ima oko 25 do 30 servera koji još imaju kolku tolku posjecenost tj redovne igrace

Za COD4 SD PRO mod koji drži prijatelj , sam mod bez ikakvog PB-a kika FPS veci od 250



Kao što Manuel kaže omašen ceo futbal.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 04.06.2019. u 15:18.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 15:25   #5930
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Ma dobro, svakome je važno nešto drugo, dakle ko hoće 500fps u COD za što manje kn, taj kupuje 9400F. Uzimat 9900K za igranje je IMHO van zdrave pameti, al dobro, svako može sa svojom lovom radit što hoće...i ja bacam kune na neke druge stvari, dok za komp i jesam i nisam škrt.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 04.06.2019. u 18:50.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 15:29   #5931
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Ako te netko cuje pri 300fps, a pri 500fps ne cuje, to je bitna razlika.

Eladio - pa omašen je u kontekstu ove teme, jer kao što rekoh tu pričamo o CoD-u kojeg na tom fps-u vrte odron pc...

Znači danas nema igara u kojima je razlika u fps-u tako značajna zbog aktualnih procesora, niti imaš igara koje imaju takve fps exploitove kao što je bolje objasnio Blue Spirit. Znači spominjanje konretnog primjera je potpuno irelavantno za ovu temu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 16:56   #5932
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ljudi sa 144hz monitorima su obično tek zadovoljni sa i5 9600K na 5.0 ili jačim i7 procesorima na istom ili čak i višem taktu...zbog dropova ispod tih 120 tj. 140 fpsa u dosta igara. Znači bitan im je visoki klok.
Svakako živio AMD zbog podizanja konkurentnosti i vrhunskog Ryzena, da ne bi bilo zabune
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 17:03   #5933
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Mislim da će s ovim zen2 i ryzeni doći na slično (2080Ti 1080p gaming), jer će preostalu razliku u clocku anulirati IPC (koji više doprinosi od samog clocka)

Baš me zanima kako će izgledati PUBG benchevi - dakle 0 AMD optimizacija (barem u vrijeme 1.0), intel u velikoj prednosti. AMD je na prezentaciji u PUBG rekao nešto tipa da je razlika "nezamjetna" ili tako nešto (dakle ne tvrde da su jači). Znači nedostatak u optimizaciji će "bruteforceati" sa IPC
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 17:07   #5934
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ljudi sa 144hz monitorima su obično tek zadovoljni sa i5 9600K na 5.0 ili jačim i7 procesorima na istom ili čak i višem taktu...zbog dropova ispod tih 120 tj. 140 fpsa u dosta igara. Znači bitan im je visoki klok.
Svakako živio AMD zbog podizanja konkurentnosti i vrhunskog Ryzena, da ne bi bilo zabune
Pa da. Nije bitan max ni avg framerate.. Gledas minimalne.
I to se osjeti i u drugim aspektima ne samo kod highrefresh monitora. Ali odustajem, tko igra online zna, tko ne igra online misli da zna dok ne proba malo ozbiljnije

( ..sto se mene tice svoje sam rekao, ne namjeravam se ponavljati)

I dalje je bitno sve ostalo, a MP igram ionako vise takticke igre tipa plant the bomb i sl., Jer je i dalje najbitniji brain on i team play
Tko se navuce na MP, tesko se vise moze vratiti na SP
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 17:10   #5935
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Tko se navuce na MP, tesko se vise moze vratiti na SP
Kad je na konzolama ono kaj vrijedi

Mene zanima kaj bu konkretno od Ryzena+Navi u PS5...
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 17:15   #5936
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Ryzen 3700x ce biti u ps5, vec je potvrđeno da ce imati 8core cpu. Od Navi pretpostavljam nesto u rangu gtx 1660ti ovisi kako ce stajati sa TDP, tesko da mogu jacu grafu izvesti sa prikladnim zagrijavanjem
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 17:38   #5937
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Bit će 8 core, ali vjerojatno ispod 3ghz... Ajmo reći da su clockovi u konzolama usporedivi sa laptopima

Također i gpu u xbox one X ti je i sada jača od gtx 1660Ti po mnogim specsama, samo što su konzole jebački cpu bottleneckane, zato i forsiraju 4K

Uglavnom next gen idu na snagu rtx 2070 minimalno, no najviše će fps-a dobiti zbog cpu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 17:46   #5938
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Ha vjerojatno oko 3.5ghz ce biti moguce u ps5 jer ima i laptopa sa r7 1700 pa bi ps5 sigurno mogao drzati i na vecem taktu zbog toga sta je zen 2 dosta napredniji.

Za gpu neznam jer i ove sta sad ima amd isu bas bajne po zagrijavanju, a kamoli rtx 2070 koji je prakticki flagship za amd
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 17:53   #5939
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ha čuj računaj da PS4 pro troši do 310w (kao i gaming pc), a da tu ne otpada velik dio na cpu jer troši kao upaljač. Po mnogim specsima ti ove jače verzije konzola imaju gpu sa više "mesa" od gtx 1660Ti, samo što je teško uspoređivati performanse kad su bottleneckane, cpu je jako neozbiljan u današnjem kontekstu, a bome nije bio nešto posebno ni u vrijeme izlaska. Ali će to next-gen konzole napokon riješit, čak ne moraju (i vjerojatno neće) imati gro jaču gpu od xbox one x (tipa duplo i na više)

Što se tiče cpu clockova - moguće je za određene boostove na nekoliko jezgri, no all core ne očekujem na 3ghz ili više. Nemaju ni potrebe forsirati cpu, vjerujem da će više power headrooma poklonit gpu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2019., 18:46   #5940
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Logicno mi je i u kontekstu cijene da gpu nece biti iz visokog razreda zato jer takve gpu kostaju kao cijeli ps5 i vise... A znamo otprilike msrp koji je predviđen
High_End je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na