Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2009., 17:11   #31
Buki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Split
Postovi: 88
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Od Razerovih proizvoda koji bi bio najbolji DiamondBack,Death Adder,Copperhead, Salmosa ili Lachesis ili možda neki drugi modeli.

Hvala.
Nemam puno osobnog iskustva sa Razerom jer ga ne simpatiziram, ali da bas moram kupit Razer-a, onda bi to sigurno bio Diamondback 3G.

Ali moram ponovo napomenuti, sve ostalo je badava ako mis ne lezi dobro u ruci.
Buki je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2009., 19:19   #32
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Evo imam problem prilikom odabira mišonje pa molim pomoć ako može.
Radi se o sljedečem:

http://www.diskont24.com/product.php...cat=471&page=7

http://www.diskont24.com/product.php...cat=471&page=6

ili možda ovo:Razer DiamondBack 3G Frost Blue=360KN
Našao i ovaj model i izgleda dobro:
http://www.optimum-online.hr/shop/vi...roduct=A602210 malo skuplji.

S obzirom da sad imam MX518 i malo je prevelik i zamoran poslije dužeg igranja te bi htjeo promjeniti navedeno ali šta odabrati?

Hvala

Zadnje izmijenjeno od: ECHO. 23.01.2009. u 19:32.
ECHO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2009., 21:23   #33
Buki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Split
Postovi: 88
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Evo imam problem prilikom odabira mišonje pa molim pomoć ako može.
Radi se o sljedečem:

http://www.diskont24.com/product.php...cat=471&page=7

http://www.diskont24.com/product.php...cat=471&page=6

ili možda ovo:Razer DiamondBack 3G Frost Blue=360KN
Našao i ovaj model i izgleda dobro:
http://www.optimum-online.hr/shop/vi...roduct=A602210 malo skuplji.

S obzirom da sad imam MX518 i malo je prevelik i zamoran poslije dužeg igranja te bi htjeo promjeniti navedeno ali šta odabrati?

Hvala

Dakle, ponovio bih svoj prvi prijedlog - DiamondBack 3G
Habu ti je ustvari Copperhead (dakle laserski senzor, 2000dpi) u "odori" Intellimouse Explorera 3.0, tj. oblika kao i DeathAdder. Za detalje
Uglavnom, OK je Habu, jedino ako si bas izrazito low-sens igrac onda bi trebao zaobilaziti laser, jer oni navodno ne vole prebrze kretnje po podlozi.

Inace, ako trazis nesto zaista manje, laganije, sa nesto manje "sminke" ali istim (odlicnim) senzorom kao i DB (infrarad 3g), te osjetno jeftinije, pogledaj Razer Salmosu

I ako vec nisi, baci oko na najpopularniji i vjerojatno najbolje odraden roundup miseva ikada: http://tinyurl.com/tc7dr
Buki je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 17:29   #34
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Hvala na savjetima evo uletio novi glodavac.
Odlučio se za Razer Salmos-u malo je jefitiniji od ostale brače i uzeo još 2gb rama za razliku cijene.
Sad slijedi privikavanje na glodavca ali po trenutnom osječaju razlika ko (nebo i zemlja u odnosu na MX518) nadam se nabolje ali vidjet čemo ovo su prvi utisci.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 19:11   #35
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor Hrjax Pregled postova
@Overhaul,imas li iskustva s doticnim misem,vidim da imas G9,zanima me mozes li mi ih malo usporediti?
Probavao ga nekih par sati, svidio mi se, iako je drugaciji osjecaj od G9 - Ovaj je dosta izduzeniji, pa saka nije toliko "zgrchena" kao na g9. zato se ima dojam i da je veci. Uglavnom, da nemam toliko misheva, ovog bi odabrao prije
razera (posebno kad pogledas cijenu prosjecnog razera, i sto od featuresa dobijes s njime), makar i ne koristim te dodatne utege, makro tipke i prestekavanje rezolucije usred rada. Okej, nisam ga dugo koristio - tko zna, mozda bi se raspao nakon 2 mjeseca, iako nisam naisao na takav problem po netu, a i Microsoft nije bas poznat po smechu od (hardverskih) proizvoda - upravo suprotno. Prije marketinskog zahuktavanja logitecha i prije no sto su na scenu stupili razeri, roccati i slicni, Microsoft je slovio kao proizvodjac THE misha Ovaj ima okej skrol, tipke ugodne, i fino je klizio po podlozi. I da, uglavnom, pobornik sam zice, barem kod miseva.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 12:27   #36
red_bull
Premium
Moj komp
 
red_bull's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 66
Moja opcenita preporika ljudima koji imaju veliku saku:
NE kupujte g9. preskup je kvaliteta izrade za te pare je nula i ono najbitnije premali je.. tocka. imao sam microsofta intelli mouse explorer i bio je zakon(prelijao ga bambusom na jednoj festi ) pa nakon toga mx 518 ( stara skola logitech-a) pa g9 i sad kupujem sidewindera x5. samo kad bi ga negdje mogao vidjeti uzivo. zna mozda netko di ga ima na lageru? u kojem ducanu?
red_bull je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 14:19   #37
spider11
Registered User
 
spider11's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Imotski,Croatia
Postovi: 32
neznam..radije bi g9...mislim da je bolji al ni lachesis ne zaostaje...tak da... nezz sam odluci mozda cak i g5(odlican mis imam ga i sam)
spider11 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 14:45   #38
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor red_bull Pregled postova
sad kupujem sidewindera x5. samo kad bi ga negdje mogao vidjeti uzivo. zna mozda netko di ga ima na lageru? u kojem ducanu?
Vidjao sam sidewindera u ljeto u zagrebu kod kaptol centra u intro racunala ducanu i mislim da imaju i microsoft habu. Ali nadam se da si skuzio, postoji sidewinder, i sidewinder X5. Ovaj potonji (jeftiniji) se razlikuje malo i po dimenzijama, mnogi tvrde da im je i ugodniji za rad, njega nisam probao.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 15:44   #39
red_bull
Premium
Moj komp
 
red_bull's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 66
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Vidjao sam sidewindera u ljeto u zagrebu kod kaptol centra u intro racunala ducanu i mislim da imaju i microsoft habu. Ali nadam se da si skuzio, postoji sidewinder, i sidewinder X5. Ovaj potonji (jeftiniji) se razlikuje malo i po dimenzijama, mnogi tvrde da im je i ugodniji za rad, njega nisam probao.
je je znam.. x5 je noviji nesto jeftiniji i nema utege i display.. znam di je to odprilike pa bum navratil.. hvala
red_bull je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 17:21   #40
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor Hrjax Pregled postova
Sam sebe lupas po glavi.
Tu se prsis kako je G9 za njega jer ima veliku saku a onda kazes da je to zbog 2 navlake.Ona veca navlaka se IZLIZE za mjesec-dva(sta je za mis od 500 kn nedopustivo),a ona manja je za malu ruku,ja je nisam mogao drzat u ruci uopce.
Tako da Lachesis owna G9 u ruci.
Za utege imas pravo,Lachesis ima bolje drivere od Logitecha,ako i nema bolje,onda su isti tako da tu ne owna.
Mijenjanje DPI-a u sekundi je korisna stvar,al to mozes stavit i na lachesis.
Jedino sta mi se jako svidilo na G9 je mjenjanje scroll kotacica....

Meni se ta navlaka NIJE izlizala , a sta ga ti nisi moga drzat to je tvoj problem i lachesis NE owna G9 u ruci! Znam sta pricam tako da..i lachesis NEMA bolje drivere..senzor je govno i mis ne vrijedi tih novaca..
QuidZz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.01.2009., 19:15   #41
iwek
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 21
moj preporuka ti je razer copperhead.dovoljno velik,isprobao ga kod frenda u usporedbi sa mojim puno manjim kraitom... copper je bas za tebe,isprobaj ga,ako ti se ne svidi vrati ga.

npr meni puno bolje lezi ovaj mali krait,ima jako dobro podesavanje lowsensa i jako je ljepo igrat s njim ako se naviknes.
inace ova dva misa su simetricna sto znaci da su i za ljevake i za desnjake.


a za logiteche imam samo jedan komentar,izgledaju ko svemirski brod i zato mi se ne svida. sve puno lampica,gumbica,oblik mu je ko da ga je djete izudaralo cekicem.
neznam dal mis postoji da ti moras vise gledat u njega i podesavati si postavke ILI da ti sluzi....
iwek je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 19:20   #42
KidBoy128
Premium
Moj komp
 
KidBoy128's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 291
ja također imam g9, zasad sve najbolje o njemu, drajveri su odlični, sve je jednostavno i radi kak treba
probao sam i lachesis na par minuta al mi nepaše
g9 ima bolji scrool i drago mi je da sam kupio g9 a ne lachesis, ak zbog ničeg drugog onda sam zbog scroola, g9 ima indikator na kojoj ti je razini dpi, a ispod njega su gumbovi za +/-
ja mislim da imam veliku šaku, al mi se g9 ne čini mali, evo par slika:









slike su malo lošije jer su slikane s mobitelom
KidBoy128 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 23:07   #43
red_bull
Premium
Moj komp
 
red_bull's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 66
e prijatelju onda nemas veliku saku. g9 je u usporedbi sa vecinom miseva jednostavno srednji da ne velim cak i manji.
mene zanima jel netko ima sidewindera ovdje da mi veli iskustva?
red_bull je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 01:14   #44
KidBoy128
Premium
Moj komp
 
KidBoy128's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 291
ili je to zbog mog držanja miša jer ja držim samo prste na njemu, a kada njegova zadnji kraj gurnem pod dlan onda mi prsti vire preko tipki oko 2 cm

inače ga držim ovako:

a kad do kraja stavim u ruku onda je ovako:

da je dulji 2 cm bio bi još bolji
KidBoy128 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 13:50   #45
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
e vis,ja ga drzim ko sto je na slici 2 i zato mi nikako ne pase taj mis! ALI izaso je grip kojim g9 dobiva oblik g5 i to bi mi savrseno bilo..al treba para za to..
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 15:32   #46
KidBoy128
Premium
Moj komp
 
KidBoy128's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 291
ti gripovi su dobra stvar ali 20$ je stvarno previše
da je 10$ možd bi i kupio, makar je i to puno
KidBoy128 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 15:50   #47
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
sused, nemoj džabe trosit pare nego uzmi mx518..mis je odličan, i za igre i za rad..bolji ne treba (vecini)...
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 23:18   #48
Hrjax
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 305
Citiraj:
Autor Shockre Pregled postova
e vis,ja ga drzim ko sto je na slici 2 i zato mi nikako ne pase taj mis! ALI izaso je grip kojim g9 dobiva oblik g5 i to bi mi savrseno bilo..al treba para za to..
A jel ima u HR kupit taj grip?
Hrjax je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2009., 13:51   #49
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Evo nakon cca 10-ak dana korištenja Razera kojeg sam kupio moram uzeti nešto drugo i taman sam fulao kupnju predloženoh Diamond Beck-a koji mi je sugeriran jer če vjerojatno to biti prava mjera ovaj mi je malo premal i nemogu se naviknuti na istog te sam dao u prodaju i odma idem po drugog
koji če nadam se biti dobar.
Miš je inače odličan i sve najbolje ali ipak malo premal za mene.
Ako tko ima još neki prijedlog slobodno napišite.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2009., 14:46   #50
KidBoy128
Premium
Moj komp
 
KidBoy128's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 291
Roccat Kone, miš će ti valjda biti dovoljno velik
KidBoy128 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2009., 15:04   #51
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Da miš izgleda odlično i barem ono što piše po net-u.Ali tražio sam glodavca koji je za broj manji od MX518 te uzeo navedenog Razer-a koji je ipak premal i treba biti prihvatljiv glede cijene(300-400kn)a rocket ipak malo premašuje cifru koju sam spreman izdvojiti, kao i glede nabave istog a ne da moram čekati 10dana.Možda u obzir i G3 neizgleda loše.
ECHO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na