Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2004., 20:42   #1
Coolmer
Banned
 
Coolmer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 97
najbolji cooler za graficku

Doduse radi se o jednom primjerku radeona 9800SE koji sam kupio davnih dana, prije 7-8 mjeseci, primjerak je 256-bitni i radi odlicno, doduse do dana danasnjeg nisam montirao nikakav hladnjak na njega, soft-modan je od dana kada je stupio unutar kucista, i doduse radi s stock coolerom na 410/360 sa punih 8 pepiline-a, bez nekih ventica i inih stvarcia da hlade graficku, mislio sam da nabacim na njega koji cooler pa da ode beyond. Stoga sta preporucate, gledah malo review-e i razmisljam o

Zalman zm80C-hp

ili

Zalman ZM80D-HP

ili imate neki bolji prijedlog?
Coolmer je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2004., 20:51   #2
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
D verziju. Imao sam C, sad imam D, mislim da se isplati 100 kn razlike u cijeni s obzirom da dobiješ i RAM sinkove.
Svakako stavi neki 92 ili 120 mm vent na njega, a ne ono Zalmanovo čudo.
Sky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.09.2004., 21:20   #3
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Šta je sa onim Silencerom ATI 1? Trebao bi si nabaviti takvo nešta, ali me zanima mogu li uz Silencera stati i hladnjaci na memoriji. Radi se o mojoj 9800 PRO.
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2004., 04:32   #4
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Imam ati vga silencer rev 2 sa arctic silver 5 pastom i pogledaj clockove na njoj. A na memo sam stavio spire sinkove.
Pozdrav

@tihomir

Jesi li pogledao da nemas mozda r360 chip umjesto r350? Ja sam ga dobio na jednoj sapphire 9800 pro 128,ali ne da se clockat vise od 412 bez artefakta a memo sam dostignuo 390 bez artefakta.
Pozdra
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2004., 18:30   #5
LuXor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 752
Stavi si ZM-80D-HP i na njega 120mm PAPSTA (N2/GLLE(9db))
Jer ipak, što je sigurno, je sigurno!1
__________________

LuXor je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2004., 20:57   #6
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Citiraj:
Originally posted by Bruno_Rv

@tihomir

Jesi li pogledao da nemas mozda r360 chip umjesto r350? Ja sam ga dobio na jednoj sapphire 9800 pro 128,ali ne da se clockat vise od 412 bez artefakta a memo sam dostignuo 390 bez artefakta.
Pozdra
Pogledao sam i imam R350. Imaš li kontrolu brzine ventilatora na tom Silenceru? I koji je to zapravo? Jeli to ATI1 model ili standardni?
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2004., 22:54   #7
Coolmer
Banned
 
Coolmer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 97
Na kraju krajeva uzeo sam ATI Silencer 1 i super je mem mi se ionako ne grije a zamjecujem a proc je sada hladan i jednostavan je za montazu, za zalmana se bojim a bi mi prekrio ventic od northbrida ili ga ugusio, stoga ...

Ali zato sam uzeo Zlmana 7000B-Cu i boze moj kakva je to razlika izmedu stock coolera LoL, sad moram napajanje promjenit, komp radi u winblozama na 3.64GH (2.8GHz je proc) sandra prolazi ali 3D mark kad dignem karticu (320/720) ne tam se pred kraj samo zgasne (to kad diskove pogasim osim primarnog (Cheetah), inace dode do pola i dobim samo od jednom plavu sliku, bez diskova komp nastavi raditi ali zrusi mark, probao sam i na sabu od 270x4 i ide i tam ali onda se SCSI zrusi pri botanju izglea da netko ostane bez dovoljno energije

Sandra Veli

Arithmetic bench

Dhrystone 10567
Whetstone 4440/7779

Multimedia bench

Integer 27481
Floating-Point 39311 !!!!!!!!!!!!! HE HE HE vise nego P4 580 (4GHz)

Memory Bench

Int 6071
Float 6061

!!!!!!
Coolmer je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 00:21   #8
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Originally posted by tihomir
Pogledao sam i imam R350. Imaš li kontrolu brzine ventilatora na tom Silenceru? I koji je to zapravo? Jeli to ATI1 model ili standardni?
To je standardni silencer rev2. Imas ga u linksu za 140 kuna.(sad je rev 3)
Ima 2 brzine,high i low.Razlika je 5-7 stupnjeva.a BUKA JE NIKAKVA.

btw,po performansama je jaci od zalmana,barem tako kazu na svim forumima,ja jos nisam probao zalmana.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 03.09.2004. u 00:32.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 00:48   #9
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Čuj, Silencer je budget rješenje ( i to jako dobro rješenje, izbacivanje toplog zraka odmah van je genijalno rješenje), ali za one koji traže više, Zalman je rješenje koje je puno fleksibilnije ( možeš ga pustit da radi u pasivnom modu, dakle, tiše od Silcera, a možeš namontirati 120 mm vent na njega pa se igrati sa brzinom vrtnje (praktički nečujno do mini orkan). A o završnoj obradi da ne govorim.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 01:05   #10
Coolmer
Banned
 
Coolmer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 97
Citiraj:
Originally posted by Sky
Čuj, Silencer je budget rješenje ( i to jako dobro rješenje, izbacivanje toplog zraka odmah van je genijalno rješenje), ali za one koji traže više, Zalman je rješenje koje je puno fleksibilnije ( možeš ga pustit da radi u pasivnom modu, dakle, tiše od Silcera, a možeš namontirati 120 mm vent na njega pa se igrati sa brzinom vrtnje (praktički nečujno do mini orkan). A o završnoj obradi da ne govorim.
Pa bas da je budget rjesenje 225 kn za samo hladenje gpu-a to moze rec neko neuk i sa nedovoljnom poznavanjem elementarne matematike, vidim da je zalman kao kompletno rjesenje puno skuplji 325kn (D verzija, buduci da je C jeftinija)
Coolmer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2004., 01:48   #11
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Citiraj:
Originally posted by Coolmer
Pa bas da je budget rjesenje 225 kn za samo hladenje gpu-a to moze rec neko neuk i sa nedovoljnom poznavanjem elementarne matematike, vidim da je zalman kao kompletno rjesenje puno skuplji 325kn (D verzija, buduci da je C jeftinija)
Tebe malo *ebe elementarno znanje hrvatskog jezika, čitanja istog, a bome i bon-tona, jel tako? Pročitaj moj post još jednom. I još jednom. Čitaj dok ne shvatiš da Silencer nije jednako ZM80C. Gdje sam ja rekao da je zalman (C i D) budget rješenje? Sljedeći put ČITAJ prije nego nekog nazoveš neukim, nisu ovo newsi.
Silencer nije kompletno rješenje jer NE hladi memoriju (iako je prekriva, nema kontakta između memorije i samog hladnjaka, niti su gornja 4 memorijska čipa hlađena.
Da sam on the budget, kupio bi Silencera definitivno, ali ako mogu birati, Zalman any day (imao sam prilike vidjeti Silencera na djelu, isto tako posjedovao sam ZM80C i sada imam D, tako da si uzimam za pravo uspoređivati te tri stvari.)
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 02:19   #12
Coolmer
Banned
 
Coolmer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 97
Citiraj:
Originally posted by Sky
Tebe malo *ebe elementarno znanje hrvatskog jezika, čitanja istog, a bome i bon-tona, jel tako? Pročitaj moj post još jednom. I još jednom. Čitaj dok ne shvatiš da Silencer nije jednako ZM80C. Gdje sam ja rekao da je zalman (C i D) budget rješenje? Sljedeći put ČITAJ prije nego nekog nazoveš neukim, nisu ovo newsi.
Silencer nije kompletno rješenje jer NE hladi memoriju (iako je prekriva, nema kontakta između memorije i samog hladnjaka, niti su gornja 4 memorijska čipa hlađena.
Da sam on the budget, kupio bi Silencera definitivno, ali ako mogu birati, Zalman any day (imao sam prilike vidjeti Silencera na djelu, isto tako posjedovao sam ZM80C i sada imam D, tako da si uzimam za pravo uspoređivati te tri stvari.)
Vidim osm sto te ... imas isti problem i s vidom, Govorim o silenceru, tocnije ATI Silenceru 1 koji dode 225 kn odnosno skuplji je od ZMx C klase a jeftiniji od ZMx D klase koji je ubro tu cijenu samo zbog noviteta nazvanog heatpipe, a mani nije trebao hladnjak za memoriju a niti rjesenje koje bi doslo 500-tinjak kn dok bi uzeo pasivca i kvalitetan vent (papst) te pitanje bi li bio zadovoljan kao sada kada sam dao za razliku 200-tinjak kn i dobio ono sto sam i zelio, kvalitetno hladenje GPU-a.
Coolmer je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 04:24   #13
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja ne pricam ni o jednom ni o drugom nego o ARCTIC COOLING VGA SILENCER REV 3,koji u linksu kosta oko 140.
http://www.links.hr/artikli.php?id_kategorija=05090909
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 09:13   #14
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Deca ... najte se svaditi

Najbolji cooler za grafulju je Zalman D + 120 mm vent.

Najbolje budget riješenje je Artic - VGA silencer.

To smo daklem zaključili

Oni su super i odlični do granice 9800 XT. Kod X800 pro i 6800 GT/Ultra/etc. , nemaju baš snage

Artic čekam u Linksu, ali vani koliko vidim su cijene 35 - 40$

Tako da ... čeka se neko jače riješenje :clap:
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 09:36   #15
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Citiraj:
Originally posted by Coolmer
Vidim osm sto te ... imas isti problem i s vidom, Govorim o silenceru, tocnije ATI Silenceru 1 koji dode 225 kn odnosno skuplji je od ZMx C klase a jeftiniji od ZMx D klase koji je ubro tu cijenu samo zbog noviteta nazvanog heatpipe, a mani nije trebao hladnjak za memoriju a niti rjesenje koje bi doslo 500-tinjak kn dok bi uzeo pasivca i kvalitetan vent (papst) te pitanje bi li bio zadovoljan kao sada kada sam dao za razliku 200-tinjak kn i dobio ono sto sam i zelio, kvalitetno hladenje GPU-a.
:confused:
Izgubio si me... koliko si ti imao u osnovnoj školi iz hrvatskog? *ebem ga tko te je pustio iz nje i nije ti objasnio točku, zarez, proste i složene rečenice.
Odgovarao sam na Brunin post o tom 140 kunskom Silenceru i onda uletiš sa svojim Silencerom 1 srat po meni. Gle, ne znam koji je tvoj problem, ali odyebi, ok? Ako nisam quotao post, znači da odgovaram na onaj direktno iznad.
Da sam htio govoriti o Silenceru 1, napisao bi "Silencer 1", ali to tvoj "neuki um" očito ne može shvatiti da možda postoji neki Silencer koji nije njegov.
Jel imaš pojma o razlici između C i D verzije Zalmana? Nemaš, jer objašnjavaš da D verzija (klasa?) ima "novitet heatpipe". Ili hoćeš reći da su Zalmani skupi samo zbog heatpipe-a? Zapravo, boli me briga što si htio reći, niti imaš što pametno za reći niti znaš to reći. Što je vjerojatno dobro.
Ako si zadovoljan, super za tebe, ali nisi nikad usporedio Zalmane i Silencera (rev 3) te Silencera 1 da možeš dati sud koji je bolji.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 10:30   #16
Coolmer
Banned
 
Coolmer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 97
Citiraj:
Originally posted by Sky
:confused:
Izgubio si me... koliko si ti imao u osnovnoj školi iz hrvatskog? *ebem ga tko te je pustio iz nje i nije ti objasnio točku, zarez, proste i složene rečenice.
Odgovarao sam na Brunin post o tom 140 kunskom Silenceru i onda uletiš sa svojim Silencerom 1 srat po meni. Gle, ne znam koji je tvoj problem, ali odyebi, ok? Ako nisam quotao post, znači da odgovaram na onaj direktno iznad.
Da sam htio govoriti o Silenceru 1, napisao bi "Silencer 1", ali to tvoj "neuki um" očito ne može shvatiti da možda postoji neki Silencer koji nije njegov.
Jel imaš pojma o razlici između C i D verzije Zalmana? Nemaš, jer objašnjavaš da D verzija (klasa?) ima "novitet heatpipe". Ili hoćeš reći da su Zalmani skupi samo zbog heatpipe-a? Zapravo, boli me briga što si htio reći, niti imaš što pametno za reći niti znaš to reći. Što je vjerojatno dobro.
Ako si zadovoljan, super za tebe, ali nisi nikad usporedio Zalmane i Silencera (rev 3) te Silencera 1 da možeš dati sud koji je bolji.
Ok, u pravu si ja sam neuk, ali si ti pametan. Buduci da si tako pametan objasni adminu na koji si nacin mislio da ce proci ti tvoji pridjevi koji su dolicni djetetu. Uostalom djela govore za tebe, pa tako i nacin na koji si sastavio konfiguraciju, mislim da bi ju i slijepac s lopatom bolje sastavio. Pozdrav.
Coolmer je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 11:01   #17
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Oprosti, fakat lako planem kad mi netko počne s*at poput tebe.
Nego, što imaš protiv moje konfe? Ti si prvi koji je rekao da sam je sa lopatom slagao, LOL.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 11:03   #18
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
EDIT: Prigivir na Coolmerov sig je bio tu, ali vidim da je popravljen. Stoga -- isprika na prigivir

@ Sky i Coolmer - dečki najte se svaditi oko gluposti. OT je svakako podržan, dok got ima smisla. Prepucavanje oko gramatine nema smisla.
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 11:24   #19
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
bash, nema smisla ak se meni ne kenja oko mojih tipfelera kojih stvarno ima, onda ne vidim u cem je problem s gramatikom.

Zalman je bolje rijesenje jer cak i bez RAM sinkova, vent puse prek memorije i hladi ju.

Zalman C je OK mozes ga upariti s coolermasterovim malim bakrenim RAM sinkovima, D model je nesto bolji zbog dav hetapipea, i jebenog izgleda : nuts :
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 11:26   #20
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Ma nemam niš protiv Coolmera, ali sam 15 minuta čitao njegov reply samo da skužim što je htio reći. Koji zarez, točka i rečenica kraća od 10 redova bi pomogli u razumjevanju njegovih misli.
Ali me ovo sa konfom nasmijalo do suza, zato sam se i skulirao, LOLčina
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 11:43   #21
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Citiraj:
Originally posted by Sky

Ali me ovo sa konfom nasmijalo do suza, zato sam se i skulirao, LOLčina
Gle fakat ....

Nisam niti čital pozorno

ROTFLMAO : lol2 : : roller : : lol2 :
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2004., 22:46   #22
Overvide
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Pitanje...Mislio sam uzet silencera ali sam se predomislil i uzet ću zalmana ZM80D i zanima me kako se stavlja dodatni vent i da li se dobiju potrebni vijci za montiranje tog venta?Ako,ne gdje ih mogu kupit i kakve točno?

Hvala
Overvide je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2004., 00:29   #23
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Trebaju ti dva vijka sa M3 navojem, duljine 30-40 mm, plosnatom glavom i maticom. Imaš ih zakupit u Bauhausu.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2004., 12:17   #24
Coolmer
Banned
 
Coolmer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 97
Citiraj:
Originally posted by Sky
Ma nemam niš protiv Coolmera, ali sam 15 minuta čitao njegov reply samo da skužim što je htio reći. Koji zarez, točka i rečenica kraća od 10 redova bi pomogli u razumjevanju njegovih misli.
Ali me ovo sa konfom nasmijalo do suza, zato sam se i skulirao, LOLčina
Ok, isprika prihvacena, uostalom ne bi li bilo bolje da se nisi morao ispricavat, odonosno da si kontrolirao emocije.
Nadalje o Silenceru kojem si govorio nisam mogao ni ja zakljuciti kad nisi naveo o kojoj verziji/reviziji govoris. Osobno sam si mislio uzeti zalmana, ali sam zakljucio da mi je to bacanje novca za grafulju koja je recimo proslost (325 kn za pasivca + neki vent, recimo PASPST 120mm ~150kn == ~500kn), stoga sam rade uzeo ATI Silencer 1 za probu (225 kn), toliko da ju ohladim, a naprotiv grafulja sada radi na 430/390 bez hladnjaka na memoriji i to bez artifakata (3dmark03 == 6808, 3dmark01 == 21148, aquamark == 51.056), sto je recimo vrlo dobro za jednu softmodanu 256-bitnu 9800SE karticu. Stoga dajem svoj glas za ATI Silencer 1 za sve koji zele nesto vise a da rjesenje nije suvise skupo gledajuci samu vrijednost kartice, i uz to je vrlo vrlo tiho.
Coolmer je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2004., 13:51   #25
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
A ko je proizvodjac tvoje kartice?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2004., 17:46   #26
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Nego jeli bolje uzeti artic silencer rev3.0 ili onaj ati silencer?

ajmo brze odgovore i razloge molim

sky prelako planes mora da se digo neki vent iznad 19 db
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2004., 22:33   #27
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Citiraj:
Originally posted by Coolmer
Ok, isprika prihvacena, uostalom ne bi li bilo bolje da se nisi morao ispricavat, odonosno da si kontrolirao emocije.
Nadalje o Silenceru kojem si govorio nisam mogao ni ja zakljuciti kad nisi naveo o kojoj verziji/reviziji govoris. Osobno sam si mislio uzeti zalmana, ali sam zakljucio da mi je to bacanje novca za grafulju koja je recimo proslost (325 kn za pasivca + neki vent, recimo PASPST 120mm ~150kn == ~500kn), stoga sam rade uzeo ATI Silencer 1 za probu (225 kn), toliko da ju ohladim, a naprotiv grafulja sada radi na 430/390 bez hladnjaka na memoriji i to bez artifakata (3dmark03 == 6808, 3dmark01 == 21148, aquamark == 51.056), sto je recimo vrlo dobro za jednu softmodanu 256-bitnu 9800SE karticu. Stoga dajem svoj glas za ATI Silencer 1 za sve koji zele nesto vise a da rjesenje nije suvise skupo gledajuci samu vrijednost kartice, i uz to je vrlo vrlo tiho.
LOL. Ne bi li bilo još bolje da nisi uopće počeo pričati gluposti i da si razmislio prije nego si napisao
Citiraj:
to moze rec neko neuk i sa nedovoljnom poznavanjem elementarne matematike
odnosno da si pročitao post iznad na koji sam odgovarao ( kad već nisam citirao neki drugi post), što misliš o tome?
Nisi mogao zaključiti da košta 140 kn kao što je Bruno pitao u rečenom postu? Nije ti bilo bar malo čudno da sam napisao Silencer, a ne Silencer 1? Da sam ga proglasio budget rješenjem (što je, za 140 kn je fenomenalno)? Da si pogledao koji to sve Silenceri postoje? Mislim, drago mi je što me odmah proglašavaš neukim...
Ali ono sa konfom je bilo legendarno, evo ti link http://forum.pcekspert.com/showthrea...threadid=12520 , nasmijao sam se do suza. Nego, što mi ne valja sa konfom? I jel misliš da i ti nekome duguješ ispriku, a?

@ Codiac : Što ćeš, južnjački temperament...
Ako si on the budget, Silencer rev 3.0 ti je više nego pristojan cooler. Ako imaš 225 kn za potrošiti, Silencer 1 je odličan izbor, ali ako imaš neki tihi vent viška, radije kupi Zalmana 80C i smontiraj taj vent na njega. Za apsolutno najbolje zračno hlađenje : 80D + 120 mm vent + blowhole. Radio sam eksperiment sa zatvorenim kućištem i 120 mm ventom i nisam bio pretjerano zadovoljan (to je bilo prije case moda). Sada je to zvijer koja radi na 430/340 (Infineon memorija, što mogu, neki su rekli da neće raditi ni na 325), a cooler je mlak na dodir. (ponavljam, 430 sa 8XAA i 4xAF, 3DMark, loop 2 sata, bez artefakata)
Kažem, da kupujem sad, da nemam blowhole (ili JAKO dobar airflow), da nemam neki tihi ventilator da mi leži u ladici i da imam taman 225 kn, Silencer 1. Ali nećeš pogriješiti ni sa Silencerom rev 3.0, za tu lovu je fenomenalan.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2004., 00:30   #28
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Citiraj:
Originally posted by Coolmer
. Osobno sam si mislio uzeti zalmana, ali sam zakljucio da mi je to bacanje novca za grafulju koja je recimo proslost (325 kn za pasivca + neki vent, recimo PASPST 120mm ~150kn == ~500kn)
325KN za Zalmana??? dečec pogledaj http://www.info-gama.hr/pregled.php?kat=4#Ostalo

290kn.

prednost je kaj ti vent hladi i memoriju kaj Silencer ne radi.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2004., 00:59   #29
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Originally posted by Isus
325KN za Zalmana??? dečec pogledaj http://www.info-gama.hr/pregled.php?kat=4#Ostalo

290kn.

prednost je kaj ti vent hladi i memoriju kaj Silencer ne radi.

Mozda je rabljen. Hehe.

Dobijes i vent s njime ili ne? znaci 290 + nekih 150 papst=
440. Jedna maticna od asus-a ili epox. ;-))))
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2004., 01:09   #30
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Vent je uvijek zasebno!Imaš Sharkoonov 21db za 120
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na