Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.08.2015., 00:30   #31
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
kada je nekoj kartici energetski efikasniji cip i manja sabirnica nema nikakve sumnje da je istu karticu jeftinije proizvesti,tj u ovom slucaju cijene kartica gtx980 i gtx970 su neopravdano visoke. Takodjer ocito je da su navedene nvidia kartice bolji i moderniji proizvod a zasto su sve tako dobro usladjenih cijena,to je vec politika. Jasno je,dok se ekspertovci stalno prepiru u beskrajnim raspravama ati vs nvidia ovi se za to vrijeme jako dobro podnose,kao braco i seka
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 10:20   #32
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
No USB ports!
Taj mi je najjaci definitivno

Daleko od toga da je 970 savrsen proizvod. No svejedno parira 390...to vise govori o 390 nego o 970

Sto se tice cijena tu je steta da nije opstao treci igrac, obicno treci igrac unosi pravu korekciju cijena. Steta da svojevremeno nije VIA isplivala...
I jos jedna stvar koju sam primjetio. Ako se sjecate radeonke 4870 su dosle kao prava revolucija. Top performanse za 220 EUR cca ako se dobro sjecam Pa i Nvidia sa 260 je bila malo skuplja mozda 250.
Danas nazalost za te novce se kupuju jedva mid range...
Ali ocito je gaming industrija jaka industrija i ljudi su spremni placati Titane i ostale gaming kartice po cjeni koje su nekad bile nezamislive.
Romul je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2015., 15:25   #33
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Penryn Pregled postova
Mislim da ćete se složit da GTX970, bila poluproizvod ili ne, ipak za istu lovu nudi "više", tj. nudi daleko manje zagrijavanje i manju potrošnju te bolji OC potencijal uz koji u većini naslova prestiže R9 390.
Oh, vidi, jedi. Sila je jaka u njemu.
  Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 15:43   #34
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
390 nikako nije loš proizvod i dobro konkurira u svim segmentima od cijene, performansi a i potrošnje. Isključivo je namijenjena gamingu nikako uredskim ili profi kantama i tom svjetlu treba gledati potrošnju koja je u igricama jako slična 970 i kod kupovine između te dvije kartice igraju samo osobni afiniteti.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 15:54   #35
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Ma te price o grijanju i potrosnji me tjeraju na wc, onaj ko kupuje grafu od 3000kn sigurno ima i respektabilno napajanje i kuciste sa dostatnim airflowom.
Gtx 970 nema nikakvog smisla pored 390, osim ako je napajanje i kuciste limitirajuc faktor u vrijeme kupnje, ostalo sve ide u korist 390, jer je puno "masnija" grafa i nudi primjetno bolje performanse out of the box.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 20:12   #36
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Pregledavsi nekoliko testova na renomiranim stranicama dosao sam do podatka da 390 trosi i do 50% vise energije za obavljanje istog zadatka (npr igranje video igre) To je za mene po profesiji ing. masivno i apsolutno nemoguce zanemariti.
Shvacam da nekom to mozda nije bitno ali ako se sve vrti oko dizajniranja strojeva i naprava sa sto vecom efikasnoscu i sto manjim gubicima onda ovo nemoze proci ne zapazeno.

Da zavrsim, gledajuci dva produkta koji su po cjeni i po performansama jednaki a jedan radi sa 50 % vecom efikasnoscu odnosno isto toliko manje gubitaka pri radu, onda ja svoje novce dajem tamo i poticem taj smjer razvoja a ne bacanju novca na dodatnih 4 Gb memorije koje gotovo 100 % necu iskoristiti.
Potpis.

Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Ma te price o grijanju i potrosnji me tjeraju na wc, onaj ko kupuje grafu od 3000kn sigurno ima i respektabilno napajanje i kuciste sa dostatnim airflowom.
Max pojednostavljeno: veća potrošnja i veće grijanje = više topline koju negdje treba odvesti. Bolje ventilirano kućište će ju izbacit u sobu (i ovisno o sobi povisit njenu temperaturu). Neće radi toga nestat ili se smanjit.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 20:24   #37
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Potpis.



Max pojednostavljeno: veća potrošnja i veće grijanje = više topline koju negdje treba odvesti. Bolje ventilirano kućište će ju izbacit u sobu (i ovisno o sobi povisit njenu temperaturu). Neće radi toga nestat ili se smanjit.
Složio bi se sa svime da nisu iznesene neistine. Prvo 390 u igranju igrica prosječno troši više 30-40 wata od 970 što je možda oko 15-20% više a ne 50, tako da bi teško zagrijao sobu s tom toplinom. Svi gledaju full stres potrošnju a ne realnu potrošnju u igricama. 390 je realno oko 10% brža kartica i svi je preporučuju prije 970.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 21:03   #38
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Zagrijavanje je vece i tocka. To sto masivni hladnjak uspije odvesti dovoljno topline sa GPU da ga zadrzi na recimo istoj temp kao na 970 to ne znaci da je disipacija jednaka. Ta disipirana toplina koju cooler odvodi sa GPU ide u kuciste koje onda zagrijava sve ostale komponente. Tomu se moze malo doskociti instalacijom nekoliko ventilatora koji ce onda izvlaciti nesto topline van i onda zagrijavati moj radni prostor... Suma sumarum toplina prezentira cisti gubitak kartice da obavlja svoju zadacu kalkulacije a ne toplinskog objekta.
U starim danima bih sve ovo navedeno zanemarivao, isključivo se vodeći što boljim performansama čipova (onih 5-10% prevage) i pokušao se usredotočiti na što efikasnije odvođenje topline takvog brzog i vrućeg HW-a ... a onda sam u nekoliko zadnjih godina shvatio da mi sve to nije potrebno u životu i da mi je u stvari puno veći gušt imati nešto u kanti što se ne primjećuje, kako glasnoćom hladnjaka tako i zagrijavanjem prostora.

U posljednje vrijeme me pomalo smeta ubrzavanje ventova na hardveraju tijekom najobičnijeg gledanja filmova.

Malo potražim na webu i pronađem ovu tablicu sa TechPowerUp-a

Zanimljivo je, koliko su u stvari neki čipovi gladni struje prilikom jedne jednostavne zadaće poput reproduciranja Blu-ray materijala. Prilikom igranja je vjerojatno nešto manji nesrazmjer, ali je i dalje osjetna razlika.

Doduše trenutno gledam iz perspektive moćnijih grafi kao što su GTX980 (i Titanijum verzija iste), te mi je u biti neshvatljivo da je tolika razlika u potrošnji (u odnosu na crveni tabor).

Btw taman sam danas naletio u jednom IT shopu na jednu 390X sa solidnom cijenom ... i onda mi se u podsvijesti pojavi ona tablica sa potrošnjom prilikom light loada ... odmah mi je pogled poletio prema nekom drugom hardveru.

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 28.08.2015. u 21:11.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 21:20   #39
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
U starim danima bih sve ovo navedeno zanemarivao, isključivo se vodeći što boljim performansama čipova (onih 5-10% prevage) i pokušao se usredotočiti na što efikasnije odvođenje topline takvog brzog i vrućeg HW-a ... a onda sam u nekoliko zadnjih godina shvatio da mi sve to nije potrebno u životu i da mi je u stvari puno veći gušt imati nešto u kanti što se ne primjećuje, kako glasnoćom hladnjaka tako i zagrijavanjem prostora.

U posljednje vrijeme me pomalo smeta ubrzavanje ventova na hardveraju tijekom najobičnijeg gledanja filmova.

Malo potražim na webu i pronađem ovu tablicu sa TechPowerUp-a

Zanimljivo je, koliko su u stvari neki čipovi gladni struje prilikom jedne jednostavne zadaće poput reproduciranja Blu-ray materijala. Prilikom igranja je vjerojatno nešto manji nesrazmjer, ali je i dalje osjetna razlika.

Doduše trenutno gledam iz perspektive moćnijih grafi kao što su GTX980 (i Titanijum verzija iste), te mi je u biti neshvatljivo da je tolika razlika u potrošnji (u odnosu na crveni tabor).

Btw taman sam danas naletio u jednom IT shopu na jednu 390X sa solidnom cijenom ... i onda mi se u podsvijesti pojavi ona tablica sa potrošnjom prilikom light loada ... odmah mi je pogled poletio prema nekom drugom hardveru.
Slažem se, zato više doma ni ne palim PC već sve odradim na tabletu koji skoro ništa ne troši a ni ne grije sobu, jedino zimi uključim PC da zagrije kuću i to isključivo AMD konfiguraciju.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 21:32   #40
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Thor

Nije mi jasno sta ima komp zagrijat sobu, sta je tebi soba velika ko kartonska kutija? Svakavih gluposti ovdje ima za procitat.
Sphere je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2015., 21:40   #41
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
to je logično
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 21:41   #42
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Složio bi se sa svime da nisu iznesene neistine. Prvo 390 u igranju igrica prosječno troši više 30-40 wata od 970 što je možda oko 15-20% više a ne 50, tako da bi teško zagrijao sobu s tom toplinom. Svi gledaju full stres potrošnju a ne realnu potrošnju u igricama. 390 je realno oko 10% brža kartica i svi je preporučuju prije 970.
Eh kad bi to bilo tako ali na AMD-ovu zalost nije
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 21:47   #43
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@sphere... jel ti:

1. ne možeš shvatiti
2. ne želiš shvatiti
3. odbijaš shvatiti

kaj ti se priča cijelo vrijeme?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 21:49   #44
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Eh kad bi to bilo tako ali na AMD-ovu zalost nije
Evo pogledaj jednu dobru recenziju.


@syss
Ne razumijem zbilja te priče o potrošnji, aj da se radi o kilowatima a ono o par wata.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 21:54   #45
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova

U posljednje vrijeme me pomalo smeta ubrzavanje ventova na hardveraju tijekom najobičnijeg gledanja filmova.

Zanimljivo je, koliko su u stvari neki čipovi gladni struje prilikom jedne jednostavne zadaće poput reproduciranja Blu-ray materijala.
Ne brini se kolega nemoj se opirati godine te stižu

Eto ja sam možda malo stariji nego većina na ovom forumu pa sam star i čangrizav Pa me jako smeta kad kanta počne urlat i ispumpavat vruć zrak pod moj stol.

Bio sam i ja mlad i očaran svojim prvim CPU-om preko 1 GHz Athlon Thunderbird!
Vruć kako mu i ime ali koga briga bitne su bile performanse i MHz...

Da se razumijemo 90 posto svog posla koji mi plaća račune radim sa laptopa. To mi je i vise nego dovoljno procesorske snage za ono što ja radim. PC ostaje više samo kao neka nostalgija i zabava za koju sve manje vremena imam. S godinama čovjek mjenja prioritete
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 22:27   #46
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Ajde da se malo preračunam, da budem detaljan i precizan, radi se oko 60 wata razlike između 390 i 970 što je oko 30% više kod 390, no kada se uzme potrošnja cijelog sistema razlika u potrošnji pada na oko 15%. Uzimajući u obzir da je 390 nešto brža ima smisla i veća potrošnja što na kraju bude u efikasnosti 20% bolja 970. Ajde sad da upalimo sijalicu s žarnom niti u sobi od 60 wata koja skoro da otpušta 60 wata topline u sobu baš me zanima koliko bi zagrijala sobu. No jedina razlika je što 390_ka isključivo otpušta toplinu i grije sobu a 970_ka uzima toplinu iz sobe i ohlađen zrak ispušta van pa ne treba paliti klimu. Radi se o watima. Ne šalim se ali 90% kućnih stvari obavljam na tabletu, od surfanja, internet bankarstva, društvenih mreža i gledanja filmova strimanjem na veliki TV.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 22:36   #47
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ajde dopusti da nama "strujićima" tih 60w razlike za maltene iste performanse predstavlja nešto, a predstavlja.

predstavlja inferiornost arhitekture da pretvori +12v u nešto konkretno uz određenu potrošnju.

ne radi se o toplini, ne radi se o wattima, radi se o efikasnosti. čisto eto tako da spavaš mirno po noći
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 22:49   #48
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Kolika je razlika u efikasnosti? Po mojim izračunima 20%. To je ništa, beznačajno u svakom pogledu, toplinskom, financijskom. Za običnog juzera totalno nebitno koju karticu uzeo, skoro isto. Svaka ima svojih mana i prednosti. 390 brža, 8 GB rama, dugovječnija, više troši, 970 učinkovitija, sporija, 3,5 + 05 GB.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 23:05   #49
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa da... 20% efikasnosti nije tako puno, ipak je manje od 30% recimo.

super su mi ova predviđanja da je kartica dugovječnija nakon što je prodano valjda 30 komada sve skupa od prošlog tjedna
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 23:22   #50
Penryn
Premium
Moj komp
 
Penryn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Silicon Valley
Postovi: 109
Nije baš 30%, evo točno.

Kad govorite da je R9 390 brža, jel stock vs stock ili OC vs OC?
Penryn je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 23:24   #51
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Ne u smislu prodaje nego u smislu korištenja dugovječnija, 8 GB joj ipak daje bolje šanse za budućnost. Ma može nešta biti i 1000% učinkovitije ako se to ne osjeti.

@Penryn
Pogledaj recenzije na youtube i kako god okrenuo brža je 390, a što se tiče potrošnje evo gdje troši 60 wata više. A i ovdje čovjek lijepo objašnjava.

Zadnje izmijenjeno od: gil. 28.08.2015. u 23:30.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 23:26   #52
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Kolika je razlika u efikasnosti? Po mojim izračunima 20%. To je ništa, beznačajno u svakom pogledu, toplinskom, financijskom. Za običnog juzera totalno nebitno koju karticu uzeo, skoro isto. Svaka ima svojih mana i prednosti. 390 brža, 8 GB rama, dugovječnija, više troši, 970 učinkovitija, sporija, 3,5 + 05 GB.
Sljedeći put u trgovini nemoj tražit 5% rabata. Sve do 100% je zanemarivo.

Znači logika je, dam 3k kn, i nema veze sta trosi ko Moskvić bitno da pali i vozi? Ako ti je to cilj zasto nisi spojio neke 2-3 rage u SLI/TripleSLI dobio isto samo s jos vise potrosnje. Nema veze. Vjerovatno imas provjetreno kuciste

Plus uz povecano grijanje dolazi i to povecanog stresa komponenti, nesto vece ambijentalne temperature a bome i buke.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 23:34   #53
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Ne u smislu prodaje nego u smislu korištenja dugovječnija, 8 GB joj ipak daje bolje šanse za budućnost. Ma može nešta biti i 1000% učinkovitije ako se to ne osjeti.
Dugovječnija je malo kriva riječ. U onom smislu želiš reći kao pouzdanija? Osvrni oko R2xx serije koju rikavaju , ali bitno da garancija pokrije.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 23:38   #54
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova
Sljedeći put u trgovini nemoj tražit 5% rabata. Sve do 100% je zanemarivo.

Znači logika je, dam 3k kn, i nema veze sta trosi ko Moskvić bitno da pali i vozi? Ako ti je to cilj zasto nisi spojio neke 2-3 rage u SLI/TripleSLI dobio isto samo s jos vise potrosnje. Nema veze. Vjerovatno imas provjetreno kuciste

Plus uz povecano grijanje dolazi i to povecanog stresa komponenti, nesto vece ambijentalne temperature a bome i buke.

Ima jedna izreka al ne želim nikog uvrijediti, komentiraj argumentirano ove dvije kartice bez nesuvislih usporedbi.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 23:38   #55
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Dugovječnija je malo kriva riječ. U onom smislu želiš reći kao pouzdanija? Osvrni oko R2xx serije koju rikavaju , ali bitno da garancija pokrije.
Ne, moći će se duže iskorištavati za igre.

@Penryn
Pogledaj novi DX12 benchmark.

Zadnje izmijenjeno od: gil. 28.08.2015. u 23:50.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 23:45   #56
Penryn
Premium
Moj komp
 
Penryn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Silicon Valley
Postovi: 109
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Ne, moći će se duže iskorištavati za igre.
Kako to misliš?

R9 390 čak i nema podršku za puni DX12, tj. za dx12 feature level 12.1.
Penryn je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 23:54   #57
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
gtx 970 vrlo vjerojatno uskoro neće uopće biti gpu istog ranga kao R9 390 (vram + dx12 performanse). Mark my words. Samim time uopće neće ni biti efikasnija
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2015., 23:55   #58
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Thor

Nije mi jasno sta ima komp zagrijat sobu, sta je tebi soba velika ko kartonska kutija? Svakavih gluposti ovdje ima za procitat.
I da se ne radi o kompu sa jakim hardwareom, računalo, a pogotovo stariji monitori koji su se isto grijali (pa i prvi LCD) itekako utječu na temperaturu sobe. Pitaj bilo koga tko radi u uredu gdje je nekoliko računala a nema klime. Da ne govorim o učionicama.

@syss: Bojim se da je svo troje.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2015., 00:05   #59
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa nisu bezveze uzeli zeleni kolor

https://youtu.be/w0qHvryzAcM?t=40m27s
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2015., 00:27   #60
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
I da se ne radi o kompu sa jakim hardwareom, računalo, a pogotovo stariji monitori koji su se isto grijali (pa i prvi LCD) itekako utječu na temperaturu sobe. Pitaj bilo koga tko radi u uredu gdje je nekoliko računala a nema klime. Da ne govorim o učionicama.

@syss: Bojim se da je svo troje.
390 nije namjenjena za urede,učionice i profi upotrebu, namjenjena je isključivo za gejming i kroz tu prizmu je treba gledati.
gil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na