Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2019., 11:46   #42901
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Elven - mislim da nećeš to uspjet objasnit ljudima. I to je u redu. Ako ne razumiju koliko je lakše, sigurnije i ugodnije normalno vozit jak auto od nekog slabog, nećeš im to uspjet objasnit. Neki neće ni primijetit kakav auto voze.

Sve što vide je konji = divljanje, umjesto konj za volanom = divljanje. Znam osobno ljude različitih godina (a i vidim takve u prometu) s autima od preko 300 konja, a voze kao penzioneri, recimo. Meanwhile, imam susjeda koji u Opel Astri karavan iz devedesetih s maksimalno 70 konja vozi kao manijak, i samo je čudo da nekoga još nije ubio. I svakodnevno vidim ljude u starim krševima s debelo manje od 100 konja kako voze prebrzo i/ili rade ogromna sranja u prometu.

Meni je tempo autom od 150 konja generalno isti kakav mi je bio u autu s 80 konja, i bit će mi sličan kad uzmem preko 200... I dalje sam u gradu unutar ograničenja ili +10km/h, i dalje sam na autocesti unutar ograničenja do +20km/h. Razlika je što sam puno bezbrižniji i opušteniji s boljim ovjesom, kočnicama... I eventualno što do tog ograničenja brže dođem.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 12:11   #42902
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Apsulutno. Najviše divljaju oni u starudijama od auta, vidim to svaki dan. Najčešće novi ili noviji skuplji auto je normalna vožnja i civilizirana vožnja.

Isto se slažem za jačinu auta, realno nemaš gdje voziti brzo, ok možeš ali će te kazniti ( osim autoceste ili brze ceste i sl.) ali druga je stvar sasvim, dok ti ne moraš razmišljati u pretjecanjima, uz brijeg s puno prtljage ili osoba itd. Stvarno je imati auto s "viškom" konja čisti konfor a neka tko kaže što hoće.
burmuz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2019., 12:29   #42903
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Apsulutno. Najviše divljaju oni u starudijama od auta, vidim to svaki dan. Najčešće novi ili noviji skuplji auto je normalna vožnja i civilizirana vožnja.

Isto se slažem za jačinu auta, realno nemaš gdje voziti brzo, ok možeš ali će te kazniti ( osim autoceste ili brze ceste i sl.) ali druga je stvar sasvim, dok ti ne moraš razmišljati u pretjecanjima, uz brijeg s puno prtljage ili osoba itd. Stvarno je imati auto s "viškom" konja čisti konfor a neka tko kaže što hoće.

iz kakvog ste vi to kamenjara ispali? kakva su to generaliziranja?
auti starudije? pobogu projsječna hr plaća je koliko, 6000kn.. odakle da sebi ljudi kupe auto, stan, idu na more ovo ono sve što treba?

hvala bogu pa ste svi tu creme de la creme hr društva, auti od 20k eura, razni geđeti jer ono život nema smisla inače.

u kakvim autima gazi ljude bogata dječurlija naše elite? u starudijama?
bože pomozi

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 25.03.2019. u 13:16.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 12:42   #42904
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Prije skoro 10 godina, bio sam na turi po Americi i nekoliko dana sam se vozio s frajerom u E46 328ci (cabrio) po Memphisu.

Grad je ograničen na 40 mph (65 km/h) i pitam ga što će mu auto s 200ks za vožnju po gradu (Karmann Ghiu je imao u garaži kao auto za pobjeć van grada).

Kaže on meni, nije bitno koliko je ograničenje, bitno je koliko brzo dođeš do njega.
Tak smo se i vozili. Gas do poda, dok ne postigne 40 u tih par sekundi i onda laganini dalje po tempomatu...Nisam kužio smisao toga onda, ne kužim ni danas.

I danas mi se taj auto užasno sviđa, i volio bih nešto slično jednog dana i imati, ali ne vidim potrebu za jačim od početna 2 motora.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 12:46   #42905
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Ja isto volim laganini vožnjicu i znam uživati u tome. Od Zg do St smo prošli 3 policijske čeke i sreli baš puno patrolnih na cesti. Nijedan me nije zaustavio a bio sam bez prednje tablice. Bilo mi je drago i jer su zaustavili jednog mamlaza koji je prestigao ženu pa mene u dugom zavoju dok smo mi vozili 80 a ograničenje 70.. (fin plavi F32 kojem dojam kvari konj za volanom)

Taman sa prve službene vožnje po gradu, sviđa mi se više nego jučer. Nije mi prenizak za ući, sjedi se uspravnije od očekivanog, a ima dovoljno mjesta i za više ljude (kolega od 195 je išao samnom). Interijer mi je prekrasan, poslikat ću kad ulovim vremena.

Ono kad odlaziš i moraš se okrenit


p.s. ne vide se oznake parkinga ali sam jedini unutar njih
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 12:46   #42906
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Prije skoro 10 godina, bio sam na turi po Americi i nekoliko dana sam se vozio s frajerom u E46 328ci (cabrio) po Memphisu.

Grad je ograničen na 40 mph (65 km/h) i pitam ga što će mu auto s 200ks za vožnju po gradu (Karmann Ghiu je imao u garaži kao auto za pobjeć van grada).

Kaže on meni, nije bitno koliko je ograničenje, bitno je koliko brzo dođeš do njega.
Tak smo se i vozili. Gas do poda, dok ne postigne 40 u tih par sekundi i onda laganini dalje po tempomatu...Nisam kužio smisao toga onda, ne kužim ni danas.

I danas mi se taj auto užasno sviđa, i volio bih nešto slično jednog dana i imati, ali ne vidim potrebu za jačim od početna 2 motora.

ne kužim ni ja iskreno tvoj post, osim da si bio na turi po amerikama.. ovo sve ostalo što si rekao je samo tvoje mišljenje koje je bitno koliko i moje mišljenje o kupnji bmw serije 3 stare 20g za cca 3k eura
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 12:46   #42907
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
recimo ubacivanje sa stajališta na autoput - karikiram, razna prestrojavanja, itd. itd. gdje treba više snage
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 13:16   #42908
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Apsulutno. Najviše divljaju oni u starudijama od auta, vidim to svaki dan.



Definiraj starudija.
Inovator je online   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 13:40   #42909
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Meni je tempo autom od 150 konja generalno isti kakav mi je bio u autu s 80 konja, i bit će mi sličan kad uzmem preko 200... I dalje sam u gradu unutar ograničenja ili +10km/h, i dalje sam na autocesti unutar ograničenja do +20km/h. Razlika je što sam puno bezbrižniji i opušteniji s boljim ovjesom, kočnicama... I eventualno što do tog ograničenja brže dođem.

Tako nekako i ja.
Mislim da sam novi auto najbrže vozio u Njemačkoj na AC na nekih 170-190 km/h, i to iz razloga što sam po prvi put sjeo u njega i jednostavno nisam imao osjećaj za vozilo, malo pritisnuo gas, i to krenulo




Što se tiče naše AC, jučer sam se vraćao iz Istre, od Bosiljeva do Sv. Roka ordinirala tri presretača (plavi A4 novi, srebrni audi, i mislim da je bio neki Mercedes), ja sam vozio nekih 140 na tempomatu (znači oko 135), nije me diralo ali tko god je došao do nekih 150+ zaustavljalo je.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2019., 13:44   #42910
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Raspadnuti Caddy druge generacije,dva klipana me stjerali sa ceste.Pretiču kolonu i ravno na mene.Zakočim,vidim ne staju niti će uspjeti proći niti se vraćaju u kolonu.Srećom pa su 3 auta mogla proći paralelno kad sam na bankinu prošao.Klasične škare.I tko je sada kriv,stara raga koja ne ide ili debil koji je vozi?
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas